Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 146

Thread: Mao Asada

  1. #106
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    http://ontd-skating.livejournal.com/1112493.html

    Un interviu recent cu Mao. Mi s-a parut tare simpatic Sper ca noul ei sezon va fi mai bun si ca Nobu Sato o va ajuta in continuare cu sariturile. Stiu ca a avut un sezon ratat, dar daca nu iau in calcul mondialele(amanarea cu o luna, plus dezastrul din tara ei si faptul ca nu a fost deloc motivata, ba chiar declara ca nu stie daca e moralmente ok sa se tina campionatul si-au pus amprenta asupra ei) a evoluat de la NHK trophy pana la cele 4 continente. Ma bucur ca lucreaza la toate sariturile, ca incearca 3S din nou, ca lucreaza la 3Lz(pe care il aterizeaza acum destul de constant, dar mai are de lucrat la acel "e"), ca si-a imbunatatit tehnica la 3F. Nu stiu ce ii rezerva viitorul, insa mie mi-e tare draga si cu Miki Ando care isi ia liber sezonul viitor , s-ar putea sa redevina la anul campioana Japoniei si, de ce nu, campioana mondiala din nou. Eu o sa ii raman fana pana se va retrage din competitii pentru ca nu am vazut nici un singur patinator atat de devotat si dornic sa evolueze.

  2. #107
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #108
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,224
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #109

  5. #110

  6. #111

  7. #112

  8. #113

  9. #114

  10. #115
    manager JoannaStrange's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    wild west
    Posts
    281
    Reputatie
    1
    La multi ani,Mao!!!
    http://www.maoasadafanwebsite.com/me...ls/ASIENCE.jpg
    Ce draguta era cand era mica,nu ca acuma nu ar fi!
    “It is not the brains that matter most, but that which guides them -- the character, the heart, generous qualities, progressive ideas.”-F.M. Dostoievski

  11. #116
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "LA MULTI ANI, MAO!!!
    Numai locuri pe podium in acest sezon si mai ales aur la CM!!! Si te asteptam sa vii si in Romania!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  12. #117
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,415
    Reputatie
    1
    Imi cer scuze daca videoclipul asta a mai fost postat pe undeva, dar eu acum l-am descoperit.

    Desi o apreciez enorm pe Tarasova, nu o laud decat atunci cand consider ca merita si acum asa consider. Gala asta pe care i-a facut-o lui Mao este o dulceata. Cat stil in coregrafie si cata eleganta si distinctie are fata care patineaza.



    E drept ca unele parti poate mai trebuiau repetate pentru prinderea tuturor nuantelor, dar in general, m-am indragostit.

  13. #118
    sport legend IleK's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Buzau
    Posts
    849
    Reputatie
    1
    La multi ani,Mao! Nu stiam ca si ea este tot Balanta. Ca si Kiira. Si ca si mine
    Foarte frumos programul. Nu l-am mai vazut pana acum. Tarasova e plina de surprize. Mie nu prea mi-au placut programele lui Mao facute de ea pt Olimpiada, pt ca le lipsea exact ce are acest program. Bucurie si finete in acelasi timp.

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles acesta este noul ei program de gala. Programul "Venus" pe care l-a patinat tot la The Ice 2011 a fost folosit numai pe timpul verii, ca un omagiu adus victimelor dezastrului din primavara.(desi cred ca l-am mai postat, il mai pun o data: http://www.youtube.com/watch?v=Q1rMvNAj0RY). Ambele imi plac la nebunie dar ma bucur ca l-a pastrat pe cel cu Chopin, e mai simpatica Mao cand zambeste Cred ca de departe Mao este patinatoarea cu cele mai frumoase gale. An dupa an, nu dezamageste.

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,415
    Reputatie
    1
    Cred ca in Venus, Mao patineaza pe piesa Sarei Brightman "Running". Am auzit muzica respectiva si in Opening-ul Actului 2 din spectacolul Yunei ALL That Skate Summer 2011, cand Yuna patineaza cu Patrick.

    De unde se vede ca mintile mari gandesc la fel, ma refer la Tarasova - daca ea a coregrafiat Venus - si David Wilson.

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Venus e coregrafiat de Lori e unul dintre putinele programe reusite(recent vorbind) ale lui Lori, mi se pare ca si-a cam pierdut ca stralucire in ultima vreme. Cred ca ii lipseste inspiratia. Il prefer in prezent pe David Wilson in fata ei. Dar si-a spalat o parte din pacate cu programul lui Mao
    Sarah Brightman a adaptat melodia cand a scos piesa Running. Cantecul pe care a patinat Mao se cheama "I Vow to Thee, My Country", este un cantec englez care la randul lui isi are tema muzicala adaptata din compozita muzicala The Planets( mai exact, din "Jupiter").

  17. #122
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Imi cer scuze daca videoclipul asta a mai fost postat pe undeva, dar eu acum l-am descoperit.

    Desi o apreciez enorm pe Tarasova, nu o laud decat atunci cand consider ca merita si acum asa consider. Gala asta pe care i-a facut-o lui Mao este o dulceata. Cat stil in coregrafie si cata eleganta si distinctie are fata care patineaza.

    Superb program, coregrafia e execelenta iar Mao la inalime ca de obicei!

    Mao exersand noul SP: http://www.facebook.com/l.php?u=http...fw8Mkj3onB67bg
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  18. #123
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #124

  20. #125

  21. #126

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •