View Poll Results: Ne vom califica intr-o cupa europeana?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    16 48.48%
  • Nu

    17 51.52%
Multiple Choice Poll.
Page 11 of 149 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 211 to 231 of 3126

Thread: UNIVERSITATEA CRAIOVA

  1. #211
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    ala n-a jucat niciodata bine deci n-are ce sa rasara la el.
    Fa si tu,de curiozitate, un sondaj in tribuna printre suporteri sa vezi citi gasesti care-l inghit pe arpad
    parca au mai fost unii injurati chiar daca bateau pentru ca erau bucuresteni si cateii netoiului

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din cate stiu eu Sorin este printre putinii antrenori care nu joaca cu nici o "mana moarta" in teren ...daca el va considera ca Arpad asta merita loc de titular, chiar il merita ! hai sa gandim putin - toti pe care i-a refuzat pana acum fie nu aveau pic de talent , fie nu doreau sa semneze decat pe un an ,fie nu mai munceau sau duceau o viata nesportiva!
    A oprit jucatori din care incet incet a fabricat titulari si facut o echipa
    care nu se mai pierde cu firea in fata nimanui , in campionat... Iar dupa turneul reusit din franta ,unde a continuat sa-si caute titularii chiar puteti crede ca l-ar introduce in echipa pe arpad sau pe oricare altul doar de dragul ochilor lui...Sa fim seriosi! Sa acordam macar pentru un an credit total antrenorului care a adus ultimul titlu in Banie ( parca si ultimul event ) si sa-l lasam sa-si faca treaba asa cum stie el! In mod sigur se pricepe mult mai bine decat oricare de aici ,indiferent ca se numeste EDMOND_ , Blue ,Pacala ,Inter...etc Sa auzim de bine!

  3. #213
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Pentru Sorin Cartu jos palaria.E singurul om in care am incredere din toata conducerea clubului Universitatea Craiova.
    Sa nu-l uit pe Silvian Cristescu ,bun venut ca director.Si in el am incredere.
    Iar dintre jucatori in capitanul Badea, in Plesan si in Rada,uite ca sint citiva oameni adevarati si pe acolo. Insa toti olteni.
    Guso, Bundea si Daouda iarasi cred ca sint baieti valabili. E bine sa se stranga in jurul echipei oameni de caracter care sa iubeasca echipa dezinteresat si din tot sufletul cum o facem noi.
    Ma uitasi la enumerare
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  4. #214
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    ai perfecta dreptate in privinta lui Cartu, daca el cosidera ca e bun, sa joace
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #215
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Inter ,abia te asteptam sa te critic putin -- cum ai reusit frate ,astazi ,sa intri intai pe forumul lui Dinamo , si abia intr-un tarziu ,aici ,la noi..!!????

    Sorin , nu te-am uitat ,dar prea te potrivesti in nume cu antrenorul Craiovei , daca se gandeau suporterii ca ma iau de el...!

  6. #216
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    , sunt "preten bun "cu ayrton
    si am citit in ziarele de dimineata despre intalnirea de la miezul noptii cu borcica si am vrut sa vad daca era ceva , da cand colo ......liniste
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #217
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    OK , te-am iertat , dar sa nu se mai intample ! Ce zici de numirea lui Cristescu in lovul regretatului Petre Deselnicu ?

  8. #218
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    coincidenta de prenume si atat, edmond

    S.Cristescu pe ce post e, vicepresedinte sau director tehnic-sportiv?
    Oricum e un mare castig Silvian.Pacat ca nu mai poate juca dar e bine sa fie acolo oameni care tin din toata inima la Stiinta
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  9. #219
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Ultrashii craioveni

    Atzi auzit declaratzia ultrashilor craiovenii care au zis ca ii vor pe lutu si sava inapoi la shtiintza?
    Cica ei sunt simbolu' nostru :? :? .
    Dar uita de comprtarea lor .
    Ma referam la Gabi Blondu'
    Seful galeriei, el a dat declaratzia
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #220
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    eu sint de acord cu ei decat sa se duca la altii mai bine sa fie rezerve la noi. Poate reuseste Sorin Cartu sa faca oameni din ei. A facut destule minuni Cartu, de ce n-ar reusi si cu ei. Si Blue mi-a transmis asta si mai multi. Ne trebuie sa-i intarim pe imputitii aia din BUCIulesti neam de shepcalii de militieni,apevisti sau franari. In loc de olteni sa vina arpad /nope/
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #221
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    SPERANTE!

    Eu inca sper ca ei ish vor reveni shi ne vor incanta din nou cu talentul loor .

    Cartu are putinta sa-i faca jucatori serioshi.
    Da' sa iti spun o poveste..
    Pe vremea craiovei maxima (pevremea aia nici nu existam , m-m nascut in 88) jumatate de echipa se distrau faceau chefuri , sa nu-tzi mai amintesc da balaci care bea destul de mult, dar juca splendid a 2a zi.
    Nu conteza viatza sportiva.
    Conteaza doar ce faci in teren... .
    Asha shi lutu shi sava daca ar fu jucat bine pt echipa lumea nu le zicea nimk ca jucau pe mese la discoteci .
    Dar la ei nu merge sunt nishte caractere prea slabe pt a fi noaptea la disco shi a2a zi sa joace excelent precum o faceau DOBRI shi BALACI.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #222
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    mi-e necaz sa-i vad ca joaca la dusmani. Ei au talent. Iar Sorin Cartu e singurul om din univers care poate sa-i faca fotbalisti.Daca el nu poate atunci aia se pot lasa de fotbal linistiti.
    Sava nu se intelege la bani cu dinel Staicu ca e si ala un zgarcit fara pereche si a incurcat destule transferuri.
    Despre Lutu nu stiu ce sa zic, planeaza asupra lui niste banuieli ca ar fi blatuit meciul cu bacau din retur sau ca ar fi spus ceva din vestiar dupa meciul cu Poli.Nu stiu ce sa cred. Parca ar fi frumos sa i se acorde o ultima sansa in viata, crestineste.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #223
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    cum adica, ii dau afara pe Lutu si Sava si il aduc pe arpad ?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  14. #224
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Mai bine ei

    Mai bine sava shi lutu decat arpad .
    Dar daca nu se poate ca ei sa revina
    shi arpad
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    azzuro , componentii Craiovei Maxima nu faceau chefuri asa frecvent cum vrei sa lasi tu sa se inteleaga ,as zice ca dimpotriva ,cativa dintre ei erau chiar excesiv de seriosi.... iar cu Dobrin si Balaci ,mai mult legenda , in realitate in ziua dinanintea meciurilor intrau in cantonament...
    Eu nu zic ca erau niste sfinti ,dar nici chiar asa..
    Sava si lutu au ramas in stadiul de talente ,la 24 de ani ar trebui ca un fotbalist sa fie o certitudine...aduceti-va aminte ca Sava a prins contract in italia si nu a reusit sa fie un meci intreg titular... Nu cred ca va mai veni la Craiova , Cartu a declarat ca nu are nevoie de Baieti de cartier ( aluzie directa la el ) in echipa... Daca vreti putem sa analizam cat de eficienti si cat de folositori echipei au fost cei 2 in returul campionatului trecut! Ar fi trebuit sa fie de departe motoarele echipei , jucatorii care ar fi trebuit sa decida meciul ... A foist oare asa?

  16. #226
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    SAVA LUTU

    Nu or fi avut ei cine shti ce contributzie in retur.
    Dar adutzi aminte in tur , mai bine zis la inceput cand au adus 50000 de oameni la meciul cu steaua shi ne-au purtat spre victorie , ne-au facut sa credem ca putem cashtiga campionatu...
    Dar din pacate shi au luat-o in cap .
    Dar suprterii olteni nu-i pot ultra pt ce-au facut ei pt stiinta...
    De aceea cu toti spearam se ne mai arate odata ce ce au dost .
    Shi cu cartu antrenor , da-mi voia sa cred ca poate sa-i readuk la realitate.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #227
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    CRAIOVA MAXIMA

    Vroiam sa precizes ca nu vreau sa ofensez meritele echipe de-a tunci(Doamne fereshte) shi imi cer scuze daca am dat de intzeles asta /nope/ /nope/ .

    Itzi mai dau un examplu patrick kluivert.

    Deci cei care chefuiesc pot sa aiba shi performantze .
    Dar sava shi lutu parca au o scarba in ei cand joaca acuma.
    Dar...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    azzuro , nu au facut mare lucru pentru Stiinta ,nici in tur...faptul ca au jucat bine trei- patru meciuri nu ma face sa uit celelalte multe meciuri in care ar fi trebuit sa fie motoarele echipei ! Sa ti-o spun mai explicit Sava a luat 60000 de dolari fara sa joace mai nimic...
    Daca ai fi patronul echipei tu ai da lui sava 60000 de euro in campionatul care urmeaza? Este un salariu foarte mare...aici sunt de acord cu Dinel ,daca Sava vrea sa joace la Craiova sa accepte un salariu de 30000!
    De ce crezi ca inca nu are echipa ..cati crezi ca se inghesuie sa-i plateasca salariul asta!!?

  19. #229
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Ai dreptate!

    Nu merita sava bani nici el nici lutu .
    Intradevar fotbalishtii in romania sunt extrem de mult platitzi .
    Nu merita banii.
    Atunci la inceput era frumos.
    Da' a plecat shi stanga shi el era de baza acolo... am intzeles ca ar fi avut un conflict cu sorin, dar asha a plecat shi vladoiu care nu a facut cine shtie ce...
    Un lucru e clar cu sorin cartu nu merge cu jumatati de masura ori fac jucatorii cum spune el ori la revedere drum bun!!! .
    Shi imi place politica lui la nebunie
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #230
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Iata ca Poli a reusit sa scape de probleme si acum e sigur ca va incepe campionatul si iata din nou ca cele doua galerii vor concura pentru tiltlul de cea mai frumoasa si cea mai numeroasa galerie.

    Tinem sa anuntam echipele buCURestene(mai ales dinamo si mai putin Rapid) ca Poli va incerca sa le impiedice in drumul lor plin de blaturi prin Divizia A.
    Daca nu e prea tarziu, vreau sa multumesc Craiovei pentru meciul de la Timisoara.

    Forza Poli!
    Forza Craiova!.

  21. #231
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    acum indiferent de gusturile mele, daca trebuie sa aleg intre Sorin Cartu si Sava&Lutu nu se pune problema, il aleg pe Cartu.
    Daca el considera ca ruptura e definitiva atunci n-avem ce face.SORIN CARTU RAMANE ATUUL PRINCIPAL AL UNIVERSITATZII CRAIOVA.
    Imi pare insa foarte rau ca partzile par a fi atat de ireconciliabile. Raman cu un coltz de inima indoit din cauza asta. Pacat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •