Am revenit pe stadion dupa ceva timp.Am cumparat biletele cu coduri de bare si holograma printate cu ora si adversarul ce aveam sa-l intalnim si ele mi-au dat speranta ca lucrurile poate nu s-au inrautatit odata cu trecerea in liga a doua. Am regasit scaunele ce nu si-au pierdut culoarea,gazon impecabil la cele 4 grade din 1 noiembrie, totul parea ingrijit pana si gardurile. Mergand spre tribune m-am gandit, "arata ca nou". Ei da au ramas cateva lucruri bune si in liga a doua. Am ragasit galeria ragusita cu "Hai Hai Hai Buzau" oameni la vasta a doua si a treia purtand steaguri splate de vreme unu dintre ele cred ca avea o emblema veche a clubului probabil cea din '73 . Ce meci ? cel de azi Gloria Buzau cu Concordia Chiajna a fost un meci frumos ocazii la ambele porti in care bine inteles "ne-au furat arbitri" si unul dintre ai nostri era prins in offside la fiecare pasa. In ciuda frigului si a rezultatului de egalitate m-am simtit bine ...echipa joaca, stadionul arata bine, atmosfera e placuta printre oamenii ce nu fac galerie Gloriei dar care tin cu ea.