Page 21 of 259 FirstFirst ... 1119202122233171121 ... LastLast
Results 421 to 441 of 5437

Thread: Site-ul onlinesport.ro

  1. #421
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Inca una, tovarasi. E calda. Priviti ora actualizarii si priviti din 294 de voturi cate are Gica Popescu. Eu zic ca putem sarbatori alungarea Nasului. Sau nu?
    La breaking news, in dreapta, uitati-va cate voturi are Gica Popescu. CATEGORICA victorie!
    Ce vezi acolo era avancronica alegerilor, facuta duminica noapte. Citeste si tu atent.

    Acolo scrie ca sunt 294 de voturi, maxim 100 pentru Popescu. Unde e problema?

  2. #422
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Eu vad 1000 pt Popescu

  3. #423
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Hm, ciudat asa e. Oricum titlul a fost modificat.

  4. #424
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    El Greco, nu te supara. E bine ca vad eu, sau altul repede. Nu de alta, dar am vazut ca si TV Sport va citeaza ca sursa. Asta nu e rau, dar nu vrem sa ne facem de ras...
    Deci: foame mare, de litere. E vorba de ce a PUS Dan "Bursucu'" Petrescu in legatura cu PUSTUL de la ferefe.

    Last edit
    Ceva de sperial, dom'le! Hai, ca intind coarda.
    Attached Images Attached Images

  5. #425
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Daca citeaza TV Sport eu zic ca e de bine. Daca se intelege ideea, inseamna ca scopul e atins. La cate a dat onlinesport azi fiind mereu primul eu zic ca e scuzabil. Au fost acolo niste greseli, printre care un "l-a" scris legat (pe asta nu l-ai vazut , asta este jurnalismul online. E bine ca se poate corecta. Daca din 10 articole si peste 20.000 de semne cate au fost scrise azi au aparut 2 greseli, mi se pare un procentaj rezonabil. A fost mult live, totul a fost in timp real...

    Aia cu "sperialul" e tare.

    Ca de obicei, multumesc ca semnalati. La urma urmei incercam sa facem ceva pentru voi si vezi ca mereu sugestiile voastre sunt luate in seama.

    Ce anume a citat Tv Sport?

  6. #426
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Era ceva pe scrot... pardon, pe scroll. Nu mai stiu despre ce era vorba. O stire aparuta duminica.
    Normal ca imi scapa unele, pentru ca nu am stat sa citesc tot. De astea ce zici? Sunt cateva intr-un singur articol:
    "a ramas in functie linitit"
    "topul Bilboard" ar trebui sa fi Billboard
    "prea blzat, Nasu'"
    "victorie covasitare" anuntata de "rezultatul fnal"
    Poate mai sunt si altele, nu stiu. Nu zic ca cine a scris articolul e agramat sau ca nu stie a buchisi. Eu vreau sa spun ca ar trebui periate mai bine articolele astea.
    Attached Images Attached Images
    • File Type: jpg 1.jpg (23.8 KB, 10 views)
    • File Type: jpg 2.jpg (61.8 KB, 13 views)
    • File Type: jpg 3.jpg (30.3 KB, 7 views)

  7. #427
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Era ceva pe scrot... pardon, pe scroll. Nu mai stiu despre ce era vorba. O stire aparuta duminica.
    era vorba de plecarea lui niculae in grecia
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #428
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Da. Asa e, d3d3. Plecarea rapidistului la greci. Pe mine m-a interesat mai mult sursa decat stirea.

  9. #429
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Prima pagina:
    Asesot a pierdut marti seara meciul cu Azovmas Mariupol, decisiv pentru calificarea din grupele EuroCup. Romanieii aveau nevoie de o victorie la 12 puncte, insa au fost invinsi cu 77-69.

    Aceleasi greseli si in articolul detaliat: http://www.onlinesport.ro/sport/spor...&viewItem=6742
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #430
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    O.. mica precizare...
    Gabriel Garcia Marquez e ... Marquez, nu Marques

    http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...&viewItem=6731
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #431
    incepator
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Thumbs down Am jucat cu Coasta de Azur?

    Sunteti niste adevarati profesionisti. Atat de buni incat nu stiti nici pe ce lume traiti. D-le Eduard Ranghiuc, te rog sa pui mana (probabil pt prima oara in viata) pe un atlas de geografie. Ca rad si copiii de clasa a cincea de tine (daca nu cumva esti unul dintre ei)! Citez intocmai din articol:

    "Saltul Romaniei se datoreaza victoriei din amicalul cu Nigeria. Un succes si cu Coasta de Azur ne-ar fi dus si mai sus."

    Cred ca nu mai e necesar nici un comentariu (Oricum, la cum joaca ai nostri, cred ca i-ar bate si selectionata Coastei de Azur, ba chiar si cea a firmei de ciocolata Cote d'Or, nu numai Coasta de Fildes). Sper sa-mi citeasca cineva mesajul si sa-i dea d-lui Ranghiuc. Oricum, pt intreaga echipa Onlinesport

  12. #432
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Bine Mihaie am retinut ideea.

  13. #433
    incepator
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Aveti totusi o calitate...Sunteti prompti!

    E bine ca ati corectat greseala pana s-o vada si altii. N-ar fi rau sa fiti mai atenti de la inceput! Stiti, are si jurnalismul normele sale, chiar daca il facem pe Internet...

  14. #434
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Asa e, dar mai scapa. Totusi, ai aflat prima oara de la onlinesport de clasamentul fifa dat publicitatii azi, nu?

  15. #435
    incepator
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Da, e adevarat. Acuma, nu mi-o lua in nume de rau. N-am nimic personal cu voi, dar totusi...De unde si pana unde Coasta de Azur? Oricum, scuze daca am fost prea dur. Imi lipseste cu desavarsire umorul cand vad asemenea greseli (ce-i drept, odata am gasit una asemanatoare - nu chiar asa de mare - chiar la CNN. Sa nu mai vorbim de posturile TV si siteurile din Romania...)Pana acum nu am semnalat nici una, dar asta era deja prea de tot. Mult succes in ceea ce faceti si, de ce nu, putin mai multa documentare n-ar strica!

  16. #436
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Crezi ca cineva din ROmania nu stia ca e Coasta de Fildes? Se ganda omul la vacante si a scris Azur. Se intampla asta. Apuca-te sa scrii constant si o sa vezi cum apar greselile astea aparent enexplicabile. Functionarea creierului e ciudata si nebanuita.

    Stii care e problema? Onlinesport e un site care se vrea foarte aproape de cititorii sai. O demonstreaza multe. De aia ma deranjeaza cand cititorii ataca dur Onlinesport. Pentru ca din partea noastra exista mai mult...

  17. #437
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de atacuri, oamenii vor probabil niste standarde mai bune de calitate.
    Oricum felicitari ca ati pus numele autorilor articolelor. Era si cazul!

  18. #438
    senior Onlinesport vrea parerea voastra's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Romania
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Asa e, standardul se vrea mereu mai ridicat.

    Ba unele semnalizari de greseli sunt atacuri, sunt scrise dur.

  19. #439
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    asta e, viata-i dura pt. unii. Luati si voi ce-i bun de-aici, reparati greselile si tot inainte Noi o sa continuam sa "semnalam" voi trebuie decat sa fiti deschisi si sa reparati....win-win situation
    ...always look on the bright side of life...

  20. #440
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihairusu
    Sunteti niste adevarati profesionisti. Atat de buni incat nu stiti nici pe ce lume traiti. D-le Eduard Ranghiuc, te rog sa pui mana (probabil pt prima oara in viata) pe un atlas de geografie. Ca rad si copiii de clasa a cincea de tine (daca nu cumva esti unul dintre ei)! Citez intocmai din articol:

    "Saltul Romaniei se datoreaza victoriei din amicalul cu Nigeria. Un succes si cu Coasta de Azur ne-ar fi dus si mai sus."

    Cred ca nu mai e necesar nici un comentariu (Oricum, la cum joaca ai nostri, cred ca i-ar bate si selectionata Coastei de Azur, ba chiar si cea a firmei de ciocolata Cote d'Or, nu numai Coasta de Fildes). Sper sa-mi citeasca cineva mesajul si sa-i dea d-lui Ranghiuc. Oricum, pt intreaga echipa Onlinesport
    mihairusu, singura mea contributie la articol este link-ul de la "Iata clasamentul complet furnizat de FIFA pe 23 noiembrie". De altfel, nici afirmatia "Saltul Romaniei se datoreaza victoriei din amicalul cu Nigeria" nu e tocmai adevarata.

  21. #441
    incepator
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Pentru Edgar - Scuze daca te-am insultat. Am crezut, cum era si natural, ca tu esti autorul articolului, din moment ce l-ai semnat. Daca nu e asa, imi pare rau.
    Pentru El Greco - Las-o mai moale cu atacuri, duritati si alte chestii. Din moment ce faci o activitate destinata publicului larg, trebuie sa-ti asumi si criticile, chiar daca sunt dure. Despre faza cu romanii care stiu toti de Coasta de Fildes, ai fi surprins...Unii nu stiu nici de Suedia. Iar psihologia o poti tine pt tine. Una e sa faci o emisiune live, alta e sa scrii pe forum si alta e sa publici o stire, chiar daca o faci pe Internet, si s-o tii cateva ore cu greseala in ea. Si, in fine, ca vreti sa fiti aproape de cititori, ca exista mai mult...Astea sunt clisee pe care le-am auzit de n ori. Ideea e s-o demonstrati (cum ai facut cand ai corectat stirea). Nu faceti nici voi chiar munca de voluntariat, nu te supara! Nu sunt nici "forumist", nici carcotas profesionist, asa ca din punctul meu de vedere discutia pe tema asta s-a terminat aici.
    Va urez succes in continuare!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •