Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 81

Thread: "Jocuri necurate" in Divizia A !!!

  1. #1
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down "Jocuri necurate" in Divizia A !!!

    "Jocuri necurate"

    Declaraţia fermă prin care Becali anunţa la finalul īnfrīngerii cu Rapid că Steaua e sigură de titlu nu a rămas fără ecou īn Ştefan cel Mare. "Cine va avea mai mulţi bani şi prieteni īn Divizia A va cīştiga titlul. Īntr-adevăr Steaua are prima şansă, pentru că are şi un program mai lejer. Īmpreună cu Rapid e favorită la titlu. Ambele formaţii vor arunca īn luptă toate resursele financiare, echipe prietene şi duşmane şi cooperative mici şi mijlocii. Sīnt mulţi bani la mijloc pentru Champions League, de aceea vor fi multe nereguli", a spus Vladimir Cohn.

    Alt acţionar, Florian Buşcă, este de părere că Steaua e favorizată la cīştigarea campionatului. "De 3-4 etape asistăm la un campionat incorect din partea unei contracandidate la titlu. FRF le-a amīnat meciurile din campionat, ceea ce nu mi se pare normal. Iar Gigi Becali īncalcă nu numai legile ţării, ci şi pe cele sportive, aşa că să aibă grijă!", a spus şi Florian Buşcă.

    "Am mai dat o speranţă Rapidului, dar campionatul este deja jucat. Sīntem campioni şi nimeni nu mai poate schimba nimic"
    Gigi Becali.
    !!!

    "Se vede de la o poştă că Steaua este favorizată să ia titlul. Īn aceste condiţii, celelalte echipe au şanse mai mici"
    Florian Buşcă

    2 mai 2006
    RUSINE, RUSINE SA VA FIE !!!

  2. #2
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Remy ,stai Linistit Ca Voi Oricum Nu O As Prindeti Nici Macar Cupa Uefa, De Ce Nu Te Uiti In Curte Ta?(ADICA A LUI DINAMO )....
    Steaua Face Blaturi..mare Surpriza..repede, Nu Mai Tineti Cu Steaua Ca Becali A Recunoscut Ca Face Blaturi La Steaua...

  3. #3
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Alo, tu de cate ori se acuza Steaua de ceva rau, tu iar le iei apararea ? Ori esti avocatul lui JIJI ?
    Am mai zis-o, esti suporter stelist mascat, acum sunt 100 % sigur, pt. ca n-ai criticat niciodata Steaua. Asta in lipsa de U Cluj.

    http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=105761
    Last edited by remy; 2nd May 2006 at 04:22.

  4. #4
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    remy cum ii vremea la galatz? Combinatu merge, merge?
    Apropo, nu te-ai ganditi niciodata sa iti tai venele de-a lungul sa vezi cum e? Sa-mi zici si mie dupa aia.

  5. #5
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Moderatori, asta participa la discutie, sau ne paraseste putin mai mult ?
    Nu vedeti ca el doar despre mine vorbeste ? Cred ca are cosmaruri.
    Trezeste-te, aici se vorbeste despre fotbal, nu frustrari de-ale tale.
    Ce are a face cu fotbalul ce-ai scris in postarile de mai sus ?
    Tu numai de atacuri la persoana stii?
    Calm down, Tzutzurica !

  6. #6
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation Rapid si Dinamo acuza Steaua de blaturi !!!!!!!!!!!!!

    Rapid īi acuză de blat


    "Gigi Becali ştie bine la ce mă refer acum: Dumnezeu īi pedepseşte pe cei care sīnt falşi īn Săptămīna Mare!", a spus Dinu Gheorghe după derbyul Steaua-Rapid. "Sperăm ca acest campionat să se decidă numai pe teren. Meciurile să fie corecte, iar Dumitru Dragomir să vegheze la acest lucru concret, nu numai cu bla blauri". Radu Oprişan


    Se amineşte Cooperativa
    Dinu "Vamă" are ca aliat īn declaraţii pe rivala Dinamo. Acţionarul Florin Buşcă este tranşant: "S-a văzut cum au jucat cei de la Farul cu noi şi cum s-au prezentat cu Steaua. E clar că s-a făcut o cooperativă care s-o facă pe Steaua campioană".


    gsp
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Florin Bucsa .... incredibil ce personaje mai apar

    remy dezinformatoru , de ce nu citezi tot

    De asemenea, se pare că Rapid contează pe ajutorul Sportului, iar “studenţii” au meciuri cu ambele candidate la titlu.

  8. #8
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation

    'Am dubii ca se va juca numai pe teren!'

    Viorel Moldovan, rapidistul care “a omorat” duminica Steaua, spune ca “visiniii” trebuie sa se agate de orice sansa pentru a castiga titlul. Atacantul e insa speriat de posibilitatea ca nu toate meciurile din finalul campionatului sa se joace pe teren, ci si in culise.

    "Noi trebuie sa castigam toate meciurile si vom astepta un pas gresit al Stelei. Sper sa se joace pe teren pana la final. Anumite semnale ne dau de gandit, insa sper sa nu fie probleme de genul acesta." V Moldovan

    libertatea
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    mare caracter si tiganu blatist ...
    e ultimu om care are dreptul sa vorbeasca
    cel mai bine ar fi sa discute dupa meci si nu inainte ...

    asa si eu am dubii ca Gloria va face jocul Rapidului (trage tare cu Steaua , sta capra in Giulesti) , iar de Sportul e clar cu cine va trage...

    e usor sa speculezi ...

  10. #10
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Steaua nu ia toate punctele cu Gloria pen' ca o sa moara pe teren bistritenii (si asa e si normal, nu?!)... sunt insa curios cum vor juca "supt" Grant

  11. #11
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Exact cum o sa joace si bacau cu Steaua
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    am mai zis si pe alt thread...daca Bacaul va mai avea sanse sa se salveze, vor muri pe teren cu noi...daca insa vor fi matematic retrogradati, joaca in doru' lelii si luam 3 puncte...

    e valabila si viceversa, daca Steaua e matematic campioana (greu de crezut), iar Bacaul se bate sa scape, ia FCM-ul puncte...

  13. #13
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Intrebarea de baza e cum joaca Sportul cu Rapid (pe relatia Siman-Copos...desi fiind mana in mana si cu Jovani ..s-ar putea sa nu fie nimic incorect) ca e clar ca in meciul cu Steaua vor juca la maxim....
    Daca tot e sa facem speculatzii ordinare sa le facem pana la capat...
    Sa vina totusi de la un dinamovist...halal credibilitate....(si nu e vorba de remy)
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  14. #14
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    jocuri necurate vor fi mai ales din partea stelei si mai ales a dinamovistilor.

    Steaua se va ocupa de aranjamente ca sa nu piarda titlu iar dinamo ca sa prinda un loc de cupa UEFA
    dinamo nu merita in cupa UEFA si nici steaua nu merita sa ia campionatul atita timp ce R Lucescu e antrenor la Rapid
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  15. #15
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by un actionar
    De 3-4 etape asistăm la un campionat incorect din partea unei contracandidate la titlu
    si de ... ani asistam la campionate incorecte din partea lui ...

    deci e clar...in perioada ce urmeaza se anunta urmatoarele blaturi:
    bacau - Steaua
    si
    rapid - bistrita
    rapid -sportu'

    de dinamo nu are rost sa vb, pt ca in primu' rand, ei nu mai conteaza
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  16. #16
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    remy la cum joaca dinamo ai pretentii pt titlu de campioni, daca te apuci sa despici declaratile lui jiji e clar ca nu esti nu ai un iq cu mult deasupra filosofului George Becali.

  17. #17
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Sportul va avea un rol esential in stabilirea campioanei. Ei oricum nu trag la titlu, asta e clar, se multumesc cu UEFA. Problema e siman e ruda prin alianta cu Copos, deci probabil Sportul va trage cu Steaua.
    Problema este cum va juca cu Rapid. Teoretic, poate sa le incurce pe amandoua, practic...ne om da seama dupa cum se vor desfasura partidele.
    Ce lume mica. putin mese

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI
    'Am dubii ca se va juca numai pe teren!'

    Viorel Moldovan, rapidistul care “a omorat” duminica Steaua, spune ca “visiniii” trebuie sa se agate de orice sansa pentru a castiga titlul. "Noi trebuie sa castigam toate meciurile si vom astepta un pas gresit al Stelei. Sper sa se joace pe teren pana la final. Anumite semnale ne dau de gandit, insa sper sa nu fie probleme de genul acesta." V Moldovan
    Acum vreo 5 etape Rapid spunea ca nu mai are sanse la titlu si acum Moldovan se plange de blaturi ? Cāt este fotbal si cāt este psihic in campionatele noastre ? Toate aceste acuzatii rastoarna mai usor clasamentul decat lupta pe teren. Cred ca este nevoie de niste psihologi specializati in asa ceva, ca pentru astia se vor gasi bani.

  19. #19
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Paul
    Florin Bucsa .... incredibil ce personaje mai apar

    remy dezinformatoru , de ce nu citezi tot

    De asemenea, se pare că Rapid contează pe ajutorul Sportului, iar “studenţii” au meciuri cu ambele candidate la titlu.
    Ai vorbit ca sa n-adormi !

    Vreau sa va reveniti cu drogul STEAUA, si sa nu ne mai innebuniti pe toate site-urile, in mass-media, oriunde !
    NE-AM SATURAT DE NUMELE DE STEAUA, DE SCOOTER-MARIA, DE "MARELE OM" GIGI BECALI (MEME STOICA), DE RASISMUL SI VIOLENTELE LOR. OPRITI-VA DIN LAUDELE ASTEA, CA N-AU ROST !
    VA FACETI SI VOI DE RASUL ROMANILOR CU CAPUL PE UMERI !!!


    Ca sa vedeti ca am dreptate in legatura cu Steaua si cu blaturile ei ordinare, uite ce-am gasit acuma pe Net, intr-un ziar, E CHIAR BESTIAL:
    Vrajitoarea Corabia stie de ce pierde Steaua!

    --- Adevarata Printesa a Magiei a cautat in carbune stins si carti raspunsul pentru ultimele insuccese ale Stelei.
    Vrajitoarea spune ca jucatorii au facut o "necuvinta" in Sambata Mare. In acea zi sfanta, Steaua invingea prea usor pe Farul. Ambele echipe au fost blestemate, Steaua in Anglia, Farul la Bucuresti, in semifinala Cupei Romaniei.
    In ziua pe care crestinii ortodocsi o numesc Sambata Mare dinaintea Pastilor, Steaua a invins la Bucuresti pe Farul Constanta mai usor decat credea oricine.
    Cunoscatorii din fotbal vorbesc despre un blat, lucru imposibil de probat de altfel. Consultata de redactori, celebra vrajitoare Corabia a cautat in carti si carbune stins raspunsul de ce a pierdut Steaua la Middlesbrough. Cea autointitulata "Adevarata printesa a magiei albe" a descoperit ca Steaua a facut o "necuvinta" intr-o zi sfanta si a fost pedepsita. La fel a patit si Farul Constanta, care a fost spulberata in semifinala din Cupa Romaniei cu FC National.

    Credinta o poate salva

    Vrajitoarea Corabia mai spune ca pe Steaua a salvat-o credinta patronului de alte lucruri rele in decursul ultimilor ani. In aceste momente de rascruce, ii invita pe jucatori sa o caute pentru a le da dezlegare de blestem. Pacatul de a face ceva rau intr-o zi sfanta este greu de inlaturat chiar si prin descantece. Este posibil insa ca jucatorii Stelei sa nu fi stiut nimic dinainte, de regula aranjamentele se fac intre conducatori, dar daca s-a intamplat asa ceva, cu siguranta sefii Stelei si cinci fotbalisti de la Constanta stiau. Pacatul s-a extins astfel asupra celor doua echipe.
    Last edited by remy; 2nd May 2006 at 21:53.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mare tzi-e gradina doamne...
    ex-alpopa

  21. #21
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Duceti-l in desert ..da a traia in desert tipa la camile....Remyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy baiatu' mamei,nu frrei sa mergi cu mine in calatorii de afaceri in Saudi Arabia, ca maine sunt acolo..dar pt tine fac un check-in si am cumparat un bilet doare de dus,ca de intors nu are rost...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •