Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: S-A INCHEIAT: Etapa 1, 12 - 18 ianuarie 2004

  1. #22
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Fotbalul este sportul meu favorit, pentru ca mi-a placut de mic sa practic acest joc. Intotdeauna m-am simtit atras de sportul rege, fotbalul. U Craiova a fost echipa care m-a apropiat de fotbalul romanesc, iar Juventus Torino cea care m-a apropiat de fotbalul strain. In acelasi timp, am trait la intensitate maxima toate meciurile echipei nationale, mai ales meciul cu Suedia al echipei nationalei in 1994, precum si ultima dezamagire, infrangerea cu Danemarca...
    Cele mai mare satisfactii le-am avut din partea echipei nationale, cand am batut pe Anglia de 2 ori, Argentina, Columbia, USA, Portugalia, etc...

    Hai Romania, si Hai Craiova!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Sporturile preferate: fotbalul si ciclismul
    Fotbalul...bla bla bla...sportul rege de care nu ne putem lipsi.
    Al doilea sport, ciclismul. Desi multa lume nu intelege acest sport, el chiar este un "sport de sport". Este probabil cel mai greu sport care exista, in cadrul caruia nu ai nici o pauza, nici un moment pentru relaxare.
    In alta ordine de idei, cea mai importanta cursa a anului din ciclism, "Le Tour de France", este al treilea eveniment sportiv al lumii, ca interes, ca sponsorizari, ca tot ce vreti, dupa campionatul modial de fotbal si jocurile olimpice de vara.
    Deci pe mine m-a fascinat ciclismul si de aceea l-am adaugat la celalalt sport preferat, fotbalul.

  3. #24
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1

    Cool

    SPORTURI PREFERATE :fotbal,formula 1,ciclism
    fotbal: deoarece este cel mai frumos si po<beep><beep><beep><beep>r sport;probabi si din cauza ca mai joc si eu din cand in cand
    formula 1: i-mi plac cursele de masini si sunt un mare fan ferrari
    ciclism :de 7 ani ma uit la turul frantei
    Maybe it's OK?

  4. #25
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cand pronunti cuvantul "fotbal" spui totul despre sport...
    Ceea ce m-a atras pe mine la acest sport a fost meciul din Cupa Uefa Intertoto dintre echipa mea de suflet, CEAHLAUL Piatra-Neamt si mult- cunoscuta formatie italiana, Juventus Torino. Dupa acel senzational egal 1-1 de pe teren propriu am inceput sa studiez si sa ma interesez despre echipa bianconera pentru a vedea ce sanse au pietrenii mei de a trece mai departe in turul urmator. Atunci am descoperit toate performantele lui Juve (referindu-ma mai mult la titluri ci cupe ale Italiei pt. ca nu castigase decat de 2 ori UCL) si cand am vazut ce super-jucatori evolueaza acolo (Henry, Oliseh, Del Piero, Zidane, Tacchinardi, Van der Saar, etc.) am inceput sa urmaresc echipa la fiecare meci. De atuci tin cu Juventus si voi tine cu bianconerii pana la sfarsitul vietii mele. Dupa finalele de UCL pierdute cu Borrusia Dortmund, Real Madrid, si cea cu eternii nostri rivali de la AC Milan am suferit enorm si imi parea rau ca nu am putut face parte din galeria Juventusului pt. a-i putea incuraja pe favoriti spre castigarea altui trofeu!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Ce sport va place si de ce?

    Deci pe scurt imi place in mod deosebit fotbalul de mic copil.L-am si practicat insa din motive obiective m-am lasat.Ce imi place la fotbal???Nu stiu exact ce sa spun ca imi place exact...insa cred ca imi primul rand imi place la el ca nici un meci de fotbal nu seamana unu cu celalt totul depinzand de tactica.Pentru a juca fotbal se pare ca nu este de ajuns sa fii doar talentat,trebuie sa fii si un pic destept (Zidane) si nu in ultimul rand multa munca (aviz Premier League unde se pare ca acei oameni care se duc sa reprezinte culorile unui club sunt foarte profesionisti,nu ca la noi in Romania).IMI PLACE ABSOLlUT TOTUL LA ACEST SPORT... Nu in ultimul rand vreau sa va spun ca fotbal este pe primul plan...insa imiplac absolut toate sporturile...Olimpiadele sunt preferatele mele.Insa urmaresc cu pasiune si competitiile interne si internationale ale oricarui sport prin intermedilu televiziunii,presei si nu in ultimul rand al internetului.Sper ca am fost cat se poate de coerent,insa daca nu am fost imi cer scuze anticipat. Cya

  6. #27
    verde 3 auras 1
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bucharest
    Posts
    220
    Reputatie
    1
    baschetul

  7. #28
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Sportul meu preferat este...sportul.De ce? Pentru ca te ajuta sa te mentii in forma(fizica si psihica),pentru spiritul de competitie,pentru fair-play,pentru ca iti ofera satisfactii(dar si deceptii), PENTRU CA TE FACE SA SIMTI CA TRAIESTI!

    Iata totusi si citeva nominalizari:fotbal,handbal,tenis,formula 1.

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    1. Tema saptamanii: Ce sport va place si de ce?
    Intrebare foarte usoara la care pot raspunde rapid Fotbal
    Inca de mic am indragit acest sport frumos si spectaculos cum este fotbalul , fiind nascut la Timisoara surprinde sau nu faptul ca am tinut cu Steaua pentru ca era echipa ce auzeam de ea de la 5-6 ani dar cu timpul am crescut si ca orice copil am mers la meciurile echipei orasului meu Timisoara adica Poli Timisoara si am devenit in 94-95 suporter inflacarat al acestei echipe la varsta de 14-15 ani si mergand in deplasari cu gruparea CVUCS am poposit in Ghencea in 1995!
    La inceputul meciului eram aproape indiferent cine , castiga punctele dar la sfarsitul lui am incetat sa tin cu Steaua !
    Si de atunci singura iubire este Poli!
    La acel meci mi-am dat seama ca Poli e echipa vietii mele !
    Forza Poli Timisoara!
    ADYYYY

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Dintre toate sporturile,fotbalul m-a tras cel mai mult.Incerc sa prind cam toate meciurile ce se dau la tv si cand am timp mai ies si eu in curtea scolii la un fotbal cu baietii,ca doar i se spune sportul rege...
    Respect...

  10. #31
    junior smg's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Chemnitz.De
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    >>Ce sport va place si de ce?


    >fotbal: dac'as sti... cert e ca-l privesc la tv si-l joc cu prietenii cat de des se poate.. iar pe atmosfera de pe stadion cand Olimpia lupta un meci intreg ca sa castige pe final e o kestie unica..

    >rugby: e mai spectaculos si adevarat decat fotbalul

    >formula1: poate pt. ca tata a fost pilor de raliuri pe plan local si mereu si-a dorit sa se fi nascut ceva mai la vest si sa fi avut o sansa-nspre F1.. poate pentru Ferrari...
    ~~~+++~~~+++~~~+++~~~+++~~~
    nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită...
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    fotbalul pentru ca mingea e rotunda!!!

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Fotbalul, bineinteles, de ce? fiindca 22 de jucatori+
    antrenori reusesc sa mareasca pulsul la milioane de
    oameni, barbati sau femei, albi sau negri, credinciosi
    sau atei, tirani sau oameni buni, copii sau batrini, simplu,
    nu???!!!
    Pe locul 2, dar nu foarte departe de fotbal, este rugbyul,
    cel mai spectaculos (cind il joci-in special) si "tare" sport!
    Creis-Las Vegas

  13. #34
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Partea luminoasa a fotbalului…

    In principiu imi plac mai toate sporturile, dar cel mai frecvent merg sau privesc la meciuri de fotbal, deci este sportul care ma atrage cel mai mult. Pentru ca atractia pentru sport a fost simultana cu devenirea mea ca suporter al echipei Dinamo o sa incerc sa va povestesc pe scurt cum a inceput totul…

    Eu am devenit convins de sport pe la 6 ani cand am facut cursuri de inot la Dinamo. Atunci am inceput sa iau de fapt contact cu lumea sportului, marii sportivi care activau sau activasera la Dinamo si mi-a placut. Mai tarziu am avut ocazia sa practic handbal la Dinamo ca junior, avand antrenori la vremea respectiva pe Samungi, Licu Ghita si Redl. Intre timp insa ma atasasem decisiv si definitiv de culorile alb-rosii, care, ca o paranteza, dau in opinia mea cea mai frumoasa combinatie cromatica.
    Ce mi-a placut la Dinamo: climatul de performanta, seriozitatea, determinarea sportivilor de aici pentru a reusi. Pot spune cu mana pe inima ca la vremea aceea (anii ‘70-’80) clubul era organizat mai profesionist decat acum. La fotbal am vazut live jucatori care cred ca si acum, chiar cu dezavantajul varstei, ar da lectii de tehnica individuala si daruire in joc jucatorilor din Romania: Lucescu, Dudu, Dinu, Dumitrache, Augustin, Custov, Cheran, Talnar, Orac, Multescu, Moraru, Raducioiu, Klein, Andone, Rednic, Vaiscovici, Lupu, Lupescu, Mateut si lista poate continua cu inca de doua ori pe atati…
    Am vazut meciuri europene ale lui Dinamo in care am invins sau am luptat de la egal cu echipe care astazi ne fac sa tremuram doar la auzul numelor. Si pe vremea aceea arbitrajele internationale erau ostile aproape mereu echipelor noastre…Ce era dupa meciurile cu Hamburg, Dundee United, Inter Milano, Sampdoria, Liverpool…Veneau oameni din toata tara (unde-or mai fi cei din Tauni Alba?), ca era soare, ploua, ningea nu conta…Stadioane full, biletele le gaseai in general la bisnitari cu suprapret…ma pregateam pentru meciuri cu o saptamana inainte…Acum e aproape de neimaginat sa vezi un stadion de 70 000 de locuri gemand de suporteri doar ai unei singure echipe romanesti…si chiar daca nu erau arsenalele de astazi ale galeriei, era in schimb mult mai multa sustinere; se striga non-stop fiecare facea zgomot cu ce putea, steaguri, fulare crosetate de bunici, petarde artizanale, la victorii se aprindeau torte pe tot stadionul…
    Am vazut meciuri Dinamo-Steaua sau Dinamo-Craiova in campionatul intern comparabile ca nivel, fara nici o exagerare, cu, sa zicem, un Inter-Milan sau Juventus-Roma de azi.
    Am fost la cuplaje inter-bucurestene pe stadionul 23 august (Lia Manoliu de azi) unde nu aveai loc sa arunci un pai de cati oameni erau. A fost prin ’80 o situatie cu 120 000 de spectatori, intrati pe teren pentru ca nu mai aveau loc in tribune. Primul meci a inceput cu o intarziere de juma de ora, pana cand spectatorii s-au retras, marcand cu un lant viu terenul de joc. Mi-aduc aminte ca la cornere jucatorii abia isi puteau lua elan de maxim 1 metru ca sa execute lovitura…

    Toata aceasta atmosfera ne capacitase si pe noi, pustii de atunci. La bunici aveam in fiecare duminica (sambata aveam scoala pe vremea aceea) meciuri inter-strazi care mutau incrancenarea de pe marile stadioane in colbul strazii. Strada noastra era cu Dinamo, cele mai dure meciuri le aveam cu cei de la “Steaua”, mai era si Rapid plus alte selectionate Sportul (era o vreme cand Sportul ii avea pe Hagi, Coras si se batea pe locurile din fata), Craiova si neutri. In principiu jucam cu mingii de plastic (celebra minge de 35 de lei pentru cine stie) care de obicei se spargea intr-un colt de gar de la primul meci. Nu conta, jucam ca nebunii cu ea pana se taia de tot si luam alta…Meciurile incepeau pe lumina si se terminau tarziu, cand nu mai vedeam aproape nimic sau, dupa caz, cand mingea cadea in curtea vreunui vecin mai coltos care nu ne-o mai dadea, satul de zgomotul si praful facut de noi...
    Mingiile de piele au venit mult mai tarziu, cand ne-am mutat pe un stadion din apropiere si multi dintre noi au trecut pe la copii/juniorii echipei locale care era prin divizia C…
    Drumurile noastre s-au cam despartit de multisor dar si astazi ne mai intalnim si mai reeditam cate un derby… Bineinteles, ca orice sportiv care se respecta, dupa fotbal mergem la o bere si ne mai povestim ce-am mai facut de la ultima intalnire sau depanam amintiri comune…Interesant este ca, desi eram cu totii patimasi, faptul ca sustineam echipe adverse nu ne-a despartit ci dimpotriva, a reprezentat o punte de legatura intre oameni de conditii diverse…Fara disputele fotbalistice de altadata probabil ca am fi avut o copilarie mult mai trista si astazi nu ne-am mai reintalni cu aceeasi bucurie. Cred ca e un exemplu bun ca sportul consolideaza prietenii si ca luptele ultras nu au nici o legatura cu spiritul fair-play, scotand la iveala doar partile intunecate ale omului: violenta, ura si egoismul. Fotbalul, sportul in general, a reprezentat o particica a dezvoltarii mele ca om si face parte din experientele frumoase ale vietii pe care le rememorez cu placere de fiecare data...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Fotbalul ramane pt mine sportul nr. 1

    Cand aveam 6 ani am fost pt prima data la un meci al Universitatii Craiova si am rama simpresionat de atmosfera denumarul mare de oameni prezenti la meci si de atunci aceasta echipa mi-a ramas in suflet si implicit si fotbalul.

    Forza Stiinta





    In Italia Milan!
    In Europa Milan!
    ovunque Milan!

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Imi place fotbalul! Pentru ca cel putin o data pe saptamina am ocazia sa ies cu prietenii la o bere si niciodata cind ma intorc acasa nu stiu cit s-a terminat meciul la care am fost!

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Fotbalul !!!!!
    E sportul rege. I love this game!!!!!!!!!!1

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Imi place sahul.
    Prefer sahul pentru ca este un sport al inteligentei si al perspicacitatii, este un sport pe care nu poate sa il practice orice neica nimeni, nu orice neavenit poate practica sahul la nivel inalt.
    Precizez ca eu sunt jucator calificat.
    Preda

  18. #39
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Imi place foarte mult fotbalul! Este foarte spectaculos!
    Imi place tenisul, formula 1 si motoGP
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  19. #40
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Fotbalul. De ce? Probabil pentru ca este sportul pe care l-am practicat cel mai mult in copilarie. Pentru a juca foltbal erau necesare 4 pietre, o strada si ceva ce cu indulgenta i se putea spune minge. Si alergam de dimineata pana seara. De ceva timp nu prea am mai jucat decat ocazional. Si imi pare tare rau. Dar la stadion merg la fiecare meci al Sportului Studentesc si cam la jumatate din cele din deplasare. Vorba aia cand nu mai poti te multumesti cu voyeurismul.

  20. #41
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    fotbal

    Imi place fotbalul pentru ca il joc de cand eram mic si pentru de mic am mers impreuna cu tatal meu la meciurile lui Poli Timisoara, iar Poli este o echipa pe care e imposibil sa nu o iubesti!
    Poli For Ever!!!

  21. #42
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Sportul meu preferat este hockey-ul pe gheatza. Pentru ca este un show total....faze de un real spectacol in mare viteza, parade exceptionale ale portarilor, batai ...dar si un regulament foarte strict si corect. Cu toate ca este un sport foarte dur, unde jucatorii se incaiera cateodata....mi se pare mai fair play decat fotbalul. Momentul de final cand echipele se aliniaza in sir indian pentru ca fiecare jucator sa dea mana cu adversarii mi se pare foarte frumos. La fel si cum la sfarsit echipa se strange in jurul propriului portar si se felicita indiferent de rezultatul meciului.

    Defapt basketul este sportul meu preferat...dar am vrut sa scriu despre hockey.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •