View Poll Results: FC Botosani-FC Ceahlaul!

Voters
19. You may not vote on this poll
  • bate FC Botosani

    4 21.05%
  • egal

    1 5.26%
  • bate FC Ceahlaul

    4 21.05%
  • Blat

    10 52.63%
Page 29 of 31 FirstFirst ... 192728293031 LastLast
Results 589 to 609 of 640

Thread: Discutii Generale

  1. #589
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Nu te fa ca ploua, draga clujene... vrem explicatii!!! Mai ales ca stiu cat de dragi va sunt Timoce, Bagiu...

  2. #590
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elia View Post
    Dragi clujeni, tin sa va felicit! Ati promovat in Divizia C! "Adevarata echipa a Clujului", FC UNIVERSITATEA 1919 CLUJ a invins pe FC ZALAU si a promovat in LIGA a III-a!!!
    Acuma, lasand gluma la o parte, poate imi explicati si mie care e pozitia voastra fata de FC U1919 Cluj!!!
    glume de prost gust, da` hai sa incerc sa te lamuresc
    Pana acum vreun an clubul "U"niversitatea Cluj era organizat sub forma de societate non-profit (ca multe alte cluburi din Romania) condusa de Bagiu, Timoce & Co. In vara s-a hotarat trecerea la organizarea sub forma unei societati pe actiuni (am ramas mirat cand acu` vreo cateva zile zic astia la teveu ca Poli o sa fie prima echipa din provincie organizata ca SA ). Societatatea se numeste CFM Universitatea Cluj SA si a preluat de la fosta societate lotul de jucatori, stema si palmaresul. No bun, si dup-aia astia de la societatea non-profit si-o facut echipa in divizia D pe care o botezat-o FC Universitatea 1919 si jucau in Floresti. Si acuma aflu ca au intrat in C, nu ma prea intereseaza soarta echipei respective
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  3. #591
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Draga T.B., nu vreau sa bag zazanie intre voi. Da' asa cum ai povestit tu lucrurile, totul pare atata de simplu. A existat o societate non-profit, la un moment dat a devenit societate pe actiuni, aia cu non-profitu' s-au suparat, si-au tras echipa la Floresti si gata.
    Da' numa' un pic. De ce in momentul trecerii la soc. pe actiuni majoritatea actiunilor, lotul de jucatori si palmaresul a ajuns in mainile anumitor persoane si nu la Bagiu sau Timoce? Pe ce baza s-a facut impartirea actiunilor?
    Dragi clujeni, chiar nu am nici o intentie rea, doar vreau sa discutam situatia.

    p.s.> O prostie ce s-a zis la Tv. Muuulte echipe sunt deja SA... iar Poli TM, care a picat in D, am impresia ca mai are mult pana devine SA.

  4. #592
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Bagiu si Timoce erau numa` conducatori, ei n-au dat in viata lor bani pentru echipa (numa` au luat), asa ca nu vad de ce-ar fi trebuit sa li se dea lor actiuni. Echipa era a municipalitatii care a ramas cu o parte insemnata din actiuni si in SA, si pe langa ei au mai venit si altii.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  5. #593
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    ba, amu sincer, o ajuns si Bagiu cu Timoce subiect de discutie pe forum? pana mea.

  6. #594
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Kidule,acum sincer NOI va vrem in A din urmatoarele motive:derbiul westului,vecini,respectul fata de orasul Arad,echipa din vest,clinciurile traditionale ca adversari,etc........si voi ......voi ramaneti aceiasi ORGOLIOSI ieftini(nu ne vindem,"C",saraci,chipurile cinstiti)lasa ca o sa vina Moldova si Oltenia si voi va uitati la baschet.....in CAPITALISM banii si gloria se fac uneori si pe Naspa...
    PS: Nu am nimic cu Urziceniul,dar daca si astia sunt in L1 atunci cred ca si AR ar trebui,da,chiar pe naspa sa fie.....undeva.....
    Indiferent care este decizia voastra noi o vom RESPECTAin rest sunt mici glumite care un drucher normal le intelege.....hai ceau vecine
    Asta e si ideea mea... dar se pare ca sunt considerat pensionat pentru ca doresc bine UTei.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #595
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Vad ca etsi foarte activ de o vreme incoace. Stii tu treaba cu "si la bine si la rau" ? La tine e valabila doar prima parte.
    Nu te-am vazut pe aici tot returul, unde ai fost?
    Aaaaaaa ... scuze, stii sunt de aia ... "La placinte inainte, la razboi inapoi".
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  8. #596
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    Vad ca etsi foarte activ de o vreme incoace. Stii tu treaba cu "si la bine si la rau" ? La tine e valabila doar prima parte.
    Nu te-am vazut pe aici tot returul, unde ai fost?
    Aaaaaaa ... scuze, stii sunt de aia ... "La placinte inainte, la razboi inapoi".
    Am fost pe stadion...
    Din cele spuse de tine se deduce ca a fii suporter adevarat inseamna sa postezi in mod constant pe forum la onlinesport.
    Nu am avut acces la internet de acasa ci doar de lucru pana acum recent, iar la lucru din cauza timpului liber redus m-am multumit doar cu stirile.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #597
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuliandronca View Post
    Suntem de rasul timisorenilor!
    Ba suntem in A, ba in B, ba in C.
    Nu m-ar suprinde ca peste o saptamana sa se razgandeasca si sa fuzioneze cu o echipa dintr-un campionat strain.
    Rusine sa le fie celor care i-au decizii la UTA pentru ca nu le pasa decat binele lor, nu si a echipei. Neseriozitatea de care au dat dovada in ultima luna impletita cu contraperformanta istorica din ultimul sezon denota cat sunt de incapabili.
    Chiar acum am auzit la stiri ca Bara ar intentiona, totusi sa preia un loc in A decat in B pentru ca oricum si suma pentru B este mare si ar prefera sa ajunga in elita. Si de asemenea spune el ca nu a renuntat inca la intelegerea cu Salonta!
    Incep sa sper din nou desi recunosc ca situatia e dea dreptul incredibila.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  10. #598
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Postez de 1 an aici si de vreo 3 pe site-urile UTA-ei dar eu pe tine nu te-am vazut. Hopa deodata ai acces la internet de cand se cumpara loc in A.
    Chiar acum ai dovedit lucrul asta, exact cand a zis Bara ca sigur jucam in B postarile tale pe aici s-au terminat. De dimineata ai citit ca iar vrea Bara in A si hop si tu pe net.
    Ca fapt divers tu te jucai cu ... in praf cand mergeam eu in deplasari cu UTA.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  11. #599
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    Postez de 1 an aici si de vreo 3 pe site-urile UTA-ei dar eu pe tine nu te-am vazut. Hopa deodata ai acces la internet de cand se cumpara loc in A.
    Chiar acum ai dovedit lucrul asta, exact cand a zis Bara ca sigur jucam in B postarile tale pe aici s-au terminat. De dimineata ai citit ca iar vrea Bara in A si hop si tu pe net.
    Ca fapt divers tu te jucai cu ... in praf cand mergeam eu in deplasari cu UTA.
    Parerea ta... totusi forumul asta ii dedicat UTA-ei nu mie.
    Cel mai important lucru este ca sunt sanse reale sa jucam in A. De abia astept sa dea stirea in mod oficial.

    http://www.sportarad.com/sportarad/c.../view/2319/26/
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  12. #600
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Nici cum nu vreti sa ma credeti. Of of, va mai spun o data, Liberty cedeaza locul in A pentru UTA. Nu va mai stresati cu manifestatii si alte cele... totul e batut in cuie.

  13. #601
    Uncle`Somm Sommerset Hateg's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Hateg
    Posts
    242
    Reputatie
    1

    Talking toniii.ban-ban-out

    Quote Originally Posted by Tony_Viola View Post
    ai mancat acolo v-ul unde ai scris: "aradul e arza". in rest totul e ok
    Deja ai plusat la puncte de penalizare.Nu poti sa spui asta despre o proaspata divizionara.Ei nu au fost niciodata " arza " !
    Nimeni inainte de [B]noi[/B]...

  14. #602
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elia View Post
    Nici cum nu vreti sa ma credeti. Of of, va mai spun o data, Liberty cedeaza locul in A pentru UTA. Nu va mai stresati cu manifestatii si alte cele... totul e batut in cuie.
    Asa se pare ca e, dar asteptam confirmarea oficiala ca UTA timp de 2 saptamani a fost si in C si in B si in A.

    Rog respectuos adminii acestui forum sa schimbe topicul in "UTA in A" asta mai ales ca v-ati grabit sa-l stergeti pe cel care a avut denumirea aceasta si de asemenea sa-l mute la Divizia A ca tot la fel v-ati grabit sa-l mutati aici.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  15. #603
    Uncle`Somm Sommerset Hateg's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Hateg
    Posts
    242
    Reputatie
    1

    Nu zau??

    Quote Originally Posted by elia View Post
    Nici cum nu vreti sa ma credeti. Of of, va mai spun o data, Liberty cedeaza locul in A pentru UTA. Nu va mai stresati cu manifestatii si alte cele... totul e batut in cuie.


    Totul batut in cuie.
    1)Buget
    2)Jucatori
    3)Licenta

    Eu cred ca in cuie va fi batut doar capacul...
    Nimeni inainte de [B]noi[/B]...

  16. #604
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Iulian draga, da' de ce mai astepti confirmari? Cand eu de acum vreo doua saptamani vi-am zis ca Liberty si UTA sunt pe felie... In fine, e drept, inca nu aveti de unde sa stiti ca eu le stiu pe toate
    Asadar, sa va enumar si jucatorii ca ajung la Arad? Nuu... poate alta data. Asta e pedeapsa pentru ca nu m-ati crezut.

  17. #605
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Na, uite si dovada.
    4. A aprobat cesiunea încheiată între FCM UTA Arad şi CF Liberty Oradea, cu condiţia obţinerii licenţei de către clubul FCM UTA Arad până la data de 15 iulie 2006. Această cesiune a fost realizată cu respectarea dispoziţiilor art. 55.3. din ROAF, clubul FCM UTA Arad urmând să participe, dacă va fi licenţiat, în ediţia 2006-2007 a Ligii 1, iar clubul CF Liberty Oradea în ediţia 2006-2007 a Ligii a 3-a.

    E vorba de Sedinta Comitetului FRF.

  18. #606
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    din partea asta de tara, am mai ramas noi si clooju'... nepatati, dar si in B
    Va fi o lupta pentru promovare intre ultimele urme de demnitate din fotbalul "occidental"
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  19. #607
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    mare dreptate ai omule
    la anu o sa fie lupta pt promovare intre noi si oradea
    oricum bine ca am scapat de blatistii in orasu cu 50 de feluri de salam
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  20. #608
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sommerset Hateg View Post


    Totul batut in cuie.
    1)Buget
    2)Jucatori
    3)Licenta

    Eu cred ca in cuie va fi batut doar capacul...
    1. Nu deoarece cel stabilit era pentru divizia B
    2. Totul e in faza de contact
    3. Inca nu s-a dat si din cauza ei s-ar putea sa nu putem evolua desi de la Mitica ma astept la ceva compromisuri deoarece prea ne vrea in A (nu-mi explic de ce)
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  21. #609
    manager DanJuve's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Pitesti
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    e interesant ca fatza de poli voi veti promova si o veti face fara sa va pierdeti palmaresul.La Poli daca intri pe siteul lpf ului gasesti la an infiintare cifra 2002
    PITESTI TERITORIU ALB-VIOLET.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •