Results 1 to 12 of 12

Thread: Porumboiu : "Bogaciu la meciul CFR-ului? Mama ta, Doamne!

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0

    Porumboiu : "Bogaciu la meciul CFR-ului? Mama ta, Doamne!

    Becali: "Hoțiile continuă!"
    de Andrei Crăițoiu, Costin Negraru

    Vasluienii au contestat vehement arbitrajul la meciul cu CFR din turul campionatului
    Aurelian Bogaciu, arbitrul meciului Ceahlăul - CFR, transmis diseară de Antena 1, e acuzat că e omul de casă al clujenilor

    Ceahlăul - CFR e meciul de care Steaua își leagă speranțele că va putea recupera din distanța față de liderul Ligii I. Ieri însă, Gigi Becali a luat foc împotriva delegării lui Aurelian Bogaciu la întîlnirea de sub Pietricica. "Nu vreau să declar prea multe despre acest lucru pentru că văd că ei continuă cu hoțiile și cu furturile. Am mai spus-o și repet, au făcut scandal după partida din Ghencea pentru ca ei să-și pună arbitrii meci de meci", a declarat ieri Becali.

    Și președintele Ceahlăului, Gheorghe Ștefan, a arătat cu degetul înspre arbitru. "Delegarea lui Bogaciu nu e cea mai potrivită, avînd în vedere că are antecedente cînd vine vorba de a favoriza CFR-ul. Și Porumboiu s-a plîns de el, la meciul direct cu ei, și s-au mai plîns și alții. Vom vorbi mai multe la finalul partidei", a spus Ștefan.

    "Mi-e frică de faptul că va fi al zecelea meci în care vom fi furați de arbitri. Cei care ne-au dezavantajat pînă acum nu au fost sancționați. Practic, nu mai este o competiție corectă, în condițiile în care CFR-ul a beneficiat pînă acum, în majoritatea cazurilor, numai de arbitraje favorabile", a adăugat și Viorel Mestecăneanu, președintele CA al nemțenilor.

    "Bogaciu la meciul CFR-ului? E o glumă? Nu e? Mama ta, Doamne!, pe altul chiar nu găseau? De-acum mi-e clar ce se întîmplă"
    Adrian Porumboiu


    prevad o noua japca maine in meciul Ceahlaul - Cfr...
    Last edited by Above_all; 15th March 2008 at 01:22.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •