Page 39 of 49 FirstFirst ... 293738394041 ... LastLast
Results 799 to 819 of 1027

Thread: FC Bayern München

  1. #799
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Echipa Bayern Munchen a câºtigat campionatul Germaniei, duminicã, pentru a 2-1 oarã în istorie, dupã ce a remizat, scor 0-0, cu VfL Wolfsburg, în etapa a XXXI-a din Bundesliga, informeazã AFP.
    Cu trei etape înainte de final, Bayern are un avans de zece puncte faþã de Werder Bremen, ocupanta locului 2, ºi Schalke 04, ocupanta locului 3.
    În acest sezon, Bayern Munchen a mai câºtigat Cupa Germaniei ºi Cupa Ligii.
    Bayern, lider din prima etapã, ocupã pentru a treia oarã în istorie primul loc de-a lungul întregului sezon, dupã 1972-73 ºi 1984-85.

    Mediafax

    CAMPIONII , CAMPIONII OLE OLE OLE !!!!
    Sarbatorim eventul anul acesta si sunt extrem de fericit.
    Pacat ca nu am reusit tripla , incluzand adica si Cupa UEFA !
    Zbor pana la stele.

  2. #800
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,101
    Reputatie
    0
    Bayernul este singura echipa din Germania care isi poate propune ceva in cupele europene,bine a revenit FCB in Champions League
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #801
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Sa speram ca revenirea va fi de bun augur

  4. 4th May 2008, 23:48
    Reason
    fara nesimtiri,altfel ne suparam imediat

  5. #802
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Cateva comentarii

    Franz Beckenbauer: Un clasament condus de la cap la cap, succes indiscutabil.

    Kark-Heinz Rummennigge: Felicitari echipei, sunt foarte multumit.

    Uli Hoennes: Cred ca titlul este mai mult decat meritat.

    Luca Toni: Dupa dezamagirea din Cupa UEFA, avem motive de sarbatoare.

    Si o statistica a titlurilor( din 1903):

    Bayern 21
    Nürnberg 9
    Schalke 7
    Hamburg 6
    Dortmund 6
    Mönchengladbach 5
    Stuttgart 5
    Bremen 4
    Kaiserslautern 4
    etc.

  6. #803
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Dubla...ce sentiment...
    Chiar sunt fericit si, asa cum a spus si Toni, am uitat intr-o oarecare masura de dezamagirea de la Sankt Petersburg.
    Abia astept sezonul viitor de Champions League.
    Immer FC Bayern

  7. #804
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa_l compari pe Zidane cu Ribery este o nebunie . Daca si Riberiy
    a ajuns sa creada lucrul acesta ,isi face iluzii mari.
    Zidane nu a fost recunoscut de nimeni in Franta ca talent,refuzat de nationala Algeriei pleaca la Bordeaux unde bate Juve in cupa UEFA,din acel moment sub bagheta lui Lippi incepe sa arata ce poate,apoi toti se trezesc ca
    ,,ce talentat este,,cand in Franta nu la recunoscut nimeni.
    Pai Cantona e mic purice pe langa Zidane .
    Zidane : -jucator de picior stang si drept
    -lovitura de cap buna
    -demarcari exacte
    -pasator excelent de pasa scurta,medie si lunga
    -in contact unu la unu dribleaza usor datorita inventivitatii si imaginatiei
    -simt al portii,suteaza din toate pozitiile
    -bun executant de lovituri libere
    -un jucator ce poate decide un rezultat prin plasament si executii
    ....sa continui ?
    Castiga o finala mondiala cu Brazilia prin doua lovituri de cap exacte si pentru Hagi astea sunt limbi straine.
    Aici discutam de cel mai complet jucatori din lume, sunt doi care au realizat ceea ce a realizat Zidaneele,Maradona si cam atat .
    Ribery: -jucator de picior drept
    -rapid in patrunderi
    -travaliu mare gen Dorinel Munteanu
    -pasator pe distante scurte bun
    -executant de lovituri libere direct pe poarta bun dar nu lansator ptr coechiperi
    -unu la unu nu exceleaza in dribling
    -lovitura de cap nu are
    - nu este un jucator ce poate decide un rezultat
    Francezii cauta inca un nou Zidane dar nu gasesc decat un Nasri,Maluda
    Benzema ,Ribery care nici pe departe nu sunt ceea ce a fost Zidane.
    Eheiiii ...o sa mai treaca mult timp pana la un nou Zidane .
    Sincer nici eu nu cred ca deocamdata Ribery se poate compara cu Zidane. Nu am fost niciodata un mare fan al francezului insa recunosc faptul ca avea calitati.
    Mi se pare ciudat totusi cat de usor ai diferentiat si comparat cei doi jucatori (Ribery si Zidane). Nu cred ca este atat de simplu. Ribery oricum mai are timp...
    Immer FC Bayern

  8. #805
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    La Bayern nici nu s-a uscat bine ...berea turnata pe hainele lui Hitzfeld, Hoennes sau Rummenigge si speculatiile au inceput (sau continua) la cel mai inalt nivel !

    Exista doua zvonuri bine conturate.

    Se zice ca Sagnol pleaca la Milan si in locul lui vine Gattuso, nemultumit de aducerea unui important concurent in persoana lui Flamini.

    Pe de alta parte, Schweinsteiger este curtat cu sume foarte mari de Juventus si Inter. Informat printre primii de aceasta situatie, viitorul antrenor Klinsmann poarta deja tratative cu Deco. (Ceea ce imi vine greu sa cred ar fi renuntarea de catre Klinsmann la Schweinsteiger, dar nu se stie niciodata...).

  9. #806
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Philipp Lahm este si el , se zice, ca si plecat. Din anul 2009 dar nu in directia Barcelona ci Manchester la ManU.

  10. #807
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Si mie imi vine greu sa cred ca viitorul antrenor (Klinsmann) va renunta usor la Schweinsteiger si-l va prefera pe Deco. Din pacate aceste zvonuri nu ma bucura fiind vorba de jucatori mari de la Bayern (Sagnol, Lahm, Schweinsteiger etc.).
    O veste buna insa este aceea ca Christian Lell si-a prelungit contractul cu Bayern pana in 2011.
    Immer FC Bayern

  11. #808
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Acum este ''ca si transferat'' si Podolski, intr-un ziar (Berliner Abendblatt) am citit, dar tot zvin ramane.Sa vedem lucruri cioncrete mai intai.

  12. #809
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Vine Gattuso !

    Podolski ramane sigur, ca si Lahm, Schweinsteiger, Klose Jansen. Klinsmann retine nucleul de la mondiale cu toata certitudinea.

    Dar aflam de la postul DSF ca vine Gennaro Gattuso !

    Se citeaza postul "Italia 1" care pretinde sa stie precis ca internationalul italian va semna un contract pana in anul 2012, primind un salariu anul de 6 milioane.
    Bayern va plati intre 15 si 20 de milioane, in socoteli intrand si cedarea francezului Willy Sagnol lui AC Milan.

  13. #810
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    da, cam peste tot a aparut aceasta stire conform careia Bayern i-ar fi oferit lui Gattuso un contract generos mai ales dupa ce Beckenbauer a declarat ca bavarezii il vor neaparat pe italian. eu totusi nu inteleg de unde aceasta dorinta de a lua inca un mijlocas defensiv in conditiile in care van Bommel isi face treaba iar la vara vine si Tim Borowski ale carui calitati sunt binecunoscute...
    Immer FC Bayern

  14. #811
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Eu cred ca in linia mediana a lui Bayern se va schimva ceva, Ze Roberto isi cam pierde locul, iar van Bommel vine tot mai des in ofensiva.
    Motorul ramane acelasi, pe care l-am mai evocat de numeroase ori: Bayern doreste un lot de 18-20 de jucatori de aceeasi valoare. Klinsmann nu va renunta la rotatie in conditiile in care programul va fi si mai incarcat.

  15. #812
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Prima echipa cu patru stele !

    Jucatorii lui Bayern München vor purta din campionatul viitor pe tricourile lor 4 stele, ca urmare a cuceririi celui de-al 21-lea titlu de campioana.

    Ea este prima echipa din Bundesliga care cunoaste acest privilegiu.

    Impartirea de stele are urmatoarea regula: pentru 3 titluri se acorda o stea, pentru 5 titluri doua, , de la 10 titluri 3 stele, iar de la 20 de titluri 4 stele.

  16. #813
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Se vede clar ca Bayern este cea mai galonata echipa a fotbalului german.
    BRAVO !
    Zbor pana la stele.

  17. #814
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Oliver Kahn a sustinut sambata partida cu nr.428 pentru Bayern fiind al doilea in istoria clubului dupa celalalt portar legendar, Sepp Müller cu 473 de prezente.

    Socotind si meciurile jucate la Karlsuhe,prima lui echipa,Kahn insumeaza 556 prezente in ocupand locul al treilea in palmaresul general al Bundesliga, dupa Karl-Heinz Körbel (Frankfurt - 602) si Manfred Kaltz (Hamburg - 581).
    Last edited by georg40; 11th May 2008 at 21:25.

  18. #815
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Jucatorii lui Bayern München vor purta din campionatul viitor pe tricourile lor 4 stele, ca urmare a cuceririi celui de-al 21-lea titlu de campioana.

    Ea este prima echipa din Bundesliga care cunoaste acest privilegiu.

    Impartirea de stele are urmatoarea regula: pentru 3 titluri se acorda o stea, pentru 5 titluri doua, , de la 10 titluri 3 stele, iar de la 20 de titluri 4 stele.
    felicitari Bayern Munchen...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #816
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Willy Sagnol s-a decis: va ramane la Bayern. Dupa ce in ultimele saptamani Sagnol era dat in mai toate stirile ca si plecat ba la Juventus ba la Milan, francezul s-a hotarat sa isi incerce sansa si in sezonul viitor, asta dupa ce a purtat o discutie cu viitorul antrenor al lui Bayern, Jurgen Klinsmann.
    O alta stire: imprumutul lui Andreas Görlitz la Karlsruher SC a fost prelungit cu inca un an.
    Immer FC Bayern

  20. #817
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kst View Post
    Willy Sagnol s-a decis: va ramane la Bayern. Dupa ce in ultimele saptamani Sagnol era dat in mai toate stirile ca si plecat ba la Juventus ba la Milan, francezul s-a hotarat sa isi incerce sansa si in sezonul viitor, asta dupa ce a purtat o discutie cu viitorul antrenor al lui Bayern, Jurgen Klinsmann.
    O alta stire: imprumutul lui Andreas Görlitz la Karlsruher SC a fost prelungit cu inca un an.
    Nu stiu daca decizia lui Sagnol este chiar inteleapta.
    In forma in care evolueaza el este al treilea ales pe postul de fundas dreapta. Lell joaca foarte bine, iar la nevoie este si Lahm la dispozitie.
    Ramanerea lui Sagnol ar putea determina germeni de neintelegere.

  21. #818
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Asta m-am gandit si eu, dar cred ca Sagnol va reveni la forma dinaintea accidentarii si la forma de joc pe care o avea cand era considerat unul dintre cei mai buni fundasi dreapta din lume. In plus cred ca Jurgen Klinsmann il va titulariza tot pe Sagnol inaintea lui Lell.
    Immer FC Bayern

  22. #819
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    In meciul de beneficiu dintre Darmstadt si Bayern scorul la pauza este 4-6 !
    Au marcat: Hübner, Glasner,Kröh, Anicic,respectiv Schlaudraff 4, Podolski si Ze Roberto. Spectatori 20 000 !

    Bayern aliniaza formatia:Rensing- Sagnol, Demichelis, Breno, Lell - Otll, Ze Roberto, Kroos,Sosa - Schlaudraff, Podolski
    Last edited by georg40; 13th May 2008 at 22:21.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •