View Poll Results: Pronostic

Voters
47. You may not vote on this poll
  • 1

    21 44.68%
  • X

    9 19.15%
  • 2

    17 36.17%
Page 11 of 21 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 438

Thread: Etapa 29 : Universitatea - Steaua

  1. #211
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mamah!!! Cinci, shapte, douazeci! Cate semnalizari eronate impotriva lui Lutzu?! O SUTA?! Atzi cumulat toate meciurile lui din cariera sau cum? Hai ca nu va dezicetzi. Mai avetzi un pic, daca nu cumva atzi facut-o deja, shi ne convingetzi ca de fapt nu Steaua a avut meciul la discretzie ci, culmea, Craiova! Hai lasatzi-o balta. Pana la urma e egal shi Edmond, ai pierdut pariul. Sper ca-tzi aminteshti cand am zis ca nu plecam invinshi.
    Despre Dinitza sa fim serioshi. Dumitru l-a atins nitzel pe oltean, asta s-a trantit la pamant shi l-a luat shi pe Dinitza dupa el. S-a vazut clar pe reluare ca Dinitza parca era pe jar ars, incercand sa fereasca picioarele olteanului shi sa nu-l calce. Daca tot va datzi obiectivi mai bine zicetzi ca ar fi meritat Dumitru roshu, ca i-a facut nitzel vant olteanului ala. Dar Dinitza?! N-a avut nici o treaba......
    Va las sa va mai linishtitzi cateva zile, sa va revenitzi nitzel, poate sa mai vedetzi meciul odata, shi apoi sa discutam. Ca daca o datzi pe cinshpe mii de offsideuri-neoffsideuri chiar ca n-avem ce discuta.
    ex-alpopa

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu imi aduc aminte sa fi facut vreun pariu cu tine.... iar felul in care postezi dovedeste o lipsa totala de obiectivitate , care de altfel va caracterizeaza ... este de fapt , unul din motivele pentru care ati pierdut campionatul.... nu ati putut sa priviti cu obiectivitate punctele slabe ale echipei...
    inainte de a mai discuta despre acest meci ar fi de dorit sa faci rost de o caseta si sa revezi meciul... nu voi mai discuta cu tine despre meci, ai un stil dezlanat ,greu de urmarit si lipsit de orice urma de fair play si obiectivitate...
    Repet ce am spus , rezultatul a fost echitabil , a fost egalitate si la goluri si la numarul de ocazii... daca tu vrei sa vezi altceva este problema ta...

  3. #213
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu faza cu Dinita la minutul 91, merita rosu clar, nici nu incape discutie, numai cei care habar n-au de fotbal pot sa spuna contrariul...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #214
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Felicitari ambelor echipe. Craiova fiti pe faza Etapa viitoare facem schimb de locuri in clasament
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  5. #215
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Edmond, credeam k te-ai schimbat, da' ultimu tau mesaj dovedeshte contrariul. Faptul ca nu-tzi aminteshti de "pariu" denota totul despre caracterul tau. Cat despre "obiectivitate" suntetzi la coada listei mai olteni!
    Poate-mi spui shi mie Ady de ce merita atat de clar Dinitza roshu! Eu n-am reushit sa observ! Da asta e, cum zice Edmond intzeleptul fair-play-ist, poate ar trebui sa revad meciul, cine shtie ce pumn o fi dat Dinitza cu vreo 30 de minute inainte sa fie eliminat.......
    Oricum, cornutele alb-albastre termina pe 4. Shi nu sunt chiar atat de triste precum credeam......doar pleaca prin strainatatzuri! Cand o zbura
    http://vachecity.free.fr/vachefond19.jpg
    PS : apropo, am vazut steagul la televizor! asha atzi avut shi voi galerie!
    Last edited by uti2102; 30th May 2004 at 23:07.
    ex-alpopa

  6. #216
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    V-am dominat atat pe gazon cat si in tribune, asa ca mai usor cu laudele, uiti ca ati fost...68 la meci? Asa sarbatoriti voi castigarea titlului?
    SVensson, nu cred ca veti ocupa locul 4, pt ca Bacaul vine la galati dupa puncte, cred ca le veti da meciul molodvenilor, ca sa scape de la retrogradare! Noi jucam in controceni ca acasa, asa ca nu o sa avem probleme, vom invinge cu usurinta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #217
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Bravo Craiova. Un oltean de pe aici, avea dreptate cand zicea ca noi am invatat sa nu mai pierdem in fata echipelor bucurestene. Campoinatul se incheie, cu un multumitor loc 4, dar la anul o sa va fie frica de noi, stimati bucuresteni. Iata ca cineva din porvincie are curajul sa intre in locurile pe care le-ati dominat multa vreme. Acum cand fotbalul incepe sa nu se mai joace in spatele cortinei, avem si noi dreptul sa speram la locurile platite de voi. Sa nu uitam ca pana acum am avut la conducere bucuresteni, clovni si alte rase. Acum avem un "militian" care deranjeaza bucurestiul, dar care incepe sa simta ca daca nu ofera suporterilor olteni performanta, nu v-a avea de castigat de pe urma fotbalului. Nu am fost la meciul cu steaua, pe motiv ca nu am fost in Craiova, dar veneam spre Craiova, dinspre Severin dupa ce s-a terminat meciul si am vazut coloane de masini cu numere de Mehediti, Gorj, cu steagul Craiovean, ceea ce inseamna ca STIINTA e iubita de toti oltenii, sute, poate chiar mii de oameni care au venit la meci de la peste 100 km. Chestia asta rar se intampla la echipele bucurestene. Pe acest forum de cand am intrat (doar doua luni), am fost numit prazar, oltean idiot si in multe alte chipuri. Ma mandresc ca sunt oltean, si daca anul viitor nu vom avea rezultatele asteptate (si stelistii se asteptau sa castige anul acesta campionatul si nu l-au castigat, si dinamovistii au sperat sa nu mai aibe parte de un retur ca cel de anul trecut si au ajuns unde nu trebuia), in urmatorii 2-3 ani vom deveni cu adevarat competitivi in lupta cu bucurestiul. Si vom canta din nou 1,2,3,4 ..., continuarea o stiti si voi. Dinamo nu are valoare, dar are echipa, Steaua are valori dar nu are echipa. Craiova are si valori are si echipa si are si suporteri.
    Bravo Craiova, Bravo Rednic (proaspat actionar la Craiova), Bravo Badea(idem), Bravo!
    OLTEAN PE VECIE!

  8. #218
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frentzolteanu
    Pe acest forum de cand am intrat (doar doua luni), am fost numit prazar, oltean idiot si in multe alte chipuri. Ma mandresc ca sunt oltean, si daca anul viitor nu vom avea rezultatele asteptate (si stelistii se asteptau sa castige anul acesta campionatul si nu l-au castigat, si dinamovistii au sperat sa nu mai aibe parte de un retur ca cel de anul trecut si au ajuns unde nu trebuia)
    Toti ne mandrim ca suntem olteni, iar cei care spun cuvinte in vant despre noi sunt doar niste oameni care in lipsa de idei incep sa jigneasca...

    Quote Originally Posted by frentzolteanu
    Si vom canta din nou 1,2,3,4 ..., continuarea o stiti si voi. !
    Cupa si Campionatu!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #219
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Si pt. SVensson, un mic post: daca ai face un calcul simplu, ai vedea ca daca nu aveti cum sa mai ajungeti pe locul 4, asa cum steaua nu mai are cum sa ajunga pe locul 1
    OLTEAN PE VECIE!

  10. #220
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Iubirea pentru Stiinta nu are limita in lume.

    Badea, felicitat de suporteri din Kuweit si SUA

    Dan CAZAN

    Pavel Badea s-a retras ieri oficial din activitatea fotbalistică. Acesta a evoluat în ultimele 20 de minute ale partidei, exact ca acum 20 de ani, când "Bădită" a debutat la "Stiinta". Badea a primit la începutul meciului un imens buchet de flori alb-albastre si o minge din partea clubului, o diplomă si o cupă din partea AJF Dolj si un trofeu din partea firmei Errea. Inedit este faptul că "Bădită" a primit mesaje cu felicitări sub forma unui răvas de la suporteri ai Universitătii din Kuweit, SUA si Canada. "Sunt momente de tristete pentru mine, de aceea a rămas ultimul la vestiar. Cred că mi-am făcut datoria la acest ultim meci, desi am debutat cu o victorie si vroiam să termin tot cu o victorie. În momentul în care Rednic m-a introdus, m-a chemat la el si mi-a zis: «Intră si schimbă rezultatul!»", a dezvăluit Badea după meci.

    http://www.editie.ro/sport.php#stire1
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #221
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    meci superb...
    pacat de rezultat ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. #222
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Felicitari Stiinta! Felicitari Badita!
    Un meci aproape fara miza s-a transformat intr-un meci disputat (mai ales in repriza secunda) cu multe faze de poarta. Degeaba se plang stelistii de ineficienta atacantilor, sa nu uite ca si Njock a avut o ocazie rarisima. In ansamblu, rezultatul este echitabil. S-a vazut intrarea lui Badea in teren si cred ca echipa ar fi avut un parcurs mai bun cu el.

  13. #223
    Banned Hoffa's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    375
    Reputatie
    0
    felicitari din tot sufletul pentru Badea, o cariera extraordinara, a debutat in editia 83-84
    cand a calcat in vestiarul de legenda al Craiovei Maxima si iata ca dupa 20 de ani se retrage in 2004 . O viata
    Bravo Badita

    Avand in vedere balbele numeroase din conducerea clubului , desele schimbari de antrenori Cartu- Ciurea interimar- Badea- Napoli-Lacatus- Napoli -Rednic si presedinti
    Mitrita-Mititelu-Badea cred ca locul 4 este bun.Sa speram ca Dinel Staicu a tras concluziile de rigoare si va incerca sa tina cu dinti de cuplul Badea-Rednic. UN pas pozitiv l-a facut cointeresandu-i prin oferirea de actiuni la club.
    Bravo Dinele

    Meciul a fost destul de placut avand in vedere ca nu mai avea nici o miza de puncte sau performante, pacat de dublul gest incalificabil al lui dinita, dupa ce a lovit fara minge un jucator cazut la pamant a simulat in cel mai josnic mod ca ar fi fost lovit, njock doar i-a luat fata in maini. pentru acest dublu gest incalificabil care dovedeste un caracter infect ,dinita merita suspendat multe,foarte multe etape. Pe de alta parte, gestul lui dinita i-a amibitionat pe craioveni care au scapat victoria printre degete.
    Lutu trebuie sa joace titular

  14. #224
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Edmond, credeam k te-ai schimbat, da' ultimu tau mesaj dovedeshte contrariul. Faptul ca nu-tzi aminteshti de "pariu" denota totul despre caracterul tau. Cat despre "obiectivitate" suntetzi la coada listei mai olteni!
    Poate-mi spui shi mie Ady de ce merita atat de clar Dinitza roshu! Eu n-am reushit sa observ! Da asta e, cum zice Edmond intzeleptul fair-play-ist, poate ar trebui sa revad meciul, cine shtie ce pumn o fi dat Dinitza cu vreo 30 de minute inainte sa fie eliminat.......
    Oricum, cornutele alb-albastre termina pe 4. Shi nu sunt chiar atat de triste precum credeam......doar pleaca prin strainatatzuri! Cand o zbura
    http://vachecity.free.fr/vachefond19.jpg
    PS : apropo, am vazut steagul la televizor! asha atzi avut shi voi galerie!

    Decat sa vorbesti in dodii mai bine fa o trimitere spre thread-ul unde am facut eu pariul cu tine...pentru ca nu inseamna nimic o bere... poate am uitat , nu era un lucru exential sa-l notez intr-o agenda.Incearca sa nu folosesti cuvinte mari precum " caracter " pentru ca atunci cand vorbesti despre un lucru trebuie sa stii si cu ce se mananca..
    Faptul ca tu nu ai observat ca Dinita l-a lovit pe Moti ( lovit inainte si de Dumitru ) si nici ca portarul stelist l-a oprit din actiune pe Plesan in mod neregulamentar spune multe... am citit presa in aceasta dimineata , am vazut si emisiunile de sport... nu am vazut nici o parere sa te sustina...
    La faza respectiva am fost destul de aproape ... Dumitru l-a lovit pe Moti intentionat , acesta a cazut iar Dinita a venit si l-a lovit cu piciorul, ceea ce a atras reactia lui Njock care i-a pus mana in gat.... Probabil ca la aceasta faza trebuia eliminat si Dumitru...dar arbitrul a judecat faza dorind sa nu-l supere pe " Gigi".... daca vrei iti fac rost de o caseta sa revezi fazele respective... dar sunt convins ca nu te intereseaza asta...

  15. #225
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Felicitari Steaua,Felicitari Craiova, Felicitari Badea
    Meci frumos de mare angajament pigmentat cu tot ce ii trebuie unui mare derby
    Steaua din nou a redus motoarele dupa ce a inscris golul si in loc sa isi fructifice avantajul si sa atace si mai periculos a lasat pe final mai ales jocul in mina gazdelor care au reusit un gol frumos gratie unei pase magnifice a lui Badea...
    Felicitari inca o data !!!
    Free Sevilla!!!!

  16. #226
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Edmoande, nu prea avem ce discuta. Dak asta ai retzinut tu din mesajele mele, ca Khamutovski nu l-a faultat pe Pleshan shi altele.......ce sa mai zic.... Ma amuza totushi ca nu vretzi sa recunoashtetzi ca v-am avut la degetul mic de la piciorul stang atat timp cat s-a jucat la egalitate numerica.
    Cat despre "cuvinte mari", trebuia sa-tzi fi spus tzie insutzi asta inainte sa faci anumite postari.
    Revenind la Dinitza : daca intr-adevar a incercat sa-l loveasca pe Motzi, crezi tu ca il ferea pe acesta?! Sa fim serioshi! Se vede clar pe caseta cum Dinitza se dezechilibreaza shi face tot posibilul sa nu-l calce pe oltean; de fapt, nici macar nu-l calca; iar despre Motzi asta al vostru nu pot sa-i zic decat sa-oi fie rushine - daca era Rivaldo sa se prefaca in asha hal mai ziceam.......dar nu e!
    ex-alpopa

  17. #227
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ravelly
    Degeaba se plang stelistii de ineficienta atacantilor
    Cum degeaba?! Pai din cauza acestei ineficacitatzi am pierdut campionatul! Din cauza aceste ineficacitatzi am scapat victoria printre degete la Piatra-Neamtz, Galatzi shi Craiova! Cum sa nu ne plangem!? Daca nu aveam faze de poarta mai ziceam "da domne' suntem slabi", da' asha parca ne-am inecat ca tziganu' la mal.
    ex-alpopa

  18. #228
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Pai exact asta este problema pe care Iovan, cu "toate calculele facute" nu stie cum a ajuns Steaua pe doi cu o singura infrangere in retur si una in tur. Prea multe rezultate de egalitate. Prea de multe ori echipa s-a retras sau nu a mai fortat dupa deschiderea scorului.
    Asta e ! Poate la anul sau "La Multi Ani"

    Felicitari ambelor echipe pentru daruire, chiar daca pe alocuri au cam depasit masura. Pacat de eliminarile care au stricat "fata" jocului. A, inca ceva, s-a ratat in draci. Njok (asa se scrie ?) a fost penal cu ratarea aia
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  19. #229
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Alpopule , cam asta ai spus ...ca Plesan de fapt a fortat acolo , ca Dinita s-a dezechilibrat...etc... nu te pune pe ganduri ca esti chiar singurul care sustine aberatiile astea.?..cat priveste chestia cu "degetul mic " ..probabil asa ati avut si titlul de campioana ..la degetul mic... in fotbal conteaza rezultatul...nu ati luat titlul din cauza unei probleme de mentalitate ...ati considerat tot timpul ca nu mai este nimeni ca voi si ca titlul de campioana vi se cuvine de la sine....ati asteptat sa vi-l dea altii!!

    PS . Am citit si postarile altor stelisti pe mai multe forumuri.... Esti chiar singurul care are o astfel de pozitie fata de cele doua faze... Felicitari.
    Last edited by EDMOND_; 31st May 2004 at 11:06.

  20. #230
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Edmond stai usor....si eu sunt de parere ca a fost fault la Plesan dar a si fortat un pic faultul...mai ales ca daduse cu mingea deja dupa vaci....iar la faza cu Dinita ce sa spun....urangutanul ala al vostru a parut ca abia sa dat jos din copac si a intrat direct pe terenul de fotbal ...ca a gresit si Dinita este adevarat dar si eu zic ca nu a fost intentionat
    Free Sevilla!!!!

  21. #231
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    " Urangutanul" poate fi si un calificativ pentru Dinita..a lovi cu piciorul un fotbalist cazut deja la pamant , este un gest oribil si nu a avut nici o motivatie mai ales ca nu el era implicat , ci Dumitru... Njock a intervenit abia dupa ce Dinita l-a lovit pe Moti...
    a dorit sa-si apere coechipierul... daca nu o facea , poate ramaneati de atunci in zece....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •