Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 142

Thread: Unirea Chiajna

  1. #106
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Ce limba-i asta?

  2. #107
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,059
    Reputatie
    1
    klingoniana de baragan, probabil

    el se crede ,

    @kerosene, vor aparea destui, stai linistit. sa se traga adversariil a sorti, sa vezi agitatie pe aici, btw, sectiune suporter Unirea U. exista?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #108
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,059
    Reputatie
    1
    "Noi am primit de la UEFA săptămâna trecută o informare prin care se precizează că Unirea Urziceni nu poate să dispute meciurile considerate pe teren propriu în altă țară decât România, iar singurele stadioane care au acceptul UEFA de a găzdui meciuri din Liga Campionilor în România sunt Steaua și cel de la Cluj.

    Nu știu de o altă cerere făcută de Unirea Urziceni de a disputa meciuri din Liga Campionilor în altă țară decât în România",
    a spus Ionuț Lupescu.


    Adica va asteptam in Ghencea

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #109
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    aja cu limba noastra.....suntem mai buni ca voi....o sa ne vedem in ghencea....sper s ne ridicam l inaltimea asteptarilor....si faza cu becul...era o mica gluma....ce pretenti sa ai

  5. #110
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Campioana Romaniei, Unirea Urziceni l-a transferat pe Boris Mijatovic, fundasul central al echipei Rudar Velenje.


    Desi pentru centrul apararii campioanei se bat pentru titularizare Galamaz, Bruno Fernandes si Mehmedovic, Dan Petrescu tine sa abordeze Liga Campionilor cu cate doi jucatori pe fiecare post. Astfel, managerul general Mihai Stoica a fost cel insarcinat cu identificarea unui al patrulea fundas central, care sa-l poata inlocui cu succes din iarna pe vreunul dintre cei trei. Cum reteta este aceeasi, adica jucatori tineri si ieftini, Mihai Stoica s-a oprit asupra lui Boris Mijatovic, fundasul central al lui Rudar Velenje, echipa care a incheiat campionatul Sloveniei pe locul al treilea.

    Jucatorul in varsta de 21 de ani si cu o inaltime de 1,88 metri este titular in nationala de tineret a tarii sale. Fundasul a ajuns, duminica in tara si va afectua, luni, vizita medicala, alaturi de noii sai colegi. Mijatovic ii va costa pe ialomiteni in jur de 100.000 de euro, contractul urmand sa fie parafat dupa intoarcerea din vacanta a lui Mihai Stoica.

  6. #111
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Sorin Paraschiv va evolua din sezonul viitor la Unirea Urziceni. El va semna un contract valabil pentru două sezoane și va avea un salariu de 160.000 de euro pe an

    Fostul stelist, atras de Champions League, va semna un contract cu campioana României pentru două sezoane. Paraschiv urmează să primească la Urziceni un salariu de 160.000 de euro pe an, urmând să ajungă la Urziceni din postura de jucător liber de contract. Paraschiv a evoluat la Steaua 8 sezoane, după care a decis să joace în Italia. Ultima lui echipă, Rimini, a retrogradat în Serie C, iar jucătorul a decis că a venit vremea să se întoarcă în România.

  7. #112
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Tiago are cautare

    Portughezul imprumutat la Steaua este dorit de Unirea Urziceni, CFR Cluj si de alte echipe din Spania si Portugalia

  8. #113
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Zicu la Urziceni pentru 1 milion de euro! Ii da drumul Dinamo?

    Zicu vrea sa devina lup din caine si chiar se pregateste de Liga Campionilor! A batut palma cu Urziceniul lui Dan Petrescu. Ramane ca si Dinamo sa accepte oferta de 1 milion de euro pe care Bucsaru i-o va face lui Borcea.

    La Dinamo, Zicu a avut parte numai de ghinioane - in doi ani de zile n-a fost bun de joc decat o jumatate de sezon si ar vrea sa plece! Nu neaparat pentru bani - Urziceniul ii scade salariul la jumatate - ii va da doar 200 de mii de euro. Cu bonusuri poate ajunge la 400. Afacerea Zicu la Urziceni ar multumi pe toata lumea. Si Dinamo vrea sa scape de jucatorii cu salarii mari. Impresarii Becali se bucura si ei - din Champions League il vor putea vinde mai repede afara.

  9. #114
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Da domle, cam pustiu aici pe topicul Campioanei .

    Am citit topicul asta de la inceput, si m-am amuzat de posturile oamenilor din momentul promovarii echipei in liga 1. Acum lucrurile sunt destul de diferit, si ma bucur ca echipa pe terenul careia, acum vreo 7-8 ani jucam tzurca printre vaci, a devenit acum reprezentanta romaniei in liga campionilor.

    Noutati vad ca nu s-au mai scris p-aici, intre timp s-au intors si Varga si Balan, s-a mai transferat si Semedo, care cred ca va fi o surpriza placuta.

    Au fost si 2 amicale acum, cu Gloria si cu Petrolul, ambele castigate cu 4-0.

    In alta ordine de idei, am observat o chestie pe pagina principala a onlinesport.ro . Daca vrei sa vezi stirile cu echipa Unirea Urziceni, nu ai nici o optiune. Chiar daca selectezi sa vezi Toate echipele, Unirea Urziceni nu apare printre ele. Not nice. Nush daca ce scriu aici are vreun ecou pana la cei care se ocupa de site, dar ar fi frumos sa puna acolo un link direct.

    Daca mai sunt alti suporteri ai Unirii p-aici - bine v-am gasit si ne vedem la meciuri, in ghencea!

  10. #115
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    salut..eu am mai postat dar nu am avut pt cne aja k m-am lasat pagubas dar aqm ma bucur k din cand in cand mai intra cneva p topic
    apropo ultimu amical disputat d campioana cu formatia csm focsani sa incheiat cu sorul d 7-0.... salut...si sper s ne mai auzim p toic

  11. #116
    sport legend Uimirea's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Magurele, Ilfov
    Posts
    673
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by woffer View Post
    salut..eu am mai postat dar nu am avut pt cne aja k m-am lasat pagubas dar aqm ma bucur k din cand in cand mai intra cneva p topic
    apropo ultimu amical disputat d campioana cu formatia csm focsani sa incheiat cu sorul d 7-0.... salut...si sper s ne mai auzim p toic
    Hai sa ne intalnim la fiecare etapa.Sunt singur si de multe ori nu fac fata....

  12. #117
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    k ne vedem etapa viitoare

  13. #118
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    si ce ziceti d meciul din seara asta? eu sper macar la un 0-1 pt unirea bafta baieti

  14. #119
    Banned
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    175
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by woffer View Post
    si ce ziceti d meciul din seara asta? eu sper macar la un 0-1 pt unirea bafta baieti
    http://img245.imageshack.us/img245/3754/mmmcx.jpg

  15. #120
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Asea domle. Hai ca am venit si eu din concediu.
    Incerc sa dau mai des p-aici, sa se vada ca si Urziceniul are suporteri, desi nu prea ma descurc cu interfata forumului.

    Unirica noastra si-a luat-o asadar si de la sevillia (asteptat) si de la dinamo.

    Cu toate asta, nu-s dezamagit. Sunt totusi pe locul 5, la un punct de locul 1, si asta dupa ce au avut deja meciuri cu cluj, steaua, timisoara, rapid, dinamo.

    azi la 4 joaca in cupa cu sportul. Is curios daca or fi facut vreo intelegere Siman cu Petrescu.. sper ca nu

    @uimirea: despre ce fel de intalnire este vorba? fizica sau pe vreun topic pe for?

  16. #121
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Mda, frumoasa victorie si asteptata. Ce zi a prins Danalache.

    Pe de alta parte, incep sa-mi pierd increderea in Semedo asta, de care m-am bucurat cand a venit si am zis ca poate se pune pe picioare la Urziceni. Mai vedem, mai asteptam.

  17. #122
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    FC Unirea Urziceni anunta modalitatea de achizitionare a biletelor la partida cu VfB Stuttgart, pe care campioana Romaniei o va disputa marti, 29 septembrie 2009, la ora 21:45, in Grupa G a UEFA Champions League. Acestea vor fi vandute incepand cu ziua de vineri, 25 septembrie 2009, la casele de bilete ale stadionului "Steaua" si cu ziua de sambata, 26 septembrie 2009, la casele de bilete ale stadionului "Tineretului", din Urziceni.

    PROGRAMUL CASELOR DE BILETE de la stadionul "Steaua" este urmatorul:

    Vineri, 25 septembrie - 12:00 - 18:00
    Sambata, 26 septembrie - 10:00 - 18:00
    Luni, 28 septembrie - 10:00 - 18:00
    Marti, 29 septembrie - 10:00 - 21:30

    PROGRAMUL CASELOR DE BILETE de la stadionul "Tineretului", din Urziceni, este urmatorul:

    Sambata, 26 septembrie - 14:00 - 18:00
    Duminica, 27 septembrie - 10:00 - 14:00
    Luni, 28 septembrie - 10:00 - 18:00

    PRETURILE BILETELOR pentru partida FC Unirea - VfB Stutgart sunt urmatoarele:

    FOTOLII - 150 LEI
    TRIBUNA 0 - 100 LEI
    TRIBUNA I - 50 LEI
    TRIBUNA II - 30 LEI
    PLEUZE - 20 LEI

    De asemenea, FC Unirea Urziceni anunta ca, in paralel cu biletele pentru jocul cu VfB Stuttgart, clubul va pune in vanzare si biletele pentru partidele cu Glasgow Rangers (4 noiembrie 2009) si FC Sevilla (24 noiembrie 2009), pe care elevii lui Dan Petrescu le vor disputa pe stadionul "Steaua", in aceeasi grupa a UEFA Champions League. Preturile biletelor sunt aceleasi pentru toate cele trei partide.

    FC Unirea Urziceni le atrage atentia suporterilor care vor sa participe la partida FC Unirea – VfB Stuttgart sa achizitioneze bilete doar de la casele de bilete comunicate mai sus. Conducerea clubului nu poate garanta validarea biletelor achizitionate de la alte surse decat cele mentionate mai sus.

    De asemenea, spectatorii sunt rugati sa respecte urmatoarele reguli:

    1) accesul suporterilor se face doar prin portile indicate pe bilet
    2) suporterii sunt obligati sa-si ocupe locul de pe randul si din sectorul indicat pe bilet
    3) suporterii sunt rugati sa vina la stadion incepand cu ora deschiderii portilor, pentru evitarea aglomeratiei
    4)suporterii sunt rugati sa-si procure biletele incepand cu prima zi in care acestea sunt puse in vanzare. Programul caselor de bilete este afisat permanent pe site-ul oficial si la casele de bilete
    5) accesul suporterilor la Peluza II va fi facut numai pe partea tribunei a II-a.

    Pe stadionul Steaua, spectatorilor le este INTERZIS sa intre cu urmatoarele obiecte si in urmatoarele situatii:

    a) cu materiale pirotehnice de orice natura (artificii, torte, fumigene, etc)
    b) cu bauturi alcoolice
    c) sub influenta alcoolului
    d) cu recipienti cu apa sau bauturi racoritoare de orice fel (sticle, PET, cutii din carton)
    e) cu arme albe (cutite, surubelnite, metale ascutite, lacate, etc)
    f) cu monezi, brichete, umbrele, manunchiuri de chei, mai multe brelocuri, etc
    g) cu steaguri cu bete din plastic cu diametru mai mare de 16 mm
    h) cu materiale de propaganda care incita la: denigrarea tarii, xenofobie, ura nationala, rasiala, de clasa ori religioasa, la discriminari de orice fel si la violenta publica
    i) cu camere de filmat de tip handycam

    Daca vor exista spectatori care, din necunoastere a regulilor stabilite, vor veni la stadion cu obiecte interzise, acestea vor fi depuse intr-un spatiu special amenajat si recuperate la sfarsitul partidei, pe baza unor bonuri eliberate de club.

  18. #123
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Bai, voi n-ar trebui sa aveti si voi sectiunea voastra? Campioana Romaniei si aveti un singur thread.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  19. #124
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Ba poate ar trebui, dar nu stiu cine decide asta si in functie de ce.. Probabil ca in functie de numarul de suporteri sau vizitatori ols.
    Parerea mea subiectiva e ca ar fi frumos sa desprinda cineva topicul asta si sa-l puna separat, chiar daca suntem cativa care dam p-aici.

    Ca sa nu mai zic ce ziceam ceva mai sus:
    In alta ordine de idei, am observat o chestie pe pagina principala a onlinesport.ro . Daca vrei sa vezi stirile cu echipa Unirea Urziceni, nu ai nici o optiune. Chiar daca selectezi sa vezi Toate echipele, Unirea Urziceni nu apare printre ele. Not nice. Nush daca ce scriu aici are vreun ecou pana la cei care se ocupa de site, dar ar fi frumos sa puna acolo un link direct.

  20. #125
    HardmaN HardmaN's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    273
    Reputatie
    1
    cred k face egal in seara asta chiar daca imi doresc victoria Uniri..

  21. #126
    incepator
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Ieri au fost alegeri si pentru urmatorii 4 ani la LPF. Cum fotbalul romanesc se misca intr-o directie excelenta, conducatorii cluburilor au decis aproape la unison ca Mitica Dragomir sa fie in continuare presedintele LPF pana in 2013.

    O singura echipa din cele 17 prezente acolo s-a abtinut: Unirea Urziceni! Din nou sunt mandru de bajetii nostri. Respecte!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •