View Poll Results: Pronostic

Voters
16. You may not vote on this poll
  • 1

    10 62.50%
  • X

    3 18.75%
  • 2

    3 18.75%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: Etapa 25: Otelul - FC Arges

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intr-un interviu acordat ieri capitanul de echipa al lui FC Arges, portarul Daniel Coman, declara ca se merge la Galati pentru cel putin un punct. El este optimist si spune ca pana la sfarsitul campionatului se va urca mai sus de acest -11 pe care il inregistram in momentul de fata, prima ocazie de imbunatatire a pasivului fiind chiar meciul cu Otelul. Echipa are un moral bun, jucatorii bucurandu-se inclusiv pentru faptul ca acum sunt sustinuti de o galerie unita.

  2. #23
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Intr-un interviu acordat ieri capitanul de echipa al lui FC Arges, portarul Daniel Coman, declara ca se merge la Galati pentru cel putin un punct. El este optimist si spune ca pana la sfarsitul campionatului se va urca mai sus de acest -11 pe care il inregistram in momentul de fata, prima ocazie de imbunatatire a pasivului fiind chiar meciul cu Otelul. Echipa are un moral bun, jucatorii bucurandu-se inclusiv pentru faptul ca acum sunt sustinuti de o galerie unita.
    Galerie unita....sa numaram citi suporteri or sa mearga la Galati si pe urma mai vorbim :-) .... Am inteles ca pitestenii au promisi cite 1500 de cocosatzi pentru victorie si jumatate pentru un punct...sper sa fie un argument destul de convingator pentru baieti ca sa puna osul serios...

    PS Dupa meciul de asera din Controceni cu oradea astept sa vad cine mai vine sa spuna ca a fost blat la Pitesti..:-)) Nationalul nu sint slabi, sint varza!

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Vladi, ai aici informatii despre deplasarea suporterilor la Galati:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...?t=1580&page=4

    Putini sau multi, eu cred ca in primul rand trebuie sa nu mai existe disensiuni. Si se pare ca "Vulturii Violeti" si "Ultras Viola" chiar vor lasa la o parte orice conflict, iar la vara se doreste reorganizarea galeriei.

  4. #25
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Bistrita le da meciul stelistilor dar tot e bine,vin si ei la retrogradare.....yeah:

  5. #26
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Felicitari pentru punctul obtinut Fc Arges. Ati jucat bine dar noi de 3 ori mai bine. Nu ni s-au acordat doua penaltiuri clare. Mor de ciuda. Avem cel mai de rahat albitraj din lume. Cred ca si in India se albitreaza mai bine. Adica la golul anulat lui Ronaldo in meciul de aseara cu Mallorca s-a putut vedea un hentz dar la noi nu. Au fost 2 clare, clare. Uitati-va in seara asta la TV. Am ratat si noi ca prostii. In orice caz s-a vazut clar caci Cartu pregateste echipa pentru finala, si-a menajat titularii. In orice caz meritam toate cele 3 puncte. Pana la urma meciul s-a incheiat 1-1.Felicitari ambelor echipe.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  6. #27
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Otelul 1 1 FC Arges
    ce meci naspa...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  7. #28
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    ADelPiero de ce zici ca a fost naspa. A fost un meci foarte frumos. Pacat ptr. noi. Daca continuam sa jucam asa sigur luam cupa.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  8. #29
    senior valys's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Guadalajara
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Bravo pentru arbitri care se uitau dupa gabori decat la meci !

  9. #30
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    După ce pentru a cincea oară consecutiv Ion Moldovan foloseşte aceeaşi formulă de echipă, FC Argeş tinde să devină o formaţie omogenă. Fără nici o surpriză tactică, cu Tănasă singurul vârf împins, dar cu alţi doi atacanţi de meserie postaţi pe marginile terenului, Năstăsie şi Bilaşco, Comisarul s-a apărat organizat la 30 de metri de poarta lui Coman şi a plecat periculos pe contraatac. Doar "gaura" de pe partea dreaptă între minutele 30 şi 33 a făcut ca Argeşul să primească gol şi să faciliteze crearea celor mai importante faze pentru Oţelul. Finalul incendiar a făcut din punctul pe care l-a luat FC Argeş de la Galaţi să pară mult mai preţios. Cu acest egal, coroborat cu rezultatele din etapa a XXV-a, Argeşul se îndepărtează de zona fierbinte a clasamentului. Cel puţin până miercuri, când în Trivale se anunţă o confruntare pe viaţă şi pe moarte cu FCM Bacău.

  10. #31
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Sorin Cârţu a fost destul de nervos pe toată durata meciului, dar până în minutul 84 s-a răţoit numai la propria echipă. După faza în care arbitrul Cristi Balaj a refuzat un penalty clar gazdelor, Cârţu n-a mai avut stare pe banca tehnică şi a intrat în teren pentru a-i reproşa lui Balaj faza. Vrând să aplaneze un eventual conflict, Moldovan i-a zis lui Cârţu "Las-o dracului Sorine, stai liniştit", dar antrenorul oltean a crezut că a fost înjurat de Moldovan şi l-a făcut "golan" pe acesta. După ce s-a mai calmat, Cârţu a luat din nou foc la finalul meciului, când a sărit să-l bată pe Balaj

  11. #32
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Otelul a fost clar mai buna pe teren. La faza care ne-a fost refuzat un penalty vorba lui "Vladi", Cristi Balaj se uita dupa gabori. Nu stiu exact ce a fost. Si a fost penalty clar. Am fost la maxim 10 metri de faza.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  12. #33
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    pai bre nea SVensson, acu citeva zile ziceai ca ne bateti la diferenta clara. scade din diferenta aia clara un gol (penalty-ul refuzat), si tot va mai ramin destule

  13. #34
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Dorind s= demonteze teoria conform c=reia Arge[ul a fost "ajutat" s= ob]in= un punct la Gala]i, pre[edintele g=l=]ean a argumentat c=, cel pu]in \n a doua repriz=, echipa sa a avut numeroase ocazii de gol. "Am dominat a doua repriz= 44 de minute din 45. Arge[ul a avut o singur= ac]iune mai periculoas=. Mircea Ilie a avut vreo cinci ocazii mari de a marca, b=iatul =sta m-a [i exasperat cu rat=rile lui. Iar dac= era blat crede]i c= \l mai schimbam la pauz= pe Cernea, cel care a gre[it la golul pite[tenilor?". "|nainte de meci le-am atras aten]ia c= dac= nu joac= corect ast=zi, vor disp=rea de la echip=! Noi am fost cea mai corect= echip= din acest campionat. Iar Sorin C`r]u este cel mai vertical antrenor din c`]i am cunoscut!".

  14. #35
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Boghici crede ca a fost "blat" cu Balaj

    Presedintele Otelului, Nicolae Boghici, il acuza pe centralul Cristi Balaj de viciere de rezultat in partida cu FC Arges, sustin`nd ca acesta a dat dovada de rea credinta la faza in care a trecut cu vederea un hent in careu al unui fundas pitestean."Balaj nu poate fi scuzat la aceas faza, tocmai pentru ca a recunoscut ca a vazut hentul lui Marincau din minutul 84! P`na si jucatorul a recunoscut ca a lovit mingea cu m`na. Explicatiile de genul ca a fost involuntar s`nt niste mizerii! Daca a vazut infractiunea si nu a dat penalti este clar ca e vorba de rea credinta!". Conducatorul galatean respinge insa varianta unui "noncombat" am jucatorilor sai in partida cu Argesul. "Daca spectatorii i-au acuzat pe Danciu si Dobre ca au fost blat inseamna ca au vazut probabil al meci. Nici nu poate fi vorba de asa ceva! Au fost printre cei mai buni oameni ai nostri".

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •