View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 143 of 146 FirstFirst ... 4393133141142143144145 ... LastLast
Results 2,983 to 3,003 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #2983
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Cred ca era mai simplu Forza.

    Btw, zz nu se citeste chiar tz.

  2. #2984
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce sa stie olteanu` ce e sofranu`
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #2985
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Cred ca era mai simplu Forza.

    Btw, zz nu se citeste chiar tz.
    Nu trebuie sa fie perfect. Pentru mine "zz" arata mai bine decat "tz" sau "ț".

    Forzza
    Fortza
    Forța

    __________________

  4. #2986
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Cred ca era mai simplu Forza.

    Btw, zz nu se citeste chiar tz.
    nici chiar tu nu le stii pe toate
    se citeste t,
    retired.

  5. #2987
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Numai profesori pe aici.
    In loc sa predati teoria pizza cu tz sau fara mai bine raspundeti la intrebarea din poll
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #2988
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1


    Aia care au spus 8 au avut dreptate.
    Eu am votat 7 si am fost foarte aproape.
    Code:
    7	Ukraine	39.550	
    8	Romania	39.491
    __________________

  7. #2989
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Tu ai facut ceva in viata : ai fost pe stadion la singura victorie intr-un deceniu jumate in Europa, in fata colosului Young Boys Berna ...
    Iar vorbesti pe nas, asa cum faci de obicei.
    Baga la capatana!!!!! Cu exceptia inceputului anilor '80, adica vreo 4-5 ani, Steaua a obtinut in Europa rezultate mai bune decat voi.

    Cat despre Young Boys Berna, stati band ca a fost si este o echipa peste Aadvidaberg, cei care v-au eliminat la prima voastra participare in Europa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #2990
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1


    Nu vrei sa pricepi ca pana in 1986 ati fost no name in Europa ? Nici maltezii nu va luau in serios, trimiteau echipa a 2-a ...

    Atvidaberg era campioana Suediei, pe atunci o tara cu fotbal mult peste Elvetia, chiar si peste Romania. Iar cu un an INAINTE de aceasta ''prima iesire'' in Europa, Craiova a batut si eliminat o echipa din Italia (AC Fiorentina), ceea ce voi inca visati ...

  9. #2991
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post


    Nu vrei sa pricepi ca pana in 1986 ati fost no name in Europa ? Nici maltezii nu va luau in serios, trimiteau echipa a 2-a ...
    Pana la Young Boys am mai eliminat un Rapid Viena, Barcelona...
    Si oricum, nu sustine nimeni (cu exceptia lui Duba) ca eram cunoscuti sau ca eram o forta pana in '86.

    Craiova la fel, era un nimeni pana in '83.
    Steaua a avut un sfert de finala in Cupa Cupelor 1971/1972, a doua competitie ca valoare in Europa, dar sfert de finala pentru Steaua nu prea e performanta chiar daca a eliminat Barcelona si a fost eliminata foarte greu de Bayern cu 1-1 la general.

    Nu e performanta, dar a fost un rezultat deschizator de drumuri, cred ca a fost pentru prima oara cand o echipa romaneasca ajunjea atat de departe intr-o competitie europeana majora.
    __________________

  10. #2992
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Craiova la fel, era un nimeni pana in '83.
    Fals, era cunoscuta in toata Europa. Si echipa, si jucatorii.
    In cupele europene eliminase Fiorentina, batuse in ambele meciuri pe Leeds United *, fusese greu eliminata de Moenchengladbach (detinatoarea trofeului) - de fapt, datorita arbitrajului din tur, care a permis nemtilor sa inscrie 2 goluri neregulamentare (in retur a batut Craiova cu 1-0), jucase de la egal la egal cu campioanele Italiei (Inter Milano) si Germaniei (Bayern Munchen), fusese deja in sferturile Cupei Campionilor (prima din Romania), apoi in 1982 eliminase pe Fiorentina, Bordeaux (echipe gomoase, cu multe vedete) ...
    Apoi, craiovenii erau cunoscuti si de la nationala, din partide bune facute impotriva Iugoslaviei, Angliei, Suediei, Italiei, Argentinei etc. Cei de la Inter Milano, de exemplu, cunosteau foarte bine pe cei de la Craiova, ii urmarisera
    in Europa si stiau cu cine au de a face, asa cum au si declarat.
    In 1983 echipa si jucatorii sai aveau cativa ani buni de rezultate importante prin Europa, nu ca cei de la Steaua, care pana la meciul cu Anderlecht din semifinale erau cvasianonimi.
    __________________
    [/QUOTE]

  11. #2993
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Leule, am asteptat intentionat 10 minute ca sa nu mai poti sa editezi.
    Ce semnatura belea ai



    Pana sa ajungeti voi sa eliminati Fiorentina sau Leeds, Steaua eliminase deja Barcelona si jucase sfert de finala in cupa Europeana.

    Dar fie ca tine, eram nimeni in Europa pana in '86 iar universitatea era cea mai cu mot echipa
    __________________

  12. #2994
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ce faci bre in control panel modificand semnatura?
    Inca nu te-ai prins ce s-a intamplat?
    __________________

  13. #2995
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Ba da, desteptule ([/quote]) dar voiam sa imi pun o semnatura adevarata, sa mori de ciuda !

    Sa vezi ce semnaturi iti pun eu ...

  14. #2996
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Oricum, e de ajuns sa primim un penalty aiurea intr-un sezon intreg si o sa spuneti ca am furat titlul.
    Cam asa ganditi voi, insirati 3, 4 greseli de arbitraj dintr-un sezon ca dovada clara ca s-au facut manarii grave repetate.
    Nup, dar tu continua sa crezi ca e asa.
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    sa produci jucvatori de mare valoare asa cum a produs si produce Steaua. Cand veti reusi si voi sa aveti astfel de realizari ai voie sa-mi raspunzi. Pana atunci, mucles!
    Cand a produs Steaua jucatori!?
    Aaa, sa-i produca celelalte echipe si voi sa-i cumparati gata crescuti si sa va laudati cu ei, stiu, la din astea sunteti cei mai buni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2997
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cand a produs Steaua jucatori!?
    Aaa, sa-i produca celelalte echipe si voi sa-i cumparati gata crescuti si sa va laudati cu ei, stiu, la din astea sunteti cei mai buni!
    Pune mana si informeaza-te.
    Steaua a dat de-a lungul vremii jucatori de super valoare. Uite tii enumar doar pe cei care au jucat in nationala si nu cu 1, 2 sau 10 meciuri.
    Retine!!!!! Jucatori crescuti la Centrul de copii si juniori sau Academie, cum se numeste acum.
    Anghel Iordanescu, Stefan Sames, Taratu II, Marcel Raducanu, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, George Ogararu, Costel Galca, Costica Stefanescu, Gheorghe Multescu, Teofil Codreanu (care a castigat campionatul din '67 pt rapid, dar este produsul nostru). Ti-am enumerat numai fotbalisti unul si unul, cu zeci de meciuri in nationala si performante la nivel international.
    Voi ce jucatori ati scos de-a lungul timpului? Hai sa vad daca poti sa-mi dai macar 3 jucatori crescuti de voi la valorea celor mentionati de mine.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #2998
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Nu ma intereseaza ce s-a intamplat acu mai bine de 15 ani, eu vorbesc de Steaua de azi, cea de sub patronajul becaliot! Ce s-a intamplat in trecut e istorie, asa poti zice de Craiova ca e cea mai mare echipa a Romaniei ca ea a dat cele mai mari talente! Cati dintre jucatorii crescuti de magnifica voastra academie se afla acuma ce-n primul 11, macar in lotul vostru sau macar in Liga 1 titulari la ceva echipe de 2 lei!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2999
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Tu mai intrebat "cand a produs Steaua jucatori". Iar eu ti-am enumerat numai si numai jucatori de super clasa. Acum o dai la intors, cum ca tu vrei sa stii doar in ultimii 15 ani. Pai Ogararu, de exemplu, este un produs ai ultimilor 15 ani.

    Cat despre alti fotbalisti din prima liga produsi de Steaua. Afla ignorant mic ca pana si voi aveti unul. Se numeste Rosu si este produsul 100% al Stelei.
    Si mai sunt destui in prima liga. Tosca, de exemplu, este tor produsul nostru. Mai precis, a inceput la noi fotbalul, a jucat vreo 2 ani la Viitorul, iar acum a revenit la noi, Vlasceanu este un alt produs. Gradinaru, un altul. Hai ca-mi cam pierd timul cu un ignorant ca tine.

    Rerine!!!! Fotbalul nu inseamna numai ce ai urmarit in ultimi 2-3 ani, inseamna sa ai informatii, deci sa citesti, ceea ce s-a intamplat de-a lungul timpului. Lasa-te de sportul asta ca nu-i de tine!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #3000
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Fotbalul inseamna sa citesti! Si sa citesti ce-nseamna, fotbal?
    Dubo, io ma uit la fotbal cu berea in mana dreapta si telecomanda in mana stanga, de citit sa-l citesti tu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #3001
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Esti catastrofa in ceea ce inseamna fotbal. Pe bune iti spun. Pierzi timpul fara rost. Mai bine ia-o la laba, am inteles ca-ti place, sau du-te la tine in tiganie si arunca cu pisat. Cred ca aceste lucruri le-ai realiza mai bine.
    Last edited by Duba; 8th September 2014 at 12:32.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #3002
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Uite tii enumar ...
    Parerea mea este ca nu tii.
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Anghel Iordanescu, Stefan Sames, Taratu II, Marcel Raducanu, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, George Ogararu, Costel Galca, Costica Stefanescu, Gheorghe Multescu, Teofil Codreanu
    Ignoranta in stare pura , ti-am mai spus ca jucatorul Constantin Galca (actualmente antrenorul Costel) s-a format la Progresul, iar la Steaua a ajuns abia in 1991, dupa ce jucase la Progresul si FC Arges. Tu nu citesti pe forum decat propriile-ti postari ?

    Costica Stefanescu a fost un rebut, ca produs al academiei. Era atacant la voi. La Craiova a venit la 22 ani, a invatat fotbal si, dupa vreo 3 ani in care parea ca nu isi gaseste rostul, cineva a avut inspiratia sa il joace libero.
    De Taratu () nu am auzit ... sincer, nici de Ogararu.

  21. #3003
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,886
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Esti catastrofa in ceea ce inseamna fotbal. Pe bune iti spun. Pierzi timpul fara rost. Mai bine ia-o la laba, am inteles ca-ti place, sau du-te la tine in tiganie si arunca cu pisat. Cred ca aceste lucruri le-ai realiza mai bine.
    Sa-nteleg ca atat ai invatat tu-n viata ta lunga si stufoasa, sa dai astfel de recomandari celor care nu citesc fotbal!? Extraordinara fiinta esti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •