Ma gandesc de mult la aceasta chestiune, am asteptat inainte sa o pun in discutie, m-am gandit mult, dar ultimele evenimente sunt argumente in plus care sa sugereze o apropiere intre Poli si Dinamo, sau poate, mai bine zis, intre Marian Iancu si clubul Dinamo. Cateva exemple:

- acum cateva luni, la un meci acasa al lui Dinamo, au fost vazuti in cladirea BKP, aflata langa 'groapa', Emil Rosianu si Giovani Becali care urmareau meciul si s-au bucurat impreuna cand Dinamo a marcat (imi pare rau,dar nu imi amintesc exact care meci a fost). Deci Rosianu are afinitati pro-Dinamo. Nici nu ma mai intreb ce cauta sediul din Buc. al BKP langa stadionul Dinamo.
- Poli a oferit pe Plesan o suma exagerata, aprox. 1.500.000, din care parca 800.000 cash la transfer + restul mai tarziu.
- Inaintea meciului Poli - Dinamo, Iancu si Craciunescu au petrecut intr-un club de noapte din Timisoara impreuna cu conducatorii dinamovisti (parca Netoiu si Borcea). Cazul a fost amintit in mai multe ziare locale.
- Meciul sus-amintit s-a terminat egal, Dinamo s-a calificat in UEFA, dupa o partida jucata parca prea lejer, mai ales repriza a doua.
- Acum Iancu a mai contribuit cu 1.350.000 la bugetul lui Dinamo cumparand 2 jucatori. Nu era normal sa faca achizitii DUPA ce semnau cu un antrenor?
In total BKP a contribuit cu aproape 3 milioane de euro la bugetul lui Dinamo.
- Cand RAFO a dorit sa sponsorizeze pe Steaua, Iancu, atunci aflat in litigiu cu noul proprietar al RAFO, s-a opus vehement, intrand in conflict cu Gigi.

Parerea mea este ca sunt destule argumente care sa ne puna pe ganduri.