Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 228

Thread: Scuderia FERRARI

  1. #43
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Kimi: Un vis devenit realitate
    23 martie



    Maranello, 21 martie 2007; Kimi Raikkonen a vorbit cu biroul de presa al Ferrari si printre altele, finlandezul declara ca la un moment dat chiar era aproape de a adormi in cursa de la Melbourne.

    Kimi Raikkonen: "Inca din prima zi in care am venit la Ferrari, nu mi-am ascuns bucuria. Acum, dupa prima cursa alaturi de Ferrari sunt - daca se poate - chiar si mai bucuros. Cand am semnat contractul cu Ferrari m-am gandit ca ar fi bine sa incep sa castig cat mai curand posibil, dar prima victorie alaturi de Calutul Cabrat, la Melbourne, a venit chiar mai repede decat imi inchipuiam. In intreaga mea cariera n-am castigat la prima cursa a unui sezon, asa ca satisfactia este cu atat mai mare. Cand incepi alaturi de o noua echipa incerci sa castigi cat mai repede, iar faptul ca am reusit asta in ziua debutului inseamna ca sunt in cel mai potrivit loc. Intr-un anumit sens, visul de iarna trecuta a devenit realitate. Ferrari si eu am inceput in cel mai bun mod posibil: victorie, pole positon si cel mai rapid tur in cursa. Din exterior poate ca a parut o cursa dificila, dar cum am spus si duminica dupa-amiaza la conferinta de presa, n-a fost deloc usor. Nu exista victorii usoare. Am avut ceva mici probleme la Melbourne, cea mai mare fiind aceea ca n-am putut comunica cu boxele din cauza unui contact defect. Totul a inceput imediat ce am urcat in masina pe grila de start: incepand de-atunci n-am mai putut comunica. Din fericire planuisem la nivel de minut cursa si m-am concentrat asupra acelui program in cele 58 de tururi."

    "Stiam ca startul va fi crucial: am dat tot ce-am putut pentru a-mi pastra pozitia castigata cu o zi in urma si am reusit. Cand am ramas in frunte si dupa primul viraj, lucrurile au devenit putin mai usoare, desi n-am putut comunica cu inginerul meu de cursa, Chris Dyer. Stiam ca ritmul nostru de cursa era foarte competitiv: n-am fost nevoit sa merg la limita, dar poate ca daca am fi putut comunica as fi putut sa fiu si mai rapid. La un moment dat - cu vreo 10 tururi inainte de final - aproape ca am adormit! Am fost distras, nivelul de concentrare a scazut putin si am blocat rotile, iesind prea larg din virajul cu numarul 3: chiar si fara comunicare stiam ce spuneau cei de la boxe: 'Kimi, trezeste-te!'"

    "Echipa a avut mult de lucru pentru a ma tine la curent prin panourile de informare. De vreo doua ori nu am reusit sa le citesc pentru ca era greu sa le vezi printre cele ale celorlalte echipe. Cand am trecut de steagul in patratele a fost un moment extrem de emotional si celebrarea alaturi de baietii de pe zidul boxelor a fost fantastica. A fost un moment pe care nu l-as fi pierdut pentru nimic in lume."

    "Aceasta victorie a fost foarte importanta pentru echipa, dar a fost mare pacat ca Felipe a avut acea problema in calificari: n-am putut termina cu cel mai bun rezultat posibil, asa cum ar fi trebuit. Sper ca fanii s-au distrat si ca le-am transmis bucuria noastra din Melbourne. Vreau sa dedic aceasta victorie fanilor Ferrari, mai ales celor italieni si celor din tara mea natala, Finlanda. Sa speram ca le putem oferi din nou motive de bucurie foarte curand!"


    Sursa: livelyf1.go.ro
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #44
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Blogul lui Massa
    23 martie



    Felipe Massa isi va impartasi parerile cu fanii Ferrari dupa fiecare etapa a sezonului; dupa prima etapa brazilianul e foarte dezamagit ca nu a putut lupta pentru victorie alaturi de Raikkonen.

    Felipe Massa: "Dupa Marele Premiu al Australiei mi s-a spus ca o buna parte din media a scris ca am facut o cursa buna din spatele grilei de start pana la finish-ul in puncte, pe locul al saselea. Desi sunt de acord ca a fost o cursa buna, nu am fost atat de multumit de rezultatul din acest weekend din cauza circumstantelor care m-au impiedicat sa fac o sesiune de calficari asa cum trebuia."

    "Dar in cele din urma am avut un Mare Premiu al Australiei bun, o cursa buna, si asta ne incurajaza pentru urmatoarele etape ale Campionatului. Nu exista nicio indoiala ca am fost competitiv in Melbourne inca de la primele tururi din antrenamentele de vineri. Totul fusese pregatit pentru a obtine un rezultat minunat. Trebuie sa ma gandesc insa la ce va urma si la un nou inceput odata cu etapa de la Sepang, si sa astept cu nerabdare sa lupt in fata."

    "Pentru mine au existat doua mari surprize in Melbourne: in primul rand faptul ca atat de multe masini au terminat cursa avand in vedere ca a fost prima cursa a sezonului, iar in al doilea rand faptul ca n-a exista nicio iesire a Safety Car-ului pe pista, lucru care ar fi fost aproape normal pe acest circuit. Un Safety Car ar fi fost cu siguranta ceva bun; nu pentru lideri, dar pentru mine!"

    "Daca as fi inceput din frunte, cu siguranta ar fi fost o lupta stransa intre mine si Kimi, mai ales daca as fi avut o strategie cu doua opriri la boxe, daca as fi inceput cu pneurile potrivite si daca circumstantele ar fi fost mereu cele potrivite. Sunt sigur ca ar fi fost o cursa foarte buna pentru mine. Pe de alta parte, ma gandesc la etapele de anul trecut cand am 'aruncat' multe puncte, dar de data asta, chiar daca am avut un rezultat slab in calificari, am putut sa terminam si sa castigam puncte care s-ar putea dovedi foarte importante la sfarsitul Campionatului. Acesta a fost cel mai bun lucru din intregul weekend."

    "Masina mea a fost foarte greu de pilotat in prima parte a cursei pentru ca in niciun test din aceasta iarna nu testasem pentru o perioada atat de lunga cu o masina atat de plina ca in Melbourne. Asta a ingreunat lucrurile, mai ales cand incepusem sa cresc ritmul si am vazut ca monoposturile Honda din fata mea erau foarte lente, mai ales cea a lui Button care-l avea pe Rubens blocat in spate si care nu putea trece. Aceasta perioada a fost cea mai dificila pentru mine si cea care m-a impiedicat sa lupt cu Fisichella pentru locul cinci spre finalul cursei."

    "Daca analizam nivelul de performanta al rivalilor, sincer sa fiu totul a decurs asa cum preconizam dupa testele de iarna: McLaren putin mai bine decat ceilalti dar putin in spatele Scuderiei, iar apoi BMW. Sper sa ramana aceeasi ierarhie pentru urmatoarele cateva curse!"

    "Voi pilota numai in ultima zi a testului de la Sepang de saptamana viitoare, iar Kimi in primele doua, in timp ce atunci cand va veni vremea testului din Barcelona eu voi pilota in doua zile, iar Kimi intr-una singura, pentru ca timpul alocat testelor sa fie impartit in mod egal intre noi doi. Acum cand numai o singura masina poate fi prezenta la teste si sunt mai putine zile, chiar trebuie sa te pregatesti bine pentru cursa si sa fii cat mai bine organizat si sa profiti la maximum de fiecare tur petrecut pe pista in teste."

    "Deocamdata sunt in Brazilia, dar nu acasa in Sao Paulo. In schimb, ma aflu la ferma unui prieten care se afla chiar in mijlocul tarii si e foarte cald, alegere pe care am facut-o pentru a ma pregati de atmosfera umeda si extrem de incinsa din Malaiezia. Am antrenorul alaturi de mine si fac un program pentru a ma obisnui cu acele conditii. Voi pleca de-aici duminica, voi face o escala de o zi in Europa, iar apoi voi pleca spre Kuala Lumpur pentru test."


    Sursa: livelyf1.go.ro
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  3. #45
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    O reclama monumentala FERRARI - SHELL:

    http://www.autof1.ro/index/VIDEO__O_...NTALA_FER.html

    Merita vazuta!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #46
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Plangerea McLaren, respinsa de FIA
    Marti, 27.03.2007



    Imediat dupa Marele Premiu al Australiei, FIA a primit o contestatie din partea celor de la McLaren cu privire la legalitatea masinilor utilizate de Ferrari.

    Britanicii se plangeau de nu mai putin de trei elemente ale monoposturilor Ferrari care, se banuia, le acordau pilotilor Scuderiei avantaje ilegale. Pe langa podeaua mobila deformabila despre care am vorbit saptamana trecuta, McLaren a instiintat FIA de partea interioara a cockpitului si de aripa abia sesizabila de deasupra cutiei de viteze.

    Toate cele trei elemente au fost investigate de Charlie Whiting, delegatul tehnic al Federatiei Internationale, care a anuntat insa ca plangerile britanicilor sunt nefondate.


    Sursa: formula1.automarket.ro
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #47
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Isi schimba Raikkonen motorul?
    Problema motorului lui Raikkonen devine din ce in ce mai serioasa la Ferrari.

    Dupa ce inginerul de motoare al Scuderiei a anuntat faptul ca motorul lui Raikkonen s-a incins peste limita in Australia, exista posibilitatea ca finlandezului sa ii fie schimbat propulsorul in cursa din Malaezia. Acest lucru ar insemna automat retrogradarea lui Raikkonen cu 10 pozitii pe grila de start.

    "Cred ca am apelat la intregul potential al masinii in cea mai mare parte a cursei insa am avut o mica scurgere a apei si asta a incins peste masura motorul. Am fost nevoiti sa il racim si sper ca este OK. A fost verificat, acum trebuie sa vedem ce e de facut. Vom decide vineri sau sambata. pana atunci, raman optimist", a declarat Kimi dupa testele de astazi de la Sepang.

  6. #48
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Concluzia este ca vor folosi acelasi motor in antrenamentele libere de vineri si sambata si daca vor fi probleme il vor schimba pentru calificari.

    Nu vom sti pana in weekend-ul cursei din Malaezia.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #49
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Eventual pana la primele antrenamente permegatoare cursei

  8. #50
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Domenicali il apara pe Massa
    Stefano Domenicali, directorul sportiv al celor de la Ferrari, il apara pe Felipe Massa dupa greseala care l-a scos in decor in momentul in care brazilianul a vrut sa il depaseasca in cursa pe Lewis Hamilton.


    "Evident ca nu suntem fericiti cu rezultatul cursei. Ne asteptams a fim mai puternici, insa asta e Formula 1. Toti spuneau ca deja suntem campioni mondiali insa dupa ce am vazut astazi va trebui sa muncim din greu ca sa obtinem acest rezultat la finalul sezonului. In cea ce il priveste pe Felipe, pot sa spun ca in astfel de situatii este foarte usor sa pierzi controlul masinii. Era foarte important sa treaca de Hamilton pentru a ne duce mai departe strategia de cursa", a precizat oficialul italian.

  9. #51
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Massa va incerca sa castige duminica in Bahrain. Trebuie sa arate ca este capabil sa castige si sa devina campion.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #52
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    A dovedit ca nu prea e capabil....
    parerea mea.....

  11. #53
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    http://espndeportes-att.espn.go.com/...onen3_vtop.jpg

    Un interviu cu Raikkonen:

    Q: Ce se afla in garajul tau acasa?
    A: Am tot felul de chestii cu motor, cum ar fi motociclete sau masini... in mod normal orice este rapid.

    Q: Spune-ne ceva despre tine pe care nu il stim?
    A: Am doi caini, Ajax si Pepe.

    Q:Cantecul favorit la karaoke?
    A: Nu sunt cel mai bun cantaret din lume, insa imi plac cantecele si formatiile finlandeze.

    Q: Care este cea mai intalnita rugaminte din partea unui fan?
    A: Sunt atat de multe si ciudate incat ar fi bine sa nu le punem pe hartie.

    Q: Care este cel mai comic lucru pe care l-ai citit in presa despre tine?
    A: Sunt foarte multe. In special atunci cand spun ca sunt intr-un anumit loc ,pe cand eu in realitate am fost in cealalta parte a lumii.

    Q: Cand esti acasa, ce asculti cand conduci?
    A: In princiupiu hiturile din ziua de azi si muzica finlandeza.

    Q: Cea mai frumoasa parte pentru un pilot de Formula 1 care este?(excluzand sofatul)
    A: Competitia.

    Q: Care sunt cele mai pretuite bunuri ale tale?
    A: Sotia si masina mea, Enzo Ferrari.

    Q: Ce ai fi facut daca nu erai pilot de curse?
    A: Probabil as fi fost un jucator profesionist de hockey sau intr-un alt sport.

    Q: Care sunt persoanele care le admiri cel mai mult?
    A: Parintii mei.

    Q: Care este cel mai bun lucru care l-ai facut?
    A: Am facut diferite donatii in Finlanda.

    Q: Cine ai vrea sa joace rolul tau intr-un film?
    A: Oricine este un actor bun in filme de actiune.

    Q: Ai vreun gest urat?
    A: Imi rod unghiile.


    Sursa: formula1.com

    Traducerea: dardar_3



    PS: Asta a fost cu dedicatie pentru userul Raikkonen...

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Massa va incerca sa castige duminica in Bahrain. Trebuie sa arate ca este capabil sa castige si sa devina campion.
    daca trece cu brio de start nimic nu il mai opreste
    [COLOR="BLACK"][SIZE="1"][B][FONT="Verdana"]cel mai prost din curtea scolii[/FONT][/B][/SIZE][/COLOR]

  13. #55
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Asa zic si eu, chiar daca voi fi contrazis.

    Pana la urma am avut dreptate. Massa a castigat clar.
    Last edited by Sorin Blaj; 1st May 2007 at 17:18.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #56
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Massa si-a sarbatorit ziua de nastere acasa
    Joi, 26.04.2007



    Brazilianul Felipe Massa si-a sarbatorit ziua de nastere acasa, in Brazilia, alaturi de familie.

    "M-am decis sa imi petrec acasa, in Sao Paulo, ziua de nastere, alaturi de cei dragi. Am profitat de aceasta pauza pentru a da o fuga in Brazilia. Vor urma etape in Europa si in America de Nord care ma vor tine mult timp departe de casa. Nu vreau sa ma plang, dar in tara natala ma simt cel mai bine", a declarat Massa, care ieri a implinit 26 de ani.

    Referindu-se la urmatoarea etapa din Formula 1, Marele Premiu din Catalunya, brazilianul a mai spus: "Trebuie sa ne imbunatatim mereu parcursul din curse, cu toare ca in ultimele am rulat destul de bine. Va fi o etapa foarte importanta, in cadrul careia se vor produce schimbari la varf".


    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...casa-2959.html
    Last edited by Sorin Blaj; 1st May 2007 at 17:45.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #57
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ferrari: "Fiecare detaliu va conta in Spania"
    Vineri, 27.04.2007



    Ferrari declara, prin vocea lui Marc Gene, ca in Catalunya va conta fiecare detaliu in lupta cu cei de la McLaren.

    "Vom alerga in Spania cu importante schimbari la nivel de aerodinamica, prin intermediul carora speram sa fim cu doua sau trei zecimi mai rapizi pe tur. Fiecare detaliu va conta in Catalunya", a declarat Gene.

    Oficialii Scuderiei au spus ca isi pun mari sperante in rezultatele pe care le vor obtine cei doi piloti ai team-ului italian pe circuitul de langa Barcelona.


    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...ania-2984.html
    Last edited by Sorin Blaj; 1st May 2007 at 17:46.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #58
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Noutati aerodinamice cu folos la Ferrari
    Marti, 01.05.2007



    Dupa ce McLaren si-a prezentat noua forma a eleronului, Ferrari au iesit si ei la iveala cu o noua modificare aerodinamica. Aceasta este legata de forma si dimensiunea prizelor de aer laterale ale masinilor Calutului Cabrat. Modificarea a fost testata in avanpremiera de Luca Badoer saptamana trecuta la Fiorano, ea aparand acum oficial pe masina pilotata de Kimi Raikonnen in prima zi de teste de la Barcelona.
    Se pare ca efectul aerodinamic al noii gaselnite Ferrari este pozitiv, finlandezul reusind nu doar cel mai rapid tur in prima zi de teste ci si urmatorii cinci timpi ai zilei.


    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...rari-3017.html
    Last edited by Sorin Blaj; 1st May 2007 at 17:46.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  17. #59
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    s-ar parea ca Kimi are un mic avantaj in fata coechipierului sau:

    "Q: You beat Massa's track record, was that down to the new package?

    Kimi: The aero package is better for sure but I found a better set-up for myself, the car is better for me and the changes they have done improved the car, that is the main thing."

  18. #60
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Kimi extrem de increzator

    Raikkonen recunoaste ca nu s-a 'identificat' la perfectie cu monopostul F2007 in primele trei etape, dar spune ca dupa aceste doua zile de teste Ferrari-ul sau va fi mai rapid - si nu neaparat datorita noilor componente aerodinamice.

    Kimi Raikkonen: "Am aflat multe lucruri noi. Nu stii niciodata ce fac ceilalti, dar suntem increzatori in privinta cursei. Masina este foarte rapida aici, asa ca sa asteptam si vom vedea cum se vor desfasura lucrurile."

    Finlandezul este increzator in privinta celei de-a patra etape a sezonului, desfasurata chiar pe circuitul unde a testat ieri si astazi, mai ales pentru ca, spune el, a gasit un bun compromis de reglaje pentru monopostul Ferrari: "Am gasit un set-up care mi se potriveste mai mult iar masina pare sa se comporte acum asa cum imi doresc eu. Cred ca acum ne aflam intr-o pozitie mult mai puternica. Campionatul a inceput acum trei etape, dar clasamentul este strans si nimic nu e pierdut pana acum. Este important ca acum sa avem parte de curse reusite. Avem un pachet competitional bun, am un set-up mai bun si sunt mult mai multumit decat in primele trei curse. Cred ca e bine."

    Kimi spune de asemenea ca timpul avut pana acum la dispozitie nu i-a permis sa foloseasca la maximum potentialul masinii si ca acest test a fost foarte binevenit: "Masina a fost buna si s-a imbunatatit pe parcurs, dar niciodata n-a fost asa cum trebuia. N-am fost multumit dupa calificarile din Melbourne si la fel s-a intamplat si in Malaiezia. Stiam problema dar nu putea fi rezolvata intre curse. Dar in cele din urma am gasit ceva, si m-a ajutat foarte mult."

    "Cred ca ne-am imbunatatit mult ritmul fata de cursa trecuta si intelegem mai bine masina. Acest lucru este cel mai important. Sigur ca vrem sa castigam cursa si vom vedea ce putem face in acest sens, dar acum sunt mult mai fericit fata de ultimele doua etape gandindu-ma la cursa care urmeaza. Am gasit ceva care ma ajuta in mod clar. Cred ca acum putem folosi la maximum potentialul masinii."

  19. #61
    sport legend fakeru's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    705
    Reputatie
    1
    mizez si eu pe o victorie a lui kimi la barcelona. daca se califica in pole atunci cursa e a lui

  20. #62
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    da pana acum merge cel mai bine....foarte probabil sa castige la barcelona

  21. #63
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Raikkonen: "Trebuia sa castig tot pana acum"
    Joi, 03.05.2007



    Finlandezul Kimi Raikkonen nu se declara multumit cu cele 22 de puncte acumulate in clasament, el fiind de parere ca putea sa castige in toate cursele disputate pana acum.



    "22 de puncte inseamna ceva, dar stiu ca as fi putut avea toate punctele. Sunt sigur ca putem fi mult mai puternici decat suntem acum daca intelegem mai bine masina", a spus Kimi.



    Referindu-se la criticile pe care le-a primit in legatura cu parcursul mai slab din calificari, finlandezul a declarat: "Recunosc ca cele mai mari probleme ale mele sunt in calificari, acolo unde nu merg asa cum mi-as dori".

    Sursa:formula1.automarket.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •