View Poll Results: Ce parere aveti despre aceasta decizie ?

Voters
57. You may not vote on this poll
  • absolut meritata

    20 35.09%
  • de prost gust

    31 54.39%
  • compesatie pentru eliminarea din finala

    6 10.53%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 91

Thread: Extraordinar !!! Zidane ales cel mai bun jucator la CM'2006 !!!

  1. #64
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1

    zizu

    Dupa parerea mea e corect. Trofeul i s-a acordat pentru cel mai bun fotbalist nu pentru fair-play. Nu trebuie amestecate lucrurile. Michael Schumacher a fost ani in sir cel mai bun pilot, desi este de departe cel mai increzut si nesuferit. Valoarea unui fotbalist nu are legatura cu modul in care se comporta ca om.
    Lacatus este de departe cel mai iubit de catre stelisti si recunoscut de toata lumea ca unul dintre cei mai buni, dar pe teren era un killer. Care capete in gura si pumni a impartit si cate oase a rupt el, ar fi insemnat sa fie catalogat ca un fotbalist slab? Una-i una, alta-i alta.
    Si dupa parerea mea, se exacerbeaza acest subiect, doar pentru faptul ca erau ultimele minute ale lui Zizu la nationala. Fapta este reprobabila, dar la fel este si cea a italianului. Ca fotbalist, trebuia sa-l respecte pentru cariera care se incheia in cateva minute. Este un jeg uman, desi este si el un bun fotbalist. Astfel de faze se petrec in foarte multe meciuri, in care tensiune este incomparabila cu cea dintr-o finala de campionat mondial.
    Disciplinar, trebuie sa plateasca pentru ce a facut. Fotbalistic, trebuie pretuit.

  2. #65
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deja-vu View Post
    Dupa parerea mea e corect. Trofeul i s-a acordat pentru cel mai bun fotbalist nu pentru fair-play. Nu trebuie amestecate lucrurile. Michael Schumacher a fost ani in sir cel mai bun pilot, desi este de departe cel mai increzut si nesuferit. Valoarea unui fotbalist nu are legatura cu modul in care se comporta ca om.
    Lacatus este de departe cel mai iubit de catre stelisti si recunoscut de toata lumea ca unul dintre cei mai buni, dar pe teren era un killer. Care capete in gura si pumni a impartit si cate oase a rupt el, ar fi insemnat sa fie catalogat ca un fotbalist slab? Una-i una, alta-i alta.
    Si dupa parerea mea, se exacerbeaza acest subiect, doar pentru faptul ca erau ultimele minute ale lui Zizu la nationala. Fapta este reprobabila, dar la fel este si cea a italianului. Ca fotbalist, trebuia sa-l respecte pentru cariera care se incheia in cateva minute. Este un jeg uman, desi este si el un bun fotbalist. Astfel de faze se petrec in foarte multe meciuri, in care tensiune este incomparabila cu cea dintr-o finala de campionat mondial.
    Disciplinar, trebuie sa plateasca pentru ce a facut. Fotbalistic, trebuie pretuit.
    Una-i una si alta-i alta. Una este sa faultezi dur sau sa impiedici un adversar prin orice mijloace sa joace mingea si alta sa ti se puna pata pe cineva si sa-l iei la pumni, picioare sau la capete in gura, piept etc.
    Una e sa fii nesportiv si alta sa fii huligan.
    Poate pentru tine nu exista diferenta deoarece nu intelegi termenii, dar ca sa te edifici o sa-ti dau un exemplu:

    Un spectator nu este considerat huligan daca vine pe stadion si injura 90 de minute, dar daca scoate cutitul si injunghie un suporter advers sau il ia la pumni si picioare devine huligan sau infractor.

    Chiar doua: Suporterul lovit de MM Stoica, nu este considerat de nimeni huligan, chiar daca isi injura proprii jucatori, in schimb Stoica este sigur, pentru ca la lovit cu pumnul. Nu m-ar mira ca tu sa fii clar impotriva lui Soica dar sa-l sustii pe Zidane.

    Daca cineva are alta parere este invitatul meu sa o spuna dar cu argumente, nu cu opinii subiective.

    Da se exacerbeaza acest gest pentru ca la vazut o lume intreaga si pentru ca nimeni, nici eu si nici chiar tu nu te asteptai ca sa-l faca tocmai Zidane si tocmai in acest ultim meci.

    Cel mai bine s-a vazut acest lucru in comentariul TF 1:

    AAAAAAAIIIIIIIIIAAAAAIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAIIIIII IIIIIII, AAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIAAAAAAAIIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAA AAAAIIIIIIIIIIII, de mai multe ori si
    De ce Zidane, de ce? si erau tot francezi, nu romani ca noi, care nu avem nimic cu el.

    Poate la fel am spus si noi cand a fost eliminat Hagi la ultimul meci la nationala, intr-un meci chiar cu Italia, cand a luat rosu pentru doua galbene, nu pentru COMPORTAMENT HULIGANIC.

  3. #66
    sport legend afonlafotbal's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    bucale
    Posts
    401
    Reputatie
    1
    Zidane nu este la primul incident si daca nu ar fi fost cel din ultima partida jucata nimeni nu si-ar mai fi adus aminte de iesirile lui violente. Problema lui e ca si-a ales prost momentul si asta se va tine minte chiar daca altii au avut iesiri poate mult mai violente. Faptul ca ar vrea sa dea explicatii asupra gestului nu cred ca e oportun si nu o sa faca decat sa creeze alte si alte discutii pro si contra. O asumare a greselii cred ca va aduce intelegerea tuturor. Ar fi un gest care va da de gandit poate si lui Materazzi. A fost un jucator remarcabil, sa speram ca va avea si demnitatea de asi asuma greseala.

  4. #67
    incepator krisstyano's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    zidane merita ales dar s-a facut de ras in finala prin gestul lui putea pierde titlu de cel mai bun jucator in favoarea lui cannavaro

  5. #68
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Daca as fi in locul celor care decid la FIFA, as anunta retragerea titlului de cel mai bun jucator al Mondialului acordat lui Zidane si l-as da lui Cannavaro.

    Macar in ceasul al doisprezecelea as incerca sa scap de ridicol.

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Uite ca ai avut dreptate ...

    Fifa deschide o procedura disciplinara impotriva lui Zidane precizind ca va incerca sa clarifice tot ce s-a intimplat in legatura cu evenimentul din min 110 al finalei ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ehehehe! ce bine-mi pare! prea se trecuse usor peste ce a facut!
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  8. #71
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    sper sa-l bage dupa gratii pt ce a facut

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    dupa gratii nu se poate dar pot sa-i ia trofeul pentru cel mai bun jucator ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    si sa i-l dea lui cannavaro, pe drept, care o sa-l refuze, pt ca el nu ia ce nu mai ia zidane si uite asa ajunge la pirlo care e italian mandru si o sa refuze si el... si uite tot asa, la cine ajunge? sa mi-l dea mie (si i-l dau lu ronaldinho, desi n-a facut nimic la CM) hehe. nu, eu propun sa i se dea lui cannavaro cu scuzele de rigoare

    si offtopic, delaparis, cine e persoana aceea de culoare (ca sa nu zic negru ) de la avatarul tau? ca e tare urat hehe
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1

    A jucat la mondiale ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    e henry cumva??????ahahahahaha, ce naspa e!!! bine ca a scapat de par!
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #76
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Pai ar fi pacat in opinia mea sa-i retraga titlul lui Zidane, ca de jucat a jucat bine si merita. Acuma daca nu se poate trece cu vederea peste gestul ala, asta e, suporta consecintele.

    p.s ala e Vikash Dhorasoo, a intrat si el la un meci sau doua

  14. #77
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    daca vreti sa va jucati cu zidane si matrix bagati un click
    http://www.corriere.it/Primo_Piano/S...p_zidane.shtml
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  15. #78
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Decizie corecta, Materazzi sa-si dea foc, Italia echipa de 2 lei. SUPER ZIZOU! Io il calcam pe cap pe materazii

  16. #79
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    serios? bah ce viteji sunt unii ... daca dadeai ochii cu Matrix ... sigur il rugai sa-ti dea un autograf ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #80
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    ii dadeam io un autograf, ii faceam un tatuaj pe cap, ca am vazut ca in rest are peste tot.

  18. #81
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    raman la parerea ca messi de la argentina(aca ajungea mai departe)

  19. #82
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by hagi2006 View Post
    tu te-ai uitat la cupa mondiala...sau erai prea ocupat masturbandu-te cu poza italiei in fata? un mic exemplu...minutu 2...italia franta....canavaro intr-a ca berbecu in henry...hai zi-mi ca a fost involuntara intrarea, ca esti capabil.
    Hmm, ai facut insolatie? naspa...asa e cand toata ziua prajesti hamburgeri pentru americani...
    Cannavaro a intrat in Henry? Ti se pare...a fost o ciocnire involuntara si in nici un caz nu l-a ologit pe Henry...ologit o sa ramai tu daca te prinde seful stand pe net si vorbind prostii toata ziua...go back to your f*****g KFC job

  20. #83
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Hagi si Leo puteti sa schimbati pareri fara sa intrati in atacuri personale ...

    Este offtopic ... aici se discuta despre trofeul acordat de Fifa lui Zidane ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #84
    MoggiPresedinte Al Dracu's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Calare pe situatie
    Posts
    3,543
    Reputatie
    1
    Cred ca poll-ul vorbeste de la sine!
    I need to be myself
    I can't be no one else
    I'm feeling supersonic
    Give me gin and tonic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •