View Poll Results: Pronostic

Voters
23. You may not vote on this poll
  • 1

    6 26.09%
  • X

    5 21.74%
  • 2

    12 52.17%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 64

Thread: Etapa 26: Ceahlaul - Universitatea.

  1. #43
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by catalinpv
    2-2 sa moara oltenii!!!!!
    stai flexat ca B scrie pe voi si pe verisorii vostri
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu tot nu inteleg de ce "sa moara oltenii"...pentru ca au jucat in deplasare , un meci foarte disputat in care au condus de doua ori... deosebirea intre noi este ca va bucurati cand castigati un punct acasa ( asa a fost si la Timisoara , asa si acum cu Ceahlaul ) pe cand noi ne intristam cand pierdem unul in deplasare....
    E o diferenta.....
    Last edited by EDMOND_; 12th May 2004 at 20:04.

  3. #45
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    cel mai bun rezultat
    sa o tineti tot asa si voi, OLTENII, si voi, moldovenii
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #46
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    cel mai bun rezultat
    sa o tineti tot asa si voi, OLTENII, si voi, moldovenii



    de ce iti aduc aminte aplauzele astea?
    cumva de o UMILINTA ireparabila?

    sau o sa repetati scenariul si cu dinamo?
    Last edited by inter; 12th May 2004 at 20:12.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Oricum Poli nu are sanse sa ne ajunga..... asta este situatia , ce sa faci.....
    Faceti si voi eforturi .... incercati si purtati discutii individuale cu fotbalistii...

  6. #48
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Edmond , tu stii mai multe ca ai fost la Tm

    din auzite cica la Lepa Brena s-ar purta discutiile , desi in ultima saptamana jucatorii au "migrat" spre alt ... local
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #49
    microbist Tamy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter


    de ce iti aduc aminte aplauzele astea?
    cumva de o UMILINTA ireparabila?

    sau o sa repetati scenariul si cu dinamo?
    o sa-l repetam dar invers
    batem cu 8-1
    [COLOR=DarkOrchid]POLI[/COLOR] [COLOR=Blue]&[/COLOR] [COLOR=DarkOrange]VALENCIA[/COLOR] [COLOR=Blue]for [/COLOR][COLOR=Red]ever!!![/COLOR]

  8. #50
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Pe cine ? Poate intr/un amical cu vreo echipa din divizia D !
    cu scorul asta doar acolo puteti reusi..destul de greu.

  9. #51
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    2-2

    incredibil dar adevarat ... cred ca nu mai viseaza acuma U Craiova la cupa Uefa
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    mda...din fericire viseaza Alba Iulia ! Si oricum nu ne faceam iluzii la UEFA , stim foarte bine ca voi tremurati in fata echipelor bucurestene...nu ridicati niciodata privirea din pamant de teama ca o sa -i suparati.... Va bucurati ca pierdem noi un punct in deplasare , dar cand vin bucurestenii le intindeti covorul rosu si va topiti de bucurie. Succes.Stim ca Rapid are trei puncte puse deoparte ...

  11. #53
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    mda...din fericire viseaza Alba Iulia ! Si oricum nu ne faceam iluzii la UEFA , stim foarte bine ca voi tremurati in fata echipelor bucurestene...nu ridicati niciodata privirea din pamant de teama ca o sa -i suparati.... Va bucurati ca pierdem noi un punct in deplasare , dar cand vin bucurestenii le intindeti covorul rosu si va topiti de bucurie. Succes.Stim ca Rapid are trei puncte puse deoparte ...
    Arata-mi tu in fata carei echipe bucurestene am tremurat... singurul meci despre care se pot face speculatii e cel cu Dinamo, in tur... in rest, ne-au simtit pe propria piele Steaua (in tur egal, in retur ne-au lipsit multi titulari si era cat pe ce sa facem o surpriza), Nationalul (am fost invingatori in ambele meciuri ), Rapidul (in tur au fost avantajati clar de arbitru, meciul terminandu-se la egalitate, desi am condus cu 2 - 0). Iar de la Dinamo am luat bataie cu 1 - 0, desi am avut ocazii si chiar si un 11m. Rezultatele vorbesc de la sine.

    Asa ca aici ai gresit grav cand ai facut afirmatia asta... si n-avea grija, eu zic ca o sa-i batem pe Rapid acasa - si o sa-i batem; va fi un meci incendiar, deja publicul face pregatirile pt. meci, desi mai tre' sa treaca ceva apa pe Mures pana vine meciul...

    Ah, si inca ceva... n-ati pierdut un punct in deplasare, ci ati castigat unul... eventual ati pierdut doua puncte...

    Dupa parerea mea nu Rapidul are punctele puse deoparte, ci Dinamo... eu vad meciul cu Dinamo ca si pierdut... iar in cel cu Rapidul vad niste puncte muncite din greu care pot fi castigate cu ajutorul publicului...

    Asa ca, daca trageti tare si castigati tot, aveti sanse la cupa UEFA...

    Ce sa va zic, bafta, desi mi-ar surade mai mult ideea cu Unirea in Cupa UEFA de pe locul 3 (cam greu, da' teoretic se poate... )

    ______________
    Fair-Play, Please!
    Last edited by mariusc; 13th May 2004 at 00:43.

  12. #54
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter


    de ce iti aduc aminte aplauzele astea?
    cumva de o UMILINTA ireparabila?

    sau o sa repetati scenariul si cu dinamo?
    Inter , vad ca mai nou la tine totul se reduce la meciul Poli-Steaua...banuiesc ca daca te intreb de performantele lui Inter Milano de vreo zece ani tot de meciul asta vb...faptul ca voi oltenii de vreo x ani tot va propuneti sa jucati in liga(adica sa luati campionatul ) si ati avut sezoane cand ati fost mai aproape de retrogradare....
    Noi la Poli nu ne hazardam cu campioanate, cupa uefa....vedem ce iese si apoi vb...
    Apropo unde era scorul ala Poli-Univ 0-5 ?...sa-i multumiti lui Buia ca altfel o luati rau pe coaja...nu am zis nimic la momentul respectiv dar vad ca tu nu o mai slabesti deloc ai ce ai cu noi...sau mai bine zis pro Steaua...sper sa ia titlul si sa fii fericit.

    Cat despre egalul de la Piatra Neamt imi pare rau ca nu ati batut sa-i impingeti si mai rau in groapa pe moldoveni.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    IlMILAN , uiti repriza a doua a meciului de la Timisoara cand Craiova v-a dominat categoric.... Parerea mea este ca rezultatul a fost echitabil....
    In ceea ce priveste meciul de la Piatra Neamt pot s aspun ca in repriza doua Craiova a facut instructie cu nemtenii ...ratand ocazie dupa ocazie!
    Ocaziile s-au razbunat insa ...si am primit gol in minutul 90.

  14. #56
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    IlMILAN , uiti repriza a doua a meciului de la Timisoara cand Craiova v-a dominat categoric.... Parerea mea este ca rezultatul a fost echitabil....
    In ceea ce priveste meciul de la Piatra Neamt pot s aspun ca in repriza doua Craiova a facut instructie cu nemtenii ...ratand ocazie dupa ocazie!
    Ocaziile s-au razbunat insa ...si am primit gol in minutul 90.

    A rata Buia un penalty si apoi am jucat in 10 oameni. Era normal sa se mai retraga. Daca era 2-0 nu cred ca tot asa se desfasura jocul.

  15. #57
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    IlMILAN , uiti repriza a doua a meciului de la Timisoara cand Craiova v-a dominat categoric.... Parerea mea este ca rezultatul a fost echitabil....
    In ceea ce priveste meciul de la Piatra Neamt pot s aspun ca in repriza doua Craiova a facut instructie cu nemtenii ...ratand ocazie dupa ocazie!
    Ocaziile s-au razbunat insa ...si am primit gol in minutul 90.
    Edmond ai dreptate ...rezultatul a fost echitabil...mai ales ca tu ai fost pe stadion , dar nu pot sa tac cand cineva pune aceeasi placa de 10 ori....stii la ce ma refer...
    Nu am vazut meciul de la Piatra Neamt ca am fost si eu pe Stadion la Poli-Brasov....dar ma enerveaza erzultatul.....sper sa pice Cheahlaul,Bacaul si Bistita...desi Oradea nu prea mai are ce face
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #58
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    A rata Buia un penalty si apoi am jucat in 10 oameni. Era normal sa se mai retraga. Daca era 2-0 nu cred ca tot asa se desfasura jocul.
    Deep nu se stie ce se putea intampla, cert e ca Stiinta a jucat mai bine in repriza a doua cum Poli a fost mai buna in prima....poti numara per asamblu ocaziile si sa vezi ca sunt cam la egalitate e drept ca au fost mai mari de partea lui Poli dar asta e...rezultatul de egalitate a fost echitabil din pct meu de vedere.
    Problema e ca Poli rateaza prea mult...si meciul de azi.....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  17. #59
    senior samor03's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PHONEIX U.S.A.
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    pinalty fa tot posibilul si lasa-ne cativa ani.
    POLI L'OM

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prosport

    "S-a strīns laţul sub Pietricica
    Rezulatul de egalitate īndepărtează ambele echipe de obiectivele propuse. Ceahlăul se apropie īncet, dar sigur de matineu, iar Craiova ratează Europa. Minutul 88. Ştiinţa conduce cu 2-1, iar McBreen scapă singur ca pasărea cerului cu Covrig. Are zeci de soluţii la īndemīnă pentru a īnscrie. Se apropie de poartă, īncetineşte ritmul, se apleacă puţin spre stīnga, şutează cu piciorul drept, mingea īl depăşeşte pe goalkeeper-ul nemţean, dar loveşte bara. Un minut mai tīrziu. Acţiune īn disperare a gazdelor, mingea aruncată īn careu īl găseşte pe Solomon şi... 2-2. Tribunele devin un vulcan. Īmpinşi de la spate, nemţenii īncearcă să īntoarcă soarta unui meci care, cīteva clipe mai devreme, părea pierdut. Nu reuşesc, dar rămīn cu speranţa că nu este totul pierdut. Pentru Universitatea, locul trei devine īnsă un obiectiv aproape imposibil. Oltenii au toate motivele să moară de ciudă. Au condus de două ori, iar repriza secundă au dominat-o cu autoritate. "

    "Am avut victoria īn mīnă şi ne-am bătut joc de ea. Am ratat 100 de ocazii. Nu se poate! Am pierdut ca nişte copii"
    Mihăiţă Pleşan


    Cam asta este imaginea jocului de la Piatra Neamt! Important este ca echipa joaca fara complexe ..daca rememorez ultimile patru deplasari constat ca jocul s-a imbunatatit substantial. Brasov - Craiova = 2-3 , Dinamo - Craiova : 2-1 , Timisoara- Craiova : 1-1 , Piatra Neamt _ Craiova :2-2

  19. #61
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Bravo Craiova. Ceahlaul sper sa prindeti un loc spre "B". Doar il meritati.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Pacat de rezultat care nu e echitabil! Craiova merita victorie, dar ocaziile s-au razbunat! Craiova spera la Europa, nu visa la ea. A spera e altceva decat a visa mai antioltenilor! Oricum locul 4 nu il mai pierdem, asa ca nu mai facetzi galci, ca voi visati la prazul altora! Numai bine! HAI CRAIOVA!
    OLTEAN PE VECIE!

  21. #63
    ex-hai craiova!!!! corinutza_88's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Craiova-e acasa
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    da "tamy" am pierdut finalul,recunosc mam pripit dar e bun si un egal avand in vedere ca a fost in deplasare!nu mia venit sa cred cand am auzit!dar tot locul 4 e al nostru,desi suntem urmariti de poli si apulum!
    stiinta for ever
    [SIZE=5][FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=DarkOrchid]FORTZA STIINTA!!![/COLOR][/SIZE] [/FONT] [/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •