View Poll Results: Sunteti de acord?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    22 66.67%
  • Nu

    4 12.12%
  • Mai vedem...

    7 21.21%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 78

Thread: Romania - gazda CE 2012?

  1. #22
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Totusi cred ca exista o serie de cerinte minime chiar si pentru a te inscrie la o candidatura. Altfel chiar si Irakul sau Korea de Nord ar vrea poate sa-si depuna candidatura pentru CM.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    …si chiar o pot face, dar atunci cand se analizeaza dosarele cu propuneri de organizare cad toate cele care nu prezinta un plan concret si sustinut de garantia ca la data turneului totul va fi OK. Cel mai recent exemplu de probleme in organizare este Portugalia, care acum circa 1 an ar fi vrut sa coopteze si Spania ca tara organizatoare. Din diverse motive si prin implicarea autoritatilor au rezolvat pana la urma singuri.
    Revenind, o candidatura Ungaria-Romania are putine sanse de reusita, dar poate reprezenta un inceput bun in a redeveni europeni, incepi sa mai fii bagat in seama, mai face si statul roman ceva pentru sport…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Si eu as dori sa putem sa organizam un CE, macar am fi siguri ca participam ca tara organizatoare, ca de calificat, tot mai greu. :p
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Aici cam ai dreptate
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shi mai zicetzi ca Mircea Sandu nu e preshedinte bun...Vedetzi?! S-a gandit el la toate!
    ex-alpopa

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    D-lor , probleme avem si noi , dar au si ungurii .
    Ei nu au decit o singura autostrada de la Viena la Budapesta , si care continua vreo 60 de km spre Debrecen.
    Stadioane mari si moderne , nu au nici ei .
    Au Nepstadion ( un fel de Lia Manoliu ) , care are si el multe probleme .
    Celelalte stadioane sunt cam la nivelul div A( nu este vorba de gazoane , ca orezarii avem doar noi ).
    Nivelul de trai , cultura si civilizatie este peste cel din Romania .


    ROMANIA
    Avem o singura autostrada ( Bucuresti - Pitesti -110 km ) , dar pina in 2012 , vor fi finalizate autostrazile :
    1. Constanta - Bucuresti
    2. Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Tg Mures - Cluj - Oradea
    3. Timisoara - Craiova - Pitesti - Bucuresti
    Bucuresti
    Lia Manoliu - 60.000 locuri
    Steaua - 28.000 locuri
    Craiova
    Ion Oblemenco - 28.000 locuri
    Timisoara
    Dan Paltinisan - 47.000 locuri
    Brasov
    Municipal - 25.000 locuri
    Constanta
    Gheorghe Hagi - 23.000 locuri

    Cu hotelele stam mai rau ( este vorba totusi de vreun milion de turisti ) , dar mai sunt opt ani .

    AR FI EXTRAORDINAR SA ORGANIZAM NOI SI UNGARIA CE 2012


    sper ca se vor intelege , cine sa gazduiasca finala !!!!!!!!! :O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Probabil ca orasele dornice de a gazdui meciuri :
    Cluj , Timisoara , Iasi , Constanta , Brasov etc
    vor depune candidaturi , si probabil ca se vor construi stadioane noi , cu capacitati mari .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #29
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    teoretic se poate. numai ca cifrele prezentate pentru numarul de locuri pe stadioane va suferi o diminuare cu pana la 20 % in momentul in care se vor monta scaune in loc de banci. In plus nu tin minte sa fie 2 stadioane in acelasi oras unde sa se organizeze meciuri la un CM sau CE. Se poate sa fie asa numai ca eu nu imi amintesc.
    Since light travels faster than sound, people appear bright until you hear them speak.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    E clar k daca vrem sa candidam tre' sa construim alte stadioane. Cu astea nu merge oricum!!! Macar de 30 000 sa fie ca in Portugalia! Iar de facilitatzi.......
    ex-alpopa

  10. #31
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Stadioanele de care am vorbit sunt cu scaune ( de cel din Timisoara , nu stiu 100 % ).
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #32
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca nu e vorba numai de stadioane !

    De cind n-ati mai fost prin hoteluri ?
    Hotel de 3 stele (romanesti) cu conditii de...

    Oricum, sint PENTRU aceasta candidatura !
    Ma mir insa ca UNGARIA nu s-a indreptat spre AUSTRIA !

    Cinste ungurilor ca s-au gindit la noi !!!

  12. #33
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ricky, nu stiu cum sa o spun fara a imi atrage un avertisment, insa Austria le-a tras-o Ungariei la ultima canditatura. Facusera planurile impreuna si vroiau sa candideze impreuna, insa Austria a primit un tip ca daca organizeaza singura primeste Europenele fara probleme, asa ca au renuntat rapid la unguri. Ar mai fii o chestie, cum Austria organizeaza urmatoarele Europene, cam greu sa le mai organizeze in urmatorii 12 ani.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai in 2008 le organizeaza ei ieppy?
    ex-alpopa

  14. #35
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Cred ca Sandu chiar vrea sa se faca de ris cu ce vrea sa faca candidatura? stadioane nu sint si cine da atitia bani pentru altele noi? Hotele sint dar serviciu e sub orice critica cu exceptia unora cu peste 100/euro noapte chiar si multe restaurante sint cu serviciu prost am mai zis si repet Romania nu va merge spre bine nici in 100 de ani pina nu scapa de comunisti complet.
    anti Dinamo, anti oier

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alpopa, da!

    Fat-Frumos, negru tata, negru. Stii la ce ma refer. 100 de ani, pesimismul la tine e deja un understatement. Tin sa spun ca serviciile la hotelurilr noastre, astea mari cei drept sunt mult mai bune decat l aViena, si nu o spun eu ci austriecii si oamenii de afacere cu care am mai vorbit si eu.

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti, Regie
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DRAGOS
    nici Giulestiul nu e prea bun pt. are tribunele prea mici. Macar un stadion de vreo 40.000 de locuri si ceva.

    NU CRED CA VOM PUTEA ORGANIZA VREODATA UN CAMPIONAT EUROPEAN DAR MAI ALES MONDIAL!!!!
    Aruncati o privire la capacitatea stadioanelor din portugalia.Cu 2-3 exceptii capacitatile stadioanelor nu sunt mai mari ca la noi.Iar in ceea ce priveste standardul acestora nici la ei nu exista.Pentru EURO 2004 au refacut toate stadioanele.Daca se vrea se poate face si la noi.Giulesti e inca mic,dar sa nu uitam ca Ghencea,LIa Manoliu,Municipalul din Bacau necesita doar acoperisuri pentru a intra in noile standarde europene.
    Si oricum daca e sa fim coorganizatori trebuie sa punem la bataie 4 stadioane si unul de rezerva(Ghencea,Lia Manoliu,Bacau,Timisoara si Craiova -sunt doar cateva posibilitati).Oricum nici o tara nu a organizat un turneu final fara a-si reface stadioanele sau sa construiasca un stadion(vezi Franta'98,Japan 2000 sau Germania 2006)
    Be cool, Stay cool, I rule

  17. #38
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    JEPPY, anul trecut am stat o saptamina la VIENA, SALZBURG...
    Asa ca... te rog ! :p

    Si eu cind trec pe "acasa" si fac un gratar linga...bloc spun ca e...raiul de pe pamint !

    Sa nu mergem mai departe : ce spui de CROATIA ?
    Sint sigur ca daca ei sau SLOVENIA sau...de ce nu ? CEHIA candideaza ...n-avem nici o sansa !

    Fiecare stim de ce !

    Serviciile s-au imbunatatit dar...mai e mult pina mai departe !

    NOI, care am crescut cu ELE, nu vedem o asa mare diferenta !
    Insa, din pacate, ea exista !

    E bine ca si in tara oamenii au devenit mai pretentiosi ! In sensul ca prefera sa dea un ban in plus pentru un service mai ca lumea !

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by king
    Aruncati o privire la capacitatea stadioanelor din portugalia.Cu 2-3 exceptii capacitatile stadioanelor nu sunt mai mari ca la noi.Iar in ceea ce priveste standardul acestora nici la ei nu exista.Pentru EURO 2004 au refacut toate stadioanele.Daca se vrea se poate face si la noi.Giulesti e inca mic,dar sa nu uitam ca Ghencea,LIa Manoliu,Municipalul din Bacau necesita doar acoperisuri pentru a intra in noile standarde europene.
    Si oricum daca e sa fim coorganizatori trebuie sa punem la bataie 4 stadioane si unul de rezerva(Ghencea,Lia Manoliu,Bacau,Timisoara si Craiova -sunt doar cateva posibilitati).Oricum nici o tara nu a organizat un turneu final fara a-si reface stadioanele sau sa construiasca un stadion(vezi Franta'98,Japan 2000 sau Germania 2006)
    De Lia Manoliu shi Municipal din Bacau nu prea pot sa ma pronuntz. Dar Ghencea, la starea care e acum e jalnic : scaune varza, acoperish lipsa, veceuri nema, buticuri nema, cai de acces mai degraba potrivite ca transhee cu noroi etc etc... Mai sunt multe de facut pe Ghencea! Bine ca totushi Becali s-a pus la treaba : pana incepe returul pune in tot stadionul scaune noi shi aduce un covor de iarba din Olanda (provizoriu, pana la vara, cand stadionul intra in renovare generala).
    ex-alpopa

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti, Regie
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    nu stiu cum sa o spun fara a imi atrage un avertisment, insa Austria le-a tras-o Ungariei la ultima canditatura. Facusera planurile impreuna si vroiau sa candideze impreuna, insa Austria a primit un tip ca daca organizeaza singura primeste Europenele fara probleme, asa ca au renuntat rapid la unguri. Ar mai fii o chestie, cum Austria organizeaza urmatoarele Europene, cam greu sa le mai organizeze in urmatorii 12 ani.
    Austria a primit sfatul de la UEFA care a vrut sa duca competitia in Elvetia.Austria va organiza in 2008 NU SINGURA CI CU ELVETIA.De ce? Pentru ca astfel helvetii nu mai pupau un turneu final mult si bine de acu' in colo.Au vazut ca Grecii si Turcii,care erau favoriti clari, nu se inteleg, i-au scos pe unguri care devenisera favoriti,si i-au pus pe elvetieni care nu prea aveau cum sa piarda alaturi de Austria.
    Be cool, Stay cool, I rule

  20. #41
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti, Regie
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Sun un mare sustinator al acestei idei de a ne depune candidatura pentru EURO 2012,desi avem mai mari sanse sa castigam in 2102.Din cate am inteles sperantele noastre se leaga de faptul ca, in mod normal, in 2012 UEFA ar trebui sa dea drept de organizare unei tari(sau grup de 2 tari) din europa de est.Rusia deja si-a anuntat intetia de a participa.Noi cu ungurii am fi o posibila candidatura,iar o alta este tot o "pereche", Ucraina & Polonia.Si Grecia s-ar baga,dar singuri nu au cum,iar dupa ce au patit cu Turcii,alti vecini nu prea mai au.(Poate Marea Mediterana.)
    Daca e sa o luam impartial nici una din aceste candidaturi nu este stralucita,toti avand probleme cu stadioane proaste,economie slaba,asha ca eu cred ca am avea sansa noastra.
    Be cool, Stay cool, I rule

  21. #42
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Parerea mea e ca ar bun daca putem organiza si pentru noi dar si pentru echipe pentru ca daca se va organiza se va face gazoan si stadioane si daca sunt stadione si gazoane cine sthie poate ca o sa avem si un fotbal mai bun.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •