Page 23 of 73 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 463 to 483 of 1518

Thread: Diverse 2007( stiri, site-uri, imagini, inregistrari etc )

  1. #463
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din
    Poti sa spui ce vrei despre exercitiile lui Nistor dar numai exercitii de siguranta nu sunt. Din contra pe vremea lui Belu si Bitang se lucra in "safe mode" cu exercitii mai usoare. E drept si codul de punctaj le permitea.
    Iti reamintesc faptul ca pe vremea "Belu-Bitang" Romania avea cele mai spectaculoase (si evident dificile) exercitii la barna.
    Motiv pentru care am si luat o sumedenie de medalii (multe de aur).
    Cat despre Stela, ti-am mai spus-o: "cu o floare nu poti sa faci primavara".
    Last edited by Alixon; 27th September 2007 at 12:10.

  2. #464
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    aici nu sunt neaparat de acord, sigur ca si legarile sunt dificile, dar poti sa pierzi o zecime doua, pe cand Stela are elemente extrem de grele la care poate rata si poate pierde 0.8 zecimi.
    ai dreptate, dar am vazut ca oricat de mari ar fi dezechilibrarile ei, atata t cat nu cade de pe barna are nota peste 15.5
    si toti stim ca de obicei la Stela cand te uiti la barna te rogi sa nu cada.
    cu exceptia ex din finala pe aparate, care a fost genial cu exceptia aterizarii (chiar, cat lua dac-ar fi facut si aterizarea bine?).

  3. #465
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alixon View Post
    Iti reamintesc faptul ca pe vremea "Belu-Bitang" Romania avea cele mai spectaculoase (si evident dificile) exercitii la barna.
    Motiv pentru care am si luat o sumedenie de medalii (multe de aur).
    Cat despre Sandra, ti-am mai spus-o: "cu o floare nu poti sa faci primavara".
    Cine ti-a spus tie ca aveam cele mai spectaculoase si dificile exercitii la barna?
    Din contra. Cauta pe youtube ca sunt inregistrari de la JO cu comentarii ale strainilor. Acolo o sa auzi ceva de genul: "desi exercitiile romancelor nu au un grad foarte mare de dificultate sunt executate cu o foarte mare siguranta". Uita-te la exercitiile la barna de la Atlanta ale romancelor si o sa te convingi ca nu erau extrem de dificile. Nici nu trebuia fiindca si un exercitiu usurel tot din 10 pleca (acelasi lucru il facea Khorkina la sol)

  4. #466
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alixon View Post
    Iti reamintesc faptul ca pe vremea "Belu-Bitang" Romania avea cele mai spectaculoase (si evident dificile) exercitii la barna.
    Motiv pentru care am si luat o sumedenie de medalii (multe de aur).
    Cat despre Sandra, ti-am mai spus-o: "cu o floare nu poti sa faci primavara".
    la barna si sarituri poate, dar la sol si paralele nu cred. la sol am luat multe medalii pe siguranta.

  5. #467
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    ai dreptate, dar am vazut ca oricat de mari ar fi dezechilibrarile ei, atata t cat nu cade de pe barna are nota peste 15.5
    si toti stim ca de obicei la Stela cand te uiti la barna te rogi sa nu cada.
    cu exceptia ex din finala pe aparate, care a fost genial cu exceptia aterizarii (chiar, cat lua dac-ar fi facut si aterizarea bine?).
    sigu lua aurul, comentatorii englezi spuneau ca pierdut inte 0.3-0.5

  6. #468
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    ai dreptate, dar am vazut ca oricat de mari ar fi dezechilibrarile ei, atata t cat nu cade de pe barna are nota peste 15.5
    si toti stim ca de obicei la Stela cand te uiti la barna te rogi sa nu cada.
    cu exceptia ex din finala pe aparate, care a fost genial cu exceptia aterizarii (chiar, cat lua dac-ar fi facut si aterizarea bine?).
    ideea mea aici e ca Ponor e reprezentativa pt strategia noastra veche, pe cand Stela e "chinezoaica" lotului la barna.
    dar depinde si de sportiva cum ii faci exercitiul...unele-s mai acrobate (Johnsson, Stela), altele mai artistice (gen Liukin).

  7. #469
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    sigu lua aurul, comentatorii englezi spuneau ca pierdut inte 0.3-0.5
    daca i-au scazut 0.5 atunci cu ex de 16.4 are sanse la aur si daca nu rateaza nimeni.
    apropo, eu chinezoaica tot nu-mi vine a crede c-ar fi luat 16.7 fara cazatura. parca facuse de 16.3 in calificari (fara cazatura).

  8. #470
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol
    la barna si sarituri poate, dar la sol si paralele nu cred. la sol am luat multe medalii pe siguranta.
    Foarte corect!
    Sa nu uitam ca barna si sariturile au fost "specialitati romanesti" o buna bucata de vreme.

  9. #471
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alixon View Post
    Foarte corect!
    Sa nu uitam ca barna si sariturile au fost "specialitati romanesti" o buna bucata de vreme.
    cu amendamentul ca, intr-adevar si siguranta pe barna a fost atuul nostru multa vreme. f multe dintre adversare ratau in concurs.
    dar ex Oanei Ban din 2003 pus aici pe site mi se pare f greu (chiar si comentatorul zice), dar si al Catalinei din 2004 (doar a castigat "la mustata" in fata lui Carly Patterson).
    la sol insa Catalina n-ar fi castigat daca nu erau ratari de-ale celorlalte.

  10. #472
    BitterMary
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Romania
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol
    cu amendamentul ca, intr-adevar si siguranta pe barna a fost atuul nostru multa vreme. f multe dintre adversare ratau in concurs.
    Nu e amendament, este un element "sine qua non".
    Fara o anumita siguranta in exercitiu nu poti aspira la podium.
    Este ceea ce i-a lipsit Catalinei la mondialele din acest an.
    Nici acum nu pot sa-mi explic exact motivul pentru care a fost atat de emotiva.

  11. #473
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Din cate stiu Stela si-a usurat putin exercitiu pt mondiale nu? Parca mai avea o legare la a 3-a combinatie mai avea legare cu un salt inapoi, asa cum facuse le europene.

    barna la int rom: http://www.youtube.com/watch?v=wEEalWI13-Q
    barna la CM:http://www.youtube.com/watch?v=w8qsX6DnTbU
    Last edited by mikeyy; 27th September 2007 at 13:11. Reason: la barna
    www.fangymnastics.com

  12. #474
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Asa e si nu stiu de ce nu a facut exercitiul complet, mai ales ca acel element nu era chiar atat de greu.

    Oricum mai bine nu ascultam comentariul americanilor fiindca iar m-am enervat. Auziti ca la individual compus Stela a fost "heavily overscored". Asta e gluma anului.

  13. #475
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asa e si nu stiu de ce nu a facut exercitiul complet, mai ales ca acel element nu era chiar atat de greu.

    Oricum mai bine nu ascultam comentariul americanilor fiindca iar m-am enervat. Auziti ca la individual compus Stela a fost "heavily overscored". Asta e gluma anului.
    haha, cum sa nu, mai ales la paralele

    in afara de sol, unde a luat aproape 15, dar asta pt ca l-a facut f bine, la nimic n-a avut cine stie ce note...fata de valoarea ei max, vreau sa zic. mai putea sa faca de 0.7p mai mult la paralele si de vreo 0.5p mai mult la barna.

  14. #476
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Asa e si nu stiu de ce nu a facut exercitiul complet, mai ales ca acel element nu era chiar atat de greu.

    Oricum mai bine nu ascultam comentariul americanilor fiindca iar m-am enervat. Auziti ca la individual compus Stela a fost "heavily overscored". Asta e gluma anului.
    Da si mai vine si din partea lui Bart Connor
    Daca Stela a fost overscored la paralele.......
    Mai bine s-ar uita in propria ograda sau la Ferrari
    www.fangymnastics.com

  15. #477
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Gand la gand Ioana...vad ca am postat in acelasi moment
    www.fangymnastics.com

  16. #478
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Gand la gand Ioana...vad ca am postat in acelasi moment

  17. #479
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Rusinica americanilor si GO CHINA! (daca romania nu se poate)

  18. #480
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Si cica nu e o gimnasta foarte "polished". Adica gratioasa, ingrijita in executie. Ce sa spun de parca Johnson e gratioasa

  19. #481
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Si cica nu e o gimnasta foarte "polished". Adica gratioasa, ingrijita in executie. Ce sa spun de parca Johnson e gratioasa
    i-a gresit si varsta.

    e, dar oricum, nu e atat de rau comentariul...totusi am auzit si cativa de "wow", mai ales la aterizarea aia pe un picior. si au mentionat si faptul ca Romania e f buna la barna...ne mentionand nimic de SUA.

  20. #482
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    www.fangymnastics.com

  21. #483
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    http://www.youtube.com/watch?v=Qq8XL...elated&search=
    Cu siguranta l-ati vazut...nu d-asta vi l-am dat ci sa va uitati la al 5-lea comentariu, al lui "delicatecutter".....penibil
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •