Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Alonso in locul lui Massa la Ferrari din 2008?

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    Question Alonso in locul lui Massa la Ferrari din 2008?

    Lui Massa ii expira contractul anul acesta si Ferrari nu sa aratat intentionata sa-i prelungeasca contractul, fapt ce a dat nastere la speculatii cum ca Massa deja ar negocia un eventual contract cu Toyota. Mai mult, aceasta idee este intarita si de faptul ca Jean Todt este tot mai aproape de o retragere, pt. ai face loc lui Ross Brawn iar in urma unei astfel de mutari locul lui Massa ar fi si mai periclitat… asta daca luam in calcul ca Felipe este manageriat de fiul lui Jean Todt.
    Mai mult se pare ca valoarea contractului este de 20 mil. lire

    Ce credeti este posibil asa ceva?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    este posibil...dar nu kred ca Raikonnen va rezista mai mult de un an langa Alonso

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    80
    Reputatie
    0
    Raikkonen + Alonso = DEZASTRU pt toate echipele! pe de alta parte nu va fi plictisitor un sezon cu cei 2 in aceeasi echipa,pt ca am avea o lupta interna intre cei mai valorosi(cred eu) piloti din F1 actuala. Alonso e cel mai bun la setarea si dezvoltarea masinii iar Raikkonen e cel mai rapid pilot,deci va fi o lupta TITANICA...(pacat pt celelalte echipe care cred eu nu ar castiga nici macar 1 cursa la anul)

  4. #4
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    hai ca si masina conteaza, nu doar pilotii 100%

  5. #5
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Parerea mea k Ferrari are nevoie de Alonso.I-ar sta exceptional in echipamentul Ferrari,campionului mondial.Cu toate k NU am mai vazut vreo cursa din 2003,sper sa se confirme mutarea asta anul urmator

  6. #6
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DRFYT View Post
    pt ca am avea o lupta interna intre cei mai valorosi(cred eu) piloti din F1 actuala.
    asa zic si eu

    Alonso-Raikkonen-Ferrari e combinatia ideala in momentul actual..."TOTAL DOMINATION"(cum zicea cineva pe un alt forum)...celelalte echipe nu ar mai conta, nu ar mai avea loc...dar asta s-ar putea sa nu fie chiar asa de bine din punct de vedere al spectacolului de pe circuit.

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Alonso-Raikonnen ar fi un duo ideal dar din lupta celor doi cel care ar dezbina si stapani ar fi Hamilton

  8. #8
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Alonso daca va merge la Ferarri va dobori recordul de campionate castigate actualmente detinut de Schumi. Cat despre Hamilton mai vedem noi de ce e in stare anul viitor cand nu va mai fi nici Pedro de la Rosa ca pilot de teste care e un expert in pus la punct bolizii de F1.
    prostiei

  9. #9
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Alonso la Ferrari !!? Nu cred. Raikkonen si Alonso sunt doi piloti mai singuratici si mecanicii nu vor mai avea cu cine sa vorbeasca, se vor plictisi si vor pierde toti.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  10. #10
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Massa a negat aceste zvonuri: "Aceasta poveste cu mine mutandu-ma la Toyota anul viitor nu exista". El mai spune ca, contractul sau cu Ferrari include si anul 2008 si ca deja negociaza o eventuala extindere pentru 2009.

  11. #11
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Massa e un papitoi... eu unul i-as da cel mult un loc la Spyker, daca nu cumva nici pe-ala nu-l merita..... singurul motiv pentru care a ajuns massa la ferrari a fost faptul ca managerul sau e Nicolas Todt. in ceea ce priveste ce a zis cineva ca ar aparea conflicte si la Ferrari legat de intaietatea in echipa daca ar face echipa Alonso si Raikkonen, acest lucru nu o sa se intample, pt ca cum ati vazut si anul asta, Ferrari nu avantajeaza nici un pilot. Cat despre Hamilton....... daca o sa ia titlul anul asta o sa-l ia pe bulan si pe munca lui Alonso, iar anul viitor mai vedem noi ce valoare are....
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  12. #12
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Pe aici umbla zvonuri cum ca Massa ar merge la McLaren...
    prostiei

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    80
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by paul30 View Post
    Pe aici umbla zvonuri cum ca Massa ar merge la McLaren...
    Ar fi nebuni cei de la McLaren sa-l ia pe Massa! Massa+Hamilton pe langa Raikkonen+Alonso sunt o gluma,as adauga chiar una proasta... sa fim seriosi...

  14. #14
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    si mie mi se pare o prostie dar pe la radio am auzit aceasta varianta. Oricum anul viitor cred ca Renault sau BMW vor fi mai competitivi decat Mclaren
    prostiei

  15. #15
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    acum au aparut alte zvonuri: impreuna cu massa vor mai pleca si jean si nicolas todt la toyota
    http://www.f1way.com/news/2007/septe...assa-to-toyota

  16. #16
    junior UndertakerRulez's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Nici vorba de asa ceva.Alonso nu va pleca la Ferrari.Dar va pleca de la McLaren foarte sigur.Posibilii inlocuitori sunt Nico Rosberg de la Williams sau Adrian Sutil de la Spyker Ferrari
    [B][SIZE="4"]The Undertaker is back!Be careful!You may be his next victim!!![/SIZE][/B]

  17. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    intr-adevar Sutil are o mare sansa pentru ca este foarte bun prieten cu Hamilton
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #18
    ... life... flor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,223
    Reputatie
    1
    Greu de crezut ca Alonso ar putea veni la Ferrari! nu stiu cine ar putea sa-l inlocuiasca pe Massa-de el chiar cred ca va pleca de la Ferrari!si JeanTodt e posibil sa plece-sezonul acesta nu a fost unul tocmai bun-scandalul de spionaj si greseala aceea cu pneurile,si alte lucruri pe care le stim cu totii contribuie la plecarea lui!dar ...surprize au fost si vor mai fi! sper ca vor fi placute pt ferraristi...dar una e ce ne dorim noi si...

  19. #19
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Jean Todt a zis ca nu pleaca !Massa nu cred ca va fi inlocuit pt ca mai are un an de contract si managerul sau e fiul lui Jean Todt
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #20
    Ducati 46 sniperwolf1989's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ROMANIA
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Nu-i adevarat
    [SIZE="6"][SIZE="5"][COLOR="Red"]T[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="White"]H[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="YellowGreen"]E[/COLOR][/SIZE] [SIZE="5"][COLOR="Red"]D[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Cyan"]O[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="YellowGreen"]C[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Red"]T[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="White"]O[/COLOR][/SIZE][SIZE="5"][COLOR="Sienna"]R[/COLOR][/SIZE][/SIZE] [COLOR="Yellow"][SIZE="6"][B][I]46[/I][/B][/SIZE][/COLOR]

  21. #21
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu se poate! Si eu m-am gandit la faza asta...dar nu vreau sa devina realitate! De abia m-am obisnuit cu Kimi la Ferrari dar nu cred ca l-as putea sustine pe Alonso!.NU!!!!!!!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •