View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 149 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #22
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Bineinteles !...

    ... ca nu se confirma nimic ! Stirile au devenit tot mai contradictorii si par sa se indrepte ca intotdeauna in sensul rau... Probabil se incheie din nou afacerile, acum la adapostul vacantei... Dupa cum se vede si dupa activitatea craipvenilor "abonati" la forumul onlinesport Chiar asa, nu mai stie nimeni nimic ???
    (A)

  2. #23
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    asa se pare , dar sa vedem totusi cu ce vine impresarul ala italian
    daca Barbossa si-a rezolvat problemele in italia ar fi bun baiatu , deoarece are tehnica lui Sorin Cartu, viteza lui Cami si sutul lui Irimescu
    in rest cu el mai vine inca un brazilian si un congolez, sa-i vada Sorin.
    singurul lucru cert este ca daca Barbossa si-a rezolvat problemele, cartu il vrea
    in rest.........rabdare si tutun
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #24
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Barbossa zici...

    Daca are calitatile alea ...! Dar sa nu fie si asta vreun var de-al lui Leandro !
    (A)

  4. #25
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    bah frate ce vreau sa zic de voi, ka sinteti pericol! imi sinteti tare dragi, desi se spun multe despre olteni! Sa se spuna oricite dar la fotbal frate, jos palaria! sinteti cei mai tari din tara, mult peste bucuresteni, vreau sa zic despre fani si galerie, nu despre folbal ka acolo stiti si voi cum e!
    am fost acu vreo 3 ani la craiova, am stat o zi la hoterlul jiul, m-am uitat la tv, la postul vostru local si numai folbal de la voi din craiova am vazut! Poi voi mincati folbalu pe piine!!!! va apreciez mult pentru asta!
    si inca ceva ... multumimi pentru gazduirea jocului nationalei cu Bosnia, si din cite am inteles acolo o sa se joace si cu luxemburgu! e super ceea ce am vazut la tv!
    cu echipa de club stati mai rau, da` de fapt toata tara sta asa, asa ka nu avetzi de ce sa va facetzi griji! ceaules
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  5. #26
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Multumiri !

    Si vezi ce faceti, ca inceputul e promitator (de, ati pus la carma oltean...! ). La mai mare !
    (A)

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Universitatea Craiova

    Eu cred ca exista destule sanse ca Universitatea Craiova sa fie una din surprizele frumoase ale campionatului viitor! Argumente
    1. un antrenor ambitios si care arde pentru Craiova la fel cum a facut-o ca jucator ! 2. nu cred ca jucatorii care au plecat reprezentau foarte mult pentru Universitatea de astazi ( inclusiv Lutu si Sava , care au contat mai mult ca imagine - Lutu a facut cel mult 5 meciuri bune , in restul fiind ca si inexistenti, Sava a inceput sa joace cu adevarat abia in ultimele meciuri ,dupa ce a fost trecut pe banca de rezerve de catre Sorin ! ).
    3.in returul campionatului echipa a pierdut doar doua meciuri si , ceea ce este mai important a inceput sa se consolideze o formula de echipa ..
    Guso ,Papura ,Rada ,Bundea,Stancu , Stoianof , Plesan ,Badea sunt deja 8 certitudini ... sunt si cativa jucatori foarte tineri care probabil in acest campionat vor face pasul la echipa mare ...Claudiu Tudor si Murgan in mod sigur ,simt insa ca in saptamana urmatoare vor aparea inca 3-4 jucatori sunt deja cativa in probe... sunt convins ca Sorin va ghici inca un stranier care va deveni titular ,daca rezolva problema atacului...vom fi o nuca foarte tare..... in mod sigur vom tulbura apele campionatului care urmeaza si vom supara pe multi ...
    Campionatul trecut am plecat de la zero ,practic cu trei saptamani inainte
    de incepere nu exista o echipa ,acum e altceva , Sorin a avut timp sa faca o pregatire la munte , s-au format niste automatisme , apararea a devenit compartimentul forte al echipei ... sunt si minusuri ,dar sunt multe plusuri fata de anul trecut... cred ca sunt sanse sa avem o echipa frumoasa in campionatul care urmeaza!

  7. #28
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    eu cu FC CEAHLAUL PÂNĂ LA MOARTE!!!!! și cu juventus torino

  8. #29
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Dragos,ai probleme cumva? Posteaza la Ceahlaul daca esti asa mare fan si lasa pe restul in pace. /fu/ /nope/
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #30
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dupa ce i-am sters odata porcaria el o posteaza din nou: A primit avertisment pentru asta. La 3 este pa!

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Lutu revine !

    Se pare ca in proportie de 90 % Lutu a revenit! Nici situatia lui Sava nu este clara , e posibil sa fi vrut sa forteze mana lui Staicu! Amandoi vor avea insa zile grele cu Cartu ,mai ales ca acesta nu le va ierta mai ales faptul ca nu au participat la stagiul de la Poiana Brasov.. Daca vor sa fie titulari vor trebui sa moara pe teren....
    Sunt veniti si cativa atacanti ,se pare brazilieni Este posibil sa ramana vreunul , mai ales ca vin pe aceeasi filiera cu Guso si Daouda!
    La ora 18.00 este programat primul antrenament in Craiova , daca am timp voi merge si va voi tine la curent! O zi buna!

  11. #32
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    edmond, sa ne spui si noua maine ce au facut baietii
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Craiova , antrenament !

    Am reusit sa trec pe la stadion ,de vreo doua ori in cele doua ore cat a durat antrenamentul lui Sorin ! Brazilianul asta nu m-a impresionat , trage bine la poarta ,tehnica buna ,ca toti brazilienii ... mi se pare insa cam lent si nu se omoara cu presingul ! Adevarul este ca nici nu a primit prea multe mingi , dar are in jur de 25 de ani...ar trebui sa cante mingea
    cand pune piciorul pe ea... Parca mi-a placut mai mult nigerianul ...bine facut , relativ tehnic ,s-a zbatut destul de mult! Cred insa ca nu va ramane nici unul ! cat am vazut mi-a placut murgan si atacantul ala venit de la astra , borbely sau cum l-o chema... Eu sunt insa numai un suporter ,sa vedem ce zice Sorin , am incredere in flerul lui...
    Urmeaza turneul in Franta , cu echipe "adevarate" , daca sunt suporteri ai Stiintei prin Franta am sa dau datele meciurilor ...

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    craiova - jucatori noi!

    Cei doi straini testati ieri nu vor ramane ,se pare! Lutu nu ramane nici el la Universitatea ; dupa ce Staicu s-a inteles cu Mititelu , Cartu a declarat ca in principiu nu are nevoie de jucator ( cu care a lucrat de trei ori pana acum ! ) si ca ,daca ramane , nu îi garanteaza ca va fi titular !
    Din surse apropiate conducerii clubului se pare ca doi atacanti , Barbossa (brazilian ) si un argentinian vor semna un contract in Franta , ei fiind urmariti de mai multa vreme ...

  14. #35
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Astia cam bat pasul pe loc, tot ia si nu mai ia odata 2,3 jucatori care sa fie si fotbalisti adevaratzi Mie imi sint si mi-au fost totdeauna simpatici Lutu si sava dar parca prea au intins coarda. Lutu daca vroia sa joace cu adevarat, strangea din dintzi si juca chiar daca trebuia sa lupte pentru postul de titular. Sava parca asteapta sa treaca toate turneele si cantonamentele 8) .Ca sincer vorbind, trebuie sa ai o oarecare inconstientza ca sa-i angajezi pe astia doi. M-am mirat sincer cand am vazut ca rapidul il dorea pe Lutu. Pai cand si-o face asta gasca...Singura lor sansa ,e Sorin Cartu ,daca nici Sorin nu-i face sa joace ,inseamna ca nu-i mai face nimeni
    Sper sa -i luam macar pe Barbosa si Lux aia. Mai bine decat nimic. Eu nu cred ca va iesi fotbalist din Borbely ala,om trai si om vedea

  15. #36
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    ma da ce gol e forumul vostru, cum dreaq asa?

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    ViolaBoy

    ...suntem meridionali ,vara nu avem timp de internet , vara.... soare ,mare ... femei..! E vacanta , mah , ce naiba !!

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Blue ....

    sa fiu sincer mie mi-a placut Borbely ala ...e foarte ambitios ,rapid , tehnica acceptabila ...se pare ca are 21 ani ... a dat si un gol aseara ! Cred ca i-a placut si lui Cartu , l-a oprit in lot si il duce si in Franta...
    Nigerianul a plecat , brazilianul ( Lopez ala ) se antreneaza deocamdata la Resita ,dar nu cred ca va ramane.... Pana acum Sorin a avut fler in privinta celor pe care i-a oprit! (Guso ,Daouda , Bundea , Stancu , Stoianof ) merg pe mana lui....

  18. #39
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    PRIMUL AMICAL : BORDEAUX- CRAIOVA = 2-1

    FILMUL MECIULUI
    1'Surprinzator pentru publicul bordelez ,meciul incepe intr-o evidenta nota de dominare a oltenilor care suteaza imediat pe poarta lui Roux

    12' arbitrul intalnirii refuza sa acorde un 11m evident in favoarea oltenilor dupa un fault al lui Planus asupra lui Murgan in suprafatza de pedeapsa

    17' cursa pe stanga I.Stancu,dribling in fatza lui Jemmali si sut bun,portarul francez,Roux reuseste sa apere

    19' sut Basto dupa o pasa venita de pe partea stanga de la Chamakh

    20' mare ocazie franceza cu Meriem trimitand pe langa poarta dintr-o pozitzie excelenta, singur cu portarul Guso

    23' 0-1 Goooool Murgan dupa o excelenta lansare in adancime a lui Vigariu
    suteaza in cross de pe dreapta,balonul trecand pe sub portarul Roux

    28' 1-1 Gol Alicarte dintr-un penalti inventat de arbitru la o faza care a starnit vii controverse atat in timpul meciului cat si dupa aceea,in care a fost implicat acelasi Chamakh

    29' profitand de continuarea vociferarilor ,acelasi neobosit Chamakh este gasit in careu dar lovitura sa de cap ocoleste poarta

    30' craiovenii trec cu bine de acest moment si domina teritorial finalul de repriza

    46' din nou craiovenii incep mai incisiv repriza si Valverde,inlocuitorul lui Roux retzine olovitura de cap a lui Murgan care a avut un debut extrem de promitator in echipa craioveana

    '51 2-1 Chamakh contrar cursului jocului si profitand de o neatentzie a apararii oltene dupa o degajare lunga a portarului francez.Golul avea sa insemne si golul victoriei in ciuda eforturilor disperate ale craiovenilor de a egala

    intrarea lui Caneira da sigurantza apararii bordeleze desi Afanou este obligat sa faulteze un atacant craiovean in ultima instantza, Portarul Valverde are alte doua parade la doua suturi periculoase ale noastre iar in minutul '72 reuseste sa apre din nou un sut dificil

    Pe final bordelezii se rezuma sa traga de timp dar nici craiovenii parca nu mai au fortza sa preseze, sint prinsi de prea multe ori in off-side atacantzii nostri.

    ORICUM DUPA UN MECI POATE NESPERAT DE BUN IN CARE, CU UN ARBITRAJ NEUTRU AM FI OBTZINUT PROBABIL VICTORIA , TREBUIE SA FIM INCREZATORI IN SORIN SI BAIETZII LUI. TOTUSI JOCUL CRAIOVENILOR A CONSTITUIT O SURPRIZA PLACUTA.

    Bordeaux : Roux (Valverde, 45’) – Jemmali (Béda, 45’), Planus (Auriac, 45’) Afanou, Alicarte - Basto, Sahnoun (Caneira, 58’), Miranda, Meriem (Francia, 76’), Francia (Mavuba, 45’) – Chamakh.(Sahnoun, 77’).

    Universitatea Craiova : Guso – Daouda,Papura, Rada-
    -R.Miclea, Bundea, Vigariu, Plesan(42'Cl.Tudor) I.Stancu –Murgan,Borbely.


  19. #40
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    de ce a fost schimbat Plesan din prima repriza? sper ca nu din cauza unei accidentari
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  20. #41
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Pentru ca stiu ca multi dintre fanii echipei din Craiova tine cu echipa italiana Lazio va anunt (daca cumva nu stiti deja) ca exista un site al echipei S.S. L A Z I O ROMA din Campionatul Italiei (Serie A) - www.lazio.go.ro
    !
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Blue , ti-am spus ca am incredere in Sorin ...simte imediat un fotbalist bun! Daca reusesre sa gaseasca macar un atacant valoros putem astepta zambind campionatul care va incepe! Am fost plecat vreo trei zile din tara si informatiile tele au venit la vreme ,nu mai stiam nimic de echipa... Acum am ajuns in Craiova , probabil dimineata voi afla mai multe...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •