Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Jucatori in/out iarna 2007-2008

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    Jucatori in/out iarna 2007-2008

    Discutiile intime despre transferurile din iarna asta, aici.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Rednic si Copos au pareri diferite in privinta campaniei de transferuri

    Mircea Rednic vrea o campanie de achiziții bazată pe jucători străini, în timp ce George Copos negociază pentru fotbaliști din campionatul intern.

    Pe cine vrea patronul rapidist? Pe Szekely, Ljubinkovici și Mardare. Primul de la Oțelul Galați, ultimii doi de la FC Vaslui. "Puriul" nu este insa de acord cu acesti jucatori si, dintre acestia, cel mai putin probabil este ca Mardare sa ajunga la Rapid.

    Intr-un interviu acordat astazi Gazetei Sporturilor, antrenorul rapidist a spus despre posibilele veniri ale celor trei jucatori: " Am mai spus, tindem să jucăm în Liga Campionilor și avem nevoie de jucători experimentați. Cei de care se vorbește sînt doar de perspectivă."
    @ Rapidisti.RO
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #3
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Szekely, aproape de Rapid

    Singurul jucător din țară care pare să-i fie pe placul lui Rednic este Janos Szekely, Copos și Marius Stan fiind aproape de a ajunge la o înțelegere

    Mircea Rednic a renunțat la Dalmat, mijlocașul dreapta al lui Mons și Szekely este o variantă. Copos și Marius Stan discută în continuare transferul, însă cifra oferită de rapidiști este sub un milion de euro. Bossul gălățenilor anunțase că vrea 1,5 milioane pentru Szekely, motivînd că are o ofertă la această sumă, din Rusia. Copos este însă convins că vor bate palma "la un preț decent".
    Rapidisti.RO
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #4
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Se pare ca pana la urma nu transferam nici un jucator !

  5. #5
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post
    Se pare ca pana la urma nu transferam nici un jucator !
    Pai sunteti pe locul 2 si pe val, ce va mai trebuie atatea transferuri?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Carpeta Sporturilor se tine sus si tare ca Janos a semnat deja cu Rapid...parca de petarde ne arde noua...auzi Szekely...pai am vazut aproape toate meciurile galatenilor(frumoasa echipa,una dintre simpatiile mele) si ungurul in afara de vreo 3-4 meciuri la inceputul campionatului cand a jucat bine,in rest a fost prastie...

  7. #7
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Copos s-a înțeles cu cei de la Dnepr pentru cedarea lui Ionuț Mazilu, în schimbul sumei de 4 milioane de euro. Atacantul de 26 de ani a devenit astfel cel mai scump transfer din istoria clubului, recordul fiind deținut de Daniel Niculae, pentru care Auxerre a plătit 3,3 milioane de euro.

    rapidisti.ro

  8. #8
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Plm, eu nu sunt convins ca pleaca. In alta ordine de idei, inca nu a venit nimeni. Iar luam pe ultima suta de metri ce nimerim si nu apuca sa se pregateasca si ei cu echipa.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #9
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Plm, eu nu sunt convins ca pleaca. In alta ordine de idei, inca nu a venit nimeni. Iar luam pe ultima suta de metri ce nimerim si nu apuca sa se pregateasca si ei cu echipa.
    George Copos a dat lovitura. Atacantul Rapidului, Ionut Mazilu, va fi transferat pentru cea mai mare suma platita vreodata pe un jucator din Romania, 4 milioane de euro. Conform Gazetei Sporturilor, citata de Realitatea TV, golgheterul din Giulesti va fi recompensat si cu un salariu pe masura - un milion de dolari anual.
    Rapid a realizat cel mai scump transfer din fotbalul romanesc. Ionut Mazilu a fost cedat pentru 4 milioane de euro la Dnepropetrovsk, unde ar putea avea un salariu anual de un milion de dolari si va lucra cu fostul antrenor al Stelei, Oleg Protasov. Suma platita pentru atacantul din Giulesti este cu 700.000 de euro mai mare decat cea pentru care Daniel Niculae a fost transferat la Auxerre.

    "Din cate stiu eu, din informatiile mele, da, s-au inteles. Cred ca in jur de 4 milioane de euro. Probabil ca daca s-au inteles cluburile, e mai simplu sa se inteleaga jucatorul, nu?", a declarat impresarul jucatorului, Vicror Becali.

    Atacantul de 26 de ani a fost cumparat de la Sportul Studentesc cu 1,2 milioane de euro in vara lui 2006 si este golgheterul Rapidului din acest sezon, cu 9 goluri marcate. Mazilu are 10 selectii la echipa nationala, pentru care a marcat 2 goluri.
    http://www.romanialibera.ro/a115358/...opetrovsk.html

  10. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ce pot sa zic... Imi pare rau, l-am vazut pe viu inca de la primul lui meci in A, cand a inscris trei goluri, si imi placea. Nu stiu daca pentru el e un lucru bun plecarea la o echipa din Ucraina, pentru club e clar o afacere excelenta.

    Sunt curios ce gloabe aduce Rednic in locul lui. Sper sa gaseasca Sichitiu un varf ca lumea, daca ne bazam pe belgienii expirati ai lui Rednic adio titlu.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #11
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    nu stiu cat de expirati au fost Godfroid,Zyati,Bisconti!
    Pana una alta, in prima perioada Rapid,Rednic a adus straini de calitate!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #12
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Atunci da. Sa vedem acum.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #13
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Cei de la Rapid au mai pus ochii si pe Gabriel Torje
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  14. #14
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Liliputanul asta ne mai lipseste

  15. #15
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    LEONARD VA PURTA NUMARUL PATRU


    * Sursa: fanatik

    Noutatea primului antrenament din aceasta iarna a fost prezenta belgianului Philippe Leonard, care s-a alaturat lotului pregatit de Mircea Rednic. In virsta de 33 de ani, Leonard (ultima oara la Feyenoord Roterdam) a jucat la Standard Liege (1992-1996, 2004-2006), AS Monaco (1996-2003), Nice (2003-2004) si Feyenoord (2006-2007) si are in palmares doua titluri cucerite in Franta cu AS Monaco, echipa la care a disputat si o semifinala de Champions League in 1998.
    Primul jucator sosit la Rapid in aceasta iarna are 37 de convocari in nationala Belgiei, al carei tricou l-a imbracat in 26 de partide. Leonard, care poate fi folosit atit pe stinga cit si in centrul liniei defensive, a luat in primire echipamentul cu numarul 4, pe care il va pastra si pe spatele tricoului alb-visiniu, informeaza site-ul oficial.


    Sa fie-ntr-un ceas bun.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #16
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ryan Griffiths se întoarce în această seară

    Atacantul Rapidului revine la lot după expirarea împrumutului său la echipa din prima ligă chineză, Liaoning FC.
    ”În funcție de situația sa medicală, Mircea Rednic va decide dacă Ryan se va alătura lotului care pleacă în cantonamentul din Portugalia”, a declarat directorul tehnic al Rapidului, Nicolae Manea.
    Rapidisti.RO


    Ce bine ar fi sa se intoarca.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #17
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    si totusi Griffo unde e?
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  18. #18
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    mare speranta ce era baiatul asta, se bateau granzii pe el, chiar uitasem de el, nu se mai auzea nimic.

  19. #19
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Stancu&Stancu, afara de la Rapid

    Dupa ce Mugurel Buga a fost anuntat ca poate parasi gruparea 'alb-visinie', iar Tamandare si-a reziliat contractul, inca doi fotbalisti, Ionut Stancu si Romeo Stancu, sunt liberi sa-si caute noi angajamente. 'Ionut Stancu nu a reusit sa se impuna in patru ani si va pleca. Romeo Stancu a primit o hartie si poate sa se transfere. Tamandare si-a reziliat contractul. Buga a fost delasator. Cred ca am luat decizia buna de a-l indeparta si nu ma tem de suporteri. Vor mai veni inca doi jucatori, unul dintrei ei e portughez', a spus tehnicianul giulestenilor, Mircea Rednic.
    @Libertatea
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  20. #20
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Se pare ca sunt in in tratative cu acest jucator senegalez ,nu stiu cat este de adevarata acesta stire ,dar suma vehiculata in jur de 2 mil € este fff mare.

    cartea lui de vizita :http://www.fcmetz.com/fiche-joueur.php?id=46

  21. #21
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    A dat 17 goluri in Franta anul trecut si are doar 21 de ani. Eu cred ca e o suma corecta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •