View Poll Results: Ce sectiuni vreti sa aiba proba de dans?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • CD OD si FD

    1 12.50%
  • OD si FD

    6 75.00%
  • doar FD

    1 12.50%
  • alta solutie ( mentionati )

    0 0%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 150

Thread: Competii Virtuale organizate pe ols- Idei si sugestii -

  1. #43
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    pai alegeti un cd si vedeam noi cei care ne-am ales echipele daca dansatorii nostri au asa ceva in palmares. doar ca e cam nasol in caz ca au dansat o singura data tema respectiva si tocmai atunci au cazut sau ceva.
    dificil....
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #44
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Sa nu mai postez de doua ori acelasi lucru, verificati si pe celalalt topic (cel cu Gheorghe Chiper), un rand mai jos, intrebarea mea referitoare la sistemul de punctaj.

  3. #45
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Eu (fiind arbitru) vroiam sa intreb daca jurizarea (adica sistemul de vot dat de noi arbitrii) e pe sistemul vechi (cu note pana la 6.0, unde sa conteze practic locul stabilit de fiecare dintre noi pentru fiecare patinator/pereche, sistemul vechi clasic - mai usor de jurizat, dar mai subiectiv), sau sistemul nou (cu puncte), unde ne trebuie neaparat codul de punctaj. Ne-ar trebui un arbitru sef care sa puncteze elementele, noi urmand sa dam doar GOE. Notele unde le postam ?
    Vom avea un sistem propriu momentan

    Notele vor fi de la 1-10 si se vor judeca partea tehnica si cea artistica:
    Partea tehnica
    Fiecare element va fi judecat overall adica pentru Sarituri va fi o nota pt spirale una si tot asa pana toate elementele care compun programul vor fo punctate. Se aduna apoi punctajul obtinut
    La partea artistica: se vor puncta tot cu note de la 1-10 -program components : difera uneori intre probe
    ex:
    Skating Skills
    Transitions
    Performance/Execution
    Choreography
    Interpretation
    Se va aduna si va reiesi totalul . Apoi se face media intre punctajele fiecarui juriu si vom avea un punctaj total cu ajutorul caruia vom stabili clasamentele.


    Voi incerca sa va fac cate o fisa tehnica pentru fiecare proba in parte ca sa stiti cum notati.
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  4. #46
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Eu zic ca putem sa facem o singura proba care sa reuneasca si CD si OD la dans.
    Ar fi complicat sa le facem pe amandoua si aici ma gandesc in special la concurenti !
    Zbor pana la stele.

  5. #47
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    aseara chiar citeam despre cop si imi dadeam seama ca ar fi cam complicat sa aplicam cop.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  6. #48
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    eu am o dilema....pot sa aleg ca sp un program care in realitate a fost lp? stiu ca difera si din punctul de vedere al timpului si al dificultatii..... totusi, tb ca spul sa fie tot sp?

  7. #49
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    Eu ma gandeam ca am putea sa facem si CD si OD,si sa trimitem fiecare participant care program vrem,nu neaparat toti pe acelasi stil de muzica!
    acuma nu stiu.....cum ziceti voi,arbitrii!

  8. #50
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ar fi greu de exemplu sa arbitrezi CD-ul pe diferite stiluri..pentru aceasta proba consta intr-o serie de pasi gata definiti pe care toti patinatorii trebuie sa o realizeze..si astfel daca ar fi stilurile de dans diferite nu s-ar putea face o diferenta intre toti participantii.
    Eu as fi de parere sa renuntam la OD si sa fie doar CD si FD.....
    www.fangymnastics.com

  9. #51
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    aseara chiar citeam despre cop si imi dadeam seama ca ar fi cam complicat sa aplicam cop.
    cop ?

  10. #52
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    COP adica sistemul nou de punctare nu 6.0
    Eu am o intrebare ..competitia va incepe de luni..asa am inteles. As vrea sa stiu ...daca se va da un timp limita pentru postarea clipurilor si eu nu m-as incadra in el..poate posta altcineva in locul meu...spre exemplu arbitrul caruia ii voi trimite programele? Sau altcineva?
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #53
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ar fi greu de exemplu sa arbitrezi CD-ul pe diferite stiluri..pentru aceasta proba consta intr-o serie de pasi gata definiti pe care toti patinatorii trebuie sa o realizeze..si astfel daca ar fi stilurile de dans diferite nu s-ar putea face o diferenta intre toti participantii.
    Eu as fi de parere sa renuntam la OD si sa fie doar CD si FD.....
    mda....e si asta adevarat....eu cel putin as renunta la CD si OD-ul l-as lasa cu folk,avand in vedere ca a fost si la europene si la mondiale!

  12. #54
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    cred ca te referi la OD si FD ...ca la CD e o melodie si un set de pasi gata stabiliti
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  13. #55
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    COP adica sistemul nou de punctare nu 6.0
    Eu am o intrebare ..competitia va incepe de luni..asa am inteles. As vrea sa stiu ...daca se va da un timp limita pentru postarea clipurilor si eu nu m-as incadra in el..poate posta altcineva in locul meu...spre exemplu arbitrul caruia ii voi trimite programele? Sau altcineva?
    Whis dai linkul la unul din arbitrii prin Pm si se rezolva !
    Zbor pana la stele.

  14. #56
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    da....pai aia ziceam,sa lasam OD si FD......si sa scoatem CD,ca e mai greu cu asta!

  15. #57
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Lamurire:
    Toate linkurile cu programe ajung la arbitri pana duminica ora 24.00 prin pm ... sau pe mess
    Programele le vom posta noi pentru fiecare proba
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  16. #58
    fs kicks ass rocs_a's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    2,302
    Reputatie
    1
    se face si cu od? eu personal as opta doar pt FD...caci de ex in 2005 stiam ca a fost tema si cu quickstep, iar anu asta cu muzica traditionala, ar fi aiurea sa revedem aceleasi programe unul dupa altul, din cadrul aceluiasi an pt echipele de dans. e mai fain sa se combine programele din ani diferiti...si combinarea la perechi nu ar merge decat pt FD

  17. #59
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Multumesc pentru raspuns Alex si Iulya! Ma gandeam ca participanti vor posta clipurile dar asa e mai bine
    Another question Daca nu gasim clipul dorit pe youtube sau e de calitate proasta putem folosi savefile sau un alt server de incarcare?
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  18. #60
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Iulya, fa te rog tabelul pe care noi o sa dam notele si distribuie acest tabel tuturor arbitrilor.

  19. #61
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    Multumesc pentru raspuns Alex si Iulya! Ma gandeam ca participanti vor posta clipurile dar asa e mai bine
    Another question Daca nu gasim clipul dorit pe youtube sau e de calitate proasta putem folosi savefile sau un alt server de incarcare?

    da ...se poate dar preferabil ar fi divshare sau youtube ca sa poate fi vazut fara a fi downladat
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

  20. #62
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    O sa incerc divshare-ul..dar mie nu prea imi merge in ultimul timp. Sau voi incerca sa le uplodez eu pe youtube poate vor avea o calitate mai buna...daca nu...chiar nu vreti savefilu
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  21. #63
    Addicted 2Books Iulya's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Middle Earth
    Posts
    5,418
    Reputatie
    1
    daca nu merge ..e ok si savefile-ul
    [B][I][CENTER]Zoltan Kelemen/Nathalie Pechalat & Fabian Bourzat/Alena Leonova/ Anna Cappelini & Luca Lanotte/Florent Amodio/Aliona Savchebko & Robin Szolkowy/Alexander Majorov/[/CENTER][/I][/B]




    [CENTER] Anybody can root for a winning side. It takes character to stick with the underdogs![/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •