Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 74

Thread: Cupa Romaniei 2003/2004

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Pentru cei care cred ca FC Arges a avut emotii, se inseala. Poate de vina este faptul ca s-a marcat atat de tarziu. Nu a fost absolut nici o problema. Si daca se intra in prelungiri, Argesul tot ar fi invins. Moldovenii nu au au avut nici o ocazie mare, doar in prelungiri, cand au avut de executat o lovitura libera din apropierea careului. Atunci a urcat in careu si portarul lor, Anton, dar Coman a respins fara emotii.
    In rest, dominare cvasi-totala si ratari cu carul, din pozitii favorabile. Nastasie si Tanasa au jucat foarte bine dupa ce au intrat in teren, foarte motivati, gata sa reprezinte solutii pentru postul de titular.
    Marincau iar ne-a surprins pe toti jucand prima repriza, iar s-a accidentat si este incert cu Otelul. Daca apare intre titulari si acum, inseamna ca omul e hotarat sa dea totul din el, indiferent de consecinte. De trei meciuri joaca accidentat, dar a facut-o foarte bine.
    S-a intors si Prepelita din Irlanda de Nord, poate sa fie o solutie pentru mijloc. El a fost titular in absolut toate meciurile pe care le-a jucat.

  2. #23
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    F.C. Arges - Apulum Alba Iulia in sferturile Cupei Romaniei.
    Tur: 3 decembrie; retur: 17 martie.

  3. #24
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    sper ca macar in cupa sa facem o figura frumoasa si sa repetam macar evolutiile bune din jocurile cu bacau de anul trecut....

  4. #25
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Nu ar trebui sa avem probleme! <am spus nu ar trebui!!!>

  5. #26
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Cupa Romaniei 2003/2004

    Astazi, la meciul Apulum - Dinamo, Maier a fost eliminat. Suspendarea sa va fi valabila pentru meciul de Cupa cu noi, sau actioneaza numai in campionat?

  6. #27
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Suspendarea este valabila doar pentru meciurile din campionat deci poate juca in meciul de Cupa.
    Casa de Piatra pentru Dica!!!

  7. #28
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Va anunt ca Motanu' nu va juca maine!!!Daca prin absurd,Alba Iulia ar mai fi avut un meci de campionat(dupa cel cu Dinamo),intr-adevar atunci Maier chiar avea drept de joc la Pitesti.Dar nu e cazul...

  8. #29
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E un avantaj pentru noi absenta lui Maier. El facea tot jocul echipei. In plus, atunci cand a lipsit din formatie, Apulum a pierdut la scor (0-3 cu Ceahlaul, 0-3 cu Farul).

    Moldovan declara ca il intereseaza in primul rand meciul cu Rapid, dar eu sper in rezultate bune si in campionat, si in Cupa.
    Last edited by Tudose; 2nd December 2003 at 15:03.

  9. #30
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    :O moldovan sa nu uite ca si in cupa are un obiectiv care trebuie indeplinit...

  10. #31
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    FC Arges Apulum 4- 0

    min. 3 - Dica
    min. 7 - Crivac
    min. 20 - Dica
    min. 70 - Nastasie

  11. #32
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am fost clar peste Apulum astazi. Dupa doar 28 de minute era deja 3-0. Si noi am jucat bine, dar si cei din Alba Iulia au parut total deconectati.

    Destinatia lui Dica inca nu se cunoaste. Moldovan afirma ca nu se va opune niciodata ascensiunii unui jucator, in timp ce Nicu spune ca asteapta oferte si va cantari.

  12. #33
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maniacul
    :O moldovan sa nu uite ca si in cupa are un obiectiv care trebuie indeplinit...
    Obiectivul din Cupa a fost calificarea in sferturi, iar acesta a fost deja atins. Moldovan spunea la conferinta de presa ca isi doreste sa urce si mai sus in competitie.

    Obiectivul din campionat (locurile 1-6) pare acum mai indepartat, insa sper sa facem o surpriza in Giulesti, apoi in primavara sa urcam din nou in clasament.

  13. #34
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Obiectivele sunt obiective! Dar am o intrebare: in momentul de fata suntem ca si in semifinale. daca reusim sa trecem de semifinale si jucam in finala, de ex cu Dinamo chiar daca pierdem avem sanse sa prindem UEFA(in UEFA merge echipa de pe locul doi si finalista Cupei)! Clubul este "constient" de acest lucru? Asta inseamna un efort financiar mare dar formatia poate sa isi faca reclama in exterior. Ar fi frumos sa jucam din nou in UEFA.

  14. #35
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu nu imi doresc atat de mult sa jucam in Cupele Europene cat sa ajungem in finala Cupei Romaniei, trofeu care ne lipseste din palmares.
    Daca sunt constienti conducatorii clubului? Moldovan, dupa meciul cu Apulum, afirma referitor la Dica: "Nu ma voi opune niciodata ascensiunii unui jucator. El are contract pana in vara, daca exista oferte serioase poate pleca in iarna. Ar fi o pierdere in planul performantei, dar poate fi un castig financiar pentru club."
    Probabil ca afirmatia se poate extinde la nivelul intregii strategii a lui F.C. Arges.

    In plus, daca echipa ar juca in Cupele Europene, ar fi o posibilitate de a vinde jucatori direct la echipe puternice din strainatate.

  15. #36
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Daca cistigam Cupa, lucru pe care mi l-as dori, jucam automat in UEFA. Trebuie sa intelegem ca banii sunt in Europa si nimeni nu ne da nimic daca stam acasa si ne uitam la tv! In plus daca o sa il vinda pe Dica, foarte bine...Sunt niste bani necesari clubului si ascensiune personala pentru Dica! Dar sa nu uitam ca Dica nu este FC Arges...sunt si alti buni jucatori. Putem gasi, cred in asta, un al doilea Mutu sau Dica, sau Bartbu sau Dobrin...
    Iar daca ajungem sa vindem jucatori direct este si mai bine: cit a primit clubul pe Mutu(din curiozitate?? acum valoreaza 22mil Euro).

    Un mic exemplu: In Polonia este echipa Groclin care s-a calificat acum ijn turul 3 al UEFA: a eliminat pe Herta Berlin, Manchester City!!! Echipa a unui oras de 12.000 de locuitori care acum 4 ani se gasea in D iar anul trecut a avansat in A si a avut locul 2!!
    Toti jucatorii echipei sunt curtati acum de cluburi straine...preturi de la 1mil. Euro fiecare...

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cunosc performanta celor de la Groclin. S-ar putea face asa ceva si la noi, cu conditia sa existe ceva bani si, mai ales, interes si pricepere manageriala. Patronii din Romania (in general, nu doar in fotbal), doresc sa castige banii cat mai repede, gandesc doar pe termen scurt, iar rezultatele se vad.
    Mutu a fost vandut cu mai putin de 1 milion de euro la vremea respectiva. La Pitesti au crescut si vor mai creste mari jucatori. Daca ei vor forma si o mare echipa, ramane de vazut.

  17. #38
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Miercuri jucam returul sferturilor de finala ale Cupei la Alba Iulia. Suntem deja cu un picior in faza urmatoare a competititei. Cred ca gazdele nu vor ridica mari probleme, avand sanse infime de calificare.

  18. #39
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Eu zic ca va fi un amical util pentru Moldovan inaintea meciului greu cu Petrolul, chiar daca vom juca la Alba Iulia, iar cu ploiestenii acasa.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  19. #40
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0

    Cupa Romaniei: Apulum-FC Arges

    In tur a batut Argesul cu 4-0, in campionat cu 5-1 in deplasare. Se va razbuna oare Apulum?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #41
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Sa speram ca nu vom avea probleme...

  21. #42
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ma indoiesc ca se poate schimba soarta calificarii. Ardelenii nu vor fi prea motivati, iar noi putem sa mergem din nou in semifinale.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •