View Poll Results: Cine trece mai departe?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Lyon

    13 25.49%
  • Manchester

    38 74.51%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 105

Thread: Last 16: Lyon - Manchester UTD

  1. #22
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    manchester....se va califica....dupa 2 manse echilibrate,..
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  2. #23
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Dacă anul trecut Manchester a trecut de optimi în mod rușinos cu ajutorul arbitriilor și a tertipurilor de 2 lei care n-au ce să caute nici în Uzbekistan cu atât mai puțin în țara așa zis a Fair-Play-ului, de data aceasta Manchester nu va mai întâlni o echipă naivă ci una din superputerile Europei, experimentată, care deși a avut ghinion până acum, cu siguranță, anul acesta va fi al ei, motivată să răzbune eliminarea nemeritată a celor de la Lille de anul trecut.

    Într-o anumită măsură îmi va părea rău pentru Manchester că va părăsi competiție așa de repede însă, pentru că ar fi meritat măcar un sfert de finală, dar comparând cu alte performanțe din actualul deceniu putem afirma că și ajungerea într-o optime de Champions League e o performanță că... deh... e mai bună decât un ultimul loc în grupă. Și să nu uităm a venit clipa revanșei mult meritate.

    Allez Lyon!
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #24
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuliandronca View Post
    Dacă anul trecut Manchester a trecut de optimi în mod rușinos cu ajutorul arbitriilor și a tertipurilor de 2 lei care n-au ce să caute nici în Uzbekistan cu atât mai puțin în țara așa zis a Fair-Play-ului, de data aceasta Manchester nu va mai întâlni o echipă naivă ci una din superputerile Europei, experimentată, care deși a avut ghinion până acum, cu siguranță, anul acesta va fi al ei, motivată să răzbune eliminarea nemeritată a celor de la Lille de anul trecut.

    Într-o anumită măsură îmi va părea rău pentru Manchester că va părăsi competiție așa de repede însă, pentru că ar fi meritat măcar un sfert de finală, dar comparând cu alte performanțe din actualul deceniu putem afirma că și ajungerea într-o optime de Champions League e o performanță că... deh... e mai bună decât un ultimul loc în grupă. Și să nu uităm a venit clipa revanșei mult meritate.

    Allez Lyon!
    Constat acuzatii foarte grave care, fara a avea ceva cu vreuna dintre cele doua echipe, ma surprind. Poate le explici sa stie si altii la ce te referi.

    Cat cu parasirea competitiei, un pronostic la aceasta ora este foarte,foarte dificil.

  4. #25
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Tocmai ăsta e pronosticul meu și anume că va părăsi competiția, iar eu m-am bazat afirmațiile din a doua frază pe pronosticul meu.

    Iar explicația e în disputa din optimile CL de anul trecut când în meciul de la Lille arbitrul odată a anulat incorect un gol perfect valabil francezilor pe motiv de fault în atac (în careu, jucătorul francez care a avea mingea cică a faultat un fundaș englez chiar când înscria un gol) ca mai apoi în ultimele minute arbitrul a permis executarea unei lovituri libere de la 17 m înainte ca el să fluiere executarea ei când jucătorii francezi făceau zidul și portarul advers nu era pe cadrul porții (deși o lovitură așa de importantă se impunea fluierul arbitrului), lovitură ce a dus la victoria lui Manchester, gol decisiv la calificare. Probabil că numai așa au fost în stare să se califice în fața unei echipe cu cel puțin 2 clase mai slabe ca valoare.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  5. #26
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuliandronca View Post
    Tocmai ăsta e pronosticul meu și anume că va părăsi competiția, iar eu m-am bazat afirmațiile din a doua frază pe pronosticul meu.

    Iar explicația e în disputa din optimile CL de anul trecut când în meciul de la Lille arbitrul odată a anulat incorect un gol perfect valabil francezilor pe motiv de fault în atac (în careu, jucătorul francez care a avea mingea cică a faultat un fundaș englez chiar când înscria un gol) ca mai apoi în ultimele minute arbitrul a permis executarea unei lovituri libere de la 17 m înainte ca el să fluiere executarea ei când jucătorii francezi făceau zidul și portarul advers nu era pe cadrul porții (deși o lovitură așa de importantă se impunea fluierul arbitrului), lovitură ce a dus la victoria lui Manchester, gol decisiv la calificare. Probabil că numai așa au fost în stare să se califice în fața unei echipe cu cel puțin 2 clase mai slabe ca valoare.
    Aprecierile tale pot fi subiective .Poate ca 1001 alti spectatori au vazut exact invers.Dupa meci nu a existat niciun ecou din partea UEFA de unde conchid ca cei responsabili au gasit arbitrajul in regula. Asa suntem noi suporterii (din fericire nu toti), daca nu castiga cei pe care ii vrem noi ne ...rafuim cu arbitri. De altfel fenomenul de a critica arbitrajul a devenit in Romania o moda , iar "blatul" a devenit un cuvant tot atat de obisnuit ca si ... "Buna ziua". Si asta nu este o presupunere ci un adevar !
    Tie iti doresc ca data viitoare sa castige echipa pe care o sustii !

    PS: Apropo, o lovitura libera este de executat potrivit regulilor n e i n t a r z i a t ! Daca arbitrul nu a facut semn jucatorului in cauza sa astepte cu executarea loviturii pana la fluieratul sau , nu s-a comis nicio greseala. Nu-mi amintesc de faza respectiva, doar precizez cum devine treaba.
    Last edited by georg40; 27th December 2007 at 18:23.

  6. #27
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Da, e adevărat că regulamentul îl acoperă pe arbitru însă ajutorul acordat englezilor e vizibil pentru niciun arbitru nu proceda în felul acela la o lovitură directă de la 17 m în ultimele minute. Cât privește ecoul a fost, chiar pe teren echipa franceza a intenționat să părăsească terenul în prima fază. Mai mult greșeala cu faultul inventat a fost recunoscut chiar și de unii englezi.

    Se prea poate să mă exprim subiectiv (mai ales că am și motive de supărare) însă consider că rezultatul a fost viciat cât se poate de obiectiv. Dacă arbitrul era corect și fair play atunci scorul era cu totul altul.

    La cât se laudă englezii că sunt fair play, ar fi trebuit măcăr să se bucure rezervat la golul înscris în Franța, nu să fie fericiți că au obținut o calificare dintr-iun gol când practic echipa adversă nu era pe teren. Și cu ce echipă, Lille, care e maxim de UEFA după valoare. Dar mă rog unii așa ziși cavaleri când se duelează își ucid contracandidații în mod laș, pe la spate, nu în luptă dreaptă. Însă se întoarce roata, dacă anul trecut au privit din postură de campioni ai Angliei cum Liverpool iar joacă finala Ligii Campionilor, se poate ca anul ăsta întoarcerea roții să fie mult mai mare.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,004
    Reputatie
    1
    La faza aceea au gresit si francezii ca nu au pus un om in fata linga minge acolo sa impiedice orice executie surpriza ... astfel arbitrul ar fi fost nevoit sa impuna fluierul pana cand toti jucatorii sunt la distanta reglementara. Dar sigur ca nu a fost una dintre cele mai stralucite calificari ale lui ManUtd

    Acum cu Lyon e alta poveste ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    iulian discutabil daca a fost ala un gol decisiv ,pt ca a urmat returul si man utd s-a impus cu 3-1 !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @ iuliandronca: Eu zic ca discutia este interesanta , mai ales ca a antrenat si alti useri, dar cu greu vom ajunge la un consens. Ma rog parerile sunt impartite cum e in fotbal dintodeauna. Nu ne ramane decat sa asteptam confruntarile viitoare...

  10. #31
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    @ iuliandronca: Eu zic ca discutia este interesanta , mai ales ca a antrenat si alti useri, dar cu greu vom ajunge la un consens. Ma rog parerile sunt impartite cum e in fotbal dintodeauna. Nu ne ramane decat sa asteptam confruntarile viitoare...
    George eo zic sa-l lasi in pace pe Iulian Dronca NU e problema noastra daca EL URASTE man utd CU PASIUNE

    P.S. Bravo Iuliane,esti de-al meu

  11. #32
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    George eo zic sa-l lasi in pace pe Iulian Dronca NU e problema noastra daca EL URASTE man utd CU PASIUNE

    P.S. Bravo Iuliane,esti de-al meu
    Am crezut ca vorbim aici...discutii.
    Ce inseamna "sa-l las in pace". Nu i-am facut nimic, el mi se pare bine structurat in pareri (sunt ale lui si trebuie respectate), civilizat si la obiect. De la el ar putea invata si altii..

  12. #33
    junior
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    suntem constienti ca man.utd. este cu mult peste lyon si se va califica mai departe

  13. #34
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gerard2008 View Post
    suntem constienti ca man.utd. este cu mult peste lyon si se va califica mai departe
    La fel de conștinți precum și Lyon e peste West Ham.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  14. #35
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by iuliandronca View Post
    La fel de conștinți precum și Lyon e peste West Ham.
    Ai dreptate Iuliane,dar Campionatele NU au nici cea mai mica legatura cu Liga Campionilor.Eo as fi tare bucuros sa mearga mai departe Lyon

  15. #36
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    eu tineam cu lyon da m-o enervat politia de acolo ,asta e un bun prilej pt Man Utd sa castige la scor
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #37
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    ...joaca Beckham?

  17. #38
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    nu mai ,Beckam e la Los Angels Galaxy , da joaca Cristiano Ronaldo
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #39
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Am crezut ca vorbim aici...discutii.
    Ce inseamna "sa-l las in pace". Nu i-am facut nimic, el mi se pare bine structurat in pareri (sunt ale lui si trebuie respectate), civilizat si la obiect. De la el ar putea invata si altii..

    BogdyLFC: "George eo zic sa-l lasi in pace pe Iulian Dronca NU e problema noastra daca EL URASTE man utd CU PASIUNE

    P.S. Bravo Iuliane,esti de-al meu"
    Frumos pus...bogdy nu ma puteam abtine

  19. #40
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    eu zic ca va fi strans...dar trece man mai departe totusi
    Barca-total domination on the field

  20. #41
    senior OmBlAdOnNn's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    CuRt3@ D3 @rg3sH
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Mnachester o sa castige meciul 90%.Este o echipa foarte puternica care nu poate fi invinsa usor dupa parerea mea.
    [COLOR="Blue"][SIZE="5"][FONT="Comic Sans MS"]O Iubire Ros-Albastra Doar Pentru Echipa Noastra! STEAUA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  21. #42
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    DUpa ce a aratat in seara asta nu stiu ce va face lyonu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •