Page 38 of 40 FirstFirst ... 283637383940 LastLast
Results 778 to 798 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #778
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Miril, nu pleca/ Hai ramai in tara ta!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  2. #779
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ce vrei sa ti dau o...consultanta? La caini, nu ma pricep. Acolo-i Bancaru, conferentiar.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #780
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    e plina tara de ,,materie prima".
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #781
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    O sa deschid un cabinet de tele...consultanta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #782
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgemp View Post


    Bancarii au pierdut astăzi cu Otopeni meritat, pe fondul unui meci dubios
    Eu ca eu...dar ce ne facem cu acest tanar care a vazut cam acelasi lucru..... Fii atent cum facem:il tai de la suc pe George (prea virulent,n-are nici probe,are paru' mare.... )si mai pui la mine o bere (recunosc,am glumit...am zis si io asa..he-he-he.....am vrut sa ma joc cu voi.... )

    Cam asta,sponsore...... Noapte buna !!!!
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  6. #783
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mai ai o sansa. Eu sunt...pensionar si nu stiu de glume, mai ales daca sunt bune. (Si) La o bere.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #784
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Știe O. ..nu zic ca se uita de glume hai si plafaru..poate si eu
    Dar nu-mi ia nimeni sucul b-( si meciul chiar a fost dubios (inafara de Popescu si Radek)

  8. #785
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu zic ca alte comentarii sunt de prisos. Cele ale lui Dog au fost de prinos. Sumudica nu e antrenor care sa stie inca cu blatul. Ce-i drept i-a picat fisa ca trebuie sa il bage pe Panc, aici nu ai nevoie sa incerci ceva, Panc e prost oricum. Culmea e ca in tribune erau din cei care regretau absenta lui Costescu. Sau a jucat? Atunci ii regretau prezenta. Sincer sa fiu echipa asta nu imi spune nimic. Ma refer la componenta. Frangu, Stan, Popescu, etc. Altamir este un idiot. Nu imi dau seama cu cine l-a facut ma-sa de a iesit negru. Astia cu diferenta mari de nuanta intre dosul palmei si palma se misca bine de cele mai multe ori. Un lucru e cert, Progresul nu prea a avut noroc la negri. La bani, poate, dar si aici s-a bagat in fata Gino. Care acum... numai in pielea lui sa nu ajungi. Tocmai cand se pensionase omul si se gandea ca poate cheltui linistit banii stransi cu truda si amar in 2 ani.
    Probabil ca pe filiera CANEM PER SEMPRE, adica Ciobotariu, am luat punctele de la Dinamo 2. De la Otopeni va lua puncte Dinamo 1. Normal ca oricine prefera o echipa supusa si docila, capabila oricand sa dovedeasca loialitate. Dansam pe sarma si nu pot spune decat ca sper sa le iasa ploile ca altfel... desi mai avem nevoie de un singur punct (cred).

  9. #786
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sa nu uit. Pentru unii dau si consultatii. Nu spun ce fel.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #787
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Tentativă de mituire a unor jucători de la Dunărea Galați Marian Căpățînă GSP

    Jucătorul Marius Neculai susține că a fost sunat și i s-a propus o sumă de bani pentru a mai convnge alți coechipieri și să piardă meciul cu Progresul, disputat miercuri.

    Președintele de la FCM Dunărea Galați a declarat ieri că a sesizat Procuratura, după ce unul dintre jucătorii săi a fost contactat telefonic și i s-a propus să piardă meciul de miercuri, cu Progresul București, în schimbul unei sume de bani. Partida Dunărea Galați - Progresul, din seria I a ligii secunde, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

    "Jucătorul Marius Neculai a fost sunat marți seară de Adrian Teodorescu, un personaj cunoscut în lumea fotbalului din liga a doua. Acesta i-a promis o sumă mare de bani dacă va mai convinge încă doi-trei coechipieri să joace pentru a pierde meciul. Suma urma să fie stabilită a doua zi, în funcție de câți jucători ar fi fost implicați. Fotbalistul nostru l-a anunțat imediat pe antrenorul secund Sorin Burloiu. A doua zi Teodorescu l-a sunat din nou, dar Marius Neculai nu i-a mai rspuns la telefon. Apelurile exista în lista convorbirilor din telefonul jucătorului nostru. Astăzi am fost la Procuratură, împreună cu jucătorul. De asemenea, am sesizat și federația", a declarat Auraș Brașoveanu.

    Adrian Teodorescu, fost jucător și apoi vicepreședinte la Dunărea, spune cã totul este o invenție a lui Brașoveanu, cu care se află în conflict încă de pe vremea cînd erau coechipieri la formația gălățeană. "Nu l-am sunat, nu am vorbit cu acest Neculai, nici măcar nu ne cunoaștem. Brașoveanu încearcă să fie mediatizat prin orice mijloace, probabil se teme de mine, pentru că l-am amenințat că în curînd o să-i iau locul la Dunărea. Noi ne aflăm în conflict de aproape zece ani, de cînd jucam împreună la Dunărea. Eu l-am dat afară de la echipă cînd am fost vicepreședinte la club și el acum se răzbună cu invenții. Dacă se va dovedi că eu i-am sunat jucătorul, mă împușc", a declarat Teodorescu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #788
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ce iteresant. SI ce legatura sau implicare are cineva de la noi? Poate as scapam si de Dodu. Ar fi bine.

  12. #789
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Completare de la Ev Z:

    O casă de pariuri a premiat corectitudinea gazdelor!

    Oficialii de la FC Progresul se disociază de Teodorescu, fost oficial la Dunărea. „Singurul Teodorescu pe care-l cunosc este solistul trupei Taxi“, susține Horațiu Ciornei, director de imagine la clubul din Parcul cu Platani.

    Unul dintre jucătorii Dunării Galați pretinde că un reprezentant al agenției de pariuri Stanleybet i-a vizitat în vestiar înaintea meciului cu Progresul și le-a propus 10.000 de lei pentru a juca „pe bune“.

    Motivul? Până ca meciul să fie blocat la casele de pariuri se mizaseră sume uriașe pe victoria bucureștenilor (pronosticul 2 avea inițial o cotă de 2,15/1), care ar fi ruinat casele de pariuri! Prima de victorie a dunărenilor a fost de 600 de lei la acest joc, astfel că bonusul oferit de reprezentantul casei de pariuri a fost binevenit. Cei de la Stanleybet explică: „Decizia blocării partidei de la Galați a fost luată la Liverpool, unde este sediul central. Când se pariază sume foarte mari pe un meci, atunci acesta este blocat“.

    OMUL-CHEIE

    Teodorescu: „Mă împușc pe stadion!“

    Adrian Teodorescu, acuzat că a vrut să pună la cale blatul de la Galați, are un trecut tumultuos. Teodorescu s-a „remarcat“ prin mai multe tentative de a aranja meciuri din ligile inferioare, fiind dovedit și exclus pe viață din activitatea sportivă. „Dacă se confirmă că am discutat cu acel jucător la telefon, promit să mă împușc pe stadionul Dunărea!“, ne-a declarat ieri Teodorescu. (Octavian Cojocaru)
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #790
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asta nu inseamna ca suntem noi implicati cu ceva, noi ca si club. Desi nu m-ar mira, la cum s-au plimbat punctele... ziceai ca-s paduchi.

  14. #791
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    cica plecasem la meci. mi-a venit ideea sa cumpar gazeta din statie

    maine, care va sa zica....

  15. #792
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Liga a 2-a, etapa 31: Progresul - Concordia 3-0 / Aproape scăpați

    Progresul a învins azi Concordia, și este aproape scăpat de grijile retrogradării

    Progresul a învins azi echipa din Chiajna, după un joc bun, cu multe ocazii, pentru bancari.Nici cei de la Chiajna n-au fost chiar ,,invizibili”, ei făcând-l pe Popescu remarcat, portarul bancar apărând și azi foarte bine.Primul gol a fost marcat de Csaba Borbely, chiar în minutul 5, când cei de la Chiajna încă nu se dezmeticiseră bine.Chiar când era aproape pauză, Daniel Costescu duce scorul la 2-0.În minutul 74, Daniel Costescu este faultat în careul oaspeților și obține o lovitură de la 11 metri, care este executată de Angel Rios.După un șut puternic, Rios duce scorul la 3-0.
    Cei de la Concordia nu au suferit doar înfrângerea, ci au fost și furați, cineva întrând în vestiarul lor după pauză și furând câteva obiecte personale ale jucătorilor.
    Progresul - 1.Cristian Popescu - 24.Cornel Dobre, 3.Dănuț Șomcherechi - căpitan, 32.Radek Oprsal, 17.Valentin Sandu, 24.Mihăiță Gheorghe, 30.Roberto Iancu, 19.Daniel Costescu, 21.Liviu Băjenaru, 8.Alexandru Stan, 9.Csaba Borbely.
    Rezerve: 12.Radu Sărdescu, 18.Ciprian Stanciu, 2.Alexandru Frangu, 26.Altamir Heitor Martins, 6.Angel Rios, 5.Mihai Panc, 11.Marius Ene.
    Antrenor: Marius Șumidică.

    Concordia - 12.Marius Toma - 11.Dragoș Patru - căpitan, 4.Dragoș Ciolca, 3.Ionuț Nae, 14.Sorin Bugiu, 8.Liviu Antal, 5.George Davragiu, 7.Cristian Lupuț, 10.Vasile Chindaru, 9.Daniel Banaru, 18.George Pena.
    Rezerve: 82.Florin Niță, 2.Aurelian Dumitru, 17.Boris Keca, 20.Fănel Nofitovici, 6.Iulian Mamele, 19.Ștefan Pop, 16.Cătălin Blindu.
    Antrenor: Bolborea Dumitru.
    Arbitru: Mihai Prodan (Satu Mare)
    Asistenți: Mihai Artene (Vaslui), Daniel Hulubei (Vaslui), Dragoș Istrate (București).
    Observatori: Haralambie Meregiu (Tulcea).
    Detalii
    Vreme: Senin, 24 C.
    Spectatori: 300.
    Jucătorul meciului: Daniel Costescu.

    După acest meci, Progresul rămâne pe locul 12, dar are 40 de puncte, iar Concordia se clasează în continuare pe 5 cu 51 de puncte.
    Progresul va juca următorul meci în deplasare, la Focșani, în timp ce Concordia va juca acasă cu Săcele.
    Last edited by georgemp; 11th May 2008 at 23:12.

  16. #793
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    cat v-a dat netoiu ca sa le dati meciul celor de la otopeni?!!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  17. #794
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Noua nu ne-a dat nimic ca-i am fi dat una peste bot, ca la patru...pezi. Te-ai gasit sa iei rolul lui Basescu, p'aci? Vezi ca nu impartasim obiectivitatea ta, dar din alte motive decat iti inchipui.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #795
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    cred ca raspunsul corect era: ne-a dat 3p cu dinamo2 ....si uite asa promoveaza "cine trebuie".
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  19. #796
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Trebuia sa ne bateti la Ploiesti. N-ati vrut sau n-ati putut, nu mai conteaza. Lasa ca intrati la anul daca aveti valoare. Oricum, nu erati pregatiti, valoric, sa promovati. Vezi esecul lamentabil de la Sacele. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #797
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asta il chinuia pe Gabriel la ora aia. Am vandut meciul cu Otopeni, este clar, dar ce nu imi este mie clar e de ce nu a castigat Petrolul alte meciuri. Nu cu noi a pierdut promovarea Petrolul care, apropo, as fi vrut sa promoveze. Este o echipa simpatica. Vor trebui sa se multumeasca in divizia B. In fiecare an la promovare mai e si un hibrid aparut de pe te miri unde care ori vinde locul ori se duce sa vanda in divizia A. Anul viitor va fi Otopeniul. Nu vad de unde vor scoate ei bani sa ramana in A. De la primarie? Imi vine sa rad. Gabriel, stai linistit ca ii poti vedea in Ploiesti la meciurile de acasa.
    In alta ordine de idei te astept, in alta parte, cu un raspuns legat de iesirea lui Basescu. A cata? Baga ochiul...

  21. #798
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Gabriel, du-te ma de-aici, tu nu vezi ca esti derutat? Echipa ta joaca in divizia C si se cheama CSM Ploiesti. Ce Petrolul? Sau esti unul din fanii lui Bercea? Pe cine mai reprezinta Petrolul acum? De ce sa promoveze? La anul o sa promoveze CSM-ul si aceea este echipa pe care o vor sustine toti ploiestenii. Cu exceptia ta, desigur.

    Revenind la echipa MEA, am vazut ultimele doua meciuri intr-o companie selecta. Echipa incepe sa miste, dar cu Otopeniul se pare ca a fost blat facut la pauza, iar cu Chiajna eu nu m-as grabi sa-i laud prea tare pentru ca ilfovenii nu s-au prea intrebuintat. Oricum, un castig cert sunt: portarul cel nou, nr. 21 Bajenaru si nr.8. al carui nume imi scapa. De cand n-am mai fost eu la meciuri, s-a schimbat toata echipa.. dar o schimbare inspre bine, macar jucatorii actuali au scapat de blazarea si "jena" cu care "marile vedete" cu care am inceput sezonul jucau meci de meci.. unde esti tu Alin-Alin, vreau sa zic Ilin-Ilin..
    Last edited by miril; 13th May 2008 at 14:50.
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]București[/COLOR][/B] !!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •