Page 156 of 259 FirstFirst ... 56106146154155156157158166206256 ... LastLast
Results 3,256 to 3,276 of 5437

Thread: Site-ul onlinesport.ro

  1. #3256
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Din cateva sute de stiri in ultimele zile nimanui nu i se par tote perfecte.

  2. #3257
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nu raspunde nimeni la tigani nu? Am scris eu un e-mail alora de la Telegraph dupa articolul cu Urziceni in care defaimau Romania si nu mi-a raspuns ala. Nu ii intereseaza, sunt niste labagii.
    Tu raspunzi la toate e-mailurile care se trimit pe adesa redactiei OLS? Ma indoiesc.
    Mai ales la emailurile care au un cuvant englez din 4 litere in el?

    btw, mai ai textul ce l-ai trimis la englezi? e mare deranj daca-l vedem si noi?
    beleafer

  3. #3258
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Tu raspunzi la toate e-mailurile care se trimit pe adesa redactiei OLS? Ma indoiesc.
    Mai ales la emailurile care au un cuvant englez din 4 litere in el?

    btw, mai ai textul ce l-ai trimis la englezi? e mare deranj daca-l vedem si noi?
    Textul pentru englezi a fost foarte finut, dar aia spuneam ca nu merita sa scrii finut. Il caut daca tii si il pun.

    Da, raspund la toate indiferent si la final pun cu stima.Tocmai am primit unmail legat de capetele in gura, am raspuns.

  4. #3259
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    On 24/02/2010 10:41 PM, Vadim Cusnarencu wrote:

    > Dear Dan,
    > Dear Daily Mirros,
    >
    > My name is Vadim Cusnarencu, I work for the biggest Romanian sports online newspaper, onlinesport.ro. As you probably know, Dan, you made a serious mistake (or not?) before the first game between Liverpool and Unirea Urziceni. You've spelled our team name as 'Urinea" - from the English word 'urine".
    >
    > Unfortunately this is not a war on the sports field, but a war in the press, which is not nice because it can raise adversities between the fans.
    >
    I think what you had started it's not nice at all. Sports is sports, it supposes a lot of qualities. This kind of 'war' is bad for sports and not only.
    >
    > I don't know if you traveled in Romania, but you took your freedom to 'piss' not only on Unirea fans (that are very few), but also on Romania.

    > Best regards,
    > Vadim Cusnarencu
    > onlinesport.ro

  5. #3260
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    vadime, in ultima vreme am vazut pe homepage: http://www.onlinesport.ro/stiri/teni...te-o-idila.htm
    Ce are stirea asta? Fata il admira sincer pe Nadal. Sau trebuie sa explicam ce inseamna a gratula?

  6. #3261
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    fata asta bate spre t***a. l-a mai admirat si pe incrucisatorul roddick, ii ia pe rand cre-ca...

  7. #3262
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nu raspunde nimeni la tigani nu? Am scris eu un e-mail alora de la Telegraph dupa articolul cu Urziceni in care defaimau Romania si nu mi-a raspuns ala. Nu ii intereseaza, sunt niste labagii.
    Am citit si eu prima varianta cu indemnul la "exprimarea nemultumirii" fata de Blick si mi s-a parut precut i s-a parut si lui Tyler. Nu vrem sa parem cum ne-au descris aia, dar suntem indemnati la a-i gratula duios.
    Apoi daca le scriem frumos si nu ne raspund e treaba lor. Noi nici nu ar trebui sa ne batem capul cu perceptia unora despre tara noastra. Cine vrea sa cunoasca cu adevarat o tara, vine si o viziteaza, se informeaza corect samd, nu o sa stea nimeni sa citeasca ce zice Blick, Mirrors sau mai stiu eu ce ziar ce cauta ineditul, ca sa nu zic scandalul. Nici mie si nici lui Gheorghita care a mai citit articolul lui Blick nu i-a picat bine, dar asta nu inseamna ca ne apucam sa le scriem injuraturi. Ei au venit si au pozat chiar din Romania. Ar trebui sa avem grija sa dispara aceste peisaje decat sa facem urat la poze.
    Sa stii ca nu numai tabloidul britanic a scris urinea, am vazut in vara aceasta pe eurosport aceeasi denumire.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  8. #3263
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Becali s-a dat balena (!!!) cu o masina second hand

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...econd-hand.htm

    =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )

  9. #3264
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Ce are stirea asta? Fata il admira sincer pe Nadal. Sau trebuie sa explicam ce inseamna a gratula?
    Tehnic, n-are nimica. Dar din punct de vedere al continutului este o pseudo-stire.
    beleafer

  10. #3265
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nadal si Sarapova au fani, fanii citesc. Nu e vorba despre prietena sotiei lui Federer, de exemplu. E vorba de doi jucatori de tenis cu multi, multi fani. Stirea a avut peste 1500 de accesari, a fost citita, a fost decenta.

  11. #3266
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    vadime, si articolele de pe cancan au mii de vizualizari
    spre deosebire de cancan, voi ati fost decenti. corect

  12. #3267
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Tehnic, n-are nimica. Dar din punct de vedere al continutului este o pseudo-stire.
    Pai hai sa vedem ce poate fi o stire si ce nu? Avem in fata doi mari campioni, si unul dintre ei se exprima public despre celalalt. Este o situatie mai rar intalnita ca jucatorii sa vorbeasca despre ei in afara arenei. Plus de asta din stire mai aflam ca Sarapova si-a reluat antrenamentele pentru sezonul asiatic de toamna. Nu stiu de unde pana unde asemanari cu cancan (asa cum vad mai jos) sau alte publicatii de scandal. Aici avem o stire sportiva, decenta.

  13. #3268
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    vadime, si articolele de pe cancan au mii de vizualizari
    spre deosebire de cancan, voi ati fost decenti. corect
    Nu stiu ce e ala can can, da-mi un exemplu sau o definitie a genului.

  14. #3269
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Hmmmm... este o stire de genul ala cand pe vremea lu ceasca, radio Romania 1 (mai tarziu numit Radio Actualitati) il trimitea pe Ilie Dobre in Herastrau sa faca un reportaj "in direct" despre cum au inflorit salcamii si magnolia

    Federer a spus in conferinta de presa ca la ora meciului va fi la cumparaturi si nu se va uita la finala si spera ca Nadal sa invinga. Apoi a recunoscut ca a jucat prost. Nole la sf semifinalei a spus ca a avut noroc. Toate astea in acceptiunea dvs ar trebui sa mai fie vor 3-4 stiri senzationale, nu?
    Nu, domnule, o afirmatie banala nu se transforma intr-o stire, ci intr-o pseudo-stire. Nu crezi ca toti jucatorii si-au reluat antrenamentele? cand faci o stire sa ne anunti ca si Hanescu ori Penneta si-au reluat antrenamentele. Astea sunt fapte normale, care, in mod normal, nu fac subiectul unei stiri.
    beleafer

  15. #3270
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Pai hai sa vedem ce poate fi o stire si ce nu? Avem in fata doi mari campioni, si unul dintre ei se exprima public despre celalalt. Este o situatie mai rar intalnita ca jucatorii sa vorbeasca despre ei in afara arenei. Plus de asta din stire mai aflam ca Sarapova si-a reluat antrenamentele pentru sezonul asiatic de toamna. Nu stiu de unde pana unde asemanari cu cancan (asa cum vad mai jos) sau alte publicatii de scandal. Aici avem o stire sportiva, decenta.
    E mai rar poate pentru tine. Uite ce zice Djokovic dupa finala de la US Open despre Nadal " This is one of the matches where the opponent plays better than you, and you just have to congratulate him and tell him, ‘You're better’ ". Or fi homosexuali? Daca Sharapova il lauda pe Nadal, clar iese o idila, deci daca il lauda Djokovic, dupa mintea voastra putem sa credem ca poate o iesi o idila si intre astia doi. Dupa finala feminina de la US Open, Clijsters a vorbit foarte frumos despre Zvonareva, astea or fi lesbiene?
    PS: N-am idee cine a scris stirea cu idila, ca pe aici obiceiul e ca lumea sa nu prea semneze stirile, dar Sharapova are o relatie cu Sasha Vujacic (LA Lakers), in timp ce Nadal umbla cu Isca lui de cand lumea si pamantul.
    PS2: Aici aveti stire cu sportivi, gen CanCan.
    Last edited by Val; 16th September 2010 at 20:55.

  16. #3271
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nu stiu ce e ala can can, da-mi un exemplu sau o definitie a genului.
    Vrei sa-ti dau niste link-uri cu stiri de pe site-ul tau in care sunt luate declaratii din CanCan? Daca nu ai auzit de asa ceva, e grav, inseamna ca nu ai idee ce se intampla pe site-ul tau.

  17. #3272
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    a cui clona esti ma? da-te-n fapt

    p.s. nu va mai luati de cancan, e ziar onorabil :p

  18. #3273
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post
    a cui clona esti ma? da-te-n fapt

    p.s. nu va mai luati de cancan, e ziar onorabil :p
    Sunt clona lui Moorea si a lui Tahaa. Dar sa nu deviem de la subiect.

  19. #3274
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bora Bora View Post
    Vrei sa-ti dau niste link-uri cu stiri de pe site-ul tau in care sunt luate declaratii din CanCan? Daca nu ai auzit de asa ceva, e grav, inseamna ca nu ai idee ce se intampla pe site-ul tau.
    Sigur ca stiu ca mai avem declaratii din can can. Relansat vorbea insa de genul de presa can can. Daca iei declaratii din ziarul can can nu inseamna ca faci rpesa de can can...

  20. #3275
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Bora Bora mie imi da la calcule ca ai fi clona acestui user:

    http://www.onlinesport.ro/forum/memb...etinfo&u=26284

  21. #3276
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Bora Bora mie imi da la calcule ca ai fi clona acestui user:

    http://www.onlinesport.ro/forum/memb...etinfo&u=26284
    Calculasi bine. Iau vreun ban sau unesti conturile? Ca sa stiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •