Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 142

Thread: Unirea Chiajna

  1. #85
    incepator REVOLUTION's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    o....k.... imi cer scuze, dar chiar mau enervat...
    sapt asta, o sa pun si poze si poate un mic filmulet cu galeria noastra, vedem.
    Sper sa ne intelegem bine
    Hooligan

  2. #86
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    ok ... te aștept cu filmulețu ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #87
    incepator REVOLUTION's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    hmm... imi pare rau.... nu am facut filmuletzu k am avut ceva incidente cu gaborii... si nu nea mai ars de facut film.. sry... o sa caut pe net nea filmat un domn de la antena1, si caut pe net poate gasesc si tzil dau... pe o ploaie mocaneasca... am stat 90 de minute si nici sa ne salute nau venit... jigodiile...
    Hooligan

  4. #88
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Stelea apara poarta Unirii Urziceni in meciul de cupa cu Steaua, dupa ce ieri a implinit 40 de ani!

  5. #89
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Lotul lui Dan Petrescu pentru acest mini retur :
    Giedrius Arlauskis, Cătălin Grigore, Bogdan Stelea, Srdjan źakula

    György László Balint, Valeriu Ionuț Bordeanu, Pablo Daniel Brandán, George Daniel Galamaz, Ersin Mehmedoviæ, Daniel George Munteanu, Epaminonda Nicu

    Iulian Cătălin Apostol, Davidas Arlauskis, Jacob Geoffrey Burns, Cristian Constantin , Cosmin Nicolae Mărginean, Valentin Negru, Răzvan Pădurețu, Ciprian Cătălin Petre, Ricardo Vilana Gomez

    Bogdan Aurelian Aldea, Cristian Costin Dănălache, Marius Ioan Bilașco, Bogdan Ion Mara, Marius Daniel Onofraș, Bogdan Stancu
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #90
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    am văzut și io meciul cu U. Craiova ...
    am crezut că Dan Petrescu e nebun când spune peste tot că-l fură arbitrii ... de data asta am văzut și eu clar cum tușarul și-a făcut treaba (gol anulat aiurea pt Unirea)
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #91
    senior fcunirea's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Urziceni, Tineretului
    Posts
    230
    Reputatie
    1
    Mario,
    daca tot ai deschis subiectul, Dan nu a tipat niciodata pe nedrept, dar nu ai cum sa le spui asta suporterilor echipelor adverse ca ar fi peirdere de timp. Toata lumea il vede un isteric si un bolnav atunci cand isi iese din pepeni dar la meciurile curate (fara tenta) de ce nu zice nimeni ca s-a comportat normal ?
    Ma rog, de mai mult timp mi-am prospus sa nu mai dau atentie unor astfel de subiecte (bursucul isteric, comuna urziceni etc.)

    Una peste alta aseara ne-am furat-o de la olteni (1-2 dupa ce am condus cu 1-0) si din cauza jocului la offside care le-a iesit in MAREA majoritate a timpului dar si din cauza arbitrilor care ne-a anulat ocazie dupa ocazie (printre care si un gol valabil). INSA peste toate acestea a fost de vina si jocul echipei care aseara cu exceptia asediului final jocul nu a mers - si din cauza rezervelor care probabil ca acuza lipsa jocurilor. Rusescu pe care a insistat Dan Petrescu a fost aproape absent din jocul echipei iar Tibi Balan a gafat copilareste. Nu mai spun ca ambele goluri le-am luat dupa niste grave greseli in aparare cu mingii balbaite si lipsa de marcaj. Aseara am pierdut si prima pozitie a clasamentului - care fie vorba intre noi nu e de noi - inca.
    In concluzie meciul cu Stiinta nu a fost ce ne doream. Sper sa ne revenim pentru ca pe 27.09.08 avem meci greu la Vaslui.

    Dupa etapa 8 clasamentul se prezinta asa:

    1. Steaua 19
    2. Dinamo 19
    3. Urziceni 18
    4. FC Vaslui 15
    5. CFR Cluj 14
    6. FC Brasov 14
    7. FC Timișoara 13
    8. Rapid 13
    9. Oțelul Galați 13
    10. Craiova 13
    11. FC Arges 11
    12. Farul Constanta 9
    13. Gaz Metan Mediaș 8
    14. Gloria Bistrița 7
    15. Pandurii 5
    16. Poli Iasi 4
    17. Gloria Buzau 1
    18. CS Otopeni 1

  8. #92
    senior fcunirea's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Urziceni, Tineretului
    Posts
    230
    Reputatie
    1
    Si-a mai trecut o etapa si am mai castigat un meci. Un meci important impotriva unei echipe care cel putin in acest inceput de campionat a evoluat mult peste astepatari. Am reusit sa plecam de la Vaslui cu toate cele 3 puncte dupa un meci castigat cu 2-0 prin golurile marcate de Bilașco in min 13 cu capul dupa o centrare a lui Nicu Epaminonda ( video ) iar cel de-al doilea marcat de Ono dupa o faza de contratac in minutul 88 ( video ). Meciul a avut ritm, cu multe faze de atac si multe contre. Meci frumos, victorie importanta si de moral inaintea meciului retur cu Hamburg SV de joi 02.10.2008.

    Alte rezultate:

    Gloria Bistrița - Dinamo 1-2
    Poli Iași - FC Timișoara 0-2
    CFR Cluj - Steaua 1-1
    U Craiova - FC Brașov 0-0
    Farul - Oțelul Galați 1-1
    Gloria Buzău - Pandurii 0-1
    CS Otopeni - Gaz Metan 2-0
    Rapid - FC Argeș 1-3

    Dupa etapa a 9-a clasamentul dupa aceasta etapa se prezinta astfel:

    1. Dinamo 22
    2. Urziceni 21
    3. Steaua 20
    4. FC Timișoara 16
    5. CFR Cluj 15
    6. FC Brasov 15
    7. FC Vaslui 15
    8. Oțelul Galați 14
    9. FC Arges 14
    10. Craiova 14
    11. Rapid 13
    12. Pandurii 11
    13. Farul Constanta 10
    14. Gaz Metan Mediaș 8
    15. Gloria Bistrița 7
    16. CS Otopeni 4
    17. Poli Iasi 4
    18. Gloria Buzau 1
    Last edited by fcunirea; 29th September 2008 at 21:55.

  9. #93
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Stoica: ”Unirea Urziceni e o echipă normală într-o țară anormală”

    http://www.gsp.ro/stire/stoica-unire...la-109541.html

  10. #94
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    pai cam are dreptate, mai ales in ceea ce il priveste .
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  11. #95
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    "Nu vînd!"

    Dumitru Bucsaru e patronul Urziceniului inca de pe vremea cind echipa activa in Liga a III-a
    Bucșaru i-a dat replica lui Gigi Becali și spune că nu va vinde niciodată echipa pe care a preluat-o din Liga a III-a și a dus-o pînă pe primul loc în prima ligă

    E mai ușor să faci un interviu cu Michel Platini sau Traian Băsescu decît cu patronul Urziceniului. De altfel, cu Dumitru Bucșaru e greu să găsești în arhiva foto 10 fotografii diferite. E atît de discret încît atunci cînd vine la meciurile echipei sale, înainte de a coborî din limuzina sa, cheamă unul dintre oamenii săi de încredere pentru a merge în fața lui, tocmai pentru a nu fi observat, filmat și fotografiat. Ieri, a răspuns imediat la apelul GSP.

    - Bună ziua, domnule Bucșaru, de la Gazeta Sporturilor vă deranjăm.
    - Bună ziua, dar, ce, ați făcut o coaliție împotriva mea?

    - Ce să facem?
    - O coaliție. Am văzut că ați scris astăzi că voi vinde echipa, că ne va lua Steaua.

    "Gigi Becali se joacă cu voi de ani buni"
    - Despre acest subiect v-am sunat să vă întrebăm.

    - Nu știți că eu nu dau interviuri? Nu vreau să comentez și nici să răspund la întrebări.

    - Bun, dar ne puteți spune măcar dacă e adevărat ce a zis Gigi Becali și anume că...
    - Gigi Becali se joacă cu voi de ani buni, chiar nu vă dați seama? E jucăria voastră într-un fel și invers.

    - Dar el a spus că la finalul sezonului e posibilă o fuziune între Steaua și Urziceni.
    - El a spus o chestie neadevărată și voi o întrețineți. Ați pus acolo pe jumătate de pagină materialul și vă convine.

    - Bun, dar v-a întrebat sau a discutat cu dumneavoastră despre această fuziune?
    - Nu, n-am discutat absolut nimic despre așa ceva și nici n-o să discutăm. Haideți, că mai multe chiar nu vreau să zic, sînt și plecat în stăinătate, vă mulțumesc...

    "Niciodată nu voi vinde Unirea Urziceni"
    - Deci respingeți ideea de a fi absorbiți de Steaua?
    - Rețineți ce vă spun, mai multe chiar nu vreau să comentez, și anume că eu, Dumitru Bucșaru, nu voi vinde niciodată echipa Unirea Urziceni. Deci această posibilitate să o eliminați și să nu mai discutați despre ea că nu se va întîmpla. Repet, niciodată.

    - Gigi Becali a adus-o în discuție, nu presa.
    - Nu vreau să intru cu el în polemică, e problema lui ce spune. Haideți să încheiem că nici nu prea am semnal prin zona în care sînt.

    - E adevărat că aveți o mare datorie la Gigi Becali, de cîteva milioane de euro?
    - Nu cred că .... (convorbirea s-a întrerupt, probabil Dumitru Bucșaru rămînînd fără semnal la telefonul mobil).

    150 milioane de euro este averea pe care o deține Dumitru Bucșaru conform topului "Adevărul 500 miliardari români"

    gsp
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  12. #96
    Legendary! Riddler's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    Merita si Unirea Urziceni mai mult decat un thread normal la Alte Echipe?
    [COLOR="RoyalBlue"][SIZE="2"][FONT="Palatino Linotype"]Campioana unei mari iubiri! [/FONT] [/SIZE][/COLOR]

  13. #97
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    aici pe forum nu cred, sunt prea putini suporteri.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  14. #98
    Legendary! Riddler's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    Eu cred ca toata Romania tine cu Unirea Urziceni.
    [COLOR="RoyalBlue"][SIZE="2"][FONT="Palatino Linotype"]Campioana unei mari iubiri! [/FONT] [/SIZE][/COLOR]

  15. #99
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    în Liga Campionilor DA
    în rest ... nu
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #100
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Incredibil: reprezentanta noastra in CL are un topic cu 100 de postari in 3 ani. Sa vedeti de acum ce se anima topicul asta

  17. #101
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hard View Post
    aici pe forum nu cred, sunt prea putini suporteri.
    Stai flex ca apar scavii rezultatelor precum ciupercile, marcar deja este fan de mult. Si mai apar oportunisti d'astia ca el, oho..

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #102
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    Incredibil: reprezentanta noastra in CL are un topic cu 100 de postari in 3 ani. Sa vedeti de acum ce se anima topicul asta
    din care peste 40 sunt ale mele
    le-am numarat eu
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #103
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Stai flex ca apar scavii rezultatelor precum ciupercile, marcar deja este fan de mult. Si mai apar oportunisti d'astia ca el, oho..
    Cati poa` sa apara?

  20. #104
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    in primul rand sall all......dc nu mai comm aqm dsp unirea????va inchis gura la toti?:...si app sa stiti k suporteri sunt destui....dar nu au un lider care sa ii k pe un grup unit....in fine....uitati-va qm jukm in champions league....cat dsp topic....va asigur k suporterii din urz nu stiu de el...o sa ma asigur k vor afla

    si app..."suntem o pata de culoare,intr-o mocirla a fotbalului romanesc...o sa revin

  21. #105
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    kre s ii tina k pe un grup unit....scz de greseala...am avut o problema cu becul din cutia de viteze=))sall

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •