Page 11 of 22 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 450

Thread: Albion National Team

  1. #211
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Componentii reprezentativei Angliei ar putea cistiga prime in valoare de 433.000 de euro de fiecare daca nationala antrenata de Fabio Capello va triumfa la Campionatul Mondial din Africa de Sud, informeaza editia online a cotidianului The Sun.

    Desi federatia nu a comunicat oficial primele in caz de succes la turneul final de anulu viitor, jurnalistii de la The Sun au aflat ca jucatorii care vor bifa cele mai multe prezente la modialul din 2010 vor avea posibilitatea sa cistige pina la 433.000 de euro de fiecare. Totusi, bonusul pe care ar uma sa-l incaseze unii dintre internationii englezi este mai mic decit venitul pe trei saptimini pe care il au fotbalisti precum Lampard, Terry sau Rio Ferdinand.

    In cazul in care reprezentativa Albionului se va impune la Cupa Mondiala din 2010, federatia va aloca elevilor lui Capello prime in valoare de 6 milioane de euro, cu 60 de milioane de euro mai putin decit i-ar reveni in urma cistigarii trofeului.

  2. #212
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1

  3. #213
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Anglia 3 - 0 Belarus
    3'Crouch
    60'S.Wright-Phillips
    75'Crouch

  4. #214
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Jucătorul echipei Chelsea Londra, Frank Lampard, s-a accidentat la un antrenament efectuat, joi, cu naționala Angliei și nu va putea evolua în partida amicală cu Brazilia, programată sâmbătă, la Doha, informează site-ul Federației Engleze de Fotbal.

    "Putem confirma că Frank Lampard s-a accidentat la coapsă în timpul antrenamentului de astăzi și se va întoarce în Anglia în cursul acestei seri. El nu va putea evolua în meciul cu Brazilia", se arată în comunicatul postat pe site-ul FA, conform MEDIAFAX.

  5. #215
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Brazilia - Anglia 1-0
    '47 Nilmar

  6. #216
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Selectionerul echipei nationale a Angliei, Fabio Capello, a declarat ca nu va dispune de cele mai bune conditii pentru antrenament in Africa de Sud si stie ca acest turneu va fi cel mai dificil test al carierei sale de antrenor, informeaza The Guardian.
    "Am inceput, este pentru prima data cind simt atmosfera acestui Campionat Mondial. Am vazut aeroportul, oamenii, Bafana Bafana, totul este atractiv. Hotelul arata chiar bine, dar problema o reprezinta terenurile de antrenament. Nu sint grozave, dar avem timp sa reparam situatia. Am gasit o solutie pentru Wembley si vom gasi una si pentru ceea ce am gasit aici. Voi reveni in luna februarie si voi verifica din nou, dar mai avem inca o optiune", a spus Capello.
    Anglia va fi cap de serie la tragerea la sorti de vineri, dar tehnicianul considera ca turneul final va fi unul foarte dificil. "O sa fie un test foarte important, cel mai greu din cariera mea. Vreau sa ajung in finala, am mare incredere in jucatorii mei. Am vazut forta echipelor africane. Coasta de Fildes este o echipa foarte puternica, i-am urmarit contra Germaniei. Cred ca va fi cel mai important Campionat Mondial pentru echipele africane. Un jucator precum Drogba este foarte important, iar el este numai un exemplu", a adaugat antrenorul.

    http://www.fanatik.ro/mediaLibrary/2...36-capello.jpg

  7. #217
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Echipa Angliei ar putea fi ținta unui atac terorist la Cupa Mondială!

    Serviciile de securitate britanice se tem că echipa de fotbal a Angliei ar putea fi ținta unei celule islamiste care activează în Africa de Sud și care consideră meciul de deschidere cu SUA, de la Campionatul Mondial, drept o țintă importantă, a informat Sunday Express, în pagina electronică.

    Un raport secret obținut de Sunday Express identifică gruparea al-Shabaab - care are legături cu al-Qaida și este condus de șeicul Moktar Ali Zubeyr - drept "amenințare credibilă" la adresa echipei engleze și a celor 25.000 de fani așteptați în Africa de Sud.

    Gruparea teroristă, cu baza în Somalia, acționează în principalele orașe sud-africane și ar putea avea legătură cu amenințările care au determinat închiderea ambasadei și consulatelor americane în luna septembrie.

    Serviciile de informații sud-africane au cunoștință despre faptul că mulți somalezi, aflați deseori ilegal în țară, au fost radicalizați de al-Shabaab, având acces la arme și explozibili, ceea ce reprezintă un risc pentru meciul Anglia - SUA din 12 iunie de la Rustenburg.

    "Al-Shabaab este cu singuranță conștientă de semnificația simbolică a unui meci Anglia - SUA. Africa de Sud are granițe permisive și găzduiește cinci milioane de imigranți ilegali", a apreciat expertul Lee Niblett, coautor al raportului.

    "Este posibil ca membrii celulelor teroriste să fi intrat deja în țară, cu scopul de a pregăti atacuri. Deși nu am identificat o amenințare concretă, al-Shabaab are acces la mijloacele necesare comiterii unui atac. Un atac asupra jucătorilor, fanilor sau stadionului nu poate fi exclus", a adăugat expertul de la Red24, companie internațională de management al riscului.

  8. #218
    ARSC Gooner's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,664
    Reputatie
    1
    [B][I]Victoria Concordia Crescit[/I][/B]

  9. #219
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    O grupa destul de usoara pentru Anglia in preliminarile Euro 2012:

    Group G
    England
    Switzerland
    Bulgaria
    Wales
    Montenegro

    Teoretic ar trebui sa castige lejer grupa...

  10. #220
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Nu prea au adversari; cu Tara Galilor va fi interesant...
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  11. #221
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Nu e chiar asha de lejera...Elvetia a progresat mult, Bulgaria e incomoda Tara galilor are ceva de demonstrat+multi jucatori de valoare in PL iar Muntenegru de asemenea e o echipa incomoda...asta cred ca e cea mai grea grupa...
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  12. #222
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Grupa usoara ? Nicidecum .
    Anglia se va califica , dar va avea meciuri grele .

  13. #223
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Ei lasa ca o sa vedem la momentul respectiv. Dar vreau sa vad mai intai cum o sa joace la mondiale...

  14. #224
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Eu vreau Tara Galilor mai departe...sa se 'deretraga" Giggs din nationala si sa ajunga si el la un turneu final
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  15. #225
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Din pacate pt el, nu se va intampla
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  16. #226
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Anglia - Egypt 22:00 SportKlub

    ENGLAND (probable): Green, Brown, Terry, Upson, Baines, Walcott, Lampard, Barry, Gerrard, Heskey, Rooney.

  17. #227
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    nu mi se pare o forta echipa Angliei in formula asta...de fapt in nici-o formula cu orice antrenor nu va depasi in urmatoarea perioada sferturi de turneu finala...

  18. #228
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Walcott?

  19. #229
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Lennon e accidentat

  20. #230
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Auch, Crouch, again! Crouchy i-a aratat lui Harry cum trebuie jucat la Spurs.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #231
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Chiar daca al doilea gol a cam fost din offside...oricum s-au miscat binisor aseara...totusi Egiptu e echipa buna...pe noi cred ca ne macelareau aseara
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •