Page 44 of 54 FirstFirst ... 344243444546 ... LastLast
Results 904 to 924 of 1131

Thread: Divizia A / Sezonul 2007-2008

  1. #904
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasi View Post
    Se apropie finala și unii s-au cam speriat că le fuge pământul de sub picioare?
    Sau ce altceva vrea să însemne mesajul de pe site-ul galactic?
    Tarani cu acte
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  2. #905
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    Tarani cu acte
    Ca sa ii raspund la oaia aia: Asesoft nu e Petrolul! Noh, si ce ii cu asta?

  3. #906
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Hehehe... Psychological warfare. Presiune pe arbitri + generarea unui val de simpatie sibian in favoarea celor care joaca cu nemernicii care tocmai i-au eliminat. Plus vechea tema cu Mobitelco care n-are nici o legatura cu "U".
    Nu lasa nimic la voia intamplarii Sebi, jos palaria, asa se fac afacerile.

    Ar trebui sa raspunda imediat clubul nostru: how about arbitri straini?

  4. #907
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Poate clujenii stiu ca ignoranta e cea mai buna arma, desi la nesimtiti nu merge totdeauna.
    U!

  5. #908
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    @Outsider: Clubul nostru ar trebui sa bage mana in buzunar, sa apeleze la un expert si sa pregateasca o strategie de comunicare coerenta, puternica si prompta saptamanile ce urmeaza. Parerea mea este ca povestea asta e doar prima din sirul de galeti cu laturi pe care gasca lui Sebi ni le toarna in cap fara nici o jena pe durata finalei.

  6. #909
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    MT, poti baga mana in foc ca asa va fi.
    Prevad o povestioara cu o intalnire dintre un presedinte de club si un (fost?) sef al arbitrilor.
    Plus o reamintire a episodului Harlem, care s-a petrecut peste tot, numai in "galaxia" Olimpia nu.
    Si multe, multe altele.
    Let the show begin!

    Cat despre ce spune outsider, ignoranta sunt convins ca functioneaza si la nesimtiti. Chiar mai bine decat la altii. Ii roade mai rau cand vad ca nesimtirea lor nu are adepti.

  7. #910
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Aia cu intalnirea deja functioneaza la comentarii pe siteul numaidesprebaschet, un "binevoitor" care a comentat imediat dupa postarea comunicatului a retinut exact totul (inclusiv culoarea acoperisului casei). .

    Adevarul ca e mishto, de mult ma gandeam daca oamenii lui ghitza vor accepta o confruntare doar pe teren sau vor folosi mijloacele specifice, iar acum cand si-au dat drumul e de-a dreptul palpitant.

  8. #911
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Doar pe teren? Ar fi mult sub demnitatea lor.
    Cat despre acoperis si din alea, am observat si eu ca deja e lansata!

  9. #912
    manager
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    mijloace specifice ........... retragerea echipei din cupa..........presiune arbitrii........echipa e avantajata in campionat. ceva cunoscut?
    eu cred ca un semnal de alarma este mult, mult mai elegant decat cel mai penibil gest din baschetul romanesc al ultimilor ani.

  10. #913
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexalex View Post
    cel mai penibil gest din baschetul romanesc al ultimilor ani.
    te referi cumva la legitimarea ca jucator a presedintelui unui club campion, din lipsa de jucatori???

  11. #914
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MT View Post
    ... Parerea mea este ca povestea asta e doar prima din sirul de galeti cu laturi pe care gasca lui Sebi ni le toarna in cap fara nici o jena pe durata finalei.
    Aaaaand... just came bucket no.2 !

    De data aceasta U-Mobitelco e inscrisa ilegal in campionat.

    Treaba e clara, maiestatile lor conducatorii galactici au renuntat la camasile rosii ale infruntarilor precedente si acum au cerut curtenilor sa le aduca perechile de pantaloni maro. Cu galeata in care au fost inmuiati cu tot. Si cate una pe zi.
    Last edited by MT; 12th May 2008 at 17:30.

  12. #915
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Pe asta recunosc ca nu am anticipat-o
    Dar totusi, ma intreb cum a reusit sa castige Asesoft Ploiesti FIBA Europe Cup, in conditiile in care acest club nu a existat niciodata?
    Asta numa asa, ca fapt divers

  13. #916
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Dar ... are sens sa raspundem cu aceeasi moneda? Mai bine stam calmi si ne uitam, o asa emulatie generala anti-Asesoft cum am vazut in aceste 24 de ore pe forumurile baschetbalistice n-am mai remarcat niciodata

    Aproape ca ma intreb daca nu cumva avem noi o "cartita" la curtea galactica care-i mani****za sa dea cu bata in balta dictandu-le textele care -clar si pentru un orb- au scopul sa mute lupta din teren in afara lui.

  14. #917
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca are sau nu sens. Ceea ce e clar - asa cum spui si tu - e ca antipatia directionata spre galaxie e mare de tot. Si nu vine doar de la Cluj.

  15. #918
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Hehee.
    Conversatii cu un prieten despre subiect:
    myself (5/12/2008 17:54:28 PM):Un nou comunicat pe site la aseho..., scrie baiatul ala ceva de speriat!
    XXX (5/12/2008 18:04:01 PM): Auzi...
    myself (5/12/2008 18:04:37 PM): Da?
    XXX (5/12/2008 18:05:57 PM):...dar daca de fapt au hotarat sa nu se prezinte la finala si acum cauta un pretext decent ca sa se tireze din fata noastra?
    myself (5/12/2008 18:06:35 PM):

  16. #919
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasi View Post
    Nu stiu daca are sau nu sens. Ceea ce e clar - asa cum spui si tu - e ca antipatia directionata spre galaxie e mare de tot. Si nu vine doar de la Cluj.
    Asta se cheama mai mult invidie. Si se pare ca e mare pe la Cluj.
    Si este normal sa fie asa din moment ce o singura echipa din Ploiesti domina de ani buni baschetul romanesc.

    Un pronostic pentru finala: 4-1 pentru Ploiesti. Sper sa reusiti sa castigati si voi macar 1 meci impotriva celor din Ploiesti in acest an, asa cum a reusit si Sibiul. Bafta!

  17. #920
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Marker, nu fi rau! Pur si simplu, doar cei care nu au urmarit ultimii patru ani de baschet din Romania pot spune ca s-au castigat titlurile la Ploiesti pe bune. Sa le fie de bine! Dar, chiar nu e penibil, cand nici Sibiul tau favorit, invins pe valoare, nici Medias, nu au facut contestatii la arbitraje, sa vina "galacticii vietii" cu astfel de comunicate? Lasa invidia ta, personala, deoparte, judeca obiectiv! E penibil! Indiferent cine va castiga titlul. Pana la urma, Clujul, cu ce echipa a inceput returul si unde a ajuns este peste Sibul tau, care dupa vreo 18 consecutive s-a inclinat, iar, in semifinale! In alta ordine de idei, tot respectul pentru Schomers, dar sa nu amestecam semifinalele cu finala si cu frustrarile! Am uitat, merci de bafta!
    Last edited by outsider; 13th May 2008 at 00:40.
    U!

  18. #921
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Pentru cei interesati programul transmisiilor TELESORT este:

    vineri 16 mai Finala Feminina: Sf. Gheorghe-ICIM Arad meciul 3 ora:18.30
    sambata 17 mai Finala Feminina: Sf. Gheorghe-ICIM Arad meciul 4(daca e necesar) ora:20.00
    Scorul la feminin in momentul de fata este 2-0 pentru BC ICIM Arad dupa primele 2 meciuri la Arad

    duminica 18 mai Finala Masculina: Asesoft-U Cluj meciul 1 ora:19.30
    luni 19 mai Finala Masculina: Asesoft-U Cluj meciul 2 ora:19.30

    Aici e 0-0 scorul Cert este ca vor fi transmise toate meciurile finalei. Voi incerca sa revin si sa postez in cazul in care se modifica ceva si bineinteles voi posta si transmisiile viitoare.

  19. #922
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Asta se cheama mai mult invidie. Si se pare ca e mare pe la Cluj.
    Si este normal sa fie asa din moment ce o singura echipa din Ploiesti domina de ani buni baschetul romanesc.
    .....si la Sibiu nu e ?....sau o sa-mi spui ca voi va multumiti ca i-ati batut la ei acasa si gata va considerati multumiti
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  20. #923
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    Pur si simplu, doar cei care nu au urmarit ultimii patru ani de baschet din Romania pot spune ca s-au castigat titlurile la Ploiesti pe bune.
    Asta chiar e buna. =)) Ce sa intelegem de aici, ca Asesoft n-a fost cea mai buna echipa a ultimilor 5 ani in Romania, sau tot de frustrari e vorba?

    Respect Tab pentru pozitia adoptata dupa comunicatele penibile date de clubul nostru. Sper sa reusiti sa-l tineti si la anul, e benefic pentru baschetul romanesc sa aiba un om ca asta.
    Mi-e teama ca va pleca pentru ca e prea profesionist si prea fair pentru ce se intampla in Romania.

  21. #924
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Ba da, CSU Ploiesti ca asa se numeste oficial, a fost cea mai buna echipa a ultimilor 5 ani in Romania. Doar ca, in cele 5/6/10 zile proaste pe care le/au prins au fost sustinuti de arbitri, indiferent ca a fost finala sau nu. Deci, titlurile nu au fost castigate chiar defiland. Exceptie face anul 2004-2005, cu Toni Alexe si Burlacu pe teren, cand CSU Ploiesti a avut valore mai mare decat acum si a castigat acea Fiba Eurocup CHALLENGE, nu Fiba Eurocup, cum multi ploiesteni confunda. Adica ultima cupa europeana valoric. Bravo lor, dar probabil ma repet: nu ar trebui sa strige hotii, cei care au cunostinta de astfel de procedee!
    U!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •