View Poll Results: Cine va castiga "derby-ul" ?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Castiga Astra

    13 41.94%
  • Meci Egal

    3 9.68%
  • Castiga Petrolul

    15 48.39%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti

  1. #22
    incepator cheackie's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    [QUOTE=CHITU]
    Quote Originally Posted by cheackie
    /[/QUOTE

    sincer sa fiu VOI mai degraba ne-ati distrus decat ne-ati ajutat...ca din cauza fuziuni au plecat si multi jucatori buni de la PETROLUL...mai bine ne lasa in durerea noastra de atunci in div B si stiu ca stateam linistiti pana urcam iara in prima divizie...NE-ATI AJUTAT VOI?????...aia a fost o catastrofa de partea celor 2 parti...voi disparuseti...iar noi ne-am infundat in B si fara jucatori nostri mai bunio si fara tot...asa ca nu mai ziceti ca neati ajutat VOI ca nu ne-ati ajutat cu nimic....singuri care sau ajutat a fost;;;;LUCA CU NICOLAE;;;;;SI;;;;BERCEA CU BUDURU.......ATAT.....asa ca sa fim seriosi daca tot esti astrist adevarat recunoaste si u ce e de recunoscut.....ne vedem sambata in 9mai si fie ca cei mai buni sa castige.........
    Sa nu uitam cand a retrogradat Petrolul in 2002 , Astra avea propria echipa, nu a luat nici un jucator de la voi cu imprumut,macar am ramas in A si am terminat la mijocul clasamentului , dar voi fiind in B automat ati devenit "satelitu'" nostru si ati dat jucatori sub forma de imprumut pana in vara.
    Si cand voi ati promovat in A sa NU UITATI!!! ,ASTRA a terminat pe locul 9 deci nu avea probleme de lot pt evitarea retrogradari sa zicem din sezonul urmator care nu a mai existat.
    Ati venit voi inapoi in A si a trebuit sa fuzionam din cauza voastra mai intai ca fcp nu si-a gasit sponsor ca sa sustina echipa in A ca la momenul acela ramasese-ti singura asociatie sportiva din Div A restul celorlalte echipe fiind societati comerciale
    si al doilea lucru care a dus la aceea fuziune a fost : datoria lu' Ioan Nicolae de nush cate milioane de dolari avuta la petrom pt cumpararea de petrol catre Rafinaria Astra , si a gasit sa scape de datorie prin folosirea echipei de fotbal Astra ca sa fuzioneze cu Petrolul(sponsorizata de petrom) si preluarea pachetului majoritar al Astrei de catre fcp.
    Voi ati preluat Astra cu loc cu tot, si locul vostru in A cand ati promovat a fost ocupat de Otelul Galati(retrogradata in B in acel sezon) din cauza ca fcp a dat faliment si a fost retrogradata 4 divizii (Divizia D) acolo exista adevaratul petrolul cu palmares in caz ca nu stiati.SC fcp SA din div B de acum nu are nici un palmares.
    Si din acel moment ASTRA a incetat existenta pt 2 ani cand in vara lu' 2005 a reaparut in fotbal
    SI IN CAZUL ASTA AR FII BINE SA NU MAI VB PROSTII ca Astra si acum era in A si Ploiestiul era mandru ca are o echipa de prima divizie. VOI ati ruinat ASTRA si Ploiestiul.
    ASA CA NO COMMENT

  2. #23
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    [QUOTE=cheackie]
    Quote Originally Posted by CHITU
    Sa nu uitam cand a retrogradat Petrolul in 2002 , Astra avea propria echipa, nu a luat nici un jucator de la voi cu imprumut,macar am ramas in A si am terminat la mijocul clasamentului , dar voi fiind in B automat ati devenit "satelitu'" nostru si ati dat jucatori sub forma de imprumut pana in vara.
    Si cand voi ati promovat in A sa NU UITATI!!! ,ASTRA a terminat pe locul 9 deci nu avea probleme de lot pt evitarea retrogradari sa zicem din sezonul urmator care nu a mai existat.
    Ati venit voi inapoi in A si a trebuit sa fuzionam din cauza voastra mai intai ca fcp nu si-a gasit sponsor ca sa sustina echipa in A ca la momenul acela ramasese-ti singura asociatie sportiva din Div A restul celorlalte echipe fiind societati comerciale
    si al doilea lucru care a dus la aceea fuziune a fost : datoria lu' Ioan Nicolae de nush cate milioane de dolari avuta la petrom pt cumpararea de petrol catre Rafinaria Astra , si a gasit sa scape de datorie prin folosirea echipei de fotbal Astra ca sa fuzioneze cu Petrolul(sponsorizata de petrom) si preluarea pachetului majoritar al Astrei de catre fcp.
    Voi ati preluat Astra cu loc cu tot, si locul vostru in A cand ati promovat a fost ocupat de Otelul Galati(retrogradata in B in acel sezon) din cauza ca fcp a dat faliment si a fost retrogradata 4 divizii (Divizia D) acolo exista adevaratul petrolul cu palmares in caz ca nu stiati.SC fcp SA din div B de acum nu are nici un palmares.
    Si din acel moment ASTRA a incetat existenta pt 2 ani cand in vara lu' 2005 a reaparut in fotbal
    SI IN CAZUL ASTA AR FII BINE SA NU MAI VB PROSTII ca Astra si acum era in A si Ploiestiul era mandru ca are o echipa de prima divizie. VOI ati ruinat ASTRA si Ploiestiul.
    ASA CA NO COMMENT

    baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa BOLNAVULE.....SARACU ia uitativa mai ploiestenilor si LUPILOR ce zice ASTA.....mie prea lene sa-ti explic acum care e treaba cu petrolul...DAR ORICUM ESTI BOL;NAV RAU......ca sa te convingi:www.petrolulpenet.z1.ro....si aici o sa te convingi singur ca trebuie sa te internezi la NEBUNI....UNDE POT DONA BANI PT TINE ?????????E VREUN CONT DESCHIS????????TE ROG DAMIL CA VREAU SA AJUT BOLNAVI!!!!1

  3. #24
    incepator cheackie's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    [QUOTE=CHITU]
    Quote Originally Posted by cheackie


    baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa BOLNAVULE.....SARACU ia uitativa mai ploiestenilor si LUPILOR ce zice ASTA.....mie prea lene sa-ti explic acum care e treaba cu petrolul...DAR ORICUM ESTI BOL;NAV RAU......ca sa te convingi:www.petrolulpenet.z1.ro....si aici o sa te convingi singur ca trebuie sa te internezi la NEBUNI....UNDE POT DONA BANI PT TINE ?????????E VREUN CONT DESCHIS????????TE ROG DAMIL CA VREAU SA AJUT BOLNAVI!!!!1
    Daca imi zici si mie mai exact unde sa ma uit sa vad si eu care e nebun.

  4. #25
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    [QUOTE=cheackie]
    Quote Originally Posted by CHITU
    Daca imi zici si mie mai exact unde sa ma uit sa vad si eu care e nebun.
    intra si u pe www.petrolulpenet.z1.ro si ai sa gasesti acolo...tot ce vrei sa afli daca nu mai sunt rubricile vb cu admin si o sa-ti dea el toate informatiile de care ai nevoie..si atunci sa comentezi pe drept ce ai de comentat

  5. #26
    incepator cheackie's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    [QUOTE=CHITU]
    Quote Originally Posted by cheackie

    intra si u pe www.petrolulpenet.z1.ro si ai sa gasesti acolo...tot ce vrei sa afli daca nu mai sunt rubricile vb cu admin si o sa-ti dea el toate informatiile de care ai nevoie..si atunci sa comentezi pe drept ce ai de comentat
    Vreau sa stiu unde zici tu ca nu am dreptate in legatura cu comentariul meu. Ala e adevarul si nu vreti sa recunoasteti.
    Va e rusine ca ati ajuns la mana noastra atunci
    FORZA ASTRA

  6. #27
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Forza Petrolul Azi!

  7. #28
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    Regim special pentru suporterii oaspetilor

    In ciuda faptului ca intrarea pe stadion va fi gratuita, galeria Petrolului va avea rezervat doar traditionalul sector al oaspetilor, de la tribuna I. Intrarea ultrasilor petrolisti, in acest sector, se va face doar pe baza buletinului de identitate.
    Asta deoarece, in cazul unor eventuale probleme facute de acestia, sa poata fi mai usor identificati.
    Se pare ca decizia a fost luata de catre conducerea Astrei, care se teme ca "Lupii Galbeni" ar putea crea incidente la intalnirea care, odinioara, ii baga in "alarma de gradul zero" pe suporterii celor doua echipe din urbea lui nenea Iancu !
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  8. #29
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    [QUOTE=cheackie]
    Quote Originally Posted by CHITU
    Vreau sa stiu unde zici tu ca nu am dreptate in legatura cu comentariul meu. Ala e adevarul si nu vreti sa recunoasteti.
    Va e rusine ca ati ajuns la mana noastra atunci
    esti prea mic si prea nesemnificativ pentru a putea fi luat in seama.......
    "atatia suporteri, atatea pretenii".......
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  9. #30
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    esti prea mic si prea nesemnificativ pentru a putea fi luat in seama.......
    "atatia suporteri, atatea pretentii".......
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  10. #31
    incepator cheackie's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lup_Galben
    In ciuda faptului ca intrarea pe stadion va fi gratuita, galeria Petrolului va avea rezervat doar traditionalul sector al oaspetilor, de la tribuna I. Intrarea ultrasilor petrolisti, in acest sector, se va face doar pe baza buletinului de identitate.
    Asta deoarece, in cazul unor eventuale probleme facute de acestia, sa poata fi mai usor identificati.
    Se pare ca decizia a fost luata de catre conducerea Astrei, care se teme ca "Lupii Galbeni" ar putea crea incidente la intalnirea care, odinioara, ii baga in "alarma de gradul zero" pe suporterii celor doua echipe din urbea lui nenea Iancu !
    Bine ca ai citit de pe Ziarul Prahova
    FORZA ASTRA

  11. #32
    incepator cheackie's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Lup_Galben]
    Quote Originally Posted by cheackie

    esti prea mic si prea nesemnificativ pentru a putea fi luat in seama.......
    "atatia suporteri, atatea pretenii".......
    Va e frica sa recunoasteti adevarul.
    Astra - Petrolul X/1
    FORZA ASTRA

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KLMN
    Puneti umarul, Ploiesti-ul trebuie sa aiba o echipa in prima liga. Romeo I, Petrolul inca are sanse la baraj. Din cate cunosc eu, si cred ca stiu destul de multe, fratii Lazar de la CSM RmValcea nu sunt foarte incantati de o promovare. Asa ca, Petrolul are tot dreptul sa spere la baraj.
    Din pacate nu noi trebuie sa punem umarul ci clanul Luca-Bercea. Daca Rm Valcea nu vrea sa intre, este jalnic. Petrolul a pierdut niste puncte serioase acasa si nu cred ca merita sa promoveze pentru asa ceva, dar nu numai ce merita in tara asta se si intampla. Problema este: are Luca la anul bani sa ne tina in A. pentru ca nici primaria nici altii nu se vor baga alaturi de el ? Si sa promovam si sa picam la anul, mai bine stam in B. Va mai fi si Brasovul in baraj, aud ca Neculaie de acolo are un export zdravan pentru NATO, dar ma tem ca nici noi nici ei nu vrem sa intram (adica conducatorii, ca noi suntem prea mici).

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Petrolul nu a devenit un satelit, a fost o intelegere stricata repede intre Luca si Niculae, un fel de cal troian. Apoi s-a acuzat ca jucatorii care apartineau Petrolului din echipa Astrei au jucat dupa cum a vrut Luca, pana la urma Astra a retrogradat. Este pacat ca ne certam intre noi, ca de fapt nu de noi depinde cum (nu) se inteleg cei mari. Ei au distrus fotbalul in orasul asta, ei au distrus si rafinariile.
    Petrolul nu a dat faliment, a fost o fuziune patronata de papa-lapte Calota (primarul, pentru nestiutori). Normal ar fi fost sa avem o echipa puternica, dar ne-am ales cu una rupta in doua. Sa nu uitam ca Petrolul a promovat dupa vreo 7 de 1-0 la rand, de fapt blaturi mizerabile. Cu acel lot nu avea nici o sansa, stadionul era vechi si trebuia reparat, iar Astra avea cativa jucatori petrolisti 'infiltrati' si un stadion omologat de LPF. Logic fuziunea era foarte buna, practic ea nu a mers. Daca s-ar fi vrut divizia A am fi promovat anul trecut, de ce am fi anul asta mai buni ?

  14. #35
    incepator cheackie's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Romeo
    Petrolul nu a devenit un satelit, a fost o intelegere stricata repede intre Luca si Niculae, un fel de cal troian. Apoi s-a acuzat ca jucatorii care apartineau Petrolului din echipa Astrei au jucat dupa cum a vrut Luca, pana la urma Astra a retrogradat. Este pacat ca ne certam intre noi, ca de fapt nu de noi depinde cum (nu) se inteleg cei mari. Ei au distrus fotbalul in orasul asta, ei au distrus si rafinariile.
    Petrolul nu a dat faliment, a fost o fuziune patronata de papa-lapte Calota (primarul, pentru nestiutori). Normal ar fi fost sa avem o echipa puternica, dar ne-am ales cu una rupta in doua. Sa nu uitam ca Petrolul a promovat dupa vreo 7 de 1-0 la rand, de fapt blaturi mizerabile. Cu acel lot nu avea nici o sansa, stadionul era vechi si trebuia reparat, iar Astra avea cativa jucatori petrolisti 'infiltrati' si un stadion omologat de LPF. Logic fuziunea era foarte buna, practic ea nu a mers. Daca s-ar fi vrut divizia A am fi promovat anul trecut, de ce am fi anul asta mai buni ?
    NU a devednit satelit in 2002-2003 ?? atunci ce era meteorit ... hai sa fim seriosi . Nu a fost nici o intelegere intre Luca si Niculae problema a fost alta daca tot nu intelegeti. DATORIA LU' NICOLAE la SNP PETROM si voi fiind echipa lu' Petrom,Nicolae a zis ca prin fuziune sa scape de aceasta DATORIE . Ce e asa de greu sa intelegeti "ultrasilor" ce va credeti. Si astra nu a retrogradat. de cate ori sa repet.. voi pe locul cui jucati ?? inainte de fuziune si inainte sa inceapa sezonul 2003-2004 , LPF stabilise programul celor doua echipe Astra si petrolul pt tot campionatul, si VOI dupa fuziune ati preluat programul astrei si automat ati preluat si locul ce e asa de greu,programul copetitional a lu' petrolul fiind luat de Otelul galati. SI ca sa stiti atunci fcp a retrogradat 4 divizii adica aia care ii aveti in D. SI ala e adevaratul petrolul cu palmares cu tot . Greu doamne , greu sa explici la animale
    FORZA ASTRA

  15. #36
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ce a fost la ploiesti?
    a fost pe bune sau ca de obicei?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  16. #37
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PIMP
    ce a fost la ploiesti?
    a fost pe bune sau ca de obicei?
    sincer sa fiu ma asteptam sa fie vre-un blat insa chiar spre surprinderea multora s-a jucat chiar pe bune iar cel mai bun s-a impus.....
    daca era 3-0 ptr noi nu zicea nimeni nimic la cate ocazii am avut....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Tu ce sa zici... a fost ca si la Campina!

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Oricum , cred ca in acest moment Petrolul are prima sansa la baraj ! Valcea nu are maturitatea necesara, practic nu aveau voie sa se impiedice de Mioveni!

  19. #40
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Oricum , cred ca in acest moment Petrolul are prima sansa la baraj ! Valcea nu are maturitatea necesara, practic nu aveau voie sa se impiedice de Mioveni!
    in cele din urma ai incercat sa privesti obiectiv lucrurile si ai ajuns la concluzia asta .....bv
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cheackie
    SI ala e adevaratul petrolul cu palmares cu tot . Greu doamne , greu sa explici la animale
    Asa deveniti voi cand cineva nu va da dreptate. Lucrati la militie sau la Becali la partid, sau esti vreun 'badi-gard' d'asta care e platit sa bata cand zice sefu ? Fa ce vrei cu Astra ta, poti promova, dar deocamdata scapati de retrogradare, azi ati dat meciul lu Petrolul.

  21. #42
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell
    Forza Petrolul Azi!
    MULTUMIM...iti raman dator!?!?!?!!!!! cu U ce se mai intampla???????

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •