De multe ori am avut mari indoieli privind activitatea liderilor galeriei... la ultimul meci insa chiar am fost deranjat de scandarile triviale , intr-un meci televizat , pe care , teoretic , il puteau vedea foarte multi spectatori la nivelul tarii... Meciul a inceput si nu s-a auzit nici o incurajare la adresa Universitatii , singura activitate a galeriei a fost celebrul , de acum , "sugi .... " adresat portarului advers!. Prima oara s-a strigat hai Stiinta , abia dupa golul lui Njock, ce se intampla daca nu marcam..?
Pe un stadion in care , din cei 10000 de spectatori cam jumate au fost copii si foarte multe fete sunt categoric impotriva acestor scandari triviale , care , culmea , vin chiar de la galerie! Atentie ! La ele , in general ,nu se raliaza restul spectatorilor ! Si atunci nu vad de ce se scandalizeaza conducatorii galeriei cand striga "toata lumea" si ceilalti spectatori îi trateaza cu raceala ..
In aceste momente este o emisiune pe 3TV cu Spanu si Beldeanu , am reusit sa intru in direct si i-am cerut moderatorului sa-l provoace pe Gabi Blondu la o discutie despre cum se poate imbunatati imaginea galeriei si renuntarea macar la meciurile de acasa a scandarilor triviale... Domnul Spanu a promis ca il va aduce pe Blondu la o emisiune viitoare si ii va cere sa promita ca va incerca sa imbunatateasca calitatea mesajelor trasmise de galerie..de asemenea Aurica Beldeanu promite ca se va implica in relatia cu galeria , deoarece nici el nu agreeaza aceste mesaje indecente...
Credeti ca Gabi Blondu are autoritatea necesara de a actiona in aceasta directie ?