Page 53 of 54 FirstFirst ... 34351525354 LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 1131

Thread: Divizia A / Sezonul 2007-2008

  1. #1093
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fodo View Post
    Mi-e scarba!!! DA MI-E tare scarba de aproape Tot ceea ce s-a intamplat in finala. Mi-e scarba de hotie de faptul ca nu poti face nimic ca sa o opresti, mi-e scarba de asesoft (nu de jucatori, ci de restul care se invart pe langa ei), de arbitrii sa nu mai vorbesc, de comentatorii telesport care nu au sange in putza ca sa spuna in direct ca se fura atunci cand se fura, mi-e scarba de finatatorul care daca federatie nu mareste baremurile arbitrilor o face el (neoficial bineinteles) si totusi exista si cateva lucruri de care nu mi-e scarba: nu mi-e scraba de ECHIPA MEA, nu mi-e scarba de suporterii adevarati (indiferent de echipa) si nu mi-e scarba de SPIRITUL "U" de faptul ca tot ceea ce conteaza pt mine nu este clasamentul FR. baschet ci clasamentul din inima mea in care U e o mare campioana si asa va ramane pt totdeuna!!!!
    HAIDE U!!!!
    update
    sa nu ai scarba de jucatorii de la CSU ca ei chiar nu au nici o vina
    Asta este. Sper ca unora sa le fie scarba de ceea ce se intampla in baschet, desi ma indoiesc ca va fi asa

  2. #1094
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    scuze, ai specificat ca jucatorii nu au vina si am remarcat ulterior

  3. #1095
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Brady_12 View Post
    A fost un meci fantastic, iar daca Asesoft se descurca mai bine la libere era o victorie mai clara...
    Amosfera in sala e de nedescris si suporterii celor doua echipe au facut o seara frumoasa!
    Asesoft - Cluj 82-66(4-3).... si Asesoft la al 5-lea event(cupa+campionat)

    app de suporteri.... a fost frumos cand toata sala a scandat numele lui Toni Alexe(si cei ap 100 veniti de la Cluj au scandat impreuna cu "lupii galbeni" plasati in partea de sus a salii ...iar in privinta arbitrajului, parca ne-a fost un pic favorabil de data asta la acest meci, acel 5% acordat gazdelor
    asta a fost ....felicitari campionilor si onoare invinsilor de la Cluj pt ca au reusit sa duca finala in decisiv si sa ia 3 meciuri campionilor.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  4. #1096
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    taci! ca noi astia muritorii de rand nu o sa intelegem veci intelepciunea galactica. a... si nici nu ne intereseaza

  5. #1097
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    Asesoft - Cluj 82-66(4-3).... si Asesoft la al 5-lea event(cupa+campionat)

    app de suporteri.... a fost frumos cand toata sala a scandat numele lui Toni Alexe(si cei ap 100 veniti de la Cluj au scandat impreuna cu "lupii galbeni" plasati in partea de sus a salii ...iar in privinta arbitrajului, parca ne-a fost un pic favorabil de data asta la acest meci, acel 5% acordat gazdelor
    asta a fost ....felicitari campionilor si onoare invinsilor de la Cluj pt ca au reusit sa duca finala in decisiv si sa ia 3 meciuri campionilor.
    Felicitari pentru titlu celor din Ploiesti. Per total au jucat mai bine in aceasta finala si meritau sa castige.
    Oricum FRB vroia ca ROMANIA sa aiba din nou echipa in ULEB CUP si nu se putea decat daca Asesoft lua campionatul. Nu vreau sa insinuez nimic

  6. #1098
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Pentru o echipa ca Mobilteco Cluj, care a terminat pe 3 in sezonul regulat, dupa CSU Sibiu, nu e putin lucru ca ati castigat 3 meciuri din finala. Nu stiu daca noi am fi facut mai mult, probabil ca nu.
    Oricum, ii felicit si pe cei de la Cluj pentru ca au reusit o finala mai mult decat echilibrata, la care eu sincer nu ma asteptam. Poate ca la anul, va veni randul Sibiului sa incerce marea cu degetul.

  7. #1099
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    iar in privinta arbitrajului, parca ne-a fost un pic favorabil de data asta la acest meci, acel 5% acordat gazdelor
    Asa hotie pe fata nu am vazut de cand sunt si pot spune ca nu sunt deloc strain de acest sport numit baschet . Arbitrii aia nu au avut absolut nici o limita , mai ales in partea a doua a fost ceva revoltator. Nu au avut bunul simt sa se potoleasca si sa fluiere corect nici macar in momentul in care mai erau cateva minute si diferenta era de vreo 15 puncte . Au vrut sa se asigura ca nu cumva printr-o minune sa mai revina Clujul ca in meciul precedent .
    La baschet este extrem de simplu sa te lucreze arbitrii cu zambetul pe buze si mai ales daca echipele sunt apropiate de valoare este imposibil de revenit . Aceste scursuri de arbitrii si au invatat lectia f bine :
    - i-au umplut din nou cu faulturi pe jucatorii de baza ai Clujului fluierand absolut orice atingere , chiar si intentia de atingere s-a fluierat . La un moment dat se fluiera fault dupa fault la matahala aia de o tona a Ploiestiului Griffith, nici nu mai aveau cum sa se apere la el de nici un fel pt ca daca incercai f putin sa-i opui rezistenta se fluiera imediat fault . Acelasi lucru la Obradovic , se fluiera orice sub cos , incredibil asa ceva . Chiar asa sa iti bati joc de Buckman si sa nu-l lasi deloc sa joace , la ceilalti pivoti Mocanu , Lapuste aceeasi situatie , fault dupa fault .
    - in schimb de partea cealalta , clujenii erau faultati extrem de clar atat la 3 puncte Seals ( in mai multe randuri) si Cuic , cat si sub cos si nu se dadea absolut nimic , pai cum e posibil asa ceva ? Cum sa mai joci baschet in conditiile astea ? Era si normal sa incerce doar aruncari de 3 puncte deoarece pe patrundere era clar ca nu o sa obtina nimic .
    - In fata unui asemenea arbitraj era si normal sa apara proteste , dar chiar asa sa dai 4-5 faulturi tehnice , incredibil . Pai in fata unui astfel de arbitraj singura solutie era iesirea de pe teren si refuzarea medaliilor pt locul 2 . Eu daca as fi fost pe teren in locul lui Silvasan as fi sutat in acea minge , dar nu in tavan ci exact spre masa oficiala unde se aflau cupele ! Arbitrii aia ar fi meritat in momentul in care se repune mingea si ti-o inmaneaza sa i-o pasezi inapoi din 2 metri cu cea mai mare forta direct in fata , sa le zboare capatanile alea de ciorditori . La Griffith sau la Obradovic ar fi intrat perfect un mare cot in gura pe intoarcerea cu mingea spre cos , au fost mult prea fair play clujenii ! La un asemenea arbitraj ar fi trebuit sa iasa bataie generala ca la hochei .

    Clujenilor le-au fost taiate picioarele din cauza arbitrajului si nu au mai reusit sa joace nimic . Per total daca e sa o iei jucator cu jucator , Asesoft are o echipa mai buna decat Cluj , dar frate ce banca tehnica e aia , mori de ras nu alta , n-au nici o tactica nimic , jucatorii aia din inertie si datorita valorii reusesc sa castige meciurile . La nivel de antrenor nu suporta nici o comparatie intre Cluj si Asesoft , Baldwin este super scula de antrenor , cel mai mare care a antrenat vreodata in Romania , chiar nu merita sa fie furat in halul asta .
    Rusine arbitrilor , rusine federatiei care este mana in mana cu mogulul Ghita de la Ploiesti care vazandu-se cu atatea miliarde nemuncite pe cap nu mai stie cum sa le imparta in toate partile , rusine Carmen Fecala & Co .
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  8. #1100
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Felicitari campionilor , cinste invinsilor !

    Din punct de vedere al jocului (si numai al lui) la 0-1 trebuia fortat un 0-2 , aici a stat cheia finalei.
    La 1-2 , meciul 4 trebuia fortat un arbitraj decent (Mastercard a fost mai destept cu 5 minute, decat conducerea U, a ridicat la timp baremul arbitrilor)
    La 2-2 , meciul 5 , jucatorii de la ploiesti s-au adaptat mai bine la arbitrajul la sange prestat (eu zic ca experienta jucatorilor a facut diferenta). Aici a gresit Tab (care teoretic a vazut multe la viata lui), trebuia la fiecare TO sa le spuna jucatorilor sai ca se fluiera tot si sa se abtina de a mai controla adversarul.
    restul e can-can

  9. #1101
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Felicitari ambelor echipe.
    Sper sa aveti si la anul o echipa cel putin la fel de buna, sa mai avem parte de o finala in 7 meciuri.
    Arbitrii pe fata cu noi, atat.
    Sa ne revedem cu bine la anul.

  10. #1102
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    La anul probabil vom juca in B, cu o echipa formata din juniorii de acum din grupele cluburilor clujene ( din fericire pepiniera produce neincetat).
    Sau vine un sponsor nou si se ia decizia (eu zic la fel de inteleapta) sa se investeasca puternic si in alte directii.
    Cu un salariu de 5000 euro pe luna probabil iti iei un jucator mult peste Seals, care iti va castiga de unul singur 5 meciuri dificile pe sezon, dar tot cu aceeasi suma iti iei un stol de papagali cu fluiere care iti castiga toate meciurile dificile.

    Alegerea va fi a investitorului care va veni.
    Daca va veni.

  11. #1103
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianb View Post
    Arbitrii pe fata cu noi
    Ma bucur ca exista si cineva din Ploiesti care are decenta sa recunoasca evidentele.
    Nu pot decat sa te felicit, la fel ca pe jucatori.
    Ne reauzim (recitim) peste mult, mult timp. Daca se va mai intampla. Deocamdata, am nevoie de o pauza. E prea mult ceea ce se intampla.
    Sa aveti o vara frumoasa!

  12. #1104
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Bye vasi. Me either.
    A mai ramas doar micul val (care se va sparge imediat si va dispare) al protestelor oficiale, neoficiale sau semioficiale...vin Europenele de fotbal, nimeni (dintre si asa putinii) nu va mai baga in seama sportul acesta de nisa numit baschet.

    Si din toamna iarasi banii lui Ghita, iarasi ranjetele lui Iacobescu..
    Sper doar din suflet ca sezonul viitor echipa care sa o ia la mana in finala sa fie alta. Cu riscul de a parea "nepatriot" vreau...hmmm..de exemplu Sibiul in finala cu galacticii gaurii negre.
    Si dau in scris de pe acum ca voi fi alaturi de cei care vor fi furati si batjocoriti in acele meciuri, oricare ar fi ei. Desi sansele vor fi spre 100% sa fiu alaturi de vecinii cu casul mai bun decat al nostru dar cu palinca mult mai slaba.

    Peace all si vacanta placuta tuturor.

  13. #1105
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    History repeating
    Finanțatorul lui CFR Cluj vrea titlul și la baschet. Omul de afaceri intenționează să cumpere formația clujeană din Divizia B, BC Gladiator.

    Cam nerealist termenul de 2 ani, cel putin prin prisma faptului ca mai e nevoie de un an de divizia B pentru a accede. Si chiar din primul an de divA sa castigi titlul, e cam greu. Doar daca ai buget de 2mil € probabil.
    I love this game!

  14. #1106
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    California, USA
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    nu inteleg de ce nu se implica finaciar la U, ca doar are nevoie de finantare echipa. Oricum, imi par cam speculatii, sa vedem ce se intampla cu echipa. Cel mai important, ce se intampla cu jucatorii, mai ales Zoran, Milan si Branko. Trupa americana cred ca e clar ca nu se intoarce, desi mi-ar placea mult sa ma contrazica.

    Haide "U".

  15. #1107
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    mai bine ar veni la U. Eu nu am nimic inpotriva
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  16. #1108
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    U!

  17. #1109
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    U!

  18. #1110
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    si mie mi-ar place o asemenea finantare la U....cu conditia sa ramana simbolurile si culorile studentesti
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  19. #1111
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SilverZeus View Post
    si mie mi-ar place o asemenea finantare la U....cu conditia sa ramana simbolurile si culorile studentesti
    pai normal, altfel nici nu se pune problema
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  20. #1112
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    California, USA
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by [url=http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=13446]Ziua de Cluj [/url]
    Președintele executiv a echipei “U” Mobitelco, Mircea Cristescu, îl dorește și pentru sezonul viitor în postul de antrenor pe Tab Baldwin (foto), tehnician care a dus echipa clujeană în finala campionatului național.

    “Acum principala grijă a mea este să-l conving pe Tab Baldwin să revină la echipă. Atât eu, cât și domnul Nica (Valentin Nica – președintele «U»Mobitelco) ni-l dorim în continuare pe banca tehnică a echipei. în funcție de antrenorul pe care îl vom avea în sezonul viitor, ne vom trasa și campania de transferuri”, a declarat Cristescu.

    [...]
    Deci se pare ca nu e demisia chiar asa de irevocabila; sa fi intervenit cineva de sus promitand ca arbitrajul se va curata? Sau mai degraba, ca la anul va trage spre "U"? Nu stiu ce s-a intamplat, dar ma bucur.

    De-abia astept meciul 7 din finala de anul viitor, cand Silva va inscrie in ultima secunda un 3 cu care va aduce la liniste galeria de 200 de suporteri sibieni veniti in Horia Demian sa-si sustina favoritii printre cei 4000 de oameni cantand la unison imnul universitatii...

  21. #1113
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Eu banuiam ca totul era doar regie in capul celor de la Cluj si ca nu va pleca nimeni, Cristescu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •