View Poll Results: Pe ce loc credeti ca va termina rapidul acest sezon?

Voters
14. You may not vote on this poll
  • Locul 1

    10 71.43%
  • Locul 2

    3 21.43%
  • Locul 3

    0 0%
  • Altul (precizati care)

    1 7.14%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 81

Thread: LIGA I tur/retur 2007-2008

  1. #43
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pt. maine:
    Attached Images Attached Images
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #44
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    REDNIC: "E VINA MEA"

    Tehnicianul echipei Rapidul, Mircea Rednic, si-a asumat responsabilitatea dupa infrangerea surprinzatoare suferita de echipa sa la Arad, scor 1-0 pentru "textilisti". Antrenorul a declarat ca incapacitatea sa de a-si motiva jucatorii a cantarit decisiv in economia partidei.

    "Am pierdut pe mana noastra, le-am zis si baietilor asta. Am avut ocazii, am ratat , dar atat. De ce ne-a fost frica nu am scapat. Greseala este a mea, nu am responsabilizat jucatorii la timp. Imi asum infrangerea, este numai vina mea. Campionatul se mai joaca, putem fi la sfarsitul anului pe locul doi" a incheiat Rednic.

    Formația Rapid București a ratat duminică șansa de a reduce din diferența de puncte ce o separă de liderul campionatului, CFR Cluj, fiind învinsă la Arad de UTA, cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bălțoi (57). Giuleștenii au beneficiat de o lovitură de la 11m, după un fault al Mârne asupra lui Mazilu (85), însă Cesinha nu a reușit să îl învingă pe portarul arădean.


    sursa:www.prosport.ro

    S-a mai dus un campionat.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. 25th November 2007, 20:42
    Reason
    dublura

  4. #45
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post

    S-a mai dus un campionat.
    asta este ,noi sa fim sanatosi

  5. #46
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    grande, ar fi bine, dar din pacate astia ne imbolnavesc de inima.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #47
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Mai avem putine sanse sa luam campionatul, acum se pare ca luptam pentru locul 2
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #48
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    RAPID NU A PIERDUT NICIO PARTIDA CU ANDRADE IN POARTA

    @: fanatik


    Accidentarea lui Dani Coman ii da mari batai de cap lui Mircea Rednic. Tehnicianul va fi nevoit sa apeleze la brazilianul Elinton Andrade in ultimele cinci partide oficiale din acest an. Venit in vara, Andrade a prins doar patru jocuri oficiale ca titular in poarta Rapidului. Cu el intre buturi, giulestenii nu au pierdut nicio partida si au incasat doar doua goluri.

    Partidele in care Elinton Andrade a aparat pentru Rapid: Liga I (etapa a 8-a) : Rapid – Gloria Buzau 0-0, Cupa Romaniei : FCM II Bacau – Rapid 0-3, Cupa UEFA : FC Nurnberg – Rapid 0-0, Rapid – Nurnberg 2-2


    REVIN MAFTEI SI GRIGORE, LIPSESTE MARIUS CONSTANTIN

    In partida din etapa viitoare cu SC Vaslui din Giulesti, antrenorul Mircea Rednic se va baza pe capitanul Vasile Maftei si Nicolae Grigore, ambii reveniti dupa suspendari.
    In schimb, Marius Constantin a primit la Arad al patrulea cartonas galben in acest sezon si va fi suspendat pentru partida cu moldovenii.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  8. #49
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Astazi jucam acasa cu FC Vaslui

    Astept un meci bun cu mai multe finalizari din numeroasele ocazii pe care ni le facem

    Pronostic : 3-1 pentru noi
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  9. #50
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    HEREA: "AM FOST PESTE VASLUI"

    Jucatorul pentru care Rapid a dus o lupta apriga cu Steaua in aceasta vara, Ovidiu Herea, si-a laudat la finalul meciului adversara din aceasta seara. “FC Vaslui are o echipa foarte buna. A fost un joc destul de greu pentru noi. Am avut si emotii deoarece nu ne asteptam sa fim egalati. Azi am fost peste ei si am meritat victoria. Sper ca la finalul campionatului sa fim pe locul unu”, a spus Herea. Referitor la duelul mai dur pe care l-a avut cu veteranul oaspetilor, Dorinel Munteanu, Herea a spus ca regreta incidentul, dar a adaugat ca astfel de lucruri se intimpla “in iarba”: “Imi pare rau si imi cer scuze prin intermediul vostru ca l-am lovit pe Dorinel. Nu am vrut sa il lovesc. Am si eu un cucui mare, dar cred ca am avut capul mai tare decit el. Asa este in fotbal, se mai intimpla si astfel de lucruri”.

    @fanatik
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  10. #51
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Lotul de jucători pentru retur:

    Data nasterii, Meciuri (sezoane), goluri

    Portari: Dănuț COMAN 28.03.1979 132 (11) / 0, Elinton Sanchotene ANDRADE 30.03.1979 (Brazilia) 6 (1) / 0, Andrei MARINESCU 11.02.1985 2 (1) / 0

    Fundași: Vladimir BOZOVIC 13.11.1981 (Muntenegru) 17 (1) / 0, Marius CONSTANTIN 15.10.1984 122 (6) / 1, Philippe LEONARD 14.02.1974 (Belgia) debutant, Vasile MAFTEI 01.01.1981 167 (8) / 8, Dănuț PERJĂ 14.11.1974 222 (12) / 16, Cristian SĂPUNARU 05.04.1984 69 (6) / 5, Ionuț STANCU 17.01.1983 91 (6) / 3, Ahmed MOSLEM 8.04.1980 (Egipt) debutant

    Mijlocași: Emil DICĂ 17.07.1982 92 (5) / 4, Nicolae GRIGORE 19.07.1983 100 (8) / 9, Ștefan GRIGORIE 31.01.1982 194 (10) / 41, Ovidiu HEREA 26.03.1985 80 (5) / 5, Costin LAZĂR 24.04.1981 132 (6) / 6, Daniel PANCU 17.08.1977 163 (7) / 55, Vasco MATOS 10.10.1980 (Portugalia) debutant

    Atacanți: Pierre BOYA 16.01.1984 (Camerun) 8 (1) / 0, Lucian BURDUJAN 18.02.1984 105 (6) / 26, Carlos Cesar Santos „CESINHA” 12.03.1980 (Brazilia) 18 (1) / 4, Ranko DESPOTOVIC 21.01.1983 (Serbia) debutant, Ryan Alan GRIFFITHS 21.08.1981 (Australia) 49 (3) / 9, Lucian RĂDUȚĂ 16.08.1988 1 (1) / 0, Joao Paulo 25.07.1981 (Portugalia) debutant
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #52
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu avem un lot rau, sper sa iasa bine si la finalul campionatului sa avem motive sa bem de bucurie si nu de suparare.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #53
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    ati inceput cam prost....
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  13. #54
    Banned
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    La mine acasa
    Posts
    73
    Reputatie
    0
    rapidul asta nu-s aia de visau la castigarea campionatului?
    Last edited by Datenshi; 24th February 2008 at 00:13. Reason: abtine-te pe aici

  14. #55
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    La cum jucam, locul 3 e o performanta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #56
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    La cum jucam ,nici in primele 8 locuri nu terminam,suntem penibili !

  16. #57
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TopCat View Post
    rapidul asta nu-s aia de visau la castigarea campionatului?



    Etete la asta...ce avatar anti-stelist are !!!

  17. 24th February 2008, 12:57
    Reason
    ea e :D

  18. #58
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    M-au pus pe prima pagina. Evaluarea jucatorilor/antrenorului imi apartine.

    http://fzr.ro/editorial_detaliat/Edi...i_va_/6101.htm
    Last edited by Datenshi; 26th February 2008 at 20:56.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #59
    Shogun Matu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    385
    Reputatie
    1
    Zice Not Found...
    [COLOR="DarkRed"][B]Nimeni nu ne poate schimba karma.Nimeni.
    ____________________________________
    You have to ask the right question.Has anything you done made your life better?

    But a thug changes and love changes
    And best friends become strangers[/B][/COLOR]

  20. #60
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Am mai pus o data linkul. Daca nu merge, pe fzr. ro in dreapta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #61
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Daca prindem locul 2 la final sa zicem saru' mana.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  22. #62
    Banned
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    La mine acasa
    Posts
    73
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Etete la asta...ce avatar anti-stelist are !!!
    Io-te-l pe asta ce sensibil e la pasarici. Stai mah linistit ca e porumbel nu stancuta. Te simti cu cioara pe fes de ai sarit asa?
    Dupa ultima etapa chiar locul 3 e miracol pt voi. La cum ati jucat, daca ii pun o ramura de maslin in cioc la pasarica de la avatar v-am fericit cu o noua emblema de club
    Last edited by TopCat; 10th March 2008 at 21:52.

  23. #63
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    TopCat, nu mai intra sa provoci pe aici. Ultimul avertisment.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •