Page 395 of 397 FirstFirst ... 295345385393394395396397 LastLast
Results 8,275 to 8,295 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #8275
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Pina la urma merg rusii la olimpiada sau nu? Ce s-a decis?
    Un concurs olimpic de gimnastica fara romance si rusoaice ( echipe binenteles) e ciudat rau.....
    Sper sa vad rusoaicele la Rio
    As fi socat daca IOC respinge participarea rusilor la olimpiada. Raspunsul cred ca il vom afla weekendul acesta.

    Oricum, Afanasyeva tocmai a fost operata din cauza ca are pietre la rinichi, deci nici ea nu va mai participa la olimpiada Gimnastele ruse sunt aproape exctincte.
    Last edited by Spiridonova.Fan; 23rd July 2016 at 10:14.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  2. #8276
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Pina la urma merg rusii la olimpiada sau nu? Ce s-a decis?
    Un concurs olimpic de gimnastica fara romance si rusoaice ( echipe binenteles) e ciudat rau.....
    Sper sa vad rusoaicele la Rio
    Se pare ca nu vor merge: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...programme.html

    Sanse mari si pentru alte tari de a accede la medalii. Mai ramane sa gaseasca ceva si Chinei si si-au eliminat complet competitia, fara romani, rusi si chinezi reusesc si ei sa mai apuce cate o medalie.

  3. #8277
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Nu e oficial încă, cred că astăzi vor anunța oficial ce decid.

  4. #8278
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Se pare ca nu vor merge: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...programme.html

    Sanse mari si pentru alte tari de a accede la medalii. Mai ramane sa gaseasca ceva si Chinei si si-au eliminat complet competitia, fara romani, rusi si chinezi reusesc si ei sa mai apuce cate o medalie.
    Nu e oficial pana IOC nu declara.

    Oricare ar fi rezultatul, nu mi se pare legal sa interzici atleților care nu au nici un fel de vina sa nu participe la olimpiada.

    Dacă pe Kuksenkov l-au lăsat, atunci chiar nu pricep idei precum 'interzicerea tuturor atleților ruși'

    Clar asta e deja cea mai groaznica olimpiada, si nici nu a început încă.

  5. #8279
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Care sunt clean vor putea participa la probe Individuale la care s-au calificat . Nu vor putea repezenta Rusia , nu se va canta imnul ... Acum , cand s-a descoperit o industrie de falsificat probe voi chiar va asteptati sa li se zambeasca si sa fie ochii inchisi ? Chiar credeti ca ar fi moral sa fie tolerata o practica la nivel de tara ?

  6. #8280
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Cata BB la Chemnitz (D 6.1) https://www.youtube.com/watch?v=oHtpNRBOsWY
    Si FX https://www.youtube.com/watch?v=Os81a_yY5kc

    E clar ca la barna nu o sa primeasca seria de 4 mostep+danilova+flic+salt ..ar fi mai bine sa renunte la flic si salt sa aiba timp pt a reintroduce altceva. Pacat ca s-a restrictionat atat de mult acest aparat, pe vechiul cod acest exercitiu ar fi fost din 6.4 :|

  7. #8281
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Cata BB la Chemnitz (D 6.1) https://www.youtube.com/watch?v=oHtpNRBOsWY
    Si FX https://www.youtube.com/watch?v=Os81a_yY5kc

    E clar ca la barna nu o sa primeasca seria de 4 mostep+danilova+flic+salt ..ar fi mai bine sa renunte la flic si salt sa aiba timp pt a reintroduce altceva. Pacat ca s-a restrictionat atat de mult acest aparat, pe vechiul cod acest exercitiu ar fi fost din 6.4 :|
    Prezenta Catalinei in vreo finala este greu de anticipat la ce dificultate/ concurenta exista ... doar daca nu scoate un paralel din joben . Aici Larisa ar fi luat-o . Ar fi avut o finala ... cea de AA .

  8. #8282
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Care sunt clean vor putea participa la probe Individuale la care s-au calificat . Nu vor putea repezenta Rusia , nu se va canta imnul ... Acum , cand s-a descoperit o industrie de falsificat probe voi chiar va asteptati sa li se zambeasca si sa fie ochii inchisi ? Chiar credeti ca ar fi moral sa fie tolerata o practica la nivel de tara ?
    Si cate vor putea participa? Toate din echipa? Cum se stabileste regula in acest caz?
    Cat despre moralitate nu cred ca e cazul sa ne dea lectii altii. Nici unii, nici altii nu stau foarte bine la capitolul asta, doar ca unii trag sforile mai bine ca ceilalti. Personal consider ca jocurile politice nu ar trebui sa se rasfranga asupra sportivilor fiindca este foarte clar ca decizia este pur politica.

  9. #8283
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Si cate vor putea participa? Toate din echipa? Cum se stabileste regula in acest caz?
    Cat despre moralitate nu cred ca e cazul sa ne dea lectii altii. Nici unii, nici altii nu stau foarte bine la capitolul asta, doar ca unii trag sforile mai bine ca ceilalti. Personal consider ca jocurile politice nu ar trebui sa se rasfranga asupra sportivilor fiindca este foarte clar ca decizia este pur politica.
    Despre Rusia se stie dintodeauna ca folosesc dopajul la nivel national . Acum a fost dovedit cu subiect si predicat.
    Nu e vorba doar de un sportiv , doi . Ci de o masinarie .
    Trebuiau sa le interzica participarea ca echipa , cantarea imnului ... nu mi se pare ok lipsa de pedeapsa ... Cat scandal si punishment a fost ptr o involuntara tableta de nurofen si cat de blanda actiunea contra rusiei ... penibil .
    Au aruncat matza in curtea federatiilor .... au evitat un conflict cu Putin intr-un mod nu prea elegant .

  10. #8284
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Despre Rusia se stie dintodeauna ca folosesc dopajul la nivel national . Acum a fost dovedit cu subiect si predicat.
    Nu e vorba doar de un sportiv , doi . Ci de o masinarie .
    Trebuiau sa le interzica participarea ca echipa , cantarea imnului ... nu mi se pare ok lipsa de pedeapsa ... Cat scandal si punishment a fost ptr o involuntara tableta de nurofen si cat de blanda actiunea contra rusiei ... penibil .
    Au aruncat matza in curtea federatiilor .... au evitat un conflict cu Putin intr-un mod nu prea elegant .
    In cazul dopajului tratezi cazurile la modul individual si nu colectiv. Raducan a fost gasita pozitiv, cu subiect si predicat, fie si cu o banala pastila de nurofen, asa cum au fost atunci listele cu medicamentele interzise, si nu-mi amintesc sa se fi extins vreo decizie de suspendare sau altele punitive si asupra echipei de gimnastica sau asupra altor atleti din delegatia Romaniei. Totodata imi amintesc si cazurile atletilor din America, prin anii 2000, care au folosit dopajul in masa si au fost pedepsiti doar aceia si nu toata delegatia americana. Parca asa este democratic sa tratezi omul ca individ si nu colectiv, nu?

  11. #8285
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    In cazul dopajului tratezi cazurile la modul individual si nu colectiv. Raducan a fost gasita pozitiv, cu subiect si predicat, fie si cu o banala pastila de nurofen, asa cum au fost atunci listele cu medicamentele interzise, si nu-mi amintesc sa se fi extins vreo decizie de suspendare sau altele punitive si asupra echipei de gimnastica sau asupra altor atleti din delegatia Romaniei. Totodata imi amintesc si cazurile atletilor din America, prin anii 2000, care au folosit dopajul in masa si au fost pedepsiti doar aceia si nu toata delegatia americana. Parca asa este democratic sa tratezi omul ca individ si nu colectiv, nu?
    In cazul Rusiei in anul 2016 !!! (nu acu vreo 15 ani) exista o industrie de falsificare la nivel national . NU de creare a unor potentatori de performanta ci de mascare , falsificare a unor resultate de teste . MI se pare mult mai grav . Stiau clar ca au dopat N- atleteti iar problema lor era cum sa pacaleasca sistemele anti-doping . Asta mi se pare grav ...nu era vorba de nivel de federatie , clinica whatever ci la nivel national !
    In cazul Andreei s-a fluturat steagul ZERO TOLERANTA . ar fi fost cazul sa fie fluturat si acum , nu doar scuturat si plecat de frica unor conflicte internationale cu Putin
    Tot respectul pentru cei nedopati dar ar fi putut concura si fara sa reprezinte Rusia . Ei nu ar fi fost pedepsiti ci doar sistemul care a promovat asa ceva !

  12. #8286
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    In cazul Rusiei in anul 2016 !!! (nu acu vreo 15 ani) exista o industrie de falsificare la nivel national . NU de creare a unor potentatori de performanta ci de mascare , falsificare a unor resultate de teste . MI se pare mult mai grav . Stiau clar ca au dopat N- atleteti iar problema lor era cum sa pacaleasca sistemele anti-doping . Asta mi se pare grav ...nu era vorba de nivel de federatie , clinica whatever ci la nivel national !
    In cazul Andreei s-a fluturat steagul ZERO TOLERANTA . ar fi fost cazul sa fie fluturat si acum , nu doar scuturat si plecat de frica unor conflicte internationale cu Putin
    Tot respectul pentru cei nedopati dar ar fi putut concura si fara sa reprezinte Rusia . Ei nu ar fi fost pedepsiti ci doar sistemul care a promovat asa ceva !
    ZERO TOLERANTA a fost creat de australieni din dorinta de a-si arata muschii. Pentru Andreea s-a aratat cat de cat toleranta si s-au inteles anumite circumstante, masurile punitive ar fi putut fi mult mai serioase.
    Intr-o Rusie in care pregatirea atletilor este subventionata de stat ma indoiesc ca sportivii ar fi indraznit sa concureze independent.
    Cat despre pedepsit sistemul nu au decat sa gaseasca alta cale fara sa se foloseasca de sportivi, de oameni care nu au nicio vina si care din contra trebuie sa traiasca cu acest sistem zi de zi.

  13. #8287
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Mesajul este : chiar si prinsi nu ne opresc ...facem ce vrem noi , cand vrem noi . Dovada este ca au facut deplasarea fara sa astepte o hotarare IOC ... a fost o desfasurare de muschi a Rusiei . In acelasi stil cu boicotul Olimpiadei .
    Parerea mea .

  14. #8288
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Pina la urma merg rusii la olimpiada sau nu? Ce s-a decis?
    Un concurs olimpic de gimnastica fara romance si rusoaice ( echipe binenteles) e ciudat rau.....
    Sper sa vad rusoaicele la Rio
    Echipele de gimnastica ale Rusiei au ajuns la Rio:
    https://twitter.com/FaabiHola/status/757322177993510912
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #8289
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da am vazut ca au ajuns am facut o cautare si am gasit lista fetelor care au facut deplasarea. Deci echipa lor este formata din Mustafina, Melnikova, Paseka, Spiridonova si Seda Tutkhalyan.
    Kapitanova este rezerva, Afan s-a retras din pacate. De-abia astept sa inceapa competitia o sa fie ciudat fara fetele noastre ( la concursul pe echipe ma refer) dar macar pot privi detasata concursul.

  16. #8290
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Cata face Chuchovitina la sol..pe tare!
    pe instagram

    Din ce imi amintesc nicio alta gimnasta romanca nu a mai executat acest element..parca
    Last edited by Xtreem22; 25th July 2016 at 21:28.

  17. #8291
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    L-a executat Cristina Bontas, foarte bine chiar:
    https://www.youtube.com/watch?v=5WRngR_pg34

  18. #8292
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aurb View Post
    L-a executat Cristina Bontas, foarte bine chiar:
    https://www.youtube.com/watch?v=5WRngR_pg34
    In concurs si nu pe soluri de tip nou care ajuta la inaltare si aterizare ci pe cele de tip vechi .... Cristina a fost o gimnasta cum azi nu prea gasesti ☺
    Talentata , muncitoare si un caracter extraordinar .

  19. #8293
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    As fi socat daca IOC respinge participarea rusilor la olimpiada. .
    tot la fel de socat cum este sposorizarea la nivel de STAT a dopajului?

  20. #8294
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    bai, fig-ul a avut starea voastra de sanatate/emotii in minte. au zis ei, ce naiba sa-i imbolnavim pe romani cu cine compune echipa pe cine punem rezerve cum gestionam pre olimpic period . nu mai trimitem echipa si rezolvam toata treaba.

  21. #8295
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Membri echipelor de gimnastica artistica sunt "curati" si pot participa la J.O.
    http://tass.ru/en/sport/890940
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •