View Poll Results: Cine va castiga "derby-ul" ?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Castiga Astra

    13 41.94%
  • Meci Egal

    3 9.68%
  • Castiga Petrolul

    15 48.39%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 67

Thread: Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti

  1. #43
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cheackie
    NU a devednit satelit in 2002-2003 ?? atunci ce era meteorit ... hai sa fim seriosi . Nu a fost nici o intelegere intre Luca si Niculae problema a fost alta daca tot nu intelegeti. DATORIA LU' NICOLAE la SNP PETROM si voi fiind echipa lu' Petrom,Nicolae a zis ca prin fuziune sa scape de aceasta DATORIE . Ce e asa de greu sa intelegeti "ultrasilor" ce va credeti. Si astra nu a retrogradat. de cate ori sa repet.. voi pe locul cui jucati ?? inainte de fuziune si inainte sa inceapa sezonul 2003-2004 , LPF stabilise programul celor doua echipe Astra si petrolul pt tot campionatul, si VOI dupa fuziune ati preluat programul astrei si automat ati preluat si locul ce e asa de greu,programul copetitional a lu' petrolul fiind luat de Otelul galati. SI ca sa stiti atunci fcp a retrogradat 4 divizii adica aia care ii aveti in D. SI ala e adevaratul petrolul cu palmares cu tot . Greu doamne , greu sa explici la animale
    cine mai vrea sa doneze pt el ca e BOLNAV si mai mult e si SINISTRAT sa doneze in contul BCR:1232157830475543 SAU BRD:1145378493753675...BAI BAIATULE U TOT BOLNAV ESTI SI ASA O SA RAMAI DUTE BAAAAAAAAAAAA LA NEBUNI DUTE LA AZIL DU BAAAAAAAAAA LA VOILA..CAND VRODATA PETROLUL SATELITU LU ASTRA??????BAAAAAAAAAAAAAA DROGATULE DUTE BA SI INTERNEAZATE

  2. #44
    junior Asi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    blat ordinar sper sa se duca totusi valcea la baraj, a sters cu gazarii pe jos cu tot cu arbitrii pe care ii adusesera ploiestenii..ar fi nederept sa ajunga la baraj o echipa ca petrolul

  3. #45
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Asi
    blat ordinar sper sa se duca totusi valcea la baraj, a sters cu gazarii pe jos cu tot cu arbitrii pe care ii adusesera ploiestenii..ar fi nederept sa ajunga la baraj o echipa ca petrolul
    du-te bah putache la joaca, poate ai treaba si noi te retinem.......
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  4. #46
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Ma bucur ca echipa orasului Ploiesti ( a se citi Petrolul) a invins ceva echipa azi...Sa ne vedem in A

  5. #47
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    echipa de mare kkt petrolu cu blat cu arbitrii cu tot, nu mi-as dorii sa va vad fetele prin divizia A, ca deja este vasluiu vine pinalty daca mai intrati si voi sa alege prafu, in orice caz , sa presupunem ca ajungeti la baraj, sariti din schema repede, va elimina celelalte

  6. #48
    junior Asi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    du-te bah putache la joaca
    limbaj de mahala, sa-ti fie rusine dar esti sigur copil si crezi ca toti sint copii ca tine..te iert
    dar fara suparare..a fost blat..si tot fara suparare...valcea v-a tras-o cand si cum a vrut..acasa si in deplasare cu arbitrii de partea voastra..au castigat 6 puncte din 6 cu voi ...ar fi nedrept sa prindeti voi barajul
    fploiesti

  7. #49
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    echipa de mare kkt petrolu cu blat cu arbitrii cu tot, nu mi-as dorii sa va vad fetele prin divizia A, ca deja este vasluiu vine pinalty daca mai intrati si voi sa alege prafu, in orice caz , sa presupunem ca ajungeti la baraj, sariti din schema repede, va elimina celelalte
    ECHIPA DE KKT?????pe jumatate spui adevaru ca vreo cativa jucatori de la noi chiar nu au treaba cu fotbalul....DAR decat la voi cu un ORAS de KKT mai bine la noi cu echipa de kkt....iar sa nu vb voi de blaturi ca nustiu daca ati jucat si voi 3 meciuri de cand ati picat in B pe corect....hai sa fim seriosi...
    craiova olteni->

  8. #50
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Asi
    limbaj de mahala, sa-ti fie rusine dar esti sigur copil si crezi ca toti sint copii ca tine..te iert
    dar fara suparare..a fost blat..si tot fara suparare...valcea v-a tras-o cand si cum a vrut..acasa si in deplasare cu arbitrii de partea voastra..au castigat 6 puncte din 6 cu voi ...ar fi nedrept sa prindeti voi barajul
    fploiesti
    bai bolnavule cum ai ajuns u la concluzia k daca valcea ne-a batut tur/retur merita sa si intre in A?
    sa mor de nu voi oltenii sunteti cei mai prosti dintre romani.......ironici si pini de ei, oameni care cad doar ce vor si care trag cocluzii numai in favoarea lor........aloo craiova a picat din A fara sa-si faca macar baremu de puncte.......parca traiti in ani '90 cand craiova era intr-adevar era un nume de temut.......traiti din trecut, traiti cu sperante intr-un oras in care echipa de fotbal e singura care mediatizeaza orasu ala "european"........
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  9. #51
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    intr-adevar nu ne-am facut baremul si am fost penalizati cu doua puncte si tot avem 12 puncte in fata voastra sinteti echipa de batjocuri, oras de tzarani si de badarani, cum sa promovati voi in A cu asa chipuri ?

  10. #52
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cra10veanu
    intr-adevar nu ne-am facut baremul si am fost penalizati cu doua puncte si tot avem 12 puncte in fata voastra sinteti echipa de batjocuri, oras de tzarani si de badarani, cum sa promovati voi in A cu asa chipuri ?
    ma yo ma oftic de fiecare data cand te strangi u cu tovarasi tai si va asezati in fata unei oglinzi va uitati cam o jumatate de ora si dupaia intrati pe net si va spuneti si voi parerea,,,dar va e rusine sa o spuneti despre voi si bagati alte nume ,,,cum ar fi despre ploiesti,,,ma bunilor din oltenia ce sunteti de ce toata lunea spune despre olteni ca sunt cei mai prosti dintre romani????? si te rog sa nu-mi iei intrebare in nume de rau

  11. #53
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    care toate lumea ? doar voi, tzaranii nemaiauziti un imn spunea : "Sintem cei mai buni dintre romani" , asa ca cei buni s-au ales, au ramas cei prosti ,aia de la Ploiesti

  12. #54
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Cra10veanu "Sintem cei mai buni dintre romani" [/QUOTE]

    la cules capsuni !
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  13. #55
    junior Asi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CHITU
    ma yo ma oftic de fiecare data cand te strangi u cu tovarasi tai si va asezati in fata unei oglinzi va uitati cam o jumatate de ora si dupaia intrati pe net si va spuneti si voi parerea,,,dar va e rusine sa o spuneti despre voi si bagati alte nume ,,,cum ar fi despre ploiesti,,,ma bunilor din oltenia...
    mai "bunule" din ploiesti ce-ar fi sa inveti tu sa scrii romaneste si sa te exprimi ..pe urma poti sa-ti dai cu parerea, nu de alta, dar cine iti citeste elucubratiile crede despre tine ca esti un maimutoi iar tu, precis nu esti maimutoi... in realitate sigur esti un tip inteligent si cult, nu-i asa?
    p.s.: lupu, pt tine e greu sa reusesti sa dai quote? ploiestean...

  14. #56
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Eu zic sa va calmati cu totii, sa lasati apelative gen tarani, etc, ca ma siliti sa umblu la buzunarul cu cartonase. Aici dupa al treilea galben urmeaza minim 3 etape suspendare

  15. #57
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    dark ar fii bine sa vezi si cui dai

  16. #58
    junior Asi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    bai bolnavule cum ai ajuns u la concluzia k daca valcea ne-a batut tur/retur merita sa si intre in A?"
    ma fac ca n-am vazut jignirea pt ca n-are rost sa ma apuc sa ma balacaresc cu din astia ca tine
    daca Valcea a sters cu voi pe jos si acasa si in deplasare, mi se pare strigator la cer, sa piarda ei barajul in dauna voastra numai pentru ca voi ati facut blaturi cu astrolul si altii.. si doar pt ca bercea si rachita stiu sa raghaie si sa guitze
    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    aloo craiova a picat din A fara sa-si faca macar baremu de puncte.......parca traiti in ani '90 cand craiova era intr-adevar era un nume de temut"........
    da, numai ca ce s-a intamplat a fost in conditii cu totul speciale si dupa 41 de ani in prima divizie, te sfatuiesc sa studiezi si palmaresele celor doua echipe........
    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    intr-un oras in care echipa de fotbal e singura care mediatizeaza orasu ala "european"........
    sa nu comparam Craiova cu ploiestiul, http://ro.wikipedia.org/wiki/Craiova , ploiestiul nu are nimic ,n-a avut, nu inseamna si nu va insemna niciodata nimic ..poate doar comuna Haimanale unde s-a nascut "nenea Iancu" in rest, cam.."pakistanezi" maimutarindu-se cu iz de gaz si petrol sau alergand goi pe aratura mirosind a gaz de sonda
    Last edited by Asi; 17th April 2006 at 19:08.

  17. 17th April 2006, 19:29

  18. #59
    junior Asi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    Incearca sa-ti strunesti "chitul" inainte de a ne face noua observatie
    Last edited by Asi; 17th April 2006 at 19:54.

  19. #60
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Mi-am sters postul ala pentru ca mi-am dat seama ca am cu cine sa discut!Am apreciat ce-ai spus la threadul despre promovare si mi-am retras "acuzatiile"!

  20. #61
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Asi
    ploiestiul nu are nimic ,n-a avut, nu inseamna si nu va insemna niciodata nimic ..poate doar comuna Haimanale unde s-a nascut "nenea Iancu" in rest, cam.."pakistanezi" maimutarindu-se cu iz de gaz si petrol sau alergand goi pe aratura mirosind a gaz de sonda
    http://www.clubromania.ro/romania/co...a/index_ro.htm (descrierea geografica)

    http://www.judetuldolj.ro/dolj/servl...&id=monografie


    nush care e mai potent financiar si care e mai "infloritor" judet si oras dar poti sa te convingi singur.......
    ploiestiul are o po****tie de : 252.715 locuitori, al 9-lea din Romania din punct de vedere al po****tei.
    craiova are o po****tie de : 304.142 locuitori.

    in schimb judetul PH are un numar de : 872.900 locuitori.
    in timp ce judetul DJ are un numar de : 770.000 locuitori.

    d.p.d.v. financiar nici nu se pune problema k ploiestiul sa nu fie peste craiova cu mult....
    iar in ceea ce priveste "prestigiul" orasului.....acesta are la ora actuala 2 echipe aflate in div. B, o echipa de baschet multipla campioana a Romaniei si castifatoare a unui trofeu european(FIBA), o echipa de volei care la ora actuala e campioana Romaniei si o ramura sportiva mult mai bogata "capitala" judetului DJ.

    conluziile le trag altii......
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  21. #62
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    si ceea ce va doare pe voi .. performante net inferioare in "domeniul fotbalistic" .. asta e ... la tenis de masa am fost multiplii campioni nationali (ca sa nu mai vb. de alte ramuri sportive), da asta nu ma incalzeste .. pe cand tu vad ca o dai in tangouri cu baschetul ... dute my friend si scrie la threadul respectiv si nu-ti ineca amarul pe aici ... unde se discuta de FOTBAL...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  22. #63
    junior Asi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    55
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    http://www.clubromania.ro/romania/co...a/index_ro.htm (descrierea geografica)

    http://www.judetuldolj.ro/dolj/servl...&id=monografie


    nush care e mai potent financiar si care e mai "infloritor" judet si oras dar poti sa te convingi singur.......
    ploiestiul are o po****tie de : 252.715 locuitori, al 9-lea din Romania din punct de vedere al po****tei.
    craiova are o po****tie de : 304.142 locuitori.

    in schimb judetul PH are un numar de : 872.900 locuitori.
    in timp ce judetul DJ are un numar de : 770.000 locuitori.
    Prahova este cel mai po****t judet iar Doljul al treilea judet din Romania dupa numarul de locuitori,dar nu conteaza doar numarul iar ca orase Ploiestiul abia poate fi numit oras ...

    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    d.p.d.v. financiar nici nu se pune problema k ploiestiul sa nu fie peste craiova cu mult....
    trecand peste ridicolul sublim al afirmatiei tale, sa stii ca Ploiestul este aproape de limita declararii orasului drept zona defavorizata, vezi Institutul national de statistica, apropo de concluziile pe care le-au tras altii..peste 3 ani la depo****rea accentuata a ploiestiului ajungeti la o po****tie de 100 000

    Sau de la Pamant(si ala foarte urat mirositor- alias mos Ploaie )http://www.agonia.ro/index.php/article/62325/index.html la Luna (Craiul Iovan ) http://ro.wikipedia.org/wiki/Craiova
    sau cata diferenta neicusorule -puicusorule

    ridicolul situatiei, un ploiestean incearca sa jigneasca craiovenii, un ploiestean, ploiestii, un catun infiintat pentru ca banul Craiovei, Mihai Viteazul a binevoit sa-si aseze langa Baicoi un mic detasament de soldati pentru apararea granitei
    starostele celor cativa ciobani din zona, mos Ploaie si "metropola" lupului

    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    iar in ceea ce priveste "prestigiul" orasului.....acesta are la ora actuala 2 echipe aflate in div. B....
    asta e un partz doua echipe ridicole de B, Astra infiintata peste noapte pentru a da 6 puncte petrolului si tot degeaba ca nu prindeti barajul
    Last edited by Asi; 18th April 2006 at 00:40.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •