View Poll Results: La ce ne putem astepta in viitor ?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Vom juca bine , vom lua campionatul , indiferent de culise !

    15 57.69%
  • Vom fi "lucrati" , nu ne vom putea apara sansele pe teren !

    6 23.08%
  • Vor urma noi decizii impotriva Stelei !

    2 7.69%
  • Gigi Becali va contraataca , vom iesi si din acest razboi invingatori !

    3 11.54%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 123

Thread: Singuri impotriva tuturor !

  1. #22
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    din pacate nu am ce sa votez mai sus. de jucat jucam nici prea prea nici foarte foarte. dica nu a existat ieri si la presingul rapidului steaua nu a gasit solutii. asta e. nu cred ca vom cistiga campionatul numai pe declaratii.
    Ultima impresie Piturca ? Am si eu aceeasi senzatie !
    Prima repriza ? Magnifica nu ?
    Stelistii au pregatit bine meciul , din pacate una din marile fisuri a fost Mutica in centrul apararii !
    Momente psihologice impotriva noastra :
    - gol anulat la superbul vole al lui Radoi( nu ma pronunt categoric , dar ma tem ca a fost o gafa !) , urmat de cartonasul galben la Aliuta ( automat suspendat pentru meciul cu Dinamo )
    - golul lui Ziaty din prelungirile primei reprize
    - iesirea lui D Munteanu ( accidentat ) de la inceputul celei de a -II-a reprize
    - gafa lui Radoi - ce meci mare facuse pina atunci !!!!!!!!!

    Tudor , Mutica , Pitu - f slabi - 4
    Dica , Bostina , Aliuta , Paduret - slabi -5
    Neaga , Falemi - buni - 6
    Dinita , Stoica , - f buni -7
    Radoi - excelenti - 8
    Dumitru , Munteanu - senzationali - 10

    Se impun urmatoarele schimbari :
    Hamutovschi - Tudor

    Ogararu - Dumitru
    Radoi
    Curt - Mutica
    Stoica

    Dica
    Dumitru - conducator de joc
    Falemi
    Bostina

    Neaga
    Dinita

    daca Munteanu va fi apt , atunci probabil ca nu va juca Ogararu !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu cred k Neaga o sa fie titular pe Dinamo. Cre' k o sa joace Ogararu fundash dreapta, Dumitru extrema dreapta iar Dica in locul lui Neaga. Iar in centru Munti desigur, in locul lui Aliutza. Iar extrema stanga cum zici tu, Boshtina. Eu unu' asha i-ash asheza.
    ex-alpopa

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mahdi, nu cred k arbitrul e de vina pentru ce s-a intamplat. Pentru golul anulat are oarece acoperire regulamentara, iar cartonashul acordat lui Aliutza nu a fost pentru proteste ci pentru un fault de la spate comis imediat dupa momentul golului anulat. Nu cred k e bine sa aruncam toata vina pe arbitrii shi pe gresheli. Pana una alta tre' sa recunoashtem ca Dan Petrescu (in ciuda declaratzilor trufashe shi de-a dreptul penibile) a luat decizii mai bune in partea a doua a jocului decat omologul sau Pitzi. Ultimul a fost principalul vinovat. Dupa toate greshelile din prima repriza el trebuia sa fie mult mai decis in partea a doua. Fie decidea sa atacam in valuri fie sa dam mingea adversarului shi sa ne aparam. I-a fost frica sa ia o decizie shi a incercat din nou o cale de mijloc. Care s-a vazut unde ne-a dus........
    Despre arbitrii de sambata nu pot sa zic decat atat : Steaua are fortza de a bate Dinamo chiar shi cu jumatate de echipa lipsa. Are un lot excelent. Mai trebuie incredere shi curaj din partea jucatorilor. Shi nu in ultimul rand de nishte decizii inteligente din partea tacticianului........
    ex-alpopa

  4. #25
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    muad am pierdut pe mina noastra. restul e bla bla. in a doua repriza pitzurca nu a fost in stare de a face nimic contra presingului rapidist. daca la 3-1 facem egal inseamna ca noi avem probleme nu altii. iar principala problema e pitzurca. a vrut omogenizarea lotului cu tot scandalul de rigoare. unde e omogenizarea mult trimbitata? unde e apararea? la seminte. am luat doua goluri penibile din cauza noastra. si rapid a mai avut ocazii. atunci? ma lasa rece ce sp[un ceilalti, dar imi sta in git sa pierdem puncte pe un joc nevolnic.

    si aliuta sa faca bine sa joace fotbal si sa lase protestele si alte balarii ca de mult nu mai joaca.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #26
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Da,la 3:1 trebuia sa avem inteligenta sa pastram victoria da' sa nu ne gandim la laudele de dupa meci.

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Personal as fi procedat la fel ca Piturca !
    Ce variante avea ?
    Aliuta iese , intra Paduret .
    Iese Munteanu , intra Bostina .
    Pitu = arma secreta
    Eu zic ca alte variante nu mai erau !
    La presing-ul Rapidului cred ca jucatorii n-au mai avut suflu , caci orice pasa care se vroia spre mijlocasi s-au virfuri era blocata !!!!!!!
    Cel mai bun ( mai valoros , si mai constant ) jucator al Stelei de vreo doi ani incoace Mirel Radoi a reusit sa dea ultima lovitura ...
    Cred ca putem invoca si Ghinionul !
    ... si acel gol ... al lui Radoi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e adevarat ca intreeaga echipa in repriza a doua parca a fost in ghips. o mult laudata aparare nu a existat. dar schimbi cu orice pret. ce mai putea fi decit evidenta? nu as fi inceput cu aliuta. l-as fi trimis pe paduret ca sa intre in foc si dupa aia aliuta, poate era mai proaspat si reusea sa iasa din presing cu driblingul.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #29
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Tzurca,ai dreptate apararea noastra nu prea s-a vazut,in schimb am inscris 3 goluri intr-o singura repriza,ceea ce nu ne-a reusit cam demultisor.

  9. #30
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Din nefericire, Piturca a uitat, sau baietii nu i-au ascultat indicatiile, sau, si sper sa nu fie adevarat s-au speriat si ei ca le-au dat adversarilor 3 boabe intr-o repriza.
    Cert este ca cea mai buna aparare este atacul. Dar in mitanul doi atacul nostru a fost sublim dar inexistent.

  10. #31
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    e adevarat ca intreeaga echipa in repriza a doua parca a fost in ghips. o mult laudata aparare nu a existat. dar schimbi cu orice pret. ce mai putea fi decit evidenta? nu as fi inceput cu aliuta. l-as fi trimis pe paduret ca sa intre in foc si dupa aia aliuta, poate era mai proaspat si reusea sa iasa din presing cu driblingul.
    Piturca ,
    repet , am cam aceleasi idei ca si Piturca ( il consider un mare strateg al gazonului !) , si argumentez :
    - pe Dinamo si Rapid i-am batut sau am facut egal ( nu am pierdut ) in ultimele confruntari directe , de vreo doi ani la rind !
    - Steaua nu este Mancester , dar a eliminat pe Southampton si a jucat f bine cu Liverpool .
    - a avut un retur extraordinar anul trecut , cind a recuperat de la 14 la 5 puncte fata de Rapid
    - a avut un tur aproape ( exceptie : esecul de la C-ta , cu ajutorul timpitului de Balaj ) perfect !

    Repriza a II-a cu Rapid a aratat ca iesirea lui D Munteanu si Aliuta i-a debusolat pe Dica , Paduret , Falemi , Bostina - noua linie de mijloc !
    Fundasii incercau sa inlature pericolul unui presing agresiv fara ajutorul liniei de mijloc si liniei de atac : Pitu , Dinita
    Echipa nu se retragea in aparare ( deci Piti nu le-a spus asta ) , faza din care Niculae a egalat , arata ca Maldarasanu a recuperat la mijloc si a pasat LATERAL lui Niculae care , de la mijlocul terenului n-a mai fost ajuns ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #32
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Oare este intimplator ca la fiecare meci se greseste impotriva Stelei !
    Vacalerii fluierului o "comit" permanent !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #33
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Ba, la timisoara nu ati fost singuri, eu am tinut cu voi, si probabil si al sute de utisti!!!

    P.S. I just wanted to let you know!
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  13. #34
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Multumim,No1Fan!
    Te respectam

  14. #35
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Piturca ,
    repet , am cam aceleasi idei ca si Piturca ( il consider un mare strateg al gazonului !) ,
    eu astept sa confirme. din pacate nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste marele strateg.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #36
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Oare este intimplator ca la fiecare meci se greseste impotriva Stelei !
    Vacalerii fluierului o "comit" permanent !
    marius, la ce fotbal avem, asa arbitraj putem. constantin a gresit si impotriva noastra si impotriva lor. cind esti bun si stai pe picioarele tale trebuie ca arbitrajul sa fie mult mai partinitor ca sa pierzi.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #37
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    eu astept sa confirme. din pacate nu sunt de acord cu tine in ceea ce priveste marele strateg.
    Oricum e unul din cei mai buni din tara!

  17. #38
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    a fi chior in tara orbilor nu e mare scofala, din pacate. nu se stie ce ar fi fost steaua cu lacatus la cirma. eu il prefer oricind lui piturca. una e sa faci din rahat bici si sa si pocneasca, alta e sa ai lot si sa o dai in bara ca in meciurile acestui inceput de retur. pentru mine standardul e la cota 86, nu altul. ma lasa rece ca e mai bun ca hizo.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #39
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    a fi chior in tara orbilor nu e mare scofala, din pacate. nu se stie ce ar fi fost steaua cu lacatus la cirma. eu il prefer oricind lui piturca. una e sa faci din rahat bici si sa si pocneasca, alta e sa ai lot si sa o dai in bara ca in meciurile acestui inceput de retur. pentru mine standardul e la cota 86, nu altul. ma lasa rece ca e mai bun ca hizo.
    Cam sus stacheta ta ...
    Erau alte vremuri , nu crezi ?!
    Angrenajul functioneaza f bine !
    Daca nici acum nu te bucuri ... ce sa mai zic ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #40
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    La standardul din '86 vom ajunge treptat si poate vom ajunge chiar mai sus!

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Madmax, de bucurat ne bucuram dar in acelashi timp observam ca mai e mult de munca. Cu asemenea gresheli in aparare shi cu perioade lungi in care lipsa de imaginatzie e piesa de rezistentza nu prea sunt premize pentru ceva deosebit. M-ash bucura enorm sa luam campionatul dar pentru mine adevarata bucurie va veni atunci cand vom baga frica in adversarii europeni! Shi, desigur, atunci cand dinamovishtii, oltenii sau rapidishtii vor rade de propriile lor pretentzii in fatza Stelei........
    ex-alpopa

  21. #42
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Steaua rupe tot nu mai pierde nici un meci

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •