View Poll Results: Sunteti de acord cu atitudinea lui Panduru fata de ziaristi?

Voters
54. You may not vote on this poll
  • Da

    21 38.89%
  • Nu

    33 61.11%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 71

Thread: Panduru catre ziaristi:„Sînteţi proşti, sînteţi boi, ciocu' mic!”

  1. #22
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Aşa cum voi nu mă respectaţi, nu vă respect nici eu"
    -CORECT!
    "V-am rugat să nu-i mai sunaţi pe jucători în ziua partidei. Sînteţi nişte boi şi nişte nesimţiţi, voi, ăştia care aţi făcut aşa!"
    -CORECT!!
    "Maestre, tu ai carnet de antrenor? Vino în locul meu"
    -COOOOORECT!!!!!
    "Nu vezi că eşti penibil? Eşti prostovan! Rău e să fii prost pe pămîntul ăsta. Ia uitaţi-vă la acest *******!"
    -INCOOORECT!!!!!
    "Vă luaţi după toţi boii şi cretinii! Dă-i în mă-sa în ***!"
    -CORECT!!!!!
    Reactia a fost extrem de violenta,dar corecta

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Panduru a facut toti suporterii timisoreni de ras...daca eram noi in situatia asta si ne facea un antrenor una ca asta, nu mai calca in Craiova!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ady hop-top iarasi te doare de altii.
    CE ai mai frate cu Poli.Atitudinea lui Panduru a fost gresita dar tocmai tu te-ai gasit sa vb?
    Cand vrei sa mai scrii asa tampenii uita-te in gradina voastra. Vezi Dinel..... chiar si prefectul vostru scoate niste perle de-ti vine sa-ti iei campii.

    P.S Am pregatit tirul saptamana asta pentru tine.....roaga-te sa scapati fara infrangere din astea doua meciuri ca platesti tu postarile de la extern
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  4. #25
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Nu sunt de acord cu limbajul folosit de Panduru, dar sunt de acord cu ce a vrut sa spuna. 314tzurca, imi pare rau sa te contrazic, dar prea se baga ziaristii unde nu le fierbe oala si unii (destul de multi) chiar fara pic de bun simt.
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  5. #26
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    nu cred ca Panduru a generalizat, si cred ca mai exista si reporteri excelenti in tara, dar din pacate puhoiul e total pe langa.
    Tot ce iti trebuie ca sa fii ziarist astazi e sa ai putine pile si sa fi nesimtit cat incape.
    Nu mai e cum era mai demult: educatie si respect.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ce atatea discutzii?! Panduru a greshit, a rabufnit mult prea violent.......Ar trebui sa-shi revizuiasca mult comportamentul shi sa mai curga multa apa pe Bega pentru a-shi reabilita imaginea.

    PS : Ce a zis Gazeta, ce a zis ProSport, nu mai conteaza......s-a vazut foarte clar pe post.
    ex-alpopa

  7. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alx_ro
    Nu sunt de acord cu limbajul folosit de Panduru, dar sunt de acord cu ce a vrut sa spuna. 314tzurca, imi pare rau sa te contrazic, dar prea se baga ziaristii unde nu le fierbe oala si unii (destul de multi) chiar fara pic de bun simt.
    daca te uitai mai atent bagai de seama ca nu am luat apararea unora care se cred ziaristi si nu sunt decit vinatori de scandaluri ieftine. bagai de seama ca am scris ce mi-as dori de la presa sportiva.

    dar una e sa amendezi o situatie si alta e sa fii mirlan. "sunteti" e pentru toti si aici e buba. la o conferinat de presa nu intra decit cei acreditati. e vreo problema sa nu acreditezi un ziar? nu. e vreo problema sa refuzi sa dai unora vreo declaratie? nu. niciun ziar nu-sio permite sa ignore ce se intimpla la timisoara. din motive comerciale evident. atunci?

    ca un ziarist se baga asta nu e o problema. pe la altii acest bagat a rezolvat multe. e adevarat ca la noi a se baga e echivalent cu numaratul prezervativelor, dar asta e altceva. citi de aici cumpara acele ziare? multi. aici e raspunsul corect. nu cumparati ce nu va place, sau daca dati banul atunci sustineti ceea ce primiti.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #29
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu
    nu cred ca Panduru a generalizat, si cred ca mai exista si reporteri excelenti in tara, dar din pacate puhoiul e total pe langa.
    Tot ce iti trebuie ca sa fii ziarist astazi e sa ai putine pile si sa fi nesimtit cat incape.
    Nu mai e cum era mai demult: educatie si respect.
    in presa romana educatia si respectul s-au intilnit mai rar cu ziaristii, asa ca nu e vorba de mai demult sau mai de putin timp. dar asta nu scuza mirlania.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #30
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    "sunteti" e pentru toti si aici e buba.
    a zis "cei care mi-ati sunat jucatorii sunteti..." si "cei care credeti ca a fost blat sunteti..." deci nu era pentru toti.
    nu sunt deacord cu felul in care a zis-o, dar ce a zis mi se pare absolut corect. si acuma se coalizeaza toti ziaristii ca s-au simtit "jigniti" si ii rastalmacesc spusele.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Panduru , sau orice alt antrenor , nu are dreptul sa se comporte ca la Mahala , ...de ce ? , in primul rand se presupune ca este un pedagog ( care singur si-a ales aceasta meserie ), deci trebuie sa fie un exemplu pentru elevi si pentru comunitate ...asta deja spune mult...indiferent ca este sau nu provocat de vre-un ziarist ( care " intamplator "este de datoria lui sa puna intrebari comode sau mai putin , pe placul celui intervievat sau chiar sa-l scoata din sarite ,... iar acum nu cred ca se vrea discutia cu cine a ajuns ziarist si cat e de bun )...daca nu este in stare sa se poarte civilizat , sa-si ia un purtator de cuvant... Iar jignirile aduse , nu au fost doar la adresa unui ziarist ,... el sau altii nu-si dau seama ( probabil ) ca in acest fel ne jigneste pe toti...poate si eu sau multi altii am fi dorit sa-i adresam cateva intrebari ( chiar daca nu avem carnete de antrenori ), prin care sa explice cele intamplate ...dar asta nu se poate face , decat prin intermediul mass-media ( de aici aflam cate ceva ), asa este civilizat , ...dar daca asta-i puntea de legatura , si tu Panduru , i-ti permiti sa-l califici pe unul si altul cum i-ti vine la gura ( adica implicit pe noi ), numai pentru ca te intreaba cineva ceva , atunci stai la tine acasa . Eu l-as da in judecata pentru calomnie .

  11. #32
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Subcomisia de disciplina din cadrul Comisiei Tehnice a FRF la "iertat" pe Panduru pe ntru iesirea necontrolata la adresa ziaristilor si a primit doar avertisment.
    Free Sevilla!!!!

  12. #33
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Marpha tabela, iuliane!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #34
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    daca asa or fi... e bine ca i-a facut...
    oricum are o atitudine urata...fata de presa...

  14. #35
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Scurt si direct asta`i adevarul
    bv Panduru
    Last edited by Edgar; 18th April 2004 at 03:35.

  15. 18th April 2004, 05:11
    Reason
    Limbaj obscen

  16. #36
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "scurt si direct"... mde. de unde vi se trage comportamentul acesta care accepta mitocania drept argument? conform acestei teorii cum ne supara cineva iesim cu pusca-n strada. mde...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #37
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Marpha tabela, iuliane!
    Am zis ca ma abtin dar vad ca nu se poate.....

    Pentru Inter dar mai ales pentru addy_zzuro:
    De cati ani nu ati mai reusit sa luati puncte "segnorilor " vostrii? Parca era vorba ca o sa auzim urletele cateilor ....se pare ca in era Netoiu aveati mai multe sanse. Lasati arbitrajul ca degeaba va legati de ele, ar trebui sa va arbitreze intr-un meci cu cateii Burloiu ... si atunci sa vorbim.....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  18. #38
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Chiar daca nu a declarat asta, sunt de acord cu el Sunt prosti, sunt boi, din pacate putine sanse sa faca ciocu' mic
    me too
    Forza Panduru
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  19. #39
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Solidaritea de breaslă a celor de la GS ar fi lăudabilă dacă ar fi pentru o cauză mai bună. Din câte ştiu eu, reporterul în cauză, Horia David, nu are tangenţe cu GS. Faptul că GS a hotărât să nu-i mai publice numele lui Panduru e treaba lor - eu mă duc la meci ca să văd echipa lui Panduru, nu să citesc GS. La o adică, ce-ar fi să boicotăm aici, în Timişoara, GS?!? (( Să n-o mai cumpărăm?!? Ziare de sport bune sunt, slavă Domnului, dar Panduru e numai unul...

  20. #40
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai nu mai are loc numele lui Panduru in ziar de atatea stiri "beton". Ca de exemplu "Mutu si-a luat celular", "Gioane a dat o pasa de gol", "Rat a executat un aut de margine", "Ilinca Petran e aleasa lunii mai in Playboy si zice ca-i place de Neaga" etc. Pe unde sa mai inghesuie desteptii si numele lui Panduru?

  21. #41
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Pai nu mai are loc numele lui Panduru in ziar de atatea stiri "beton". Ca de exemplu "Mutu si-a luat celular"[...]Pe unde sa mai inghesuie desteptii si numele lui Panduru?
    Right, Deep Mi-aduc aminte că anul trecut, când mai era încă la Procesul Etapei, Ioaniţoaie s-a făcut negru de furie şi i-a închis telefonul unui telespectator care a avut "tupeul" să-l întrebe de ce la o emisiune de fotbal se discută despre campionatul naţional de pescuit crap - chiar asta se discuta, rotfl Ioaniţoaie s-a supărat şi-a replicat că-i emisiunea lui şi discută ce vrea în ea. P.S La ultima emisiune, dincolo de spaţiul "generos" alocat echipelor din provincie, mi-a plăcut expresia lui, citez, "şi-acum să vedem în reluare intrarea la guriţă". Bwahahaha

  22. #42
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Bravo lui!!! Odata si odata tot trebuia sa le spuna cineva asta. Dar daca va aduceti aminte Hagi a "injosit" ziaristii in cel mai frumos mod si nici macar nu le-a adresat cuvinte urate.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •