Page 371 of 397 FirstFirst ... 271321361369370371372373381 ... LastLast
Results 7,771 to 7,791 of 8337

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

  1. #7771
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Si Ceausescu s-a retras de mult din activitate si ne-a marcat rau de tot, acum inteleg de ce unii inca il pretuiesc.
    Serios vorbind, nu e cazul sa spunem ca ne-a marcat, ne aducem doar aminte cu drag asa cum o facem cu Pacala de ex.

    Si apropo, Jackie si-a incheiat cariera de fotbalist in '60 la fosta Victoria Bucuresti care daca nu ma insel pe atunci se chema Dinamo Obor. E dinamovist oborean ascuns, d-aia il vorbim noi pe aici.
    pai ce era sa facem si noi cu armele noastre modeste,cum puteam sa luptam cu hidra?
    ca noi nu puteam santaja,nu puteam racola,nu aveam sateliti,nu-i aveam pe fratii Burloiu...asa ca am bagat o cartita...
    uite,chiar si aici pe ols procedam la fel...tie nu ti se pare suspect ca Leo se bucura cand castiga Poli?
    granita la Orsova!

  2. #7772
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am trecut pe langa casa imemoriala Ion Ionescu de la V si acolo scria ca era vorba despre Vitoria de Guimaraes, nicidecum Vitoria de Bukreș. Era un V mare desenat pe portile de fier, ca in V for vendetta, am stiut imediat ca sunt contemporan cu un hârdău de istorie cimișană

    Putina lume stie ca ultima echipa antrenata nu a fost Pokemon Aek Timisoara, ci Obilici Beograd. Intr-o seara, dupa inca o retrogradare, banuiesc , statea asa langa cuier, cu basca in mana: sa o atââârn, sa o mai laaas, decizia balansa ca budigaii plini de bucșe si placute de frana ai lui Timache. Telefonul cu manivela a inceput sa țârâie, la celalalt capat cine credeti ca era? Da, chiar ea, Țeța. Țeța, bre, Raznatovici. Zice: s-a prapadit asta al meu, Tigrul paramilitar, am nevoie de un barbat falnic, de isprava, care are in sange adn-ul marelui Milan Obrenovici Broz Tito. Bineinteles, raspunsul a venit, ferm: hmm, desigur căăă, dupa cum stiti, eu joc un 4-3-3-3 in care pivotul axial se infileteaza apotigmic intre cei doi halfi si ăăă prin pase succesive cu cele doua benzi paroxistice atingem o apoteoza cosmica pe care corpul neinsufletit al cuvintelor nu o pot exprima la nivelul dogmatic reverential. Aia s-a dus sa isi faca o epilare pe axilă pana a terminat spiciul don prof, apoi a zis: boje moi, da sa te pup pe chelia plina de mătreață, ca tare bine am nimerit!

    In fine, echipa s-a desfiintat dupa un an , dar ce nu stie lumea, dupa un meci amical al lui Lucescu in zona, Brescia - Voievodinia Macva. Suparat din cauza unui aut dat invers, Mircea a promis ca ii rade pe toti. Ghinionul lui, Ion V era si el in tribuna, il urmarea pe Bostian Flocarici, fiul regretatului Duče Prapulici, pe care voia sa il aduca la Aurul Brad (pe care o mai consiglia in timpul liber). Si uite cum, peste ani, Lucescu l-a retrogradat nu o data, nu de doua, dar cine stie de cate ori...

    Ce sa va spun, as povesti 3 luni cu si despre prof dr Ionv Ionescu, dar timpul stiti ca nu ne iarta...

  3. #7773
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    nah,era doar o chestiune de timp sa apara si toasu' capitan,mai furios ca Paraipan...pai vezi Leo ce distractie e aici...si tu ai tinut inchis atata vreme...
    granita la Orsova!

  4. #7774
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pai ce era sa facem si noi cu armele noastre modeste,cum puteam sa luptam cu hidra?
    ca noi nu puteam santaja,nu puteam racola,nu aveam sateliti,nu-i aveam pe fratii Burloiu...asa ca am bagat o cartita...
    uite,chiar si aici pe ols procedam la fel...tie nu ti se pare suspect ca Leo se bucura cand castiga Poli?
    La fotbal precum si in alte alea pe la noi.
    La nivel politic si social avem o lume pe dos cu fosti comunisti si ********i care au ajuns sa fie considerati de multime drept "mari dizidenti" si "mari reformatori" ai Romaniei de azi pentru ca au fost primii care si-au acuzat fostii tovarasi si prieteni ca sa iasa ei in fatza. Si jurnalismul e cu fundu'n sus daca a ajuns unul precum CTP sa injure cu spume la gura partidul pe care l-a sustinut si l-a supt de finante amar de ani.

    Vremea oportunistilor, hotul care striga primul hotul devine brusc erou, oamenii ce n-au facut nimic notabil in viata si si-au transformat frustrarea in dizidenta si arma de atac.

    Asa si in fotbal, luptatorii de azi cu hidra de ieri sunt de fapt aia de s-au desprins din hidra sau aia pe care hidra nu-i prea baga in seama. Cam cum se lupta romanii cu rusii si contra comunismului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #7775
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cata activitate pe aici...

  6. #7776
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cata activitate pe aici...
    mai mult de propaganda,pai nu i-ai vazut pe Uti si toasu' capitan ce diversiuni kaghebiste baga pe-aici?
    de FanSport nu zic nimic,intuitia imi spune ca-i cartita sibiana si nu vreau sa-l dau si pe el in vileag...
    granita la Orsova!

  7. #7777
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    exact ce spuneam mai sus, e la moda in Romania de azi ca atunci cand nu ai replica sa inchizi discutia facandu-l pe interlocutor, kaghebist, comunist samd. Asa si don profesor, nu a reusit in viata pentru ca Lucescu, pentru el Lucescu e de vina si ca afara ploua.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #7778
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cu ce te mai lauzi?

  9. #7779
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    exact ce spuneam mai sus, e la moda in Romania de azi ca atunci cand nu ai replica sa inchizi discutia facandu-l pe interlocutor, kaghebist, comunist samd. Asa si don profesor, nu a reusit in viata pentru ca Lucescu, pentru el Lucescu e de vina si ca afara ploua.
    nu numai Lucescu...si Dinu si Dudu si multi altii...in General toti snapanii...
    Last edited by cip; 4th December 2019 at 16:21.
    granita la Orsova!

  10. #7780
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    mai mult de propaganda,pai nu i-ai vazut pe Uti si toasu' capitan ce diversiuni kaghebiste baga pe-aici?
    de FanSport nu zic nimic,intuitia imi spune ca-i cartita sibiana si nu vreau sa-l dau si pe el in vileag...
    Nu am treaba, io-s dinamovist de la Alba. Conexiunea cu Sibiul in saptamana asta e pur intamplatoare. HAI DINAMOOOOOOO!

  11. #7781
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Nu am treaba, io-s dinamovist de la Alba. Conexiunea cu Sibiul in saptamana asta e pur intamplatoare. HAI DINAMOOOOOOO!
    ase,ase,verisoare ardelean,camufleaza-te cat mai bine...dar ai grija,vorba lui Dinica in Secretul lui Bachus,daca te miros astia ca nu esti de-al lor,nu te vad bine...
    au in ADN santaje,rapiri,luat cu arcanul in MI,blaturi,ghete de aur trucate si multe alte mizerii de felul asta...eu mi-s curios cata vreme ii mai duci de nas...
    granita la Orsova!

  12. #7782
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    nu numai Lucescu...si Dinu si Dudu si multi altii...in General toti snapanii...
    Exact ce spuneam mai sus: in Romania daca o duci sau o dai mai bine toti aia mai amarati sunt convinsi ca esti snapan. Unul nu va recunoaste vreo clipa ca s-ar putea sa fii mai bun un pic decat el.

    Astia trei de-i enumeri mai sus erau fotbalisti de rasa si stie asta oricine se pricepe cat de cat la fotbal si i-a vazut jucand.
    Uita-te de ex aici ca sa vezi cam la ce nivel se exprimau "snapanii" astia (Lucescu plecase deja la Corvinul): https://www.worldfootball.net/report...curesti-inter/


    Desigur ca strugurii erau acri pentru nea Jackie care antrena in ligile inferioare sau echipe din subsolul clasamentului.
    El tot o tine gaia matzu' ca l-a retrogradat Lucescu dar nu ia in calcul ca putea sa fie linistit in partea superioara a clasamentului daca pana la momentul "razbunarii" reusea mai mult cu echipele mai slabe din campionat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #7783
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Exact ce spuneam mai sus: in Romania daca o duci sau o dai mai bine toti aia mai amarati sunt convinsi ca esti snapan. Unul nu va recunoaste vreo clipa ca s-ar putea sa fii mai bun un pic decat el.

    Astia trei de-i enumeri mai sus erau fotbalisti de rasa si stie asta oricine se pricepe cat de cat la fotbal si i-a vazut jucand.
    Uita-te de ex aici ca sa vezi cam la ce nivel se exprimau "snapanii" astia (Lucescu plecase deja la Corvinul): https://www.worldfootball.net/report...curesti-inter/


    Desigur ca strugurii erau acri pentru nea Jackie care antrena in ligile inferioare sau echipe din subsolul clasamentului.
    El tot o tine gaia matzu' ca l-a retrogradat Lucescu dar nu ia in calcul ca putea sa fie linistit in partea superioara a clasamentului daca pana la momentul "razbunarii" reusea mai mult cu echipele mai slabe din campionat.
    exact ce spuneam si eu mai sus ,diversiuni clare in care prezentam doar ce ne convine...Dudu a dat un gol in meciul cu Inter,era atacant si nu vad nimic anormal aici,Inter i-a luat de sus si au furat-o...imi amintesc destul de bine meciul ala,nu s-au mai dat prelungirile ca avea discurs ceausescu prin nu stiu ce oras obscur din tara...
    ca a desfiintat marele Dudu ditamai competitie europeana ,marcand cate 4-5 goluri pe meci doar ca sa-l devanseze pe austriac isi mai aminteste cineva?
    cu echipe satelit si cu fundasi adversi care se fereau de minge?
    Last edited by cip; 4th December 2019 at 18:50.
    granita la Orsova!

  14. #7784
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cip, prietene, care e problema ta? Repeti la infinit aceleasi chestii, chiar nu poti trece peste?

  15. #7785
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dudu nu a desfiintat nicio competitie, stii tu ceva dar nu prea bine. Astea sunt citate din don profesor care stia si el ceva dar o dadea dupa cum ii pica. Ala cu 4 goluri pe meci si devansatul austriacului Polster a fost Camataru in '87, binishor dupa Dudu.

    Intamplator mergeam intens la meciuri pe atunci si tin bine minte cat de oportunist la gol era Dudu.
    Si acum il vad cum punea piciorul exact cand si unde trebuia. Si era imperial cand dadea cu capul sarind peste fundasii adversi.
    Si probabil ca cele mai bune centrari de gol i le-a dat Lucescu.

    Nu stiu daca s-a intrerupt atunci transmisia teve ca eram pe stadion cu taica'meu.
    Stiu ca s-a intrerupt la un alt meci in momentul prelungirilor, Dinamo-Bordeaux, dar asta dupa vreo 4 ani de la meciul de poveste cu Inter. Atunci n-am mai gasit bilet pe "23 August".
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #7786
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    cand o sa recunoasteti ca asa a fost,n-o sa mai insist... dar slabe sperante,nu va vad capabili...si in plus n-am nicio vina,Uti si Burcea sunt responsabili,scot mereu ce e mai rau din mine...
    Last edited by cip; 4th December 2019 at 19:37.
    granita la Orsova!

  17. #7787
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    aha, acum inteleg, tu de fapt esti aici in calitate de propavaduitor al evangheliei dupa Jackie, realitatea si adevarul n-au relevanta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #7788
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cip si obsesiile lui. Am sa deschid un thread pe Diverse sa dezbatem problema.

  19. #7789
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Dudu nu a desfiintat nicio competitie, stii tu ceva dar nu prea bine. Astea sunt citate din don profesor care stia si el ceva dar o dadea dupa cum ii pica. Ala cu 4 goluri pe meci si devansatul austriacului Polster a fost Camataru in '87, binishor dupa Dudu.

    Intamplator mergeam intens la meciuri pe atunci si tin bine minte cat de oportunist la gol era Dudu.
    Si acum il vad cum punea piciorul exact cand si unde trebuia. Si era imperial cand dadea cu capul sarind peste fundasii adversi.
    Si probabil ca cele mai bune centrari de gol i le-a dat Lucescu.

    Nu stiu daca s-a intrerupt atunci transmisia teve ca eram pe stadion cu taica'meu.
    Stiu ca s-a intrerupt la un alt meci in momentul prelungirilor, Dinamo-Bordeaux, dar asta dupa vreo 4 ani de la meciul de poveste cu Inter. Atunci n-am mai gasit bilet pe "23 August".
    hotul Dudu a deschis partia pt hotii mateut si camataru,asa suna mai ok?
    intamplator au jucat toti 3 pt Dinamo,o fi vreo coincidenta...

    s-a intrerupt cu siguranta la tvr,stiu ca am suferit atunci din cauza asta,de aia imi si amintesc foarte bine...
    granita la Orsova!

  20. #7790
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cip si obsesiile lui. Am sa deschid un thread pe Diverse sa dezbatem problema.
    tu sa-l redeschizi pe ala cu "unde e Hingherul"...ca am vazut ca l-a inchis dinamovistul dictator Bokassa de la Paris
    o alta cartita,de data asta olteneasca...
    granita la Orsova!

  21. #7791
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    hotul Dudu a deschis partia pt hotii mateut si camataru,asa suna mai ok?
    intamplator au jucat toti 3 pt Dinamo,o fi vreo coincidenta...
    Nu suna mai ok si cu siguranta ca este o coincidenta, contextul din fotbalul romanesc era diferit in anii '70 fata de anii '80, cine cunoaste stie cine nu sa afle.
    Iar hotia cea mare a fost la Camataru si mai putin clar la Mateut.
    Camataru a pierdut de altfel gheata aia de aur care i-a fost atribuita austriacului de-l atribuiai lui Dudu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •