Page 30 of 40 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 610 to 630 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #610
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Bronic. Asa e acum. Pe vremea lui Bronec erau ce care asigurau "paza" in Ghencea. ce abuzuri faceau pe vremea aia... Am asistat la un meci Steaua - National, cand i-am batut acolo (ce vremuri...) si a intrat un suporter pe teren. Sau poate nu era simplu suporter, cert este ca a luat o bataie...

  2. #611
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Vad ca nimeni nu stie cine a fost jucatorul cu ratarea campionatului. Asa, de...statistica, daca nu de altceva. Sa fim si noi primi la ceva.
    cu mare probabilitate, nr 11, ene.

    nu am inteles nimic cand a citit crainicul echipele, eram in tribuna. culmea e ca atunci cand acelasi crainic ne-a dat binetze eram pe langa taolete p-acolosha si l-am auzit perfect. mai trebuie lucrat si la amplasarea boxelor, pe langa alte probleme mult mai importante. din acest motiv nu am stiut cine sunt cei 3 atacanti (ma gandeam ca unul trebuie sa fie rios, dar nu prea arata niciunul a sud-american) si nici mijlocasii laterali (costin juca pe partea tribunei a doua si, desi mi-am luat ochelari nu l-am recunoscut). abia inainte de pauza am facut poza cu foaia de arbitraj, profitand de zoomul relativ bun pe care il are aparatul si asa am deslusit chestii. la ratarea aia parca am zarit un numar 11, de n-o fi el, sa ma scuze. da' oricum a jucat prost

  3. #612
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Basarab Panduru despre Mendoza:

    "Mi-a plăcut foarte mult, e un mare plus pentru Steaua. Se vede clar că a adus mai multă creativitate jocului și încearcă de foarte multe ori să joace din maximum două atingeri"

    Dar despre Panc?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #613
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    panduru despre panc:
    Mi-a plăcut cum s-a miscat in prima repriza, e un plus pentru noi revenirea lui. Se vede clar că a nu a mai evoluat la cel mai inalt nivel in ultima vreme, dar cand a pus piciorul s-a simtit. e obisnuit sa joace din 6, maxim 8 atingeri, iar asta impieteaza asupra cursivitatii jocului, din pacate

  5. #614
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Misto! Desi este de plans.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #615
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    ULTIMII OAMENI AM AJUNS. MI S-A LUAT DE TOT DE ECHIPA ASTA SI DE CONDUCATORII DE ***** PE CARE II ARE

    Caramarin a ajuns la Otopeni
    CS Otopeni a reușit să mai dea o lovitură pe piața transferurilor. Formația ilfoveană l-a înregimentat pe fostul jucător al lui Poli Timișoara, Gabriel Caramarin, care a semnat un contract valabil pe un an și jumătate.

    “Deși mai avea câteva oferte din Liga I, Gabi a ales să vină la noi. Este un jucător cu experiență, care ne va ajuta să ne îndeplinim obiectivul”, a declarat Mugur Porumbacu, directorul general al lui CS Otopeni.
    www.prosport.ro

  7. #616
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Parca vad ca astia vor juca in Cotroceni, in locul nostru, daca nu, in cel mai rau caz, dupa mine, fuzionam cu ei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #617
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Vrei sa spui in cel mai bun caz. De ce crezi ca astia ar vrea sa fuzioneze cu noi? Au si ei mandria lor si au o identitate. Sa nu uitam ca de cca 4 sezoane Otopeniul a fost mereu "acolo", vorba lui Hagi. Revenind la vorba mea, as spune ca nu cred ca vor. L-am vazut pe primarul asexuat al Otopeniului care spunea ca are ganduri marete legate de aceasta echipa - stadion, lot, suporteri, palmarec, cupe europene. Si ganditi-va la cati d'astia cu mai mult de 2 coaie stau in Otopeni. Pai aia nu cotizeaza la primarie? Nu trebuie sa isi spele tot romanul din Otopeni si ceva bani? Teren agricol vrei sa il faci intravilan sau mai stiu eu ce. Te duci la primarie si scrii si un CEC. Hai, ca nu trebuie sa va spun mai multe.

  9. #618
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Concluzia, vor juca in Cotroceni, daca vor promova caci nu au stadion "licentiat". Am spus, "in cel mai rau caz, dupa mine", caci daca ei au mandria lor o am si eu p'a mea. Sau p'a...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #619
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Poate vor juca in Cotroceni, nu au fost singurii. Eu ma pregatesc sa inmormantez Progresul, mormantul mamii ei de echipa... Daca vor juca in Cotroceni nu cred ca vor ramane. Sau... Progresul Otopeni

  11. #620
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    deja am primit un gol. autor - fostul nostru mascarici bobitza verdesh

  12. #621
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    nu stiu ce iau facut lui maradona, dar costescu a egalat

  13. #622
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    cine ar fi crezut dupa meciul cu giurgiu ca ene si costescu pot da goluri? 1-2!

  14. #623
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Masonii si...butoanele lor.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #624
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Ce-or fi patit?

  16. #625
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Prima victorie din retur pentru "bancari"
    Progresul Bucuresti a invins astazi, in deplasare, pe terenul celor de la Intergaz cu scorul de 2-1. Scorul a fost deschis de gazde la mijlocul primei reprize, dintr-un penalti discutabil. In minutul 40, Bajenaru dribleaza 5 jucatori, insa suteaza peste poarta din pozitie de singur cu goalkeeper-ul din Glina. Pina la pauza, Intergaz ramane in zece, dupa ce Costescu este agatat din spate de un fundas advers, la o faza in care scapase singur cu portarul. Imediat dupa reluare, Alexandru Stan executa bine o lovitura libera de la 30 m de poarta, iar Costescu deviaza in plasa pentru 1-1. Progresul ramine si ea in noua jucatori de camp, dupa un atac fara balon la adversar al lui Roberto Iancu, de abia intrat in joc. Dominarea bancarilor coontinua si se concretizeaza in penultimul minut regulamentar, atunci cind Ene, gasit excelent cu o deschidere in adincime pe partea stinga, dribleaza in scurt si il invinge pe portarul Intergazului cu un sut la radacina barei din dreapta. Antrenorul gazdelor, Stefan Nanu a fost si el eliminat in repriiza a doua pentru repetate vociferari la adresa arbitrajului.

    Progresul: Cristian Munteanu – C. Dobre, Somcherechi, Oprsal, Sandu – Stan, Lirca (Rios ’45 <Ene ‘66>), Panc, Bajenaru – Borbely (R. Iancu), Costescu.

    www.gsp.ro

    Dar ce a patit Râios?

  17. #626
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sumi, dupa meci. Rap iz dist pana la moarte. La moarte. Scuze prietenilor din Giulesti.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #627
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Liga a 2-a, etapa 19: Intergaz – Progresul 1-2 – In sfarsit, victorie pentru bancari!

    Progresul a reusit cu greu sa castige 3 puncte la Popesti Leordeni

    Meciul a fost destul de echilibrat pana in minutul 15, atunci cand cei de la Intergaz obtin un penalty si il transforma prin Bobi Verdes.
    Cei de la Progresul preseaza din ce in ce mai mult, avand o mare ocazie de gol la sutul lui Panc din minutul 34, insa nu reusesc egalarea pana la pauza.
    Dupa pauza, mai exact in minutul 48, Daniel Costescu reuseste sa inscrie dupa o lovitura de cap.Golul doi al bancarilor este dat de Marius Ene, in minutul 88, dupa ce mingea lovise bara.
    Dupa meci, jucatorii bancari au aplaudat galeria, iar Daniel Costescu si-a cerut scuze pentru meciul trecut.
    Pentru Progresul a debutat si argentinianul Rios, care a jucat doar 10 minute.
    Printre spectatori s-au numarat si Marian Dodu, patronul ,,bancarilor”, Stefan Brotac, presedintele ,,bancarilor”, Basarab Panduru, directorul tehnic si Horatiu Ciornei, directorul de imagine.


    Progresul – 23.Cr.Munteanu – 20.Dobre Cornel, 2.Somcherechi -cpt., D., 32.Oprsal Radek, 17.Sandu Valentin, 19.Costescu Daniel, 5.Panc Mihai, 7.Lirca Codrut, 8.Stan Alexandru, 21.Bajenaru Liviu, 9.Borbely Csaba.Rezerve: 1.Popescu Cristian, 26.Altamir Heitor Martins, 2.Frangu, 6.Ene Marius, 6.Rios Anhel, 30.Iancu Roberto, 24.Gheorghe Mihai.Antrenor: Marius Șumudica.
    Intergaz – 1.Ionescu Aurel – 2.Rusu Marius, 3.Sergiu Bar, 7.Mocanu Cosmin, 9.C.Iliescu, 14.Borz Paul, 21.Chirita Augustus -cpt., 11.Ghirie Dorel, 10.Verdes Bobi, 20.Barsan Costin.Rezerve: 12.Constantin Bogdan, 4.Turiac Valentin, 18.Ciugulea Bogdan, 17.Mihai Dumitru, 16.FLorea Alex, 19.Bucă Sorin, 15.Nicu Bogdan.Antrenor: Stefan Nanu.

    Detalii:
    Vreme: Cer senin, vant slab, 16 C.
    Spectatori: 500
    Jucatorul meciului: Marius Ene

    Dupa aces meci, Progresul ocupa locul 12, cu 20 puncte, iar Intergaz se claseaza pe locul 16, cu 14 puncte.
    Urmatorul meci al Progresului este tot in deplasare, cu F.C.Brasov.Pentru Intergaz, urmatoarea confruntare va fi impotriva celor de la F.C.Sacele, o alta echipa aflata in suferinta.

    Poze de la meci:

    http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0852.jpg http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0850.jpg
    http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0843.jpg http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0842.jpg

    http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0823.jpg http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0818.jpg
    http://i239.photobucket.com/albums/f...h_IMG_0809.jpg

  19. #628
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgemp View Post
    Pentru Progresul a debutat si argentinianul Rios, care a jucat doar 10 minute.
    de ce doar 10', de ce george, de ce?

  20. #629
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    L-au prins cu scabie. Sper sa nu fie de...trei puncte. Ce sa zic si eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #630
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Itku, tu ce zici? Despre teoria scabiei. De la fata locului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •