View Poll Results: Cand va promova Bihorul In Divizia A??

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Sezonul acesta!!!

    3 42.86%
  • Peste un an!

    2 28.57%
  • Peste 3 sau mai multi ani

    0 0%
  • Niciodata

    2 28.57%
Page 33 of 35 FirstFirst ... 233132333435 LastLast
Results 673 to 693 of 733

Thread: FC Bihor Oradea

  1. #673
    xtremist Ra's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Echipa asta nu as vrea sa promoveze... o asociez cu o echipa a capitalei asa ca nu are rost
    Sa fie meciul de baraj de vina?! Cum sa faci o asemenea asociatie? Vai... am trait s-o aud si pe asta!
    Ce traditie are echipa ta in fotbalul romanesc?
    Inimile noastre canta-n cor,
    F.C Bihor !!!

  2. #674
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de acel meci de baraj, eu sincer nu am nimic cu echipa in sine cat am cu suporterii mascati.
    Ca sa fiu mai concret nu as vrea sa promoveze echipa FC Bihor datorita apropierii a 90% din suporterii acestei echipe fata de clubul din Ghencea.
    Trebuie neaparat sa aibe o traditie si o istorie stufoasa ca sa pot tine cu o echipa la care de altfel merg pe stadion de la 5 ani ???

  3. #675
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    sa fim seriosi si in alte orase sunt f multe persoane care tin cu echipele din capitala chiar daca echipa fanion a judetului joaca in Liga I, ce sa mai zic de orasele unde echipele fanion evolueaza in ligile inferioare! sa nu iimi zici ca in galati nu sunt stelisti, dinamovisti sau rapidisti ca nu cred... suporterii astia de TV tin cu echipa aia doar pt ca face performanta, se uita la meciuri la TV, cumpara un fular si vai ce suporteri infocati sunt, majoritatea pot numara pe degetele unei maini de cate ori au fost al un meci al echipei respective, sunt mari suporteri dar nu stiu anul infiintarii clubului !mie mi-e scarba de acesti oameni care nu sustin echipa locala ci pe cea din capitala
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  4. #676
    xtremist Ra's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Ca sa fiu mai concret nu as vrea sa promoveze echipa FC Bihor datorita apropierii a 90% din suporterii acestei echipe fata de clubul din Ghencea.
    Trebuie neaparat sa aibe o traditie si o istorie stufoasa ca sa pot tine cu o echipa la care de altfel merg pe stadion de la 5 ani ???
    Ne spui asta de parca Oradea ar fi singurul oras stelist, dinamovist sau mai stiu eu ce din tara! NU, exista si la voi si in alte orase dar spre deosebire de alte orase noi nu avem un fan club al acestor echipe! Si noi am auzit la fel despre suporterii vostrii cum ca ar fi simpatizanti ai echipei din Ghencea si lista continua. Nu tot ce zboara se si mananca!
    Cristi, crede-ma ca acum cativa ani cand se juca fotbal si lumea venea la stadion chiar si in liga 3 (fosta C unde se adunau si 15 mii), erau sufletisti suporterii, isi incurajau echipa din primul pana in ultimul minut, dar ceea ce se intampla in fotbalul bihorean a indepartat lumea de la stadion.Cand erau meciuri cu echipe din Bucuresti era "foc si para" pe stadion.Deci la faza cu 90% te inseli, un exemplu sa-ti dau: la meciul UTA-Steaua, mai mult de jumatate din stadion au tinut cu aradenii (eu unu nici nu am mers la meci, nu era meciul echipei mele).
    La treaba cu traditia echipei vroiam sa insinuez faptul ca usor ai stiut sa critici o echipa cu o asemenea glorie din timpuri apuse!
    Inimile noastre canta-n cor,
    F.C Bihor !!!

  5. #677
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ScrIstY View Post
    sa fim seriosi si in alte orase sunt f multe persoane care tin cu echipele din capitala chiar daca echipa fanion a judetului joaca in Liga I, ce sa mai zic de orasele unde echipele fanion evolueaza in ligile inferioare! sa nu iimi zici ca in galati nu sunt stelisti, dinamovisti sau rapidisti ca nu cred... suporterii astia de TV tin cu echipa aia doar pt ca face performanta, se uita la meciuri la TV, cumpara un fular si vai ce suporteri infocati sunt, majoritatea pot numara pe degetele unei maini de cate ori au fost al un meci al echipei respective, sunt mari suporteri dar nu stiu anul infiintarii clubului !mie mi-e scarba de acesti oameni care nu sustin echipa locala ci pe cea din capitala
    Quote Originally Posted by Ra View Post
    Ne spui asta de parca Oradea ar fi singurul oras stelist, dinamovist sau mai stiu eu ce din tara! NU, exista si la voi si in alte orase dar spre deosebire de alte orase noi nu avem un fan club al acestor echipe! Si noi am auzit la fel despre suporterii vostrii cum ca ar fi simpatizanti ai echipei din Ghencea si lista continua. Nu tot ce zboara se si mananca!
    Cristi, crede-ma ca acum cativa ani cand se juca fotbal si lumea venea la stadion chiar si in liga 3 (fosta C unde se adunau si 15 mii), erau sufletisti suporterii, isi incurajau echipa din primul pana in ultimul minut, dar ceea ce se intampla in fotbalul bihorean a indepartat lumea de la stadion.Cand erau meciuri cu echipe din Bucuresti era "foc si para" pe stadion.Deci la faza cu 90% te inseli, un exemplu sa-ti dau: la meciul UTA-Steaua, mai mult de jumatate din stadion au tinut cu aradenii (eu unu nici nu am mers la meci, nu era meciul echipei mele).
    La treaba cu traditia echipei vroiam sa insinuez faptul ca usor ai stiut sa critici o echipa cu o asemenea glorie din timpuri apuse!

    Da se vede ca amandoi confundati lucrurile.. nu zic ca-n Galati nu sunt stelisti, sunt si stelisti si dinamovisti... rapidisti mai putini, da foarte putini din
    ei merg sa sustina pe steaua in Bucuresti, unii din ei nu cunosc unde se localizeaza locatia unde isi joaca meciurile echipa steaua. Sincer mie unu imi ajunge Gloria Buzau in postura asta... SI nu trebuie sa va luati de mine fiindca nu-mi place o anumita echipa a capitalei. Cu intrebari de genul: cu cine sa tin, si ce performante a avut echipa ce o sustii tu ?? nu se poate trai, si sunt intrebari scuzati-mi expresia de tractoristi, in niciun caz de suporteri ai unei echipe. Numai bine da in niciun caz nu-mi doresc sa promovati. Asta e asa simt eu si nu din cauza acelui baraj, daca imi amintesc bine ne-am razbunat cu varf si indesat...

  6. #678
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ra View Post
    Vremea georg, vremea... vant, precipitatii, frig.
    Si fotbalistii au jucat pe un teren acoperit ? Lor nu le-a fost frig, ei nu au avut vant,ploaie ?
    Sa zic ca suporterii sunt ca echipa sau mai bine zis la asa suporteri asa echipa ?

  7. #679
    xtremist Ra's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Galatean draga de peste munti, nu mai spun nimic ca se pare ca tu esti cel care nu a inteles ce am vrut sa spun, decat sa ne invartim in cercuri, mai bine ma opresc aici.
    Hai noroc!
    Inimile noastre canta-n cor,
    F.C Bihor !!!

  8. #680
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Si fotbalistii au jucat pe un teren acoperit ? Lor nu le-a fost frig, ei nu au avut vant,ploaie ?
    Sa zic ca suporterii sunt ca echipa sau mai bine zis la asa suporteri asa echipa ?
    cred ca e invers la asa echipa asa suporteri...
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  9. #681
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    După aproape două luni, FC Bihor II a simțit din nou gustul victoriei. "Roș-albaștrii" au învins cu 3-1 (0-0) Someșul Satu Mare, una dintre echipele bune ale seriei a VI-a, la capătul unei prestații excelente
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  10. #682
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Ariesul Turda-FC Bihor 0:1
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  11. #683
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    FC Bihor -FC Targoviste va fi transmis Duminica de la ora 14 de canalul N24!
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  12. #684
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    FC Bihor Oradea-FC Targoviste 1:0 ! Gol marcat de Cristi Andor! Urmatorul meci se va disputa miercuri in compania echipei FC Caracal!
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  13. #685
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Ei insfarsit, o veste buna, 3 puncte foarte importante in clasament, eu socotesc deja si cele 3 puncte cu echipa din Caracal...

  14. #686
    xtremist Ra's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    ...pe care a urmat-o vestea proasta de la Caracal. Sa vedem ce fac azi baietii cu CFR Timisoara.
    Inimile noastre canta-n cor,
    F.C Bihor !!!

  15. #687
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    FC Bihor Oradea-CFR Timisoara 1:0 ! Gol marcat in min 94 de Opriceana! i-am batut cu greu! asa ratalai n-am mai vazut! Astia ar fi facut si o calugarita sa injure
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  16. #688
    xtremist Ra's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Președintele FC Bihor, Toth Ardelean Alexandru, însoțit de antrenorii Gheorghe Silaghi și Mircea Fodor, a făcut o vizită la Penitenciar luni, 3 decembrie, unde s-au întâlnit cu un fanatic suport al roș-albaștrilor. Sergiu Covaciu (22 de ani) i-a scris președintelui clubului în această toamnă nu mai puțin de cinci scrisori în care îl ruga să-i dăruiască un tricou și un șort roș-albastru, fiind un vechi admirator al FC Bihor.

    "M-am pregătit pentru această vizită încă din 5 noiembrie. M-au impresionat scrisorile tânărului. Deja nu mai puteam să dorm noaptea", a spus Toth. Ziua de 3 decembrie va rămâne cu siguranță pentru mult timp în amintirea tânărului suporter. S-a dovedit că scrisorile și pasiunea pe care a pus-o în ele nu au fost în van. Președintele Toth și antrenorii Silaghi și Fodor l-au vizitat pe Sergiu Covaciu la Penitenciar, unde este condamnat pentru tâlhărie la 5 ani și 2 luni de închisoare. Suporterul roș-albaștrilor a primit din partea clubului tricoul și șortul râvnit, cu numărul 23, același cu cel purtat de Bogdan Vrăjitoarea în perioada în care FC Bihor a promovat și a jucat un an de zile în Divizia A, o minge semnată de toți jucătorii și un fanion cu echipa sa iubită. Cu lacrimi în ochi, Sergiu a vorbit despre perioada în care era alături de FC Bihor meci de meci. "Sunt suporter încă din anii în care jucam în Divizia C. Mergeam în deplasări la echipe de care nu auzim pe atunci, Minerul Motru, Arieșul Turda. Sper ca în curând să ajungem acolo unde ne e locul, în Liga Națională".
    Președintele Toth Ardelean Alexandru i-a mulțumit suporterului pentru scrisorile primite. "La câte scrisori am primit s-a adeverit faptul că este un mare fan FC Bihor și mi-aș dori ca toți cei care vor veni la stadion să aibă în suflet bucuria pe care o are acest suporter", a spus Toth. Antrenorul echipei, Gheorghe Silaghi, a fost de aceeași părere cu președintele. "Am întâlnit aici un suporter mai mare decât sunt mulți afară".

    sursa contrastonline (http://www.sportbihorean.ro/content....&news_id=10418)


    Sesche esti unul de-al nostru'! Mereu vei fi!
    Inimile noastre canta-n cor,
    F.C Bihor !!!

  17. #689
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    vad ca n-a mai postat nimeni de anul trecut! asa ca ...
    Încă o victimă pentru FC Bihor
    DEBRECEN - FC Bihor nu mai are probleme nici cu echipele din Liga a II-a maghiară. Astăzi, orădenii au învins cu 3-1 (3-1) echipa Jaszbereny, care ocupă locul cinci în liga secundă.
    Încă o victimă pentru FC Bihor
    Seria golurilor a fost deschisă de maghiarul Nagy '15, urmat de R. Radu '21 și Gongolea '42, adversarii reușind să reducă din diferență printr-un gol din lovitură liberă. Antrenorul Gheorghe Silaghi a început meciul în formula Fildan - Țârcă, Gongolea, Muscă, Lorincz - Mihu, A. Achim, Andor - R. Radu, Nagy, C. Bucur. După pauză au mai intrat Cosma, Ambruș, Pocian, Miheș, Novak, Szeleș, Abel Baldez și Garcia Lopez. Dintre stranierii testați în aceste meciuri, doar fundașul Baldez și atacantul Nagy ar putea fi transferați la FCB, în funcție de pretențiile lor financiare. Mijlocașul Garcia Lopez va face cale întoarsă, iar atacantul Victor De Ron Rinon Ayron nu a mai venit. Mai vechilor accidentați li s-a adăugat portarul Lipitor și atacantul Lukacs, ultimul suferind o entorsă. Sâmbătă, la ora 12, FC Bihor întâlnește Baktaloranthaza, locul 8 în Liga a II-a maghiară, după care va reveni la Oradea.

    La echipa maghiară a evoluat și ex-orădeanul Fele Sandor (29 de ani).
    sursa bihon.ro
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  18. #690
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Interesant de citit vesti bune.
    Si care ste atmosfera la club ? Care este sprijinul autoritatilor locale si a suporterilor ?
    Poate echipa sa ia pieptis promovarea sau este inca prea cruda pentru aceasta misiune ?

  19. #691
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    din cate stiu eu atmosfera la club e buna, autoritatile locale se implica cat de cat dar nu arunca cu bani in echipa, tot e mai bine decat in satu mare unde au lasat echipa sa se desfiinteze! In rest de suporteri nush ce sa zic, vor fi prezenti in tribune multi iar rebelii oradeni vor face galerie echipei in continuare
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  20. #692
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Sa dea Dumnezeu sa fie asa si Bihorul sa revina acolo unde ii este locul in prima liga !

  21. #693
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    georg40 daca totul merge bine in sezonul urmator sper sa ne batem pt promovare!
    Conducerile FC Bihor Oradea și Gloria Bistrița au ajuns, duminică, la o înțelegere pentru transferul lui Sebastian Achim la echipa din Liga I. "Pretențiile avute în momentul în care l-am lăsat pe jucător să plece în pregătiri cu Bistrița ne-au fost respectate. În schimbul lui Sebi Achim, Gloria Bistrița ne va achita, în două rate, suma de 80.000 de euro plus TVA", a declarat Alexandru Toth Ardelean, președintele FC Bihor.
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •