View Poll Results: Ar putea antrena Zenga nationala Romaniei?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • DA

    7 43.75%
  • NU

    9 56.25%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Zenga la nationala?

  1. #1
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1

    Zenga la nationala?

    Tinand cont de rezultatelele antrenorului italian la Steaua, ar putea Zenga sa antreneze Romania? ar face fatza?

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Loooool ;
    Piturca are un contarct de genul:

    250.000 $/an pana in 2008.
    Insa zice asa ...
    Daca pleaca el inainte de termen da inapoi toti bani pe care i-a primit;
    Daca e dat afara , primeste toti banii ...adica 750.000 E .
    Cum Mircea Sandu si FRF nu au bani nici macar de apa minerala pt. protocol (se zice ca vrea sa ia credit 1,000,000 $ si sa gireze cu Casa Fotbalului ...) e imposibil ca Piturca sa fie dat afara.

    Mergem mai departe... Zenga a aratat ca are valoare , dar nu cred ca e prost sa plece de la Steaua ...
    La FRF ar lua maxim 200.000 /an , pe cand la Steaua i-a calculat gsp ca a luat deja vre`o 300.000 si mai urmeaza inca 100.000 daca ia campionatul + primele de victorie in campionat (prime duble ... adica 10 victorii * 1500 * 2 = 30.000 ).
    Deci cu un castig de 400-450.000 $ /an , nu vad de ce ar pleca...

  3. #3
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    eu nu am zis sa il dea afara pe Piturca, doar daca ar face fata

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Ce inseamna pt. tine sa faca fata ?
    Se discuta despre un jucator daca face fata ... nu despre antrenori ...
    Antrenorul este bun/slab , are rezultate/n`are , e un bun psiholog/nu e , a creat echipe/are rezultate cu echipa create de altii ;

    Zenga e un antrenor bun cu scoala , dar echipa nu a facut-o el...
    Rezultate are ...

  5. #5
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Mai terminati odata cu schimbarea antrenorului si lasati-l pe Piti sa-si faca treaba. Nu uitati ca Steaua de azi a fost construita de Piti, ca el a descoperit jucatori ca Radoi sau Fl. Dumitru, ca el i-a promovat la nationala pe Lobont, Contra, Chivu, Ganea, Fl. Petre. Avem antrenor la nationala.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...si ca in cinci ani nu a castigat decat un trofeu major si nu a depasit primele faze ale cupelor europene. Piti un antrenor stelist pe gustul...dusmanilor. Da, avem un antrenor la Nationala, lipsit de tact si psihologie, lipsit de bun simt si educatie, un antrenor... suprem, cu alte cuvinte. Sa fie la el acolo!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Zenga ar face o treaba buna la Nationala, este fara nici un dubiu superior lui Piturca.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  8. #8
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ar putea ca doar are carnet de antrenor
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Stiam eu ca Lupisor vede lucrurile ca mine, ca unii care n-am mancat salam cu... Dar Piturca? Nu la salam m-am referit.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    daca ajungem sal facem si selectioner pe zenga ... e clar ca ne meritam soarta
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  11. #11
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa este. S-ar putea sa ne scoata din mocirla. Dar nu-l lasa Gigi. Cine o sa-i mai castige trofeele cu echipa facuta de 3,14-ti?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #12
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    ca mentalitate si la scoala pe care o are, e peste Piturca

  13. #13
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    de la un stelist la alt stelist?
    asta nu e solutie!
    ne trebuie un antrenor competent si obiectiv, Mircea Lucescu ar fi mult mai bun.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  14. #14
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mentalitatea, asta-i cuvantul care face diferenta. Cat despre scoala... Asta-i cuvantul care face...cuvantul diferenta inutil.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #15
    polist paranghele's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    cu sufletul in Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    imediat ce calificarea pt Germania e pierduta, schimbarea antrenorului (pe linga cea imediata a porcului de M Sandu) ar putea fi benefica.
    Zenga ar fi o solutie, dar de ce nu Mircea Lucescu ????

  16. #16
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Raspunsul nu poate fi decat Da!
    Dar trebuia pusa altfel intrebarea: Poate Zenga antrena nationala Romaniei cu succes?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •