Page 15 of 17 FirstFirst ... 51314151617 LastLast
Results 295 to 315 of 349

Thread: Intrebari si contestatii

  1. #295
    incepator s_ducu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    Stiti ce nu pricep eu? Oricine doreste sa vada clasamentul, poate sa-l faca singur. Pronosticurile au fost la vedere, asa ca... spor la treaba
    alta treaba nu am de facut, poate daca asi fi somer si m-asi plictisi... Oricum concursul asta mi-a lasat un gust amar, e ceva tipic romanesc, adica o mare bataie de joc

  2. #296
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ceva tipic romanesc pentru ca moderatorul care e platit sa faca acest clasament a gandit el cu galma de pe umeri. Eu am avut treaba cu euro 2008, Klingon trebuia sa isi faca treaba si sa faca aceste clasamente si sa imi dea castigatorii.


    Pot face asa: ii contactez pe primii 3 aflati in clasamentul provizoriu ca sa le dau premiile sau daca se ofera cineva sa faca clasamentul final hai sa il facem si sa ii premiem pe primii 3 la capatul a celor 34 de etape. Pentru concursul viitor aleg alt moderator, rog sa imi dea pm cei interesati. Viitorul moderator poate face clasamentul final acum.

    Premiile sunt urmatoarele:
    locul 1 - 500 lei
    locul 2 - 300 lei
    locul 3 - 200 lei

  3. #297
    sport legend KpaC's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Piatra-Neamt
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    nu prea e corect sa se dea pt cel provizoriu .. cred ca se poate astepta pana la un clasament final

  4. #298
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Trebuia sa fie gata demult. Astept pe pm cereri de moderare.

  5. #299
    senior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by blue lion View Post
    Gata s-a incheiat deja jocul?

    Pacat era un concurs dragut.

    Clasament final:
    1 - TibiSoft 135
    2 - s_ducu 132
    3 - resita 131
    4 - kykez 131
    5 - ender 130
    6 - Lucian_valencia 130
    7 - blue lion 129
    8 - Liviu 129
    9 - Ray1 128

    Pe baza clasamentului postat de blue lion dupa etapa 26, podiumul final arata asa:

    1 - TibiSoft 176
    2 - resita 172
    3 - s_ducu 171

    Nu am timp (si nici chef) sa fac tot clasamentul, dar astept cu interes premiul promis

  6. #300
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    daca clasamentul este bun iar sunt pe podium , anul trecut pe locul I acum pe 2
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  7. #301
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Felicitari, dar parca simt un usor regres?

  8. #302
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    Felicitari, dar parca simt un usor regres?
    ti se pare tie :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

    important e sa participi nu sa castigi
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  9. #303
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    sunt de acord, dar parca din cand in cand e bine si sa castigi

  10. #304
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    sunt de acord, dar parca din cand in cand e bine si sa castigi
    nu se poate sa castigi tot timpu

    mai lasam si pe altii sa castige altfel ce farmec ar mai avea
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  11. #305
    incepator s_ducu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TibiSoft View Post
    Pe baza clasamentului postat de blue lion dupa etapa 26, podiumul final arata asa:

    1 - TibiSoft 176
    2 - resita 172
    3 - s_ducu 171

    Nu am timp (si nici chef) sa fac tot clasamentul, dar astept cu interes premiul promis
    Daca nimeni nu contesta clasamentul asta atunci eu zic ca premiile se pot acorda. Felicitari castigatorului.

  12. #306
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    asteptam premiile

    oare o sa vina exact ca si anu trecut? :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

    hai vadim ca-mi trebuie bani ca sa-mi alimentez contul de pariuri ca incepe euro
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #307
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TibiSoft View Post
    Pe baza clasamentului postat de blue lion dupa etapa 26, podiumul final arata asa:

    1 - TibiSoft 176
    2 - resita 172
    3 - s_ducu 171
    Ok, dati-mi pe PM numele, datele personale, telefon si contul bancar in care sa fie trimisi banii ca sa va dau premiile.

  14. #308
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Arrow Scoateti-ma de la moderare

    Am anuntat public de mai multe ori ca nu mai moderez concursul daca nu se dau premiile pe anul trecut, inclusiv premiul meu.

    Al meu s-a dat (cu multa intarziere, si dupa ce s-a vehiculat tot public ideea ca nu s-a vorbit niciodata de un premiu pentru mine). Celelalte nu s-au dat nici azi.

    Nu eu am intarziat premiile mai mult de un an, ci altcineva. Este cea mai penibila situatie pe care am intalnit-o vreodata la un concurs cu premii de orice fel.

    Este inacceptabil sa cer userilor sa participe la concursul meu cand eu vad ca sunt dusi cu zaharelul cel putin un an, pana renunta la premii, ca tanita si Ehcar.

    Eu nu mai moderez alba-neagra asta. Scoateti-ma de la moderare. Puteti sa-mi stergeti si userul, ca nu intentionez sa mai trec pe aici. Ma murdaresc pe pantofi.

    Numai bine pentru vicov, resita si ceilalti care au urmarit atent evolutia lucrurilor si au vazut cine s-a chinuit sa rezolve problema si cine si-a bagat picioarele.

  15. #309
    sport legend KpaC's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Piatra-Neamt
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    varza tata ... cum sa dai premii pt un clasament intermediar ? bineinteles ca primii 3 din acest clasament vor acest lucru, dar nu e normal ... si chiar daca vor ajunge banii la ei .. poate unii nu au jucat doar pt bani .. vor sa vada si ei cum s-au clasat intr-un clasament final .. lameee

  16. #310
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am primit de la Tibisoft, ii rog si pe ceilalti doi sa imi trimita. O data cu premiile pe anul asta, trimit si cele pentru Tanita si Ehcar care pe anul trecut nu si-au luat premiile de la sponsorul care s-a retras.

    Odata cu asta anunt si ca aceasta a fost si ultima editie a concursului de pronosticuri pe liga 1, m-am saturat de discutii si complicatii.

    Klingon, hai sifon, stii bine care a fost situatia si ca am avut o firma neserioasa, Caro Group, care nu si-a onorat promisiunile de concurs. Iar despre premiul tau, desi nu fusese vorba de asa ceva, ti l-am dat eu personal. Daca tu ai primit ce trebuia, trebuia sa tii concursul si sa iti vezi de treaba. Dar asta e daca te incurci cu oameni pe care nu ii stii, neseriosi.

  17. #311
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Post

    Vadime, lasa sifoanele ca ingrasa.

    Hai sa-ti explic ceva asa pe indelete, ca poate tu chiar nu stii, si poate nici altii din Romania nu stiu: ceea ce spui tu ca trebuia sa fac eu, adica sa-mi "vad de treaba", este identic cu ceea ce fac angajatii firmelor care comit fraude prin telemarketing, de exemplu. Angajatii aia suna la clienti si fac tot felul de oferte avantajoase (de exemplu credite, granturi, premii, trageri la sorti...) desi la un moment dat se prind si ei ca la mijloc este o escrocherie, mai mica sau mai mare. De exemplu, firma de telemarketing nu specifica clar conditiile de creditare pentru a le putea modifica, sau pentru a le folosi ca pretext sa nu dea de fapt nici un credit, ci doar sa ia datele personale ale oamenilor. Nu intru in detalii, cred ca s-a inteles ideea: un angajat care se prinde ca patronul il foloseste ca sa pacaleasca lumea dar continua sa-si "vada de treaba" cum zici tu, devine complice la frauda. Eu nu sunt un angajat din ala. Am vazut abureala, am plecat!

    Nici macar nu eram salariat al tau, am primit doar un premiu dupa 2 ani de moderare a concursului. Asta ca sa corectam expresia ta ca "eram platit" ca sa fac ceva. Pastreaza aluziile si dezinformarile pentru fraieri.

    N-am timp de prostii d-astea, hai sa ne vedem fiecare de ale lui.

  18. #312
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Klingon, nu mai fii lupul imbracat in blana de miel. Tie nu trebuia sa ti se dea nici un premiu si ai primit. Nu a fost vorba de nici un premiu pt tine ca puneai intr-un programel rezultatele si in 2 minute era totul gata. Ai zis ca nu e nici o problema si dupa aceea ai zis ca vrei premiu. Lame, dar ti-am dat. Apoi ai inceput sa gandesti singur si ai dat-o in bara.

    Premiile de la concurs nu trebuia sa le dau eu. Firma Caro Group, la care voi vorbi cu directorul, nu si-a onorat promisiunea. Dar voi da eu tot, nimeni nu va ramane fara premiu. Daca ma stiai cat de cat, stiai si asta. O sa vezi.

  19. #313
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    ce razboi idiot... atata timp cat te consideri "cel mai mare forum din romania" de acest gen, tii orice conflict in propriul tau birou si nu il expui public pentru ca nu iti aduce cu siguranta publicitate... felicitari celor trei care sunt numiti "provizoriu" pe podium... dar cu siguranta cei de la locul 4 in jos vor sa stie si ei pentru ce au muncit un an intreg...
    practic cu noi, utilizatorii site-ul asta a devenit ceea ce este. si tot datorita noua astfel de concursuri au loc.
    asa ca, nu pentru premii, nici macar pentru statistici, doar asa din politete, ati putea pune rezultatele in "programel"-ul vostru si sa rezolvati problema in "doua minute" fara atata valva...
    sa auzim numai de bine

  20. #314
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Klingon, cred ca ar trebui sa pui clasamentele pe sait, noi iti stim motivele pt. care nu le-ai pus dar asa ar fi corect fata de toti cei care au participat la concurs. daca ai ceva de impartit cu vadim imparte in particular

    chiar daca am terminat pe 2 astept clasamentul oficial, poate cel facut manual nu este bun si nu vreau sa primesc premiul in locul altui coleg
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  21. #315
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Nu va mai exista nici un fel de clasament/statistica postat de mine pe OLS. Acest concurs nu mai este corect fata de utilizatori de cateva luni, din cauza intarzierii/lipsei premiilor, a schimbarii modului de acordare (din componente de calculator au deveni bani) si a promisiunilor neonorate in privinta termenelor (ultima data trebuia sa se intample la inceputul lui martie).

    Daca Vadim crede ca o intarziere de un an nu conteaza, este treaba lui. Cand o sa-si primeasca el salariul sau altele cu un an intarziere o sa se mai gandeasca. Nu spun ca e vina lui exclusiva pentru asta, de fapt i-am mai luat apararea pe aici, dar are si el o vina prin neglijenta monumentala dovedita. Am umplut forumul cu greve si proteste tot anul, l-a durut putin in fund, iar acum imi zice mie ca trebuia sa tac si sa cred ca la biserica, ca premiile pe anul asta se vor da la toti, desi cele de anul trecut nu s-au dat la toti.

    Despre opinia lui... necalificata asupra "programelului" cu care se faceau toate clasamentele si statisticile de aici ce sa mai zici.... I s-a mai spus si de catre altii ca habar nu are ce vorbeste. Crede ca "programelele" se gasesc la chioscul de ziare de sport, ca sunt gratis si ca sunt cum a vazut el in Terminator, adica fac tot ce face omul, de 100 de ori mai repede si mai bine. Nu si-a pus intrebarea de ce din atatea mii de useri de aici n-a mai facut niciunul un "programel" care face totul in doua minute si incape pe un bilet de autobuz, cum crede el. A propos, nici eu n-am reusit chiar asa o minune a tehnicii. Astea-s vise de... ziarist ratacit printre computere. Si cu memorie slaba, ca mereu uita ca atunci cand a invitat un nou moderator pentru concurs, si am venit eu, a spus ca se da premiu.

    Gata, zau ca m-am plictisit. Adio si numa' bine.
    Last edited by Klingon; 25th May 2008 at 04:24.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •