Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Corpodean, cel mai bun arbitru CE STUPID

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1

    Thumbs down Corpodean, cel mai bun arbitru CE STUPID

    Corpodean, cel mai bun arbitru
    Azi, la Casa Fotbalului au fost premiati cei mai buni arbitri ai sezonului 2003/2004. Astfel, cel mai bun arbitru de centru a fost considerat Sorin Corpodean, iar pe locurile imediat urmatoare s-au situat n ordine Cristian Balaj si Alexandru Tudor.

    Sa ne amintim un lucru ...
    etapa a 23-a
    Dinamo revenise pe primul loc dupa ce Steaua facuse egal la Piatra Neamt



    Steaua - FC Arges 4-0
    Farul - Dinamo 1-1 (in min.93)
    min 94 : Gurita , ataca , este secerat de Alistar , corpodean asta nu da nimic , dinamo pe contraatac , si penalty pe care il vede doar corpodean si gol si dinamo ramane pe primul loc.

    sa nu uitam ca pana in etapa a 28-a ambele echipe au mers cap la cap !!!


    SA NU UITAM CA ACEST corpodean a arbitrat printre altele :
    Dinamo - Steaua 2-1
    Poli - Dinamo 1-2

    ambele meciuri s`au lasat cu scandal
    apropo , nu e ciudat ca s`au terminat cu 2-1 pentru dinamo aceste meciuri

    RUSINE C.C.A. !!! RUSINE CORPODEAN !!!

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul```
    Corpodean, cel mai bun arbitru
    Azi, la Casa Fotbalului au fost premiati cei mai buni arbitri ai sezonului 2003/2004. Astfel, cel mai bun arbitru de centru a fost considerat Sorin Corpodean, iar pe locurile imediat urmatoare s-au situat n ordine Cristian Balaj si Alexandru Tudor.

    Sa ne amintim un lucru ...
    etapa a 23-a
    Dinamo revenise pe primul loc dupa ce Steaua facuse egal la Piatra Neamt



    Steaua - FC Arges 4-0
    Farul - Dinamo 1-1 (in min.93)
    min 94 : Gurita , ataca , este secerat de Alistar , corpodean asta nu da nimic , dinamo pe contraatac , si penalty pe care il vede doar corpodean si gol si dinamo ramane pe primul loc.

    sa nu uitam ca pana in etapa a 28-a ambele echipe au mers cap la cap !!!


    SA NU UITAM CA ACEST corpodean a arbitrat printre altele :
    Dinamo - Steaua 2-1
    Poli - Dinamo 1-2

    ambele meciuri s`au lasat cu scandal
    apropo , nu e ciudat ca s`au terminat cu 2-1 pentru dinamo aceste meciuri

    RUSINE C.C.A. !!! RUSINE CORPODEAN !!!
    paule,
    e jale mare pe la CCA ! Corpo este arbitrul de casa , care face ce i se spune cel mai bine ...
    anul acesta , trebuia sa traga cu cateii
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Cel mai bun la intern ... BALEGA la extern !!!!!!!

    "Arbitrul numărul unu al sezonului trecut este Sorin Corpodean", acestea au fost cuvintele cu care Ion Crăciunescu l-a prezentat pe "centralul" ardelean duminică la prīnz īn ultima zi de instruire a arbitrilor. Au urmat aplauzele colegilor şi īmbrăţişarea şefului CCA, īnsă lui Sorin Corpodean primul loc īn Divizia A nu i-a asigurat şi o poziţie privilegiată pe plan internaţional, acolo unde situaţia lui este din ce īn ce mai şubredă.

    El este singurul "central" romān de pe lista FIFA care n-a primit delegare internaţională īn urma ultimei şedinţe a Comisiei europene care a realizat delegările pentru primele tururi preliminare īn cupele europene, deşi el e, teoretic, după Tudor, cel mai bine plasat īn ierarhia UEFA.

    "Duceţi-vă la Balaj şi la Tudor, ei sīnt valori"
    De fapt, Corpodean n-a primit de mai bine de 6 luni un meci oficial īn afara Romāniei, toţi ceilalţi arbitri cu ecuson FIFA, Balaj, Tudor, Salomir, Constantin, Serea şi Heleşteanu, fiind delegaţi īn preliminariile Ligii Campionilor şi īn Cupa UEFA. Practic, īn acest moment, pentru Corpodean porţile sīnt īnchise pe plan extern, el mai avīnd dreptul să arbitreze īncă 6 ani pīnă cīnd va īmplini 45 de ani, limita de vīrstă a arbitrilor pīnă la care pot să oficieze la meciuri.

    La cursul arbitrilor, care s-a desfăşurat īn weeken, Corpodean a refuzat dialogul cu presa, nedorind să comenteze faptul că n-a mai primit vreun meci internaţional de multă vreme. "Ce să mai zic, gata, eu sīnt bătrīn, e rīndul altora, nu vedeţi ce valoroşi sīnt ăştia tineri? Duceţi-vă la Balaj şi la Tudor, ei sīnt valori", a spus iritat Corpodean.


    20 de luni au trecut de la ultimul meci important arbitrat de Sorin Corpodean īn cupele europene, el conducīnd īn noiembrie 2002 partida Auxerre - Borussia Dortmund din grupele Ligii Campionilor

    A fost retrogradat din First Class

    Īn ianuarie 2003, Corpodean a fost luat īn discuţia Comisiei de Arbitri a UEFA din cauza scandalurilor īn care fusese implicat pe plan intern. Decizia forului continental a fost dură, "centralul" romān fiind retrogradat din First Class, a doua categorie valorică a arbitrilor. Deşi Ion Crăciunescu a spus pe parcursul sezonului trecut că "eu cred īn relansarea carierei internaţionale a lui Corpodean", arbitrul ardelean a fost tot mai puţin băgat īn seamă la UEFA, ajungīnd ca īntr-un singur an să aibă doar o delegare.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #4
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ok, atunci vin si eu cu intrebarea: cine merita sa castige?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #5
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Desi toata lumea a vazut ca nea' Corpodica a tras cu Dinamo, Craciunica l-a felicitat , i-a tras o pupatura pe frunce si l-a desemnat cel mai bun dintre cei mai buni...)))))
    Iaca, ce era de vazut , a vazut insa cu OCHIU' liber UEFA...si l-a trimis la seminte printr-un sut bine aplicat in posterior pe acest "Colina" al arbitrajului craciunescian...Felicitari UEFA!!!

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    interesant este ca numai stelistii discuta de arbitrii. Tot asa, voi vorbisti noi castigam.

  7. #7
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    corect ar fi fost sa nu se acorde acest titlu pentru ca greselile de arbitraj in acest campionat au fost imense si nu vad pe cineva fara astfel de nenorociri la activ.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #8
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    trebuia declarat si cel mai bun arbitru dar.........
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    corect ar fi fost sa nu se acorde acest titlu pentru ca greselile de arbitraj in acest campionat au fost imense si nu vad pe cineva fara astfel de nenorociri la activ.
    Pai si ce daca? Trebuie sa existe un cel mai bun.... Sa zicem cel care a gresit cel mai putin... Deci ma repet: cine merita?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Ieppy merita....cel mai tare arbitru ...pardon moderator....
    Pe bune , acum...NICI UNUL...sunt toti manjiti...nu se pune care este mai putin murdarit decat altul....

  11. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    pai normal. Daca am ajuns sa fiu apreciat si de stelisti atunci chiar ca merit premiul de cel mai bun mod.

  12. #12
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Nu pricepi ce vreau eu. Ok, zici ca toti sunt o apa si un pamant.. Dar nu sunt toti "gemeni" in ale arbitrajului. Trebuie sa fie o diferenta. Cine e mai bun? Chiar e asa greu de raspuns?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #13
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Balaj si cu Tudor au gresit cel mai putin.
    Eu as vota cu Balaj din motive evidente.

    Corpodean e un arbitru bun dar manjit tare. Eu l-as exclude din arbitraj.

  14. #14
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Cred ca ...za best referee award ar fi trebuit sa se duca la ala poreclit Brad Pit...

  15. #15
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    In sfarsit!!!! :p
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #16
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    E revoltatoare decizia CCA-ului. Corpodean a influentzat doua meciuri decisive pt titlu (Farul - Dinamo, Poli - Dinamo)... In ambele a recunoscut ulterior ca nu a luat decizii corecte (la Constanta, faza cu Gurita, la Timisoara faza cu faultul lui Balace)... Cu toate astea, CCA il desemneaza cel mai bun arbitru... M-am saturat de Craciunescu asta....

    P.S.: Cred ca Balaj merita titlul... Are personalitate pe teren... E o calitate ceruta shi in afara.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  17. #17
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    La asa Cel Mai Bun Arbitru, tot asa si Cea Mai Buna Echipa.
    Normal ca la dinamovisti nu li se pare dubios faptul ca arbitrul care i-a ajutat decisiv in castigarea titlului in acest an a fost desemnat cel mai bun arbitru din Romania. Si de aceea nici nu o sa vedeti pe aici pe forum sa-l vorbeasca de rau pe vreun arbitru care i-a ajutat in unele meciuri, ci doar de aceia care au avut tupeul sa arbitreze corect echipa MI.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  18. #18
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    hai du-te si joaca un tetris ca iar o dai in balta.

  19. #19
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Mah, dar tu n-ai ce face sa ma urmaresti prin tot forumul ? Mai bine iesi afara, mai ia o gura de aer, oxigeneaza-ti creierul, si mai scuteste-ma.


    Si uite ce mai zic si altii despre faimosul arbitru Corpodean :

    "Sorin Corpodean este supărat pe Ion Crăciunescu. La capătul unui sezon īn care CCA l-a declarat arbitrul numărul 1 al ţării, ardeleanul s-a considerat jignit pentru că n-a primit finala Cupei, meci care, prin tradiţie, i s-ar fi cuvenit. Iritarea lui Corpodean a crescut după ce a constatat că e singurul arbitru romān de pe lista FIFA care n-a primit nici o delegare. Deşi n-o spune făţiş, Corpodean acuză lipsa suportului lui Crăciunescu pe plan internaţional.
    Dacă īn legătură cu finala Cupei observaţia sa este justă, īn ceea ce priveşte al doilea reproş, n-are dreptate. Şeful arbitrilor romāni a īncercat nu o dată, ci de cīteva ori, să-l ajute pe "central" după ce acesta fusese retrogradat de către UEFA. Să exporte practic reabilitarea lui Corpodean, izbutită pe plan intern tocmai pentru că Ion Crăciunescu a crezut că valoarea arbitrului n-a dispărut după ce īşi rătăcise credibilitatea īntr-un şir de prestaţii partizane.
    De fiecare dată, Crăciunescu a fost refuzat amical, dar fără recurs, de către īnalţi oficiali europeni. Din păcate pentru Corpodean, UEFA judecă după alte criterii. Acolo, onoarea se pierde o singură dată. Va mai primi probabil meciuri secundare ca importanţă, dar nu mai are nici o şansă de acces la first sau top class.
    Īn cazul īn care nu va lua partea bună din ceea ce i se īntīmplă, Corpodean va trăi ca un arbitru frustrat, inventīndu-şi persecuţii şi duşmani deşi ar trebui să se considere norocos. Nu toţi oamenii dobīndesc o a doua şansă. Datorită simţului lui Crăciunescu şi a propriei ambiţii şi munci, Sorin Corpodean a căpătat-o. Ar fi o risipă ca acum, din vanitate, să-i dea cu piciorul.

    Catalin Tolontan
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  20. 21st July 2004, 17:07

  21. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    te simti urmarit? Un pic de paranoia? Incearca un somnic.

  22. #21
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Mda, la ce puteam sa ma astept de la un moderator dinamovist ?!? Asemanarea cu MI de care inca apartine Dinamo este din ce in ce mai evidenta.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •