Page 11 of 312 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 211 to 231 of 6548

Thread: Cluj Arena (30.335 locuri)

  1. #211
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    spatiul dintre teren si peluze mi se pare imens, chiar nu putem noi romanii sa facem niciodata nimic ca lumea ?

    http://www.onlinesport.ro/forum/atta...2&d=1231779957

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Intr-un fel nu e atat de grav pentru ca peluzele sunt mici,iar tribunele sunt supraetajate,atmosfera nu avea mult de suferit fiind acoperit intregul stadion.

  3. #213
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    da...dar totusi n-am vazut la nici un stadion atat de mult spatiu intre teren si peluze. Probabil nu sunt schitele facute bine, nu stiu...

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...640&height=480

  4. #214
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Mai sunt astfel de stadione(la dinamo mai mare spre ex),dar exemplul cel mai bun e Ataturk-ul,stadionul pe care s-a jucat finala CL din 2005(Liverpool-Milan).
    Este asemanator cu stadionul clujean,dar mult mai mare,si daca la Ion Moina distanta e mare,atunci la Ataturk e imensa:
    http://www.fussballtempel.net/uefa/TUR/Olympiat.html

    http://www.fussballtempel.net/uefa/TUR/Ataturk_A3.jpg
    Last edited by mihai_alex; 21st April 2009 at 22:45.

  5. #215
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    noroc cu Sandu ca a intervenit si a scos pista de atletism pt ca la un moment dat stiu ca se dorea stadionul national sa fie copiat dupa Ataturk....

  6. #216
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Vroiau sa-l copie pentru ca a fost extrem ieftin in comparatie cu capacitatea lui si alte stadioane.
    A costat 80 de mil euro si are 76000 de locuri(5 stele),stadionul national va costa 145 de mil euro,si are 55000 de locuri.

    Turcii se gandesc sa-l demoleze pentru ca se afla f departe de oras,si are multe defecte.

  7. #217
    thatshowIroll illazio's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,602
    Reputatie
    1
    adica puteau sa fure mai mult, stai linistit ca nu se gandesc astia la economii cand e vorba de cheltuit banii poporului. Si asta care-l fac acum e o copie dupa Commerzbank Arena din Frankfurt dar macar arata bine, si poti vedea meciul in cele mai bune conditii .

    la bulgari nesimtirea e si mai mare, construiesc un stadion de 30.000 locuri cu 500 milioane euro

    http://en.wikipedia.org/wiki/Chernomorets_Arena

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ts_complex.jpg

  8. #218
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    auziti..da alte orase nu merita si ele un stadion?sau aia din cluj au trei bile...de rulment?...sau merita doar alea unde a iesit pdl-ul...dar nici macar in laea nu se fac...vad ca se face doar in orasul lui boc....
    Ai nimerit-o
    Iti dai seama de unde vin banii pentru stadion ,platitorii de taxe si impozite din Romania o sa devina fani U.Cuj ,,...aici sunt banii vostri,,
    ...in sfarsit bine ca se mai construieste ceva in Romania.
    Pana nu se incep lucrarile nu visati ca vin alegerile prezidentiale si costa si alea.
    Last edited by iulian_1976; 22nd April 2009 at 01:40.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #219
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UltraSlayer View Post
    adica puteau sa fure mai mult, stai linistit ca nu se gandesc astia la economii cand e vorba de cheltuit banii poporului. Si asta care-l fac acum e o copie dupa Commerzbank Arena din Frankfurt dar macar arata bine, si poti vedea meciul in cele mai bune conditii .

    la bulgari nesimtirea e si mai mare, construiesc un stadion de 30.000 locuri cu 500 milioane euro
    Tu n-ai inteles ce-am vrut sa zic,desi cred ca era destul de clar,Ataturk,inca o data,a fost extrem de ieftin in comparatie cu orice stadion! e o exceptie,insa si Lia Manoliu e ieftin la randul sau.Iti zic eu ca te inseli amarnic,Commerzbank Arena construit in 03-05 a costat 108 milioane,insa se vede cu ochiul liber ca e mai ieftin decat stadionul national.Dar mai bine sa-ti dau un exemplu actual,polonezii isi construiesc un stadion foarte asemanator cu al nostru,tot ca stadion national,si cam de aceasi capacitate,insa pe ei ii costa 250 de milioane de euro!,si mai pot sa-ti dau multe exemple de stadioane cu o astfel de capacitate care au costat cu mult peste Lia Manoliu.

  10. #220
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ai nimerit-o
    Iti dai seama de unde vin banii pentru stadion ,platitorii de taxe si impozite din Romania o sa devina fani U.Cuj ,,...aici sunt banii vostri,,
    ...in sfarsit bine ca se mai construieste ceva in Romania.
    Pana nu se incep lucrarile nu visati ca vin alegerile prezidentiale si costa si alea.
    Judetul Cluj este a-II-a forta economica din tara dupa Bucuresti, deci nu cred ca tre sa ne bagam si in buzunarele celorlalte judete.
    Plus ca Clujul trimite o gramada de bani la Bucuresti si primeste cu taraita, deoarece alte judete nu produc aproape nimic.
    In situatia noastra se afla multe alte judete care trebe sa sprijine judetele care stau foarte prost financiar
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  11. #221
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Judetul Cluj este a-II-a forta economica din tara dupa Bucuresti
    E a 4-a,dupa Constanta si Timis,Clujul a crescut mult in ultimii ani,dar primele 2 cresc incontinuu din '90.

    deoarece alte judete nu produc aproape nimic.
    Cam asa este,insa la suma pe cap de locuitor e mai echilibrata situatia,judetele de care pomenesti au nevoie sa ajunga la nivelul celor care au performante economice,nu poti sa tii totul pentru tine,dar,sunt judete care sunt pe nedrept dezavantajate mai mult decat toate ca Prahova,Arges si Galati.
    Last edited by mihai_alex; 22nd April 2009 at 08:39.

  12. #222
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    E a 4-a,dupa Constanta si Timis,Clujul a crescut mult in ultimii ani,dar primele 2 cresc incontinuu de dupa 90.
    O fost
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  13. #223
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    O sa ma uit dupa niste date preliminare pe anul asta,sa vad daca ai dreptate.
    Vezi ca am editat mesajul de mai sus.

  14. #224
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Cam asa este,insa la suma pe cap de locuitor e mai echilibrata situatia,judetele de care pomenesti au nevoie sa ajunga la nivelul celor care au performante economice,nu poti sa tii totul pentru tine,dar,sunt judete care sunt pe nedrept dezavantajate mai mult decat toate ca Prahova,Arges si Galati.
    Io nu am zis ca nu merita bani, dar nu sunt de acord sa se spuna ca Clujul trebe sa isi bage mana in buzunarele tuturor romanilor pentru un stadion de 45 mil de euro
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  15. #225
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ai nimerit-o
    Iti dai seama de unde vin banii pentru stadion ,platitorii de taxe si impozite din Romania o sa devina fani U.Cuj ,,...aici sunt banii vostri,,
    ...in sfarsit bine ca se mai construieste ceva in Romania.
    Pana nu se incep lucrarile nu visati ca vin alegerile prezidentiale si costa si alea.
    Iulian, impozitele platite de catre clujeni oricum tin in viata 2-3 judete care sunt la pamant din punct de vedere economic ... Lasati-ne sa ne facem stadion in parc, ca arata oribil zona cu ruinele alea

    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Tu n-ai inteles ce-am vrut sa zic,desi cred ca era destul de clar,Ataturk,inca o data,a fost extrem de ieftin in comparatie cu orice stadion! e o exceptie,insa si Lia Manoliu e ieftin la randul sau.Iti zic eu ca te inseli amarnic,Commerzbank Arena construit in 03-05 a costat 108 milioane,insa se vede cu ochiul liber ca e mai ieftin decat stadionul national.Dar mai bine sa-ti dau un exemplu actual,polonezii isi construiesc un stadion foarte asemanator cu al nostru,tot ca stadion national,si cam de aceasi capacitate,insa pe ei ii costa 250 de milioane de euro!,si mai pot sa-ti dau multe exemple de stadioane cu o astfel de capacitate care au costat cu mult peste Lia Manoliu.
    Probabil Lia Manoliu iese asa de ieftin pentru ca nu se face nici macar o buda

  16. #226
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    nu frate iulian are dreptate...clujul are deja un stadion modern....De ce sa se mai faca inca unul in conditiile in care in alte judete nu exista macar care sa ia licenta pt liga I?Dar cat e Boc la guvernare clujul o sa fie cel mai avantajat judet din tara....si pentru cine se face stadion...pt u cluj o echipa in care nimeni nu vrea sa bage bani?asta e culmea....hai sa ii facem stadion dar nu o finantam cu nimic...poate sa folosesca stadionul in liga III nu?
    Puii mei in alte tari echipele atrag sponsorizari...fac credite...nu le da primaria stadion

  17. #227
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Iulian, impozitele platite de catre clujeni oricum tin in viata 2-3 judete care sunt la pamant din punct de vedere economic ... Lasati-ne sa ne facem stadion in parc, ca arata oribil zona cu ruinele alea
    ...bine eu va las sa va faceti stadion.
    Ideea era ca puneai jumate-jumate,Paskani-primarie si faceai un stadion ultramodern si jucau amandoua.
    ..mai ramaneau si bani in plus la buget.
    Daca mandria e mare la romani, asta e.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ideea era ca puneai jumate-jumate,Paskani-primarie si faceai un stadion ultramodern si jucau amandoua.
    Si CFR-ul unde mai juca sezonul asta in Liga Campionilor?,pana se intelegeau,pana se construia stadionul,mai dura mult,plus ca nu cred ca celor de la CFR le convenea unul cu pista.

  19. #229
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    nu frate iulian are dreptate...clujul are deja un stadion modern....De ce sa se mai faca inca unul in conditiile in care in alte judete nu exista macar care sa ia licenta pt liga I?Dar cat e Boc la guvernare clujul o sa fie cel mai avantajat judet din tara....si pentru cine se face stadion...pt u cluj o echipa in care nimeni nu vrea sa bage bani?asta e culmea....hai sa ii facem stadion dar nu o finantam cu nimic...poate sa folosesca stadionul in liga III nu?
    Puii mei in alte tari echipele atrag sponsorizari...fac credite...nu le da primaria stadion
    Acel stadion se face pentru judetul Cluj, nu numai pentru U, dar vad ca esti cam greu de cap
    In Bucuresti de ce nu joaca toate echipele pe Ghencea???
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  20. #230
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Daaaaa...pentru judet...pentru cine, pentru sanatatea cluj?....hai mah sa fim seriosi...la altii le pica stadionul in cap..joaca pe la mama dracu...dar asta e...in romania ne furam unul altuia caciula.
    De ce nu joaca toate echipele pe ghencea?Pai aia au destule stadioane.Dar cand s-au construit stadioanele alea se construia cate unul in fiecare oras...in functie de numarul de locuitori era mai mare sau mai mic.
    Mie imi mareste guvernul cas-ul...pune impozit forfetar sa ne ingroape...plus alte impozite....si boc face cadouri ca sa voteze lumea tot cu base si portocalele...

  21. #231
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    Daaaaa...pentru judet...pentru cine, pentru sanatatea cluj?....hai mah sa fim seriosi...la altii le pica stadionul in cap..joaca pe la mama dracu...dar asta e...in romania ne furam unul altuia caciula.
    De ce nu joaca toate echipele pe ghencea?Pai aia au destule stadioane.Dar cand s-au construit stadioanele alea se construia cate unul in fiecare oras...in functie de numarul de locuitori era mai mare sau mai mic.
    Mie imi mareste guvernul cas-ul...pune impozit forfetar sa ne ingroape...plus alte impozite....si boc face cadouri ca sa voteze lumea tot cu base si portocalele...
    Vezi ca nu aci se dicuta politica :p, in Bucuresti se face un stadion de 150.000.000 euro, la Cluj de 45.000.000 euro ... daca autoritatile locale vor se poate, daca nu ...
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •