View Poll Results: A trantit Romania meciul cu Olanda?

Voters
113. You may not vote on this poll
  • Da, au dorit sa piarda

    44 38.94%
  • Nu, au jucat doar foarte foarte prost

    69 61.06%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 165 of 165

Thread: A trantit Romania meciul cu Olanda pentru Italia?

  1. #148
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    N-as zice, Rusia a dominat clar Olanda, inclusiv prin posesie si teritorial ceea ce nu era cazul la Romania atunci.
    Echipa Rusiei de acum e o copie la indigo a Urss-ului din 86, cu Arshavin pe post de Belanov, ba chiar mai bun si cu rol inclusiv de coordonator.
    Pai sa facem si noi o copie a echipei RSR-ului din 1988, ne-am scoate ca prin 1990-2000. Ce bine ne-ar pica daca s-ar putea !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  2. #149
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Piturca va rupe tacerea.
    Daca nu maine la conferinta de presa, mai mult ca sigur saptamana asta.
    Evident, el se va adresa suporterilor creduli ai nationalei Romaniei si le va explica de ce toti "au fost foarte obositi" si de ce "atat putem".

  3. #150
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Cum spuneam pe alt thread de pe Euro 2008: M-AM SATURAT DE SCUZE, EXPLICATII SI SPERANTE "DE VIITOR"!!! VREAU REZULTATE, FAPTE, ATITUDINE IN TEREN! NU LE ESTE RUSINE SA SE PLANGA DE OBOSEALA, CAND JUCATORI AI MULTOR TARI PARTICIPANTE JOACA DUBLU CAT EI INTR-UN SEZON???

    Vad ca apar in ultima vreme oficiali, jucatori, cu diverse declaratii devenind si mai penibili; pe cuvantul meu, in locul lor as tacea dracului pentru cateva luni bune! Mai au si tupeul sa vorbeasca dupa ce au aratat la acest EURO. Ei inca nu inteleg ca aceasta a fost sansa lor sa demonstreze ca nu sunt o generatie ratata, sansa pe care ....au ratat-o!!
    Last edited by Aurel.D; 24th June 2008 at 20:33.

  4. #151
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Interviu in lLibertatea preluat pe OLS cu titlul PITURCA RUPE TACEREA. Am crezut ca o sa citesc cine stie ce dezvaluire cand colo cred ca este un titlu care trebuie tratat literalmente. Pur si simplu Piturca a zis ceva si asta se cheama, nu (vorba lui Piturca), a rupe tacerea. Si ce sa va mai spun eu... ? Am vazut in interviu cat de indignat este Piturca - atata lipsa de respect numai in Romania se poate. De parca am fi rupt gura targului la Euro. Am jucat de am tocit baschetii. Am tras la poarta suturi cu nemiluita iar in meciurile cu Romania portarul advers au devenit omul meciului. Era cat pe ce sa ne calificam direct in finala numai birocratia a facut sa plecam acasa. Piturca l-a pus rezerva pe Stancioiu care avea un cartonas galben din meciul cu Mioveni.
    Nu ma gandesc decat ca dupa meciul cu Romania presa franceza l-a facut pe Domenech PROST. Da, da. Asa au zis. Dar cu respect. Toata lumea il critica, dar sunt plini de respect. Cand Germania a pierdut cu Romnia sau finala CM cu Brazilia ce a scris presa? CARNATI. Asa i-a facut. Mai nemiloasa decat presa din Anglia nu cred sa mai existe. Si nu se mai plange nimeni. In schimb noi asistam la un ***** de scandal in care oameni care castiga de la cateva sute de mii de euro pe an ajungand pana la 2 sau 3 milioane se acuza ca nu au impartit decat cate 6000 euro la jucatori si ca Federatia le-a platit cafelele desi frumos era sa dea si ei, fiecare jucator, cate 3-4 euro pentru un schwartz. Si cine face remarca asta? Femeia sefului federatiei. Care sunt convins ca a despicat salteaua fabricata la Relaxa, ca sa scoata "seivingsurile" de-o viata pentru a merge la Euro. Asa de mult iubeste ea rubgy-ul.
    Ba, la ce sa puna astia osul? La 6000 de euro si la cateva mese achitate stramband din nas de FRF? Jalnic.
    NU imi puteam imagina asa ceva din partea jucatorilor de la Nationala. NU imi puteam imaginam. Sunt socat si nici acum nu vreau sa cred. Credeam in ei si ii pretuiam. Ce oameni...

  5. #152
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Si eu sunt extrem de suparat si dezamagit de tot ceea ce s-a inatamplat la Euro cu acesti "jucatori de fotbal"...am un sentiment de mare scarba amestecata cu o grava indiferenta, pe care nu l-am mai avut niciodata in legatura cu echipa nationala!!!!

    Si stai, ca acum a aparut in presa Contra care spune ca jucatorii nu si-au negociat corect primele de la acest Euro!!!! Mai oameni buni, astia nu mai au nici o limita in nimic!! Niste porci imputiti!!

  6. #153
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Aurel sa stii ca la cam toate echipele nationale prezente la turneu se discuta bani, prime, indemnizari pentru accidentari sau indisponibilitati pentru club etc ...
    Se schimba lumea incet incet deci si jucatorii romani se pun la diapazon ... !
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #154
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Ce prostii pot unii sa scoata. In Romania toti gandesc la trucuri, meciuri vandute, etc. Nu ma mir ca avem personaje ca Becali care sunt tratate ca niste VIP-uri si nu ca niste nebuni care nu si-au luat medicamentele la timp. Si vad ca deja avem 43 de cazuri grave pe forum.
    prostiei

  8. #155
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    delaparis,
    nu zic ca nu merita prime la astfel de turnee. Dar ei au primit banii pentru participarea la turneul final la sfarsitul campaniei de calificare. In urma rezultatelor de la Euro, ce prime sa mai ia?? Cam ce ar merita?
    Si mi se pare de prost gust ca un jucator de la nationala Romaniei sa deschida acest subiect in aceasta perioada, dupa valul de indignare aparut in tara in urma atitudinii lor.
    Cum spunea un anti-microbist convins, "Astia, dupa ce s-au calificat, s-au prezentat la Euro gata eliminati!! Nici nu au facut efortul sa creada ca se pot califica mai departe!!"
    Dupa ce au vazut efortul urias facut de jucatorii echipelor Turciei si Rusiei la acest turneu, ar fi trebuit sa intre in pamant de rusine si nu mai deschida gura 1 an de zile, nu sa vorbeasca de prime!!

  9. #156
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Aurel eu inteleg perfect ce zici si sunt de acord ... doar am mentionat ca se mai intampla si la altii ..

    Un alt exemplu , in afara de subiect dar relevant ; jucatorii lui PSG cereau prime imense la sfarsitul sezonului trecut pentru mentinerea in ligue1 ... asa dupa ce s-au facut de ras tot sezonul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #157
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    inseamna ca stiu ce vor si au obiective marete..

  11. #158
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    De ce a aparut ieri in prosprot articol plin de "turnatorii" in care paraciosi din nationala sunt numiti "UN TRICOLOR" sau "ALT TRICOLOR"? Ce naiba? Unii au jucat mai mult decat altii si au pus osul la treaba atat cat au putut, in schimb au baut aceeasi cantitate de cafea si au mancat tot atata omlette du fromage dimineata. Nu e cinstit. Macar Banel cu cei 13 km la bord si putea sa primeasca un ou in plus.

  12. #159
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    De ce a aparut ieri in prosprot articol plin de "turnatorii" in care paraciosi din nationala sunt numiti "UN TRICOLOR" sau "ALT TRICOLOR"? Ce naiba? Unii au jucat mai mult decat altii si au pus osul la treaba atat cat au putut, in schimb au baut aceeasi cantitate de cafea si au mancat tot atata omlette du fromage dimineata. Nu e cinstit. Macar Banel cu cei 13 km la bord si putea sa primeasca un ou in plus.
    nu era rau, cu un ou in plus cred ca nu numai ca ar fi alergat mult dar poate ar fi jucat si fotbal. desi cred ca era mai bine sa le servesca tuturor ceva creier. Ca asa, cu ouale omleta e clar ca nu puteau face mare fromage pe teren. Si as fi redus total cafeaua, ca i-a agitat degeaba.

    altfel mi-e greu sa cred ca se putea tranti meciul.
    a fost doar clasica neputinta si frica de adversarii cotati la varf.
    Plus 'inteligenta' antrenorului-selectioner.
    Exceptie de la regula au facut doar 1-2 generatii anterioare de jucatori romani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #160
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    In general ne vine greu sa credem multe. Adevarul este ca e mai usor sa asteptam si sa fim serviti. De data asta cu borš. La fel de clasice, la noi, sunt si blaturile. Se obisnuieste ca unul sa traga si 3 sa mimeze. Iar ala care trage de cele mai multe ori nu poate si e si prost.

  14. #161
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Romanii formeaza un popor de sf-isti...este atat de alambicata explicatia celui care a lansat dezbaterea, ca ma apuca durerea de cap! S-a terminat cu Europenele!
    1.Mutu a ratat penalty-ul fiindca era morcovit in momentul executiei.
    2. Tactica lui Piturca pt meciul cu olandezii a fost falimentara.
    3. Jucatorii erau terminati dupa 2 nopti de futut.
    4. Schimbarile lui Piturca au fost total neinspirate.
    Scenarita asta ne imbolnaveste, tovarasi.

  15. #162

  16. #163
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Acum am vorbit cu Apunake si a zis ca nu e de acord cu Urmuz. Mai ales la punctul 3. E posibil, zice Grigore, sa aiba dreptate la punctul 1. In rest: tactica lui Piturca a fost falimentara la toate meciurile numai ca valoarea unor jucatori putea sa dovedeasca o echipa care, desi e un nume greu in lume, s-a dat pe margini sa priveasca la cum ne vom dezlantui. Da' de unde? O-ha! La punctul 3 a zis ca, sa ma ierte asistenta, nu crede asa ceva pentru ca, sa ma ierte asistenta, sunt labagii.
    4 - la fel ca la 2.

  17. #164
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Urmuz View Post
    2. Tactica lui Piturca pt meciul cu olandezii a fost falimentara.
    3. Jucatorii erau terminati dupa 2 nopti de futut.
    4. Schimbarile lui Piturca au fost total neinspirate.
    Scenarita asta ne imbolnaveste, tovarasi.
    Esti naiv.
    Si n-ai inteles nici "cadrul" in care s-a desfasurat meciul Olanda - Romania.

  18. #165
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Bine ca l-ati inteles voi, "dasteptilor"!
    Quote Originally Posted by Alixon View Post
    Esti naiv.
    Si n-ai inteles nici "cadrul" in care s-a desfasurat meciul Olanda - Romania.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •