Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: Borcea e pe moarte!

  1. #1
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1

    Borcea e pe moarte!

    Iar adevarul este unul trist. Foarte, foarte trist. Actionarul dinamovist are mari probleme de sanatate. Atat de mari incat magnatul se afla cu un picior in groapa.

    “Am fost saptamana trecuta la un doctor in Romania, pentru analize. Analizeze au scos la iveala faptul ca am mult mercur in organism. Cantitatea de mercur din sange este de 5,6 ori mai mare decat normalul”, a declarat Cristi Borcea, in exclusivitate, pentru STL.RO.

    Cum a ajuns insa mercurul in sangele sefului din Stefan cel Mare?! Ei bine, actionarul dinamovist nu crede ca a fost otravit. Sau, mai bine spus, refuza sa creada acest lucru.

    “Imi place sa cred ca nu am fost otraviti de cineva. Adica, sper sa nu fie vorba de asta. Practic, sunt la un pas de moarte si as vrea, daca… Doamne fereste, mi se intampla ceva… macar sa mor impacat, ca nu am dusmani, ca nu exista oameni care sa imi doreasca raul atat de tare incat sa ma otraveasca. Cred ca este totusi de la niste medicamente pe care le-am luat. Asa mi-au spus si doctorii”, ne-a mai spus Cristi Borcea.
    Mihaela scapa cu viata!

    Mult mai norocoasa, daca mai poate fi oare vorba de noroc, a fost sotia sefului lui Dinamo. Mihaelei Borcea i-a fost descoperit mercurul din sange mult mai devreme si partenera de viata a boss-ul “cainilor” poate fi salvata.
    “A fost la o vindecatoare celebra din Serbia. Face tratament si cred ca se va face bine. La Mihaela, mercurul este in regresie. La mine, inainteaza si cred ca este prea tarziu”, ne-a mai spus Cristi Borcea.
    “Daca ajunge la creier, sunt mort!”

    Ingrijorarea sefului “alb-rosilor” este impartasita de medici, care nu sunt deloc optimisti. Cu toate acestea, milionarul nu este dispus sa se lase batut si vrea sa lupte pentru viata lui, in speranta ca se va vindeca.

    “Peste doua saptamani, ma duc in America. Doctorii de acolo imi vor schimba sangele. Mi-au spus ca trebuie sa fac asta o data la trei luni”, continua omul de afaceri.

    Totodata, seful lui Dinamo face un anunt in premiera, marturisind ca vrea sa renunte la pachetul de actiuni de la gruparea din Stefan cel Mare, dar si la aparitiile in viata publica.

    “Mi-au zis doctorii ca daca mercurul ajunge la creier, nu mai e nimic de facut. Sunt un om mort! De asta, vreau sa ma retrag. Am copii de crescut! Vreau sa ma retrag, si din fotbal, si din viata sociala. Nu imi mai trebuie nimic! Vrea sa fiu alaturi de copiii mei si de sotia mea, cat mai pot…”, a conchis Cristi Borcea.

    http://www.stl.ro/socant-cristi-borc...-pas-de-moarte
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    mai ca imi e mila de el ...dar nu cred ca are ceva

  3. #3
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Da' mai e un thread cu acelasi subiect pe "Diverse".
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  4. #4
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    plm, uniti-le si voi
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu se glumeste cu asa ceva. Cristina, tocmai tu, care stii ce este boala?

  6. #6
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu nu prea am incredere in sursa,d'aia ma indoiesc usor de credibilitatea acestei stiri.
    Daca intr-adevar e asa grav bolnav:insanatosire grabnica.Dar e ciudat cum a ajuns mercurul ala in corpul sau si al nevestei sale!Poate au mancat prea multe fructe de mare!

    Leo,crede-ma,din experienta proprie,e bine sa mai faci si haz de necaz.Eu mereu ma amuz de neuronii mei agitati si nu ezit sa fac misto de ei,desi cand se razbuna pe mine e vai si amar de capul meu!Trebuie sa vedem si partea plina a paharului: va parasi Dinamo!

  7. #7
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Trebuie sa vedem si partea plina a paharului: va parasi Dinamo!
    sau poate va ia cu el

    in America, normal
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #8
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    ce grijuliu esti tu cu noi

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Eu nu prea am incredere in sursa,d'aia ma indoiesc usor de credibilitatea acestei stiri.
    Daca intr-adevar e asa grav bolnav:insanatosire grabnica.Dar e ciudat cum a ajuns mercurul ala in corpul sau si al nevestei sale!Poate au mancat prea multe fructe de mare!

    Leo,crede-ma,din experienta proprie,e bine sa mai faci si haz de necaz.Eu mereu ma amuz de neuronii mei agitati si nu ezit sa fac misto de ei,desi cand se razbuna pe mine e vai si amar de capul meu!Trebuie sa vedem si partea plina a paharului: va parasi Dinamo!

    Nu as putea sa ma bucur, stiind ca paraseste Dinamo murind.

  10. #10
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Mai bine l-ar parasi Dinamo murind
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Or. de la Dunare
    Posts
    2,055
    Reputatie
    1
    Oricat de antipatic imi e Borcea si echipa ce-o conduce, nu as putea sa ma bucur daca se adevereste stirea. Nu vad de ce unele persoane de deasupra glumesc pe tema asta, daca omul chiar e asa grav bolnav.

  12. #12
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Nu as putea sa ma bucur, stiind ca paraseste Dinamo murind.
    Nu murind!Ma bucura gandul ca s-ar retrage de la Dinamo in viata!E bine ?

  13. #13
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1

  14. #14
    corosiv
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,158
    Reputatie
    1
    L-am auzit si eu la stirile din sport: "Nu exista nicio obligatie intre mine si Cristi Borcea, exista decat o prietenie sincera intre doi oameni nobili."
    [I][B]"Votez 1 solist, da' se poate termina si X."[/B][/I] - [B]fl0o, la doua zile dupa ce s-a jucat meciul.[/B]

  15. #15
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Borcea, pe urmele lui Eminescu?


    Despre Mihai Eminescu se spune ca nu a murit de sifilis, ci ca a fost intoxicat cu mercur de un doctor evreu, pe motiv ca acea comunitate era deranjata de unele articole si afirmatii ale celui mai mare poet roman. Moartea lui Eminescu, ramasa pana astazi invaluita in mister, vi-o aducem in atentie pentru ca si Cristi Borcea pare sa sufere de aceeasi problema. Borcea nu este decat la unghia degetului mic de la piciorul stang al lui Eminescu, sau nici macar acolo, insa oficialul dinamovist poate fi mandru ca, daca va pati ceva de la mercur, se poate inscrie din punctul nostru de vedere alaturi de marele poet, intr-o moarte controversata.

    Gheorghe Funar, in 2010 unul dintre liderii PRM sustine ca "adevarul a fost uitat. Eminescu nu a murit din cauza naturale, a fost asasinat de elemente straine. Evrei sau oameni alesi au planificat asasinarea poetului, deranjati de scrierile lui politice si poeme. A fost intoxicat cu mercur administrat prin injectii de Francisc Isack, un doctor evreu".

    Liderul PRM a mai sustinut ca din documentele vremii reiese ca, pentru a-l lichida pe poet, "i-a fost înscenata nebunia si s-a pedalat pe eticheta de nebun, l-au discreditat, dupa care l-au internat abuziv în diverse sanatorii de boli psihice, unde l-au supus la proceduri diabolice de distrugere biologica, prin administrarea de substante chimice nocive, inclusiv injectii cu mercur, în doze foarte mari, de patru grame de mercur pe zi".

    Filosoful si eminescologul Constantin Barbu sustine ca Mihai Eminescu a fost intoxicat cu mercur, motiv pentru care a si murit:

    „Nu a avut nici un sifilis, l-au tratat gresit cu mercur, adica l-au intoxicat. La prima vizita de la „Caritatea”, timp de 6 saptamâni, dar si a doua oara când l-au internat acolo, desi nu aveau de ce. Se spune în stiinta medicala – la a doua cura de mercur faci stop cardiac, ceea ce s-a si întâmplat. [...] A fost sacrificat, dar vreau sa demonstrez ca Eminescu este sacrificatorul nobil din ultima suta de ani. Am gasit o fotocopie cu semnatura împaratului Franz Josef, un raport secret împotriva lui Eminescu, mi-am dat seama ca lucrurile sunt foarte complicate. Eminescu nu a fost nebun niciodata, a fost înnebunit ca sa i se ia puterea cuvântului si puterea adevarului, a fost ucis si umilit, timp de 6 ani, cum se spune, printr-un tratament invers, într-un mod care sa nu para vizibil. Dar vedeti ca uneori documentele ramân. Nu am crezut niciodata, desi studiasem pe Eminescu 33 de ani, ca pot gasi astfel de lucruri – si regi, si oameni pe care-i consideram ca au fundamentat cultura româna sau au directionat istoria României sa-i regasesti într-o crima foarte abil ascunsa”, a precizat Barbu..

    Cazuri si in Rusia

    Tentative de intoicare cu mercur s-au produs recent, ultimul caz care a atras atentia fiind cel din 2010, in Rusia. La fel ca si in familia Borcea, in Rusia doi soti au acuzat KGB-ul ca i-a intoxicat cu mercur. Cei doi s-au tratat in Germania si au scapat.

    Viktor Kalashnikov, jurnalist rus si fost ofiter de securitate rusa au acuzat Kremlinul in 2010 de tentativa de intoxicare cu mercur. El scria din 1990 articole critice la adresa conducerii ruse. In 2010, dupa ce a pierdut greutate in mod inexplicabil, s-a cautat in Germania, iar doctorii de acolo i-au spus ca sufera de intoxicatie cu mercur.

    Viktor Kalashnikov este o ruda indepartata a lui Mikhail Kalashnikov, inventatorul celebrei arme AK-47.

    In 2008, actorul american Jeremy Piven (cunoscut si publicului roman prin filmul Anturaj de la HBO) a fost diagnosticat cu intoxicatie cu mercur. El mancase sushi in ultimii 20 de ani, de doua ori pe zi.

    Onlinesport

  16. #16
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    cam naspet articolul asta
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #17
    corosiv
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,158
    Reputatie
    1
    Voi chiar credeti ca asa arata un om "pe moarte"? Daca intr-adevar era vorba de o intoxicatie severa, era piele si os, mai avea trei fire de par in cap, posibil paraplegic... Nu v-a explicat ciobanul ca Borcea "se alinta"?

    Simptomele intoxicației acute cu mercur includ: gastroenterite, dureri abdominale, nausea, vomismente, diaree cu sânge. În decursul a câteva zile de la intoxicație se produc gingivite și stomatite. Alte simptome includ: salivație excesivă, gust metalic, glande salivare mărite, buze și obraji ulcerați, dificultăți în respirație.
    Intoxicația cronică (hidrargirismul) se manifestă prin simptome discrete în prima etapă, pentru ca după 15-20 zile simptomele să fie mai clar exprimate, constatându-se sialoree epiformă, halenă urât mirositoare, ulcere bucale, colici, diaree, astenie, paraplegie, tremurături musculare, slăbire progresivă, uneori febră, căderea părului, etc.
    [I][B]"Votez 1 solist, da' se poate termina si X."[/B][/I] - [B]fl0o, la doua zile dupa ce s-a jucat meciul.[/B]

  18. #18
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    O fi si asta pe moarte,cum a fost stolojan atunci cu basescu.

  19. #19
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Borcea pare teatral, nu pare ca sufera de boala pe care o are. in fata unor suferinte de acest gen, se spune ca psihicul constituie 90% pt un eventual succes cu destinul.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Stiti ceva? Si-a revenit?

  21. #21
    hingheru' Navarro's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    la etaju' 2
    Posts
    154
    Reputatie
    1
    din sevraj? inca nu....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •