Results 1 to 5 of 5

Thread: Pinalti negociaza: 700.000$ pentru Divizia A

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Pinalti negociaza: 700.000$ pentru Divizia A

    “Pinalti” se considera victima jocurilor de culise din fotbal si anunta ca vrea sa cumpere locul lui Apulum Alba Iulia in Divizia A. FCM Bacau a intrecut Ceahlaul in cursa pentru raminerea in Divizia A la fotbal.

    Apulum ar putea sa nu primeasca licenta de functionare in Divizia A pentru sezonul urmator. Aceasta e cea mai simpla modalitate prin care cele doua echipe pot face rocada fara a da explicatii cuiva. Pe Emanuel Savin, patronul celor de la Apulum, nu-l intereseaza soarta echipei. Galatean get-beget, Savin candideaza la functia de primar in Busteni si avea nevoie de o formatie din prima liga pentru a capata notorietate.

    Moda cumpararii de locuri in Divizia A a fost lansata de Dumitru Sechelariu in urma cu patru ani. FCM Bacau retrogradase atunci in Divizia B, dar conducatorii moldoveni au cumparat locul nou-promovatei FC Baia Mare cu un milion de dolari.

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sper sa nu reuseasca sa cumpere locul
    mai bine sa ramana acolo unde ii este locul
    IN B!!!
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Presedintele Ceahlaului Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, a declarat, ieri, ca ar dori sa realizeze o fuziune cu Apullum Alba Iulia, pentru ca echipa nemteana sa evolueze si in sezonul viitor in Divizia A. "Recunosc faptul ca l-am sunat pe domnul Savin (n.r., presedintele CA al lui Apullum) si ca i-am propus aceasta colaborare. Am facut asta gandindu-ma ca baza sportiva a celor de la Alba Iulia nu este una de laudat", a declarat "Pinalti". La randul sau, Emanoil Savin a afirmat ca ar putea da curs ofertei venite de la Piatra Neamt: "Domnul Stefan este singurul care m-a contactat pana acum, in acest sens, iar propunerea lui ma bucura, intr-un fel. Daca aici interesul nu este atat de mare pentru fotbalul de prim esalon, atunci as putea da curs ofertei venite de la Piatra Neamt".
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Atat va doresc, sa nu aveti finantatori care sunt din alte judete sau carora nu le pasa de club ci de bani!

    Ce fain ar fi sa aiba si Alba Iulia un finantator ca Becali... acela este modelul demn de urmat... (alte modele demne de urmat ar fi galeria Poli AEK Timisoara, felul in care ataca dinamovistii, imaginatia si exuberanta craiovenilor... din punctul meu de vedere).

    In legatura cu vanzarea/fuziunea.... hmm... ce zvonuri nu apar cand e vorba de alegeri?! (Adevarul e ca, totusi, mi-e teama putin... niciodata nu poti sa stii ce se intampla.)

    ______________
    Fair-Play, Please!

  5. #5
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    NU are sanse cu Alba Iulia ... deci afacerea cade ! .
    multã lume... PUÞINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •