Results 1 to 21 of 3622

Thread: Tennis ***NEWS***

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Lightbulb Tennis ***NEWS***

    ROMANIA - CANADA in baraj

    "Florin Segărceanu, căpitanul nejucător al României, a spus înaintea tragerii la sorţi de ieri că înainte de toate ar vrea să jucăm barajul pentru Grupa Mondială la Bucureşti. Apoi, c-ar fi important să fim capi de serie. Şi nici nu ar strica un adversar mai facil. Dorinţele i s-au împlinit pe rînd. Întîi România a fost desemnată favorită. Apoi din urna ţărilor mai slab cotate a ieşit Canada şi, imediat, s-a tras la sorţi gazda duelului de pe 24-26 septembrie: Bucureşti. "Nu am de ce să mă plîng, mai ales că jucăm acasă. Nord-americanii formează o echipă bună, cu un tenisman puternic la dublu, Daniel Nestor, dar atît", a mărturisit ieri Segărceanu.

    "Vom juca pe zgură, la Arenele BNR! Canadienii evoluează rar pe această suprafaţă. Cred că, în proporţie de şaizeci la sută, victoria va fi a noastră", a adăugat Segărceanu, care coordonează o echipă de Cupa Davis compusă din Andrei Pavel, Victor Hănescu, Răzvan Sabău, Florin Mergea, Horia Tecău şi Gabriel Trifu. "La dublu poate intră tineretul: Mergea şi Tecău. La simplu, unde se va juca victoria, titularii sînt clari: Pavel şi Hănescu. Îi recomandă clasamentul ATP, rezultatele din ultima vreme", a încheiat Segărceanu. Împotriva lui Pavel şi Hănescu, numerele 41, respectiv 64 mondial, vor intra probabil Simone Larose şi Frank Dancevic, jucători din apropierea bornei 200 ATP."
    (sursa: GSP)
    Last edited by DJ Klaus; 14th May 2004 at 10:30.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •