View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 12 of 146 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #232
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    oricumn acest clasament nu prea exprima realitatea parerea mea

  2. #233
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    nu conteaza ca exprima sau nu realitatea , dar acest clasament stabileste lista de acces in cupele europene

    adica cine e sus in top are multe echipe , cine e jos are echipe putine si joaca preliminarii

  3. #234
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Tinta noastra ar fi sa depasim Rusia. Atat. Mai mult nu cred ca se poate. Cred ca nici Steaua si nici Rapid nu vor reedita performantele de anul trecut. Iar dinamo... ce putem sa ne asteptam de la o echipa care timp de un deceniu nu a trecut de turul 1 al vreunei cuper europene.
    Deja locul pe care il ocupam in clasament este foarte bun pt. nivelul fotbalului romanesc.
    Ce lume mica. putin mese

  4. #235
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Imi puteti spune si mie in acest clasament al UEFA pe natiuni de ce tari precum Spania, Italia, Franta, Germania, Olanda, Portugalia si Anglia (primele 7) au puncte deja pe anul 2006/2007 desi nici una din echipele inscrise de aceste tari in aceasta editie a cupelor europene nu au jucat nici un meci?

  5. #236
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Sa terminam anul pe locul 8 ar fi senzational. Imaginati-va lupta de la anul din Divizia A: locurile 1 si 2 in Liga, locurile 3,4,5 si cistigatoarea Cupei, in UEFA. Plus, reprezentanta noastra in Intertoto nu va avea decit 2 tururi de trecut pina in UEFA, deci probabil va fi bataie si pe acel loc.
    Anyway... sintem la 0.002 in urma Rusiei, iar dupa retururi trecem pe 8

    Quote Originally Posted by krydo View Post
    Imi puteti spune si mie in acest clasament al UEFA pe natiuni de ce tari precum Spania, Italia, Franta, Germania, Olanda, Portugalia si Anglia (primele 7) au puncte deja pe anul 2006/2007 desi nici una din echipele inscrise de aceste tari in aceasta editie a cupelor europene nu au jucat nici un meci?
    Pentru ca au echipe deja calificate in grupele Ligii, ceea ce se premiaza cu puncte bonus.

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Ma uitam pe clasamentul respectiv si am observat ca anul trecut am reusit cel mai mare punctaj (16.833).
    Nicio tara nu a mai reusit punctajul acesta in ultimi 5 ani.
    Bv Steaua,Rapid si Dinamo

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krydo View Post
    Imi puteti spune si mie in acest clasament al UEFA pe natiuni de ce tari precum Spania, Italia, Franta, Germania, Olanda, Portugalia si Anglia (primele 7) au puncte deja pe anul 2006/2007 desi nici una din echipele inscrise de aceste tari in aceasta editie a cupelor europene nu au jucat nici un meci?
    Da.
    Pentru calificarea in grupele Champions League primesti 3p bonus.
    AVand in vedere ca cele 6 tari enumerate mai sus , au cate 2 echipe direct in grupele Ligii , ele au deja acele puncte care se oferra bonus.
    Vezi ca si Belgia si Scotia au deja puncte ... tot din aceeasi cauza.

  8. #239
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Se poate!!!

  9. #240
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Sa terminam anul pe locul 8 ar fi senzational. Imaginati-va lupta de la anul din Divizia A: locurile 1 si 2 in Liga, locurile 3,4,5 si cistigatoarea Cupei, in UEFA. Plus, reprezentanta noastra in Intertoto nu va avea decit 2 tururi de trecut pina in UEFA, deci probabil va fi bataie si pe acel loc.
    da, dupa aia sa vezi sezoane de kko in Europa...in afara de vreo 2-3 echipe, celelalte nu prea le au cu Europa

    locul 5 e imposibil de ajuns...eu zic ca locul 9 ne ajunge, pt fotbalul si echipele din Ro
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  10. #241
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    da, dupa aia sa vezi sezoane de kko in Europa...in afara de vreo 2-3 echipe, celelalte nu prea le au cu Europa
    Acum citiva ani ti-as fi dat dreptate. Dar pentru anii urmatori... eu sint foarte optimist. In afara de Rapid, Steaua si Dinamo, care au bani, echipa si pretentii, au mai aparut citeva echipe care investesc si au toate conditiile pentru performanta. Ma refer aici la Poli, Cluj si poate chiar si Arges, daca noul lor patron se tine de cuvint si va baga bani pentru a crea o echipa competitiva. Mergem pe o linie ascendenta. Daca vom continua asa, ne vom descurca si cu 6 echipe in Europa

  11. #242
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    sa vedem...eu n-am incredere, dar poate peste cativa ani vor incepe si alte echipe sa aiba rezultate...oricum, ce s-a realizat anul trecut nu se va mai intampla prea curand
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #243
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    oricum, ce s-a realizat anul trecut nu se va mai intampla prea curand
    Poate ca asa e. Oricum, anul asta ne va arata daca a fost doar o intimplare, sau chiar a crescut in valoare campionatul nostru. Mi-e teama de un esec sever, dar sint optimist intr-o prestatie ca cea de anul trecut Poate de data asta vom juca cu voi in finala, daca ne lasa UEFA

  13. #244
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    poate ca se va mai ajunge pana prin sferturi sau semifinale, dar coeficientul nu cred ca va mai fi la fel, avand in vedere ca nr-ul echipelor va creste
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  14. #245
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Eu zic ca o sa fie extrem de greu sa-i depasim chiar si pe rusi...
    Echipele inscrise de ei in aceasta editie a cupelor europene merg destul de bine in campionat.
    CSKA Moscova probabil ca va intra fara probleme in grupele Ligii Campionilor (intra din turul 3 prel si o sa fie favoriti).
    Spartak joaca din turul 2 preliminar al Ligii, unde va intalni probabil pe Cork City (Irlanda), care ar trebui sa-i elimine pe cipriotii de la Apollon Limassol. Sa speram ca le vor pune probleme rusilor, tinand cont ca fotbalul irlandez la nivel de cluburi e in crestere (Derry a batut ieri la IFK Goteborg). Totusi, rusii daca trec nu vor fi favoriti in turul 3...Sper ca Steaua sa-i evite la tragerea la sorti.
    Rubin Kazan este locul 2 in campionatul Rusiei dupa 11 etape, deci poate fi o echipa de temut in Cupa UEFA.
    De Lokomotiv nu mai cred ca are rost sa spun nimic...E singura echipa din Rusia care reuseste sa aiba prestatii bune in Europa constant in ultimii ani.Pe langa asta il mai au si pe Loskov...care la 32 de ani trage si pe Lokomotiv si nationala dupa el.
    Dar totusi sa speram ca se vor impiedica si rusii de ceva adversari mai slab cotati. Rubin ar putea intalni in turul urmator pe FC Vaduz, care a facut ravagii ieri in Ungaria. Sa speram ca o sa faca si la rusi!

  15. #246
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krydo View Post
    Eu zic ca o sa fie extrem de greu sa-i depasim chiar si pe rusi...
    Echipele inscrise de ei in aceasta editie a cupelor europene merg destul de bine in campionat.
    CSKA Moscova probabil ca va intra fara probleme in grupele Ligii Campionilor (intra din turul 3 prel si o sa fie favoriti).
    Spartak joaca din turul 2 preliminar al Ligii, unde va intalni probabil pe Cork City (Irlanda), care ar trebui sa-i elimine pe cipriotii de la Apollon Limassol. Sa speram ca le vor pune probleme rusilor, tinand cont ca fotbalul irlandez la nivel de cluburi e in crestere (Derry a batut ieri la IFK Goteborg). Totusi, rusii daca trec nu vor fi favoriti in turul 3...Sper ca Steaua sa-i evite la tragerea la sorti.
    Rubin Kazan este locul 2 in campionatul Rusiei dupa 11 etape, deci poate fi o echipa de temut in Cupa UEFA.
    De Lokomotiv nu mai cred ca are rost sa spun nimic...E singura echipa din Rusia care reuseste sa aiba prestatii bune in Europa constant in ultimii ani.Pe langa asta il mai au si pe Loskov...care la 32 de ani trage si pe Lokomotiv si nationala dupa el.
    Dar totusi sa speram ca se vor impiedica si rusii de ceva adversari mai slab cotati. Rubin ar putea intalni in turul urmator pe FC Vaduz, care a facut ravagii ieri in Ungaria. Sa speram ca o sa faca si la rusi!
    eu zik ca trecem de rusii daca steaua intra in grupele CL si rapid si dinamo trece de grupele CU

    si nu sunt prea prea rusi astia dovada ca dinamo a trecut de tska anu trecut .poate ajungem chiar pe 5 daca intra si farul in grupele CU
    NIMIC NU-I MAI PRESUS DE MANDRIA DE A FI CAINE !!!
    DINAMO SIAMO NOI!!

  16. #247
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    cam greu sa intre Farul.. chiar daca trece de Auxerre.. nu vor fii capi de serie nici macar in turul II Preliminar..

  17. #248
    Hingher Nexus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    USA
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    In ce mod afecteaza verdictul din Italia participarea romaneasca in cupe ?

    Italia inlocuieste aceste echipe in cupe sau pierd locurile ?

  18. 14th July 2006, 22:49

  19. #249
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nexus View Post
    In ce mod afecteaza verdictul din Italia participarea romaneasca in cupe ?

    Italia inlocuieste aceste echipe in cupe sau pierd locurile ?
    italia inlocuieste in GRUPELE CL vor intra INTER si roma iar in turul 3 vor juca chievo si palermo.in CU vor participa parma si livorno
    NIMIC NU-I MAI PRESUS DE MANDRIA DE A FI CAINE !!!
    DINAMO SIAMO NOI!!

  20. #250
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Cred ca in Cupa UEFA va intra si AC Milan pt ca italienii au dreptul sa inscrie 3 echipe in UEFA. Milan a fost penalizata cu 44 de puncte pentru sezonul, deci cum a terminat cu 88p inseamna ca ramane cu 44. Deci cade (daca scoatem din discutie pe Juve, Fiorentina si Lazio) pe 8, in spatele Parmei si al celor de la Empoli, dar cum Empoli are un stadion care nu indeplineste normele UEFA, trebuie sa joace in alt oras sau sa cedeze locul urmatoarei clasate, Milan.
    Asta nu prea ne afecteaza pe noi. Singura chestie este ca Steaua nu mai poate pica in turul 3 prel din CL cu Fiorentina, ci cu Chievo, care este o echipa mult mai accesibila (nu-l au pe Mutu ).
    Last edited by krydo; 15th July 2006 at 01:24.

  21. #251
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AxinTe View Post
    cam greu sa intre Farul.. chiar daca trece de Auxerre.. nu vor fii capi de serie nici macar in turul II Preliminar..
    Farul in turul 2 preliminar al UEFA va fi cap de serie. Abia in turul 1 va fi outsider. Dar pina atunci mai trebuie sa treaca de Auxerre

  22. #252
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Kansas City
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Nici in vise... Avem noroc daca Steaua, Rapid si Dinamo (ha-ha) intra in grupe la UEFA.
    Daca ajunge Steaua in grupe la CL, putem ataca locul 8-9, ca se descurca si pe-acolo sa fie pe locul 3 in grupa: mai sunt si echipe sub Steaua care ajung acolo.

    Farul nu poate obtine puncte sau nu conteaza la cate echipe sunt (3 cu, 3 fara)? Amandoua, niciuna? Nu stiu cu calificarea din Intertoto prea bine.



    LIECHTENSTEIN si LETONIA au cel mai mare coeficient UEFA, la egalitate cu tari cu traditie!!!
    Last edited by Boeing; 15th July 2006 at 02:53.
    Dezvoltarea aeroporturilor: 5mld Euro
    Dezvoltarea drumurilor: 8mld Euro
    10 Stadioane regulamentare: 10mld Euro
    EURO 2020 in Romania: PRICELESS

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •